Колко често си миете косата??

  • 3 766
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 577
Предния път отчетох, но да кажа пак.
Няма закон тук, косата се мие в зависимост от състоянието и и шампоана.
С по-обикновен я мия по-често.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 828
Всеки ден или ако нямам време през ден. Косата ми е къса и ако не я измия щръква навсякъде. Обикновено използвам шампоани за честа употреба и винаги слагам балсам или маска от готовите. Не вярвам, че честото миене вреди на косата, на моята поне нищо й няма вече години наред.

# 17
Мия я през ден. Обичам косата ми да е чиста и пухкава!

# 18
  • Мнения: 1 558
И моята коса е почти до кръста и я мия в интервали от 5 до 7 дни. Понякога се случва по-често, но това е рядкост. Но пък и с това миене изглежда добре. Истината е, че има значение как си свикна да я миеш и от самия косъм.

# 19
  • sofia
  • Мнения: 482
Веднъж в седмицата.

# 20
  • Мнения: 330
Не честото миене,а немиенето е вредно за косата!Аз се къпя със шампоан всеки ден,защото обичам да съм чиста и да мириша на сапун.Имам страхотна коса,която е естествено къдрава и много гъста. А пяната за коса не се използва,за да се заличат мазните следи по корените,както си мислят повечето нечистоплътни жени! Rolling Eyes #CrazyИзползва се за фиксация! ooooh!

# 21
  • Мнения: 1 558
   Косата ми е до кръста и е доста гъста, изглежда добре с тоя режим, с който съм я свикнала. Абсурдно е да я мия всеки ден, при положение, че няма нужда, а после да съхне по 5 часа (не използвам сешоар). Няма нищо общо с чистоплътността в случая, все пак всички обичаме да сме свежи и да миришем добре. Но пък сега си мисля, 4е аз просто не използвам препарати за фиксация, а при употребата им се налага значително по-често миене.
П.П. За дамите, които си позволяват да се появяват с мазни коси не искам да коментирам.

# 22
  • Мнения: 7 186
Всеки ден миене е прекалено според мен, това го правя само на морето, за да измивам солената вода, но там в комбинация със слънцето, което ме е пекло цял ден и ежедневното миене косата ми изсъхва много. Въпреки маските и балсамите.
Иначе си мия косата 2- максимум 3 пъти седмично, мисля, че е повече от достатъчно. Косата ми няма нужда от повече просто. Като прибавим боядисването всеки месец и издухването със сешоар едно ежедневно миене на косата с шампоан направо би я съсипало. Naughty
За рядкото миене също съм съгласна, че е вредно. Мръсният въздух, в който живеем неминуемо допринася за по- бързото замърсяване на косата. Стилизиращите продукти също. Работното място също е от значение.
Моето мнение, че както много честото, така и рядкото миене са вредни за косата.

# 23
  • Мнения: 330
А моето мнение е,че където има косъм-там има и пора.Сещате се на главата какво е.А и човек мирише по един начин след като се изкъпе и по друг като се събуди.Не съм имала ден до сега,в който да излеза без да съм си взела сутрешен дуж.За това и никога не мириша на 'спано' или на 'потно'.Твърдо ЗА къпането на косата всеки ден.

# 24
  • Мнения: 1 616
Аз имам фина коса, мазна в корените и суха по краищата, дълга малко над кръста. Мия я през ден, защото бързо се омазнява и губи обем. За мен честото миене не е проблем, стига да е със щадящ шампоан. Слагам еднократно малко количество шампосн, разреден с вода... Опитвала съм да я държа няколко дена немита, та да я свикна, но резултатът е косопад... Интересувала съм се по въпроса, книги бая прочетох и навсякъде се твърди, че честото миене не вреди на косата, стига да се избере подходящ, мек шампоан.

# 25
  • Мнения: 1 558
Ами то затова си има специални шампоани за ежедневна или честа употреба.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 328
Опитвала съм да я държа няколко дена немита, та да я свикна, но резултатът е косопад...
И главосърб, мен ако питаш - към резултата от по-продължителното немиене. Но наистина - при различните хора нещата стоят по различен начин. Имам колежка с прекрасна дълга гъста чуплива коса - най-прекрасната коса с цвят на орех, която съм виждала. Девойката казва /а нямам основание да не й вярвам/, че я мие веднъж на 7-10 дни. Не допускам да пропуска всекидневния сутрешен дуШ, понеже всяка сутрин в асансьора или по коридора - дето я срещна, ухае на свежо и чисто Grinning
За себе си съм казала по-горе - не по-рядко от през ден, инак фащам краста Embarassed
Колкото до шампоаните за честа употреба, съвсем наскоро ме очарова Naturia на Rene Furterer - препоръчвам го горещо на хората с по-чувствителна кожа на главата, сред които съм и аз.

# 27
  • Мнения: 7 186
И аз мисля, че е индивидуално всичко, на някои хора не им се отразява добре много честото миене, на други пък- рядкото. То си е до тип коса може би. Ама 7- 10 дни да не си измиеш косата е безкрайно много време според мен.  newsm78

# 28
  • Мнения: 1 999
2 пъти в седмицата. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 182
И моята е до кръста мия два до три пъти седмично - нормална е. Не използвам сешоар - съхне много бавно.

Общи условия

Активация на акаунт