Относно проблема с ранното ставане

  • 2 639
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 148
Помогете мииииииии! Дъщвря ми става в 9:30 всекиделничен ден и не мога  да се справя с този про0о0олем...

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 06:15 от Mamma

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
С какво да ти помогнем?
Този час не ми се вижда зле за малко дете, ако е втора смяна на училище.

# 2
  • Мнения: 148
С какво да ти помогнем?
Този час не ми се вижда зле за малко дете, ако е втора смяна на училище.
По4ват 11:40...

# 3
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Като искаш да става по-рано, събуждай я. Постепенно ще свикне.
Ако си и ляга по-рано, ще ти е по-лесно.

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В кой клас си?

# 5
# 6
  • Мнения: 8 999
За седмокласник е нормално да спи до по-късно. Особено ако чати до 1-2 през нощта.
Все пак пробвай с будилник и наложи вечерен час /за лягане/.

# 7
  • Мнения: 2 803
Аз отдавна съм минала 7 ми клас, е така и не се научих да ставам рано. Пък да се мъча да заспивам от рано за мене е голям тормоз. Сега ми е трудно да будя детето за училище и много пъти тя ми е казвала "Ставай мамо, че да ме водиш на училище." Wink
Истината е, че си поспивам допълнително и навксвам събота и неделя.

# 8
  • Мнения: 81
Трябва воля.

Най-напред се отучи да стоиш на компа до късно и си направи сметка колко време ти е нужно сутрин,за да се подготвиш.
По дефиниция добрия сън е 7-8 часа,обаче сама можеш да прецениш колко ще ти е достатъчно.

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Сега ти се е паднало да си почиваш. После няма да имаш време за сън. Само и с уроците ако успяваш, няма проблем, спи си.
Аз моето дете го оставям до 10ч., че понякога и до по-късно да си поспива, ако е втора смяна и ако няма много домашни.

# 10
  • Мнения: 148
За седмокласник е нормално да спи до по-късно. Особено ако чати до 1-2 през нощта.
Все пак пробвай с будилник и наложи вечерен час /за лягане/.
Казвам и 10:30 в легло0о0ото0о0о, тя ляга, но го0о0ово0о0ори по00о0о телефо0о0она до 12:00...

# 11
  • София
  • Мнения: 4 294
winkipinki объркала си форумите и сайтове мило дете


Здравейте мами! Аз съм от Разград и съм на 13! На този турнир аз имам 37 точки, но проблемът не е това. Беше много лоша организацията. Нямахме право на ЧЕРНОВА, трябваше да пивем на задната страна на листите със задачи... Не знам при вас как е...  bouquet

Искам да кандидатствам, имам доста деобра подготовка, но искам да чуя и от другите хора как е там и ако може да ми дадете някакви теми, тестове и т.н....  Пише Ви един отчаян пубер... Wink :PpP...   bouquet

# 12
  • Мнения: 148
winkipinki объркала си форумите и сайтове мило дете


Здравейте мами! Аз съм от Разград и съм на 13! На този турнир аз имам 37 точки, но проблемът не е това. Беше много лоша организацията. Нямахме право на ЧЕРНОВА, трябваше да пивем на задната страна на листите със задачи... Не знам при вас как е...  bouquet

Искам да кандидатствам, имам доста деобра подготовка, но искам да чуя и от другите хора как е там и ако може да ми дадете някакви теми, тестове и т.н....  Пише Ви един отчаян пубер... Wink :PpP...   bouquet
Заедно с дъщерями ползваме един и същи акаунт Simple Smile

# 13
  • Мнения: 865
 LaughingСтана ясно още от първият пост.
Ранно ставане=ранно лягане.Няма друг начин.Ограничи малко безсмисленото висене пред компа  точно преди сън:peace:Занимаваш ли се с някакъв спорт?Ако си по-активна физически ти гарантирам ,че няма да издържиш и до 23h.

# 14
  • Мнения: 81
Щом е така,даваш лош пример на дъщеря си.
Ти си киснеш до среднощ на компа,а нея я караш да ляга рано. Laughing Laughing Laughing
Много ясно,че ще иска да е като мама. Sunglasses

# 15
  • София
  • Мнения: 1 654
Моата дъщеря си ляга в 21.30 през седмицата, но почва училище в 7.20. Обикновено ме моли за още половин час, защото така или иначе сутрин все и се спяло Grinning

# 16
  • В офиса
  • Мнения: 4 016
Що се заядохте кой от кой акаунт пише. Майката, детето - все тая.
Моето предложение пък е детето да си учи уроците вечерта и после да си спи до 10:30 Simple Smile

# 17
  • Мнения: 123
Нашето пък "чудо на природата", откакто се е родило, се събужда рано - рано. До тази година в 6.00ч., като по часовник. Обаче сега си "поспива" до 7.00 ч. ooooh!
Абе, всеки с проблемите си ....

# 18
  • Мнения: 5 877
Когато имам проблем със събуждането на дъщеря си, включвам сешоара; много често това, което й е трудно да преодолее, е измъкването изпод завивката. Топлата струя въздух явно й харесва, защото става на момента и се облича.

Става въпрос за шестгодишно дете, будено в седем и половина.

# 19
  • Мнения: 533
Аз пък съм против децата да почват у-ще в 7,00-7,45,ама то е нечовешко,да не говорим че много от тях пътуват поне 1/2 час/говоря за София,а може и в провинцията да е така/ а иначе програмата е съгласувана и одобрена от ХЕИ.Ми да стават те в 5 часа да ги питам колко са работоспособни  #Cussing out

# 20
  • Мнения: 148
И аз съм на това мнение. Детето ми вече е 2 - ра смяна и почват 07:20... Какво е това нещо??? #Cussing out #Cussing out

# 21
  • Мнения: 4
макар да съм нова и да ми е малко притеснено да пиша все още не мога да разбера какъв е проблема ако тя се оправя навреме и не закъснява за училище защо да не поспи. а ако трябва да учи я остави да си разпредели домашните и уроците. Много е важно за едно дете здравия сън моята по принцип първите три часа (докато не хапне в голямото защото не иска да яде в къщи) си е ,,парцал" извинявам се за думата. Остави детето да си поспи !!!

# 22
  • Мнения: 233
И моя син е сънливко ,но пък веднъж като го викна и става.През почивните дни го оставям до 10-11 да си поспи.

# 23
  • вкъщи
  • Мнения: 704
ние почваме в 8 и 15 часа .училището е до нас и нямам проблеми със ставането

# 24
  • Мнения: 241
Нашето пък "чудо на природата", откакто се е родило, се събужда рано - рано. До тази година в 6.00ч., като по часовник. Обаче сега си "поспива" до 7.00 ч. ooooh!
Абе, всеки с проблемите си ....

 Laughing Mr. Green e всеки с късмета си.
Аз пък както винаги съм била ранобудница сега ми се наложи да работя следобед и вечер та сутрин искам не искам трябва да се нааспивам. А де...

# 25
И на нас възрастните ни се спи, така че ги разбирам дечицата.

# 26
  • Мнения: 284
Помогете мииииииии! Дъщвря ми става в 9:30 всекиделничен ден и не мога  да се справя с този про0о0олем...

Постът като че ли беше вик за помощ  Wink

Пробвай един след друг всеки ден да я будиш с по пет минути по-рано - изглежда много протяжно, но като се замислиш за шест дни - това е половин час по-рано, още седмица и вече е с час по-рано. Освен това лягането може също да става с пет-десет минути по-рано, но ако наистина учи вечер - мозъкът не може лесно да се изключи и човек трудно заспива (знам го от личен опит).

# 27
Не съвсем по въпроса, но моя тинейджър прекара цялата ваканция в сън. Ляга в11 вечерта и спи до 2-3 на обед. Как е при вас. Доктора ми каза че било нормално, ама 2 седмици само сън. Знам ли.

# 28
Не съвсем по въпроса, но моя тинейджър прекара цялата ваканция в сън. Ляга в11 вечерта и спи до 2-3 на обед. Как е при вас. Доктора ми каза че било нормално, ама 2 седмици само сън. Знам ли.
Не съм от ранобудните и като дете също спях до късно, но не по-късно от 11 часа. Така че въобще не ми се струва нормално спане по 14-15 часа. Питай и някой друг лекар. Знам, че при възрастни хора толкова много спане е симптом за депресия, но при тийнейджърите може да значи друго. Иначе няма съмнение, че сънят зарежда човек с енергия и човек издържа без сън много по-малко отколкото без вода или без храна.

# 29
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Аз отдавна съм минала 7 ми клас, е така и не се научих да ставам рано. Пък да се мъча да заспивам от рано за мене е голям тормоз. Сега ми е трудно да будя детето за училище и много пъти тя ми е казвала "Ставай мамо, че да ме водиш на училище." Wink
Истината е, че си поспивам допълнително и навксвам събота и неделя.
Аз съм същата за 12 год. училище съм ходила веднъж навреме . Като студентка ходех на обяд . Сега за работа задължително закъснявам с по 5-10 мин. Това няма оправяне , ако съдя по себе си .

Общи условия

Активация на акаунт