Моля прочетете и помогнете

  • 25 359
  • 226
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 634
Недомислено е, но би могло да бъде променено. Още по-недопустимо е, ако е умишлено измислено с цел преодоляване на административни, финансови или други проблеми.

Да, подобен призив бих подкрепила, ако е добре аргументиран и предлага разумни решения.

Офф: Трябва да има и определен вид манипулации, на които да може родителят да присъства. Да виеш пред вратата докато той пищи вътре и за 3-ти път не могат да му поставят абокат ми се струва напълно абсурдно. Според мен е логчино болничните служители да образоват родителите по време на престоя или прегледи. Много се дразня когато докато участвам във всички манипулации на сина ми екипът ме хвали. Казват "Браво, майче! Помагаш ни много като знаеш какво да правиш!" Ами да научат и другите! Как се държи дете на УНГ-преглед, при венозно взимане на кръв и т.н. Все неща от ежедневието, да не говорим за първа долекарска помощ. 

# 46
  • Мнения: 4 150
Кога последно е ваксинирано детето среЩу Морбили?
Кога е последната сложена ваксинация?
Все оЩе не мога да раzбера какви са симптомите на детето,че е вляzло в инфекциоzна болница беz потвьрдена диагноzа...
И как така се прави лечение с толкова много антибиотици от личният лекар беz диагноzа?????

Какво се лекува в момента???
Симптоматика?

# 47
  • Мнения: 3 634
Все оЩе не мога да раzбера какви са симптомите на детето,че е вляzло в инфекциоzна болница беz потвьрдена диагноzа...

С направление за консултация със специалист, издадено от ДжиПи-то вероятно. Разбира се, че можеш да постъпиш в болница без да си диагностициран. След 4-ти антибиотик и очевидни симпотми за инфекция са го закарали в инфекциозното на Окръжна. Оттам са ги пренасочили към Инфекциозна, което е логичният път според мен. Това разбрах от репортажа, не съм говорила с родителите.

# 48
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
В тази болница и с връзки и без връзки, не съм чула да пускат родители.

Радвам се, че д-р Мангъров е лекувал адекватно детето, така че то да се подобри. Аз него си го имам за много добър диагностик.


 Ако човек вярва на ваксините просто децата ни да ги пази господ, както казват хората.

# 49
  • Мнения: 1 217
Госпожо, появявате се във форум, в който пишат хора от доста време, работят заедно и се познават достатъчно добре. Това ,че се появявате с две имена ви прави известна ли?
 Да, но на нас " неизвестните" ни пука и за това няма да подпишем петицията ви!
Напритив ! Някои вече го направихме!!! newsm80

# 50
  • Мнения: 1 685
Mirela2002,виждам че сте тук BlushКак е детето?

# 51
  • Мнения: 2 171
Мирела, и аз гледах репортажа по НТВ след като бях прочела темата Ви в Д-р Нивеа Бейби Sad. Покъртена съм от това, което Ви се случва. Искрено Ви съчувствам и се моля скоро да излезете от този кошмар Praynig. Как е детенцето сега? Има ли някакво развитие след намесата на медиите? Не знам за съжаление с какво бих могла да помогна в тази ситуация, но съм насреща за всичко Hug.

# 52
  • Мнения: 18
Искам да благодаря на Др. Мангъров за всичките грижи, с които ни подсигури неговото отделение.Чудесни са всички!Моля се Илиян да се възстанови на 100%.Професор Минчев разреши всекидневни едночасови посещения на мен и мъжа ми с уверението, в което не се съмнявам че всички искат Илиян да се оправи.Всички изследвания , от които  има нужда са направени сега очакваме ЯМР, а ликвора е почти като на здрав човек.

# 53
  • Мнения: 3 634
Добри новини! Пишете ни когато знаете диагноза.  Hug

# 54
Привет, mirela2002!
Много се радвам, че нещата все пак вървят на някъде и то на добре! Господ да Ви пази! Убедена съм и вярвам, че всичко ще е наред.

# 55
  • Мнения: 908
Днес пак имаше репортаж в новините относно случая и показаха как всъщност се нарушава правилника...
Мирела, радвам се, че има развитие при вас  Hug

# 56
Уважаема RIVA!
На първо място, считам, че този форум е общодостъпен и обстоятелството, че сте регистрирана преди други хора не Ви дава право да правите коментари от сорта на последния Ви. Съжалявам, ако изглежда, че имам нещо лично срещу Вас, но не е така.
Това, че не желаете да подпишете петицията си е Ваш избор. Аз опитвам да помогна с каквото мога и то без да искам каквото и да било насреща или да търся известност. Използвам собствените си имена, защото не се боя да се крия зад маската на лицемерието и безразличието. Защото утре започва от днес! Защото е лесно да кажем "утре ще направя това или може и то да се оправи от само себе си"...Защото всичко зависи от нас! Сега!
И да, правилно бе Вашето определение или нечие друго /простете, не помня, а и не е важно/, че действам импулсивно. Да, така е, защото съм объркана. Защото Илиянчо познавам откакто се е появил на бял свят.
Второ - когато не желаете да застанете зад определена идея, то МОЛЯ не подстрекавайте и другите да правят като Вас! Вие адвокат на членовете от този форум ли се явявате...или? Кой Ви дава право да казвате "на нас " неизвестните" ни пука и за това няма да подпишем петицията ви!" Моля, говорете само от свое име, колкото и да Ви тормози и измъчва факта, че не сте известна! Очевидно тази Ваша мечта ще остане неосъществена!
Трето - не търся известност, подписвайки се с две имена! Достатъчно съм известна!
Четвърто - обстоятелството,че не четете главни букви си е само и единствено Ваш проблем! /*извадка от петицията/ -  П Е Т И Ц И Я
"ПОМОГНЕТЕ НА ИЛИЯН ЗДРАВКОВ И СЕМЕЙСТВОТО МУ...КАКТО И НА ХИЛЯДИ ДРУГИ СЕМЕЙСТВА...НЕ ОСТАВЯЙ БЕЗРАЗЛИЧЕН!"
В петицията не става въпрос само за Илиян, както Вие твърдите! /*извадка от петицията/ "ЗАЕДНО ДА ИЗРАЗИМ НЕДОВОЛСТВОТО СИ И ДА ПРЕКРАТИМ КОШМАРА НА ИЛИЯН ЗДРАВКОВ ОТ СОФИЯ И НА ДРУГИ БОЛНИ ДЕЦА, КОИТО СА ДАЛЕЧ ОТ МАЙКИТЕ СИ!"
Докато общественото внимание и това на здравната комисия към НС и кабинета на министъра на здравеопазването не бъде привлечено посредством медиите, разрешение на подобен род проблеми няма да има!
И разрешението на проблема е, че министъра следва да издаде заповед, с която да се разпореди да бъде отменен Правилника за вътрешния ред в гореспоменатата клиника, в частта, в която не се допуска единият от родителите да придружава детето си през време на лечението му в болницата.
На последно място искам да заявя, че съм наясно относно реално съществуващата опасност от разпространение на заразата /каквато и да е тя - не е ясно/. Това е и мотива на ръководството на болницата родителите да не бъдат допускани. При това положение по - добре е единият родител да бъде през целия период до детето до окончателното му оздравяване.
Простете, ако изглежда, че налагам някакви правила във Вашия форум, различни от установените преди появата ми!
Опитах да направя нещо, но се провалих!
НАЙ-ВАЖНОТО Е ИЛИЯН ДА СЕ ОПРАВИ, КАКТО И ВСИЧКИ БОЛНИ ДЕЦА!
Оставам с уважение към всички читатели и участници във форума.
ПАЗЕТЕ ДЕЦАТА СИ И БЪДЕТЕ ЗДРАВИ!

# 57
# 58
  • Мнения: 2 176
Извинявай, Милена Златкова, но българското здравеопазване има доста по-сериозни проблеми от посочените. Здравната реформа е зле.  Cry
Ако ще се представя пред законодателсвото, нужно е да се обобщят проблемите.. и да се оформи от юрист.
Лично мнение.  Peace

# 59
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Милена Златкова, не смятам да влизам в полемични спорове с вас или когото и да било.  Придобивайте известност както намерите за добре, щом това ви прави щастлива, но ще помоля да не ме определяте като лицемерна и безразлична, именно защото не ме познавате. Подобни квалификации издават недобро възпитание.
Ще ви чакаме отново да се включите и когато проблемът на Илиян отшуми, но останат проблемите на хилядите болни деца в България. Това правят хората, които "се крият зад маски" в този форум.

Общи условия

Активация на акаунт