Клотримазол и бременност

  • 32 195
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 240
Здравейте мами искам да Ви попитам някой от вас да е ползвал клотримазол в ранна бременост,защото на мен ми го изписаха,а на листовката пише,че не трябва да се приема през първия триместър на бременността .Притеснявам се бременна съм в 10г.с. и това ме притеснява да няма някакви вреди за плода. Моля помогете ако има някои с моя проблем.

# 1
  • Мнения: 9 973
не не вреди,аз го оплзвах в 7гс и 37гс Peace

# 2
  • Мнения: 2 374
И аз съм го ползвала също не ми е навредило.

# 3
  • Мнения: 433
И аз съм ползвала, действай смело, по-дорбре клотримазол, отколкото гъбички - те са по-опасни!!!

# 4
  • Мнения: 959
Лекаря преди да го изпише, сигурно е наясно дали може или не. Така че, не се притеснявай.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 576
И аз го ползвах.Съвсем безобиден е.

# 6
  • Мнения: 9 450
За какво е това лекарство?

# 7
  • Варна
  • Мнения: 777
Против гъбички е лекарството.Когато забременях,тъкмо приключвах лечение с клотримазол.Само,че аз се мажех,не съм приемала вътрешно таблети.Лекарката ми каза да си довърша лечението,щом не го приемам вътрешно.Незнам какъв е твоят случай,но щом ти го е изписал лекар,не би трябвало да има проблем.

# 8
  • Мнения: 566
И аз го използвах през първата си бременност ,но свещички (вагинално) мисля че щом ти е предписано от лекар трябва да го приемаш.Успех и бързо възстановяване Peace

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 52
На мен към края на бременността гинеколога ми изписа някакъв крем /пак за лекуване на гъбички/, който беше в едно като спринцовка и се слагаше еднократно. На него пишеше че не трябва да се използва по време на бременност освен по преценка на лекар. Явно е преценил че няма риск и за това го беше изписал.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 778
Лекаря преди да го изпише, сигурно е наясно дали може или не. Така че, не се притеснявай.
Peace
и аз го ползвах по лекарско предписание в началото на тази бременност, но само външно, за мазане

# 11
  • Мнения: 4 434
Щом лекаря го е изписал,няма страшно Wink

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 337
На много малко лекарствени средства пише , че могат да се употребяват по време на бременност . Причината : или не са изследвани за ефект върху плода върху бременни жени или са с установено тератогенно действие . За това се оставя преценката на лекаря риск/полза . В случа с гъбичките , винаги е по-добре да бъдат лекувани , защото инфекцията може да се разпространи и да доведе до по-страшни последици .

# 13
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Клотримазол не съм ползвала в началото на бременността, но за това пък пих Флажил, който направо си пишеше, че може да доведе до увреждане  Confused Слава Богу, Емма си е наред.

# 14
  • Мнения: 1 558
Щом лекар ти го е изписал,значи няма повод за притеснение Peace

# 15
  • Мнения: 444
Ползвах клотримазол 20г.с. след предписание на лекар и мисля, че няма проблем Simple Smile

# 16
  • Мнения: 8
Здравейте, виждам, че отдавна не е писано по темата, но все пак да ви попитам за мнение. Бременна съм в 11 седмица, а кандида ми откриха още преди 3-4 седмици /10^5-сигнификантна стойност/. Лекарката, която ме наблюдава каза, че не иска да ги лекуваме преди 12-13 седмица, но днес ходих при един друг лекар, който само като чу, и веднага ми изписа Клотримазол 6 глобули + Гиназол за промивка накрая Shocked . Чудя се какво да правя. Да го взема ли или да изчакам още 2 седмици?

# 17
  • Мнения: 8
Здравейте, изчетох старите темим по въпроса, но все пак да ви попитам за мнение. Бременна съм в 11 седмица, а кандида ми откриха още преди 3-4 седмици /10^5-сигнификантна стойност/. Лекарката, която ме наблюдава каза, че не иска да ги лекуваме преди 12-13 седмица, но днес ходих при един друг лекар, който само като чу, и веднага ми изписа Клотримазол 6 глобули + Гиназол за промивка накрая  Shocked . Чудя се какво да правя. Да го взема ли или да изчакам още 2 седмици? Как е по-добре да постъпя за бебето... Аз самата мога да търпя без да ги лекувам още, само и само всичко да е наред.

# 18
  • Мнения: 959
Здравейте, виждам, че отдавна не е писано по темата, но все пак да ви попитам за мнение. Бременна съм в 11 седмица, а кандида ми откриха още преди 3-4 седмици /10^5-сигнификантна стойност/. Лекарката, която ме наблюдава каза, че не иска да ги лекуваме преди 12-13 седмица, но днес ходих при един друг лекар, който само като чу, и веднага ми изписа Клотримазол 6 глобули + Гиназол за промивка накрая Shocked . Чудя се какво да правя. Да го взема ли или да изчакам още 2 седмици?

А, ти по какъв повод, ходи при друг лекар? Нямаш доверие, в твоята лекарка ли?  Thinking

Аз лично, бих изчакала ...

# 19
  • Мнения: 8
Ами моята е в отпуска и имам час чак за юли при нея...затова се чудя сега кого да послушам.

# 20
  • Мнения: 959
Аз лично смятам, че е по добре да послушаш наблюдаващата те лекарка.  Peace
До 14 г.с. не е много желателно ( освен ако не е, абсолютно необходимо), да се използват каквито и да е медикаменти.

# 21
  • Мнения: 626
И според мен е по-добре да изчакаш, за две седмици нищо няма да ти стане.

# 22
  • Мнения: 8
Благодаря ви, и аз съм с усещането, че трябва да изчакам още малко, но се притеснявах да не би да е толкова опасна тая пуста кандида Simple Smile

# 23
  • Мнения: 568
Не е опасна.Почти всяка бременна има.А с тези глобули и крема не се лекува,само се облекчава.Така,че не се притеснявай-аз също съм ползвала крема ,почти през цялата бременност.

# 24
  • Мнения: 998
Моя приятелка е ползвала Колотримазол ,но в малко по-напреднала бременност.
Лекарката й казала ,че няма проблем да се използва това лекарство дори по
време на кърмене.

# 25
  • Мнения: 462
И аз съм го използвала няма никакъв проблем  Peace

# 26
  • Мнения: 6 274
Нали ти го е изписал лекар?
Нима мислиш, че ние сме по- компетентни от лекарите?
Thinking

# 27
  • Мнения: 6 274
Написах там, ще напиша и тук - защо питате нас, след като лекар ви го е изписал???
Нима ако ние ви кажем недейте, не го използвайте вие няма да го използвате?
Въпреки, че лекар ви го е изписал?
Направо не ви разбирам понякога, честна дума.
  Crossing Arms

# 28
  • Мнения: 8
Естествено, че не мисля, че сме по-компетентни от лекарите Simple Smile . Просто когато мненията на лекарите се разминават на 180 градуса се замислям кое е правилното Simple Smile

# 29
  • Мнения: 6 274
Не мисля, че ние тук знаем.
Щом се съмняваш в компетентността на даден лекар, консултирай се с друг.
Но никой от тук не може (и не бива) да ти каже да не взимаш лекарство, което ти е изписано от лекар.
Особено пък що се отнася до бременност и съпътстващи я "проблеми".

# 30
  • Мнения: 568
Все пак момичето пита за нещо ,което е често срещано.И дали и други са ползвали това лекарство.Не е поискала да и слагаме диагноза.

# 31
  • Мнения: 959
Не мисля, че ние тук знаем.
Щом се съмняваш в компетентността на даден лекар, консултирай се с друг.
Но никой от тук не може (и не бива) да ти каже да не взимаш лекарство, което ти е изписано от лекар.
Особено пък що се отнася до бременност и съпътстващи я "проблеми".


Естествено,  че НИЕ тук не знаем, и не налагаме мнение.
Но след като момичето пита - след разминаване, на лекарски мнения!!! - АЗ, казвам какво бих, направила АЗ.
През втората ми бременност съм лекувала кандида, и това ме подтикна да си кажа мнението.
Точка.

# 32
  • Мнения: 6 274
Не ми беше мисълта за това какво ще кажем "ние", а за това, че щом лекар й го е предписал, значи така е преценил и тя трябва да си употреби лекарството, според лекарското предписание.
Явно влагате други мисли, както и да е.

# 33
  • Мнения: 329
Здравейте мами искам да Ви попитам някой от вас да е ползвал клотримазол в ранна бременост,защото на мен ми го изписаха,а на листовката пише,че не трябва да се приема през първия триместър на бременността .Притеснявам се бременна съм в 10г.с. и това ме притеснява да няма някакви вреди за плода. Моля помогете ако има някои с моя проблем.
Здравей Дейзи и аз имам твоя проблем-имам кандида и съм в 13 г.с., миналата седмица ходих на лекар, който ми предписа гино-певарил, за който също пише да не се употребява през първото тримесечие на бременността. По време на прегледа лекарят ми сложи една доза от кремчето. Когато се прибрах в къщи и прочетох листовката се уплаших много-пише да се прилага много внимателно при бременни-има вагинална абсорбция и т.н. Много се уплаших и не съм слагала повече от крема. Реших да се посъветвам с друг лекар-той каза, че няма проблеми, че може да го ползвам, даже гино-певарил се изписвал специално на бременни. Но аз отидох и при трети лекар-каза ми, че гъбички е най-добре да се лекуват през 5-ти месец, сега още е рано и щом нямам сърбежи и дискомфорт може да се изчака. Предписа ми вагизан-свещички млечна киселина-за подобряване на микрофлората на влагалището, които не са опасни за бременни и които ползвам, но не знам доколко ми помагат и дали наистина лекувам гъбите. Мои две приятелки също са имали гъби по време на бременността и техните лекарки са им казали, че това са обичайните гъби по време на бременност, които няма смисъл да се лекуват, защото пак ще се появят. И така, при толкова различни лекарски мнения наистина е трудно да вземеш решение. За себе си съм решила да се опитам да задържа положението-са лекувам гъбите с тези лекарства възможно най-късно. Ето линк и към темата, която бях пуснала за моето лекарство:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=404370.0

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 09:15 от olive19

# 34
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

   През цялата бременност сменях лекарствата за гъбички.В 8г.с. ми беше изписан Клотримазол за първо лекарство.Лекарят ми каза, че пишело в упътването да не се ползва в първия триместър, но да не се притеснявам и да го ползвам.

  Аз вярвах на лекаря си и го ползвах, на повечето подобни лекарства пише, че не са до 12г.с.

# 35
  • София
  • Мнения: 791
И аз ползвам клотримазол или производното му канестен. Много е странно при мен,микробиологията е чиста-нямам гъби,само нормално увеличено течение. А като почне нещо на ми пари,щипи,сърби....ужас,знаете какво е неприятно. И мац с крема,та да мога да си седна на дупето,без да се чеша като крастава от кълка на кълка. Доки всеки път ме гледа,казва че може нещо на алергична основа да ме сърби,спрях еднократните превръзки,интимния гел,подмивам се с водичка,че и секса и него МУ ГО спрях! НЕ знам вече,но си ходя с кремчето в чантата!

Общи условия

Активация на акаунт