Духове

  • 17 328
  • 128
  •   1
Отговори
# 45
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Само да попитам...тази тема не се ли дублира по смисъл с темата за странните случки?
Да вземем да ги слеем ли, какво ли...?

# 46
  • Мнения: 2 032
По-добре "какво ли"...
Реза, ако не й се случи странна случка на темата, ще повярвам, че вярваш в духове, а това, вярвай ми, не е на добро.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 840
Реза, сакън!
Тъкмо си мислех, че се отприщят разкази за близки срещи от този вид.
Аз много обичам да чета и да се страхувам. Mr. Green

# 48
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
Запис

# 49
  • bulgaria
  • Мнения: 309
Вярвам Twisted Evil

# 50
  • Мнения: 985
Да вярвам, и в демони и в енергийни вампири-свекърви и прочие... Mr. Green

# 51
  • Мнения: 14
аз не  вярвам, и се надявам да не ми се налага да вярвам  Mr. Green иначе истории колкото искате ... от  хора с добре развита фантазия  Wink

# 52
  • Мнения: 660
Истории много ама никой не разказа нещо убедително ,че да разискаваме въпроса има ли ги тези енергии,няма ли ги... На последната страница дори спамове виждам само Mr. Green
А защо да ги сливаме темите,тука става въпрос за духове само,а в другата за някакви си странни случки,различно е Wink

# 53
  • София
  • Мнения: 2 840
Някой, който вярва в духове, би ли ми казал как изглеждат те? Тези по филмите и книжките с картинки нещо ме съмняват.
И ако ще ми разправяте, че са невидими, нЕма нужда. Mr. Green

# 54
  • Мнения: 3
здравейте и от мен сега виждам темата и искам и аз да споделя какво се е случи на баща ми няколко месеца преди да почине вечерта когато си е легнал е имал чувството че някой го гледа когато е погледнал към терасата е видял висока жена цялата в черно помислил си  че му се превижда  и пак затворил и отворил очи но тази жена стояла пак там когато тръгнал да става към нея тя изчезнала когато разказал на майка тя отишла до църквата запалила свещ и обяснила на свещеника какво е видял баща и описала жената както той на нея свещеника и казал че това е богородица и не е на хубаво нейното явяване в къщата след около два месеца баща ми почина и от тогава до сега близо 14год. в къщи вечно нещо става няма и месец нещо лошо да не стане незнам духове дали има но някаква сила има

# 55
  • Мнения: 20
Душата на хората е всъщност концентрирана енергия и за това не е видима от околните(става въпрос за душите на починали),не се съмнявам,че около нас има такива,но това са духове,на хора,които са оставили нещо недовършено,които са били нещастни,които са силно привързани към някой на Земята. След смъртта,душата поема своя път на горе и напуска този свят,не трябва да се задържа тук,защото това не е мястото и,понякога ни посещават,на Задушница,на техен празник или около датата на смъртта им, на яве или на сън.

# 56
  • Мнения: 20
здравейте и от мен сега виждам темата и искам и аз да споделя какво се е случи на баща ми няколко месеца преди да почине вечерта когато си е легнал е имал чувството че някой го гледа когато е погледнал към терасата е видял висока жена цялата в черно помислил си  че му се превижда  и пак затворил и отворил очи но тази жена стояла пак там когато тръгнал да става към нея тя изчезнала когато разказал на майка тя отишла до църквата запалила свещ и обяснила на свещеника какво е видял баща и описала жената както той на нея свещеника и казал че това е богородица и не е на хубаво нейното явяване в къщата след около два месеца баща ми почина и от тогава до сега близо 14год. в къщи вечно нещо става няма и месец нещо лошо да не стане незнам духове дали има но някаква сила има



Съветвам те да направите курбан,поканете роднини и приятели,раздайте нещо за ядене на комшии,душата му трябва да бъде освободена и да поеме пътя си,явно нещо го задържа още тук,отидете на църква и занесете дар на Богородица.

# 57
  • София
  • Мнения: 2 840
Курбан?
Жертвоприношение на Богородица?!
Охо!
И зловреден дух на дядо.

Зорка, здравей, добре дошла при нас. Предчувствам бъдеща дружба.

# 58
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Искам само да ви разкажа един случай. Свекърва ми почина преди година. Свекър ми се отчая много. И до 40 ден макар ,че беше зима всеки ден на прозореца или вратата на стаята му идваше един кълвач и по цял ден чукаше с клюна си.Свекъра толкова му се радваше. Мисля си че той виждаше в него свекърва ми. И като направихме помена за 40 ден кълвача изчезна. И досега не мога да си обясня този случай.

# 59
  • София
  • Мнения: 2 271
Това с кълвача ми звучи, като моята свекърва, която вярва, че душата на починалия и съпруг се е вселила в една котка, която се появи от някъде точно на 40-ия ден от смъртта му. Понеже котката, спи на "неговото" място в хола. За мен това е  абсурдно, но тя се отнася изключително грижовно към това животно - наистина си мисли, че се грижи за съпругът си.
Според мен духовете съществуват във въображението на хората.

Общи условия

Активация на акаунт