Фликсотид-колко време???

  • 27 355
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 585
МОЛЯ, бихте ли обяснили значението на транскрибцията - ЛAБA!
long acting ß2-agonist- сега видях това и предположих, че става въпрос за него, но бих, се чевствала по-сигурна, ако някои от знаещите по-горе, го обясни.

Нещо др., което не мога да си обясня- защо установена алергия към нещо, в комбинация с продължителна кашлица, се лекува за астма?
Детето ми е здраво и силно и е с високи показатели при измерване обема на белите му дробове, но само защото има повишен показател за алергия към домашен прах, прокашлюква необяснимо защо вече 6-ти месец  от време на време, никога не е имал температура през тези месеци и е с перфектни кръвни изследвания, направени в няколко болници, ГО ЛЕКУВАМ КАТО ЗА АСТМА- с фликсотид и сингулер???
p.s. С уважение и респект към знанията ви!
Не знам. Нямам отговор.
Бих Ви препоръчал сериозно да ревизирате лечението.
Ако детето наистина има Астма, и е стабилно към момента, да се опитате да потърсите минимално ефективната за него доза.
Ако се прецени че детето няма астма, да ревизирате кардинално нещата.

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 22:16 от Birdie

# 31
  • Мнения: 204
Как се установява дали има диагноза астма?
В България докторите , учили и завършили в София, разбирам от колегите им, учили в Пловдив, например, че са известни с това, че поставят тази диагноза, свързвайки двата факта: обструкция+алергия. Дори се говори за тях като за Софийската школа, обучавана по този начин. Други доктори изобщо отхвърлят диагнозата астма при дете на 2,3,4 или 5-годишна възраст. А една голяма част от докторите използват най-експлоатираната диагноза: алергичен ринит, която изглежда най-лесно се поставя.
 Но истината, че от толкова много четене, което съм направила в мед. литература и тук- във форума, не бих могла да изброя в списък основанията за категоричното поставяне на диагноза астма...... Embarassed
 
Още един въпрос, който може и да ви се стори странен: Може ли да има симптом, който наподобява обструкция, но да не е обструкция. Например храчка, която е някъде в трахеята и при вдишване и издишване да създава погрешното впечатление за обструкция- нещо като своеобразна свирка -трахеята, в комбинация с храчката, която при пресирано издишване да наподобява звук на запушени бронхи...

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 21:51 от MMH

# 32
  • Мнения: 8 585
Астмата е клинична диагноза. Изследващият трябва:

*Да установи наличност на рецидивиращи епизоди на бронхиална обструкция и хиперсензитивност (например детето влиза в задимено от цигарен дим помещение и след известно време започва пристъп).
*Обструкцията е поне частично реверзибилна
*Изключени са други причини (алтернативни диагнози).

"Алергията" е болна тема в Бг медицина. С този термин като "смокинов лист" се прикрива липсата на диагноза, липсата на клинично мислене, крайната злоупотреба с лекарства. Кажете в кое детско заболяване днес в Бг не дават или предписват противоалергични лекарствени средства??

Прякото свързване на детската бронхиална астма с "алергия" в смисъла и по начина както я разбират в Бг, е груб примитивизъм. Защо? защото има деца показващи липса на какъвто и да е алергичен отговор към известни алергени и пак да имат тежки форми на БА. И защото заболяването е мултифакторно, нещата патофизиологично се развиват на "много нива".

Алергичният ринит може да съпътства, или да е фактор за обостряне на, една БА.
Но да се твърди че "било задължително да има такъв преход", това е нонсенс.
Алергичният ринит при деца в значима част от случаите се провокира от храни. Внимателното подбиране на храните и изключване на 2-4-5 вида (не групи, както например "всичко млечно"!) на практика решава значителна част от проблемите.

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 22:52 от Birdie

# 33
  • Мнения: 2 070
Бърди,ще споделя нещо интересно.детето заспа започнаха позиви на гадене и кашлица.знам че не е редно но дадох щипка сода бикарбонат в малко вода ,и на 5 мин детето престана да кашля

# 34
  • Мнения: 8 585
Езофагит от рефлукс. И със съпътстващ такъв. Simple Smile
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=34.0

# 35
  • Мнения: 2 070
Записахме се за понеделник ,при професор Бранков в Пирогов.Но иска да останем в болница,за да се направят изследвания,в какво се състоят те?

# 36
  • Мнения: 8 585
Това за? за рефлукса?

# 37
  • Мнения: 2 070
да докторе за рефлукса?по това което четете мислите ли че ще е необходима хирургична интервенция?и нямам мира и за друго,дали изобщо детето ми има астма

# 38
  • Мнения: 8 585
Нека не прибързваме... Проф. Бранков е компетентен и човечен колега.
Аз лично бих лекувал консервативно (рефлукса) с огромни шансове за успех.
Но след УЗ изследване, преглед, оценка-така че е добре да консултирате първо.
Пишете за резултатите и хода на адреса, който Ви дадох.

Нека тук не разводняваме темата... .

# 39
  • Мнения: 2 070
моля да бъда извинена,но се оказа че астмата и лечението и имат много общо с рефлукса

# 40
  • Мнения: 204
В крайна сметка, колко време може да се ползва Фликсотид- минималната доза, напр. 2х2 впръсквания сутрин и вечер, ако приемем, че тази доза действа добре на детето? И ако постепено се премине на 1х1, а след това само 1 впръскване на ден до пълното му премахване, трябва ли отново да се върнем в програмата от самото начало, в случай, че отново се започне с ужасната суха кашлица, повръщане и вс. останало.....
 Моля, какво сте правили вие, мили мами, които сте минали по този път??? Детенцето ми е на 5 години, надеждата ми е само в това, че ще израстнем ужасната алергия???
 Колко време сте приемали вие Фликсотид???
 Кога мога да се надявам на светлина в тунела???

# 41
  • Мнения: 2 070
Фликсотида се ползва и година,тук така работят Confused
при нас е назначен за месец,но пием и сингюлер Tired

# 42
  • Мнения: 786
Да напиша за нас: вчера ни изписаха десетата опаковка от 05.2005 г., като е имало периоди от по година, година и половина, в които не съм пръскала, поради подобрение. Кашлица имаме често, почти толкова и сополи. И моят въпрос е - докога? И след като дълго време е изкарвал без симптоми, а след това те се завръщат с различен интензитет, това може ли да се нарече овладяване на астмата?

# 43
  • Мнения: 204
Отново съм изумена!
Четох за пътищата, през които трябва да премине диагностицирането на детската астма, като заедно с нейното лечение трябва да се предвиди и тясната връзка на това заболяване с алергичния ринит. В този смисъл, едностранното лечение води и до 10-та и до 20-та опаковка фликсотид, без това да има някакъв смисъл......Със същия успех мога да си пръскам и освежител за уста и да чакам да дойде момента, в който имунитета сам ще се справи или детето ще израсте това заболяване....

# 44
  • Мнения: 2 070
Има връзка между алергичния ринит и астмата.Между 40-60 процента от хората с ал.ринит имат и астма,докато хората с астма имащи и ал.ринит са 80 процента.Важно е и коя е водещата диагноза.Смоето дете ходя по мъките 3 години.Основната диагноза е ал.ринит,и придружаващо заболяване ,астма с кашличен еквивалентЩе ти споделя моя опит.През тези 3 години,сме почвали лечение за астма 3 пъти.Детето си кашляше като за световно ,защото основно кашлицата идваше от стичащи се от носа секрети"задна хрема"Успявахме ли да се справим с хремата,нямаше и помен от кашлицата.Вгодината прави по една обструкция с пневмония.Сега сме на Сингулар,защото лечението с Фликсотид,вместо да помогне,обърка нещата.Направихме бронхоспазъм след втората инхалация с него.А последната диагноза -рефлукс ,тотално ме довърши,но пък детето спря нощното давене и кашляне именно от лечението за рефлукса.Сега обаче пак не спи спокойно,върти се ,пъшка,преглъща ,по цяла нощ.Итака и не знам от какво точно,и как да знам,като и лекарите не са сигурни ConfusedЗа да бъде адекватно лечението трябва детето да се наблюдава ,от УНГ,пулмолог и алерголог.Иза съжаление докато(ако)установят първопричината,отравят децата ни с напълно излишни лекарства.Виждам по постовете ти ,че ти е трудно да се примириш ,и приемеш диагнозата и лечението,обаче ,какво друго ни остава ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт