МНОГО ЛЕСНО И БЪРЗО РУЛО

  • 35 124
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 607
Момичета застилайте тавите с вестник

Вестника няма ли все пак да пусне токсично мастило? newsm78

Днес докато бях на работа видях това руло. И се сетих за една рецепта от маминия тефтер пак за руло. Оказа се рецептата 1:1 с уточнението посочено от всички - и при мен има бакпулвер. В една забравена торбичка имах някакви подправки.....И там имаше един бакпулвер. Май стар бе, но все пак реших да го сложа. Не съм привърженичка на набухвателите, другия път ще пробвам без.

Да, трябва да се бърка по-продължително за да стане добре сместа без набухвател. Но..мен ме мързеше и затова сложих......

И прочетох мамините напътствия - Върху мокра кърпа се слага пудра захар. Слага се сладкото, завива се, маже се като поизстине с масло и се поръсва със смлени орехи.

Имах домакинска хартия, а тавата е тази плоската, която продават заедно с фурната, по-плитката. Сложих хартията. Като щях да почвам да бъркам, вкл. фурната на 180гр. Забърках сместа. Изсипах върху хартията , с лъжица разпределих равномерно. И за около 20 мин. се изпече супер. Извадих. За няма и 5 мин. изстина. В това време съвсем леко намокрих тензуха, сложих тук там пудра захар, обърнах кората. Без никакъв проблем се отлепи хартията. Сложих сладко от кайсии. Завих. Намазах с масло. поръсих със смлени орехи и това бе.

Изключително е бързо. Бях уморена. Но ми отне цялата процедура не повече от 50 мин. Когато се прибраха домашните - всичко бе готово и снимано. И миришеше толкова хубаво и сладко в кухнята.....

Рулото + парче

# 31
  • Мнения: 1 352
Цоцоланке, много изкусително това парче Crazy, дали да не ида да правя и аз руло по никое време newsm78...

# 32
  • Мнения: 213
и в рецептата на баба има набухвател - амонячна сода с малко оцет за гасене. Аз бухнах вчера един бакпулвер, та се получи малко въодушевено рулото, но иначе си е вкусно.

# 33
  • Мнения: 2 774
От години не се бях присещала за това руло,май ще трябва да се прави   Joy
Най ми харесва с млечен крем и отгоре с орехи....мммм вкусно.



# 34
  • Мнения: 182
Много ми се иска и на мен да го направя това руло и днес ще опитам,ама имам един много тъп въпрос ooooh!-с миксер ли бъркате или на ръка? Thinking Blush

# 35
  • Мнения: 411
и аз го правя без набухватели,не ги оби4ам.а за пълнежа. правя го когато както ми хрумне,
разбита сметана с разтопен Шоколад.
или разбита сметана и крема сирене
или маслен крем с халва(на мен така най ми харесва)
изобЩо с каквото имам.

колкото до набухвателите в други рецепти аз винаги слагам на половина от посо4еното и не съм имала провали.

# 36
  • Мнения: 1 906
Моето стана по-тъничко, но тавата ми е огромна  Laughing . Правих го по малко по-различен начин: от майка ми знам, че се слага по лъжица захар и брашно на яйце. Ето и резултата:







Много ми се иска и на мен да го направя това руло и днес ще опитам,ама имам един много тъп въпрос ooooh!-с миксер ли бъркате или на ръка? Thinking Blush
С миксер бъркам яйцата със захарта. Като добавя брашното бъркам на ръка с едната бъркалка на миксера  Peace

# 37
  • Мнения: 117
всичко бъркам с миксер   chef

# 38
  • Мнения: 182
Рулото ми стана чудесно!И най важното бързо и лесно,благодаря за рецептата!

# 39
  • Мнения: 940
Момичета застилайте тавите с вестник , наблажнявате леко и натупвате с брашънце  и готово - печете си пандишпана без опасност . Аз завивам направо във вестника , после го отлепям и не ползвам мокра кърпа.

На пандишпан бакпулвер или сода не се слага ! Разбиват се дълго и продължително яйцата и няма глетаво .Важно е и брашното да е точно .
Оригиналната рецепта на пандишпана е колкото е броя на яйцата , толкова с.л. захар , а брашното е + още една .

Аз карам мъжа ми да разбива яйцата, защото той е много търпелив. Много е добър в това. Пандишпана винаги се получава. Ето една снимка от Новогодишното пънче, което си е чисто пандишпаново руло с шоколадов крем:



Аз го навивам направо с хартията да приеме формата. После развивам и мажа с каквото реша.

# 40
  • Мнения: 1 906
dalka,  как направихте "кората". Много е сполучливо пънчето  Laughing

# 41
  • Мнения: 940
Направих я с вилица, както беше посочено в рецептата, която гледах за модел.  Hug Крема вътре и отвън е един и същи--прясно мляко, яйца, шоколад, масло и пудра захар. Малко рядко ми стана, но пък резките се получиха.

# 42
  • Мнения: 1 352


Супер стана, без набухвател. Мерси за рецептата  bouquet.

# 43
  • Мнения: 117
аз като го направя за 1час е свършило а сме : lalalala newsm30 но бързо се справяме

# 44
  • Мнения: 226
ух, че сладкишчета сте сътворили   Laughing
не ми работеше търсачката преди 2 дена и от нета изрових подобна рецепта /не помня авторката, но и благодаря  Hug/
резултата се получи с 2 яйца, ч. чаша захар, ч. чаша брашно и 1 ч.л.бакпулвер и 7 с.л. студена вода. Пече се върху намаслена хартия за печене в тавичка с размер 32/36
диди, не се съмнявам, че свършва за час като гледам снимките по-горе

Общи условия

Активация на акаунт