Внимавайте в аптека Римедиум

  • 3 742
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18
Напълно съм съгласна, че всеки трябва да гледа срока на годност на това което купува независимо дали става въпрос за хранителен продукт, лекарство или козметика. Ние например със съпруга ми понякога си купуваме кисело мляко чиито срок изтича на следващия ден или след 2-3 дена. Обаче да речем ще го използвам за мусака или баница или сладкиш след 1-2 часа на същия ден. Продуктите са по щандовете до датата която е посочена на опаковката. Продаващият не може да знае за какво време какво количество ще използваш от продукта. Един козметичен крем може да се наняся от 1-2 до 5-6 пъти на денонощие в зависимост от засегнатите участъци и предписанието на дерматолога на пример. Така, че дами гледайте срока на годност на съответния продукт и си преценете от кога и колко време ще го ползвате.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Ние нямаме Ремедиум в нашия квартал и ходя специало до тяхна аптека, защото съм много доволна, добре заредени са, цените са много добри и персонала е компетентен по мое мнение. Не мисля, че и в този случай са постъпили некоректно - все пак нещата са били все още в срок (пък бил той и един месец). А относно срока на годност - гледам винаги, особено в хранителните магазини и когато пазарувам за дъщеря ми. Козметиката сякаш не я заглеждам толкова много.

# 17
  • софия
  • Мнения: 25 458
В аптеки Марешки например намаляват с определен процент цената на продуктите с приближаващо изтичане на срока на годност, така трябва да е навсякаде според мен.
Това е коректност и отношение към клиента Peace Наистина, ако нещо е с наближаващ за изтичане срок на годност е редно поне да предупредиш (но така няма да има кой да го купи и съвсем ще са на загуба, а те се стремят към мах печалба). В случая, според мен, става въпрос за коректност, не за друго. Чисто формално наистина нищо лошо не са направили - нали си е в срок  Sick

# 18
  • софия
  • Мнения: 14
спокойно си ползвайте нещата и до 3 месеца след изтичане на срока Hug

И лекарствата ли?! Сигурно се шегуваш!

Ако си беше купила козметика и съдържанието беше на 1/2 бих разбрала възмущението ти. Но щом продават продукти в годност, няма какво да ги коментираме. Фармацевтите не са длъжни да предупреждават за изтичаща годност, както и да знаят в какъв срок ще използваш продуктите/медикаментите.  Peace
не се шегувам бъобще-съвсем сериозно!!!!
след лаболаторни анализи на много лекарства разрешават да се ползват даже 6 месеца след изтичане срока на годност.
наистина срока на годност е много важно нещо,колкото е по- къс срока на годност -толкова е по- опасно да се ползва след изтичането му.за неща със срок на годност 5 години....дори за лекарства спокойно може 3 месеца да се ползват
а за козметиката трябва да се запознаете с новите европейски закони за срока на годност-та тогава ще вдигнете олелия(щом и аз съм възмутена)

# 19
  • София
  • Мнения: 864
аз много 4есто позарувам от такава аптека
мнението ми е за тях е добро- мисля че няма по-добри от техните цени никъде другаде.
лощото е 4е продава4ките не винаги те уведомяват за разни промоциики- примерно- при закупуването на еди какво си взимаш еди какво си та един път се връщах и се разправях с тях но стана мойта де:)
ина4е доста от цените на стоките им са дори под прероръ4ителните указани на опаковките на продуктите...

# 20
  • София
  • Мнения: 1 735
Първо не става на въпрос само за лекарството и за еднократен случай.Освен това лекарството не е рядко срещано.Просто съжалявам,че не съм си запазила касовата бележка,тъй като и по указанието в листовката и по рецептата ми, лекарството е за 30 дни,т.е. 2 от 3 -те блистера излизат от срока на годност.Според мен,просто от аптеката вземат по-големи отстъпки от дистрибуторите на лекарства за такива с наближаващ край на годност.В такава централна аптека/на Графа/ все ще се намерят балъци/като мен/на които да им се продадат.Привидно всичко е законно,но некоректно. Naughty
Между другото, от най-обикновена аптека вчера си го взех и тепърва има повече от година годност.

Общи условия

Активация на акаунт