Моля за мнение

  • 3 231
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 53
Аз съм "за" - ресторант или някакъв такъв тип заведение. Толкова много хора в един двустаен апартамент - не мисля че ще е много комфортно. Най-вероятно хората ще дойдат, ще си поднесат подаръците, ще хапнат прави на две на три и по бързата процедура ще си заминат. Аз поне така бих направила в такава ситуация.

Не мисля, че ще ти излезе много по-скъпо ако ги заведеш на заведение - хем няма да се занимаваш с пазарене, приготвяне,подреждане, посрещане , изпращане и след това чистене. Ти си сама с малко дете - мисли и за собственото си удобство и комфорт. И не разбрах, какво общо има мястото на партито с това, че таткото в момента не е в страната?!

# 31
  • Мнения: 2 414
Аз съм "за" - ресторант или някакъв такъв тип заведение. Толкова много хора в един двустаен апартамент - не мисля че ще е много комфортно. Най-вероятно хората ще дойдат, ще си поднесат подаръците, ще хапнат прави на две на три и по бързата процедура ще си заминат. Аз поне така бих направила в такава ситуация.

Не мисля, че ще ти излезе много по-скъпо ако ги заведеш на заведение - хем няма да се занимаваш с пазарене, приготвяне,подреждане, посрещане , изпращане и след това чистене. Ти си сама с малко дете - мисли и за собственото си удобство и комфорт. И не разбрах, какво общо има мястото на партито с това, че таткото в момента не е в страната?!
Подкрепям. Peace

# 32
  • Мнения: 24 467
...Джуди, идеално е, но не и за зимния сезон. Поне моят син е роден през януари и опасенията от вируси и прочие зимни екстри са ми били от първостепенно значение. Случвало се е половината гости да не дойдат на празника, защото са болни или контактни.

Моето голямо чудо също е януарче.  Grinning За него първите две години си избрахме вечерни гости у нас. Пак ако то иска- спи, ако не иска- играе. Ако бях сама и нямаше кой да ми помага може би бих избрала и аз следобедното тортено парти, пак вкъщи, че ми е по- удобно заради децата, когато са малки. С големи вече- на заведение ми е най- добре.

# 33
  • Мнения: 23
И не разбрах, какво общо има мястото на партито с това, че таткото в момента не е в страната?!
Ако съпругът ми си беше тук изобщо нямаше да се чудя какво да правя - просто щяхме отидем на заведение и това е. Дори щяхме да направим кръщене. Но сега съм сама. Аз по принцип не харесвам такива домашни събития и то с толкова много хора, за 7-8 души - ОК, но гостите са двойно повече. И това ме затормози, затова и поисках мнение. Все пак за първи път ми се налага да мисля за празненство на детето ми. Достатъчно ми е мъчно, че съм сама, че съпругът ми няма да присъства на първата годинка на детенцето ни, и това чудене ме довършва. Лично аз когато отида на Рожден ден на дете, не отивам защото да ям и да пия, а да си поднеса подаръка, да го видя как се радва, да си хапна торта и това е. Но това е моето виждане. И се радвам че не съм единствена

# 34
  • Мнения: 12 663
[
Ако съпругът ми си беше тук изобщо нямаше да се чудя какво да правя - просто щяхме отидем на заведение и това е. Дори щяхме да направим кръщене. Но сега съм сама. Аз по принцип не харесвам такива домашни събития и то с толкова много хора, за 7-8 души - ОК, но гостите са двойно повече. И това ме затормози, затова и поисках мнение. Все пак за първи път ми се налага да мисля за празненство на детето ми. Достатъчно ми е мъчно, че съм сама, че съпругът ми няма да присъства на първата годинка на детенцето ни, и това чудене ме довършва. Лично аз когато отида на Рожден ден на дете, не отивам защото да ям и да пия, а да си поднеса подаръка, да го видя как се радва, да си хапна торта и това е. Но това е моето виждане. И се радвам че не съм единствена

вебал, разбирам, че ти е трудно, че мъжа ти го няма. Но ти не искаш мнение, искаш потвърждение на твоето мнение.
Ми щом не харесваш, защо го правиш. Да не мислиш, че гостите няма да усетят.

# 35
  • Мнения: 23
[
Ако съпругът ми си беше тук изобщо нямаше да се чудя какво да правя - просто щяхме отидем на заведение и това е. Дори щяхме да направим кръщене. Но сега съм сама. Аз по принцип не харесвам такива домашни събития и то с толкова много хора, за 7-8 души - ОК, но гостите са двойно повече. И това ме затормози, затова и поисках мнение. Все пак за първи път ми се налага да мисля за празненство на детето ми. Достатъчно ми е мъчно, че съм сама, че съпругът ми няма да присъства на първата годинка на детенцето ни, и това чудене ме довършва. Лично аз когато отида на Рожден ден на дете, не отивам защото да ям и да пия, а да си поднеса подаръка, да го видя как се радва, да си хапна торта и това е. Но това е моето виждане. И се радвам че не съм единствена

вебал, разбирам, че ти е трудно, че мъжа ти го няма. Но ти не искаш мнение, искаш потвърждение на твоето мнение.
Ми щом не харесваш, защо го правиш. Да не мислиш, че гостите няма да усетят.
Мадам Х, може и така да се каже, явно искам мнение за това дали съм "права" в случая. НО аз нямам предвид че не искам да посрещам гости или че изобщо неискам. Просто не харесвам и не одобрявам за празник на дете да се опъват такива софри. Искам да направя заради детето си нещо като тържество (за някои може да не се изразявам правилно) да бъде празнична атмосфера. Това че съм сама (още веднъж - не се оплаквам) неоправдава решението ми, разбиранията ми са такива. Но ако не бях - решението е едно - на заведение. А що се отнася до гостите - мисля че няма какво да усещат, щом са поканени - значи са добре дошли

# 36
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Гледай на теб да ти е удобно и лесно и естествено да е весело за детенце. Аз винаги също много съм се чудила тия роднини като че ли идват не за да уважат събитието, а за да се натъпчат като за последно. Аз също мисля като теб и така и направих първия рожден ден на сина ми. Естествено като се подготвях за тържеството имаше въпроси от сорта - ама няма ли да има за всеки отделна порция  Laughing, е у нас да не е ресторант. Преценила съм, че на детенцето ще му е по-добре в домашна обстановка, направила съм шведска маса, който каквото иска да консумира, от тук нататък не ми пука какво ще си помислят роднините с остарели разбирания. Това си е твоят дом, твоето дете и другите трябва да се съобразяват с теб, а не ти с тях. Всеки има право да посреща гости както той си прецени, а ако на тях не им изнася да се оплачат на арменския поп ако искат... А що се отнася за картонените чашки това е най-добрият вариант - после направо в коша, и без това ще имаш достатъчно работа след това с чистене и подреждане. Още повече че си сама. Така че действай както си го решила   bouquet

# 37
  • Мнения: 2 414
А какво пречи да отидете на заведение и без мъжа ти?

# 38
  • Мнения: 22 432
Не съм чела отговорите на останалите, но ще ти кажа аз какво направих за първият рожден ден.
И честно казано ама изобщо не съм се интересувала какво мисли този, или онзи, или бабите, или някой друг.
Направих детски рожден ден за детето - 10приятелчета с майките им.
И вечерта се събрахме най-близките, само бабите, дядовците и 2те лели.
Така няма сблъсък на интереси, нито сърдити.
А да събираш 20човека и деца в 2стаен апартамент, ми се вижда убийствено.

# 39
  • Мнения: 53
А какво пречи да отидете на заведение и без мъжа ти?

Да бе - и аз това се питам  newsm78!

# 40
  • Мнения: 23
А какво пречи да отидете на заведение и без мъжа ти?

Да бе - и аз това се питам  newsm78!
На този въпрос ми е трудно да отговоря. Дойде ми идея, хареса ми, осмелих се да я отстоявам и също така поисках мнение. Както казах денят е през февруари, т.е. има време А и сега се замислям че и за мен и за детето ще е по-удобно вкъщи. Все пак сред толкова много хора може да се чувства по-спокоен като е удома

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 16:55 от vebal

# 41
  • Мнения: 53
Ами тогава - весел празник !
Да ти е живо и здраво детенцето и да ви носи много радост  Hug.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 123
аз лично не си представям РД на детето в ресторант,поне не и с моето дете.Ми той няма изобщо да стои в количката или в столче,ще трябва да ходя само по него и ще бъде егати РД.

# 43
  • Мнения: 1 303
1-вия РД на моето дете празнувахме в тесен роднински кръг,защото попрочетох,че  на тази възраст гюрултия,хора клоуни  Mr. Green,много украси  и др. не се отразяват много добре на мъничето и кротката обстановка е за предпочитане.За ресторант и дума да не става.

А какво е "блок маса"  Flutter Simple Smile Peace

# 44
аз лично не си представям РД на детето в ресторант,поне не и с моето дете.Ми той няма изобщо да стои в количката или в столче,ще трябва да ходя само по него и ще бъде егати РД.

angels_zg ,и аз  така  с моя палавник,ама не само за първи,ами и за втори  РД . newsm62

 vebal, за зимен  РД  си е  най-добре  и  удобно  у  дома според мен  точно както  си си  решила. Ако не дойдат всички поканени,много важно.  Детето и без това няма да има спомени за първия   РД,така че  не е зле да  имате  повечко снимки. Моя пораснал вече син  много се кефи на  такива от времето,когато е бил бебе.

Общи условия

Активация на акаунт