Заведения, в които НЕ се пуши

  • 41 611
  • 230
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2
В Севлиево има заведение за непушачи.Малко стара тема но актуална за зимния сезон.

# 91
  • Мнения: 1 569
Много полезна тема, благодаря! Преди 10 месеца, когато детето ми беше все още малко бебе имах гости от чужбина и трябваше да ги изведем някъде на вечеря с все бебето. Мога да препоръчам 2 места за СОФИЯ, но не точно с пълна забрана за пушене. Едното е Руини на централна баня. Там се пуши, но наистина много се съобразиха с нас когато правих резервацията и не ме излъгаха. Бяхме на маса близо до вратата, но малко по-навътре, че да не духа и да не е студено, вентилацията беше много добра, до масата до нас имаше доста разстояние и наистина не се усети грам дим! Другото е Джоя на Дондуков в посока Цар Осввободител. Дадоха ни маса за НЕпушачи най-навътре, също много се съобразиха с изискванията ни и на масата до нас (която беше за пушачи) дори не пуснаха никого!!! И в двете места и отношението, и храната, и обстановката са на 6 и силно ги препоръчвам!  Peace

# 92
  • София на морето
  • Мнения: 171
Имаше една чайна на ул. "Бенковски" в София (ама дълго не съм била - не мога да се сетя как се казва) - там не се пуши и е доста просторно. Има и за хапване разни здравословни мезета  Laughing 

# 93
  • Мнения: 1 569
Сега ви изчетох отначалото. Никой ли не се е се тил за Хепитата? Или аз недовиждам нещо. В това в Мол София със сигурност има маси за непушачи, но съм почти 100% сигурна, че и в другите има. Когато бях бременна 15 бременни в 8-9ти месец се събирахме в Хепито на Витошка. Помня, че не бяхме в салон за непушачи, но май просто защото нямаше толкова място за нас там!  Mr. Green Отделяха ни най-голямото сепаре отзад, но от масата наблизо бая си се усещаше цигареният дим.

# 94
  • София
  • Мнения: 1 535
Не е въпроса за масите за непушачи, а за отделно помещение, в което не се пуши. Маси за непушачи би трябвало да има всяко заведение, но мен лично не ме устройва да ми димят от съседната  Crossing Arms
Ние все така си ходим само в Дивака, защото там, въпреки че е неголяма и само с 4 маси залата наистина е отделена  Peace

# 95
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Сега ви изчетох отначалото. Никой ли не се е се тил за Хепитата? Или аз недовиждам нещо. В това в Мол София със сигурност има маси за непушачи, но съм почти 100% сигурна, че и в другите има. Когато бях бременна 15 бременни в 8-9ти месец се събирахме в Хепито на Витошка. Помня, че не бяхме в салон за непушачи, но май просто защото нямаше толкова място за нас там!  Mr. Green Отделяха ни най-голямото сепаре отзад, но от масата наблизо бая си се усещаше цигареният дим.

"Хепи" имат ОТВРАТИТЕЛНА политика по отношение на пушенето в заведенията им. В "Хепи" на "Раковска" в София например, има маси за непушачи, които са забутани отзад в по-тъмната и по-непривлекателна част. Местата до прозорците - по-светли и по-интересни, особено за посетители с деца са обособени като зона за пушачи. Е, поне половината места до прозорците да бяха отделени за непушачи, но явно не смятат че е необходимо.

# 96
  • Мнения: 130
София, Victoria на бул. България до Околовръстното. Отделна зала  за непушачи...
А на някой дали не му се копира онзи дълъг списък и да го осврмеени от миналат година??? моля ви, че нямам хич време напоследък!

Мерси, момичета!

# 97
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не е въпроса за масите за непушачи, а за отделно помещение, в което не се пуши. Маси за непушачи би трябвало да има всяко заведение, но мен лично не ме устройва да ми димят от съседната  Crossing Arms
Ние все така си ходим само в Дивака, защото там, въпреки че е неголяма и само с 4 маси залата наистина е отделена  Peace

Леле, как не съм се сетила за Дивака....едно време ни беше едно от любимите заведения....

# 98
  • Мнения: 902
СОФИЯ

Кафенета и сладкарници
Кафе Коста- Mall Sofia (ъгъла на бул. Ал. Стамболийски и ул. Опълченска) - има асансьор
Кафе Коста - Mall City Centre (бул. Черни връх) - има асансьор
Coffee Heaven – ул. Цар Иван Шишман 27
Онда срещу Руската църква - там на партера е само за непушачи.
Starbucks 1 - на ъгъла на бул. Васил Левски и ул. Гурко - няма стъпала
Starbucks 2 - до НДК, в началото на Левски - пресечката с Фр. Нансен, точно там, където автобус 94 завива по посока Попа
Сладкарница 100 грама сладки - ул. “Ангел Кънчев” 18A - тесничко, уютничко, без стъпала (вероятно и тези на ул. “Марагидик” 34 и ул. “Христо Смирненски” 48 са също за непушачи, но не съм ги пробвала)
Сладкарница Лейди - кв. Дървеница, на спирката на автобуси 280 и 88 на ТУ, бул. „Св. Кл. Охридски” на два етажа, долният за непушачи.
Виенския салон Лучано – ул. Московска № 29
Сладкарска къща Аби - кв. Разсадника, бул. Вардар 26
Чайна Веда Хаус - ул. "Гладстон" Nо.2 - не се пуши в цялото заведение!
Чайната на ул. "Г. Бенковски" 11 - не се пуши в цялото заведение!
Биомаг Кафене - кв. Лозенецна, пл. Журналист №1 - изцяло не се пуши!
KFC - май в някои вече се пушело!!!
Mc Donalds - във всички не се пуши.

Ресторанти

Ресторант Капитан Кук - пл. П.Р.Славейков 12-14 - скъп, рибен ресторант, отделни зали за пушачи и непушачи.
Ресторант Уно - ул. „Г. С. Раковски” 121 - скъп, отделни зали за пушачи и непушачи. Пушачите са на 2-рия етаж.
Ресторант Табиет(скъп) – бул. Джеймс Баучър 76, до Кемпински и БЧК
Ресторант Под липите – ул. Елин Пелин 1, ресторант, непушачи на втория етаж - чувстваш се малко извън събитията
Ресторант Туканъ - ул. „Св. Наум” 1, недалеч от х-л "Хемус" и НДК. Има отделна зала за непушачи.
Ресторант "Славяни" - бул. Мадрид и ул. Асен Златаров - има отделна зала за непушачи с отделен вход. Може да се каже, че е отделен ресторант направо. Входът е откъм Златаров; Снощи ходихме и се пушеше и в двете зали. Нещо ми обясниха, че през седмицата не се пушело в едната, но събота и неделя вечер се пушело и в двете!
Ресторант Щастливеца – ул. Оборище 73 - то е тип механа, вкусно е и има отделно помещение за непушачи.
Ресторант Кринг - вегетариански ресторант, ул. Цар Симеон 72 - изцяло не се пуши!
Dream House” вегетариански ресторант - ул. Алабин 50А, ет. 1 - изцяло не се пуши!
Ресторант Кибеа - ул. Вълкович 2А (до ул. Христо Белчев) - скъп, има малко стъпала! Май не е много за деца...не се пуши в цялото заведение!
CRU - София, ул. Цар Асен 45 - изцяло не се пуши!
Слънце Луна - Био Пекарна & Вегетариански Ресторант - ул. У. Гладстон 18Б (ъгъла с Княз Борис) - не се пуши в цялото заведение!
Golden Apple - долният етаж е за непушачи, един път ми се е случвало да видя, че са позволили на хора да пушат там - ул. Цветна градина 37 в кв. Лозенец
Spaggo - на ул. П. Берон 9 има отделен салон, който граничи със салона за пушачи, но ми се струва, че е достатъчно добре отделен
Fox and Hound- ул. Ангел Кънчев 34. Има отделна зала за непушачи; има 2-3 стъпала, но пък е малко и тясно.
Olive`s – ул. Граф Игнатиев N 12, има отдеен салон за непушачи
Olive`s - ул. "Васил Левски" 75
В Хепи Мол София (бул. "Ал. Стамболийски" 101) със сигурност има маси за непушачи; "Хепи" имат ОТВРАТИТЕЛНА политика по отношение на пушенето в заведенията им. В Happy Sushi на ул Г. С. Раковска № 96 например, има маси за непушачи, които са забутани отзад в по-тъмната и по-непривлекателна част.
supa star на ул. Шишман 8, на мястото на Бистро N8 - изцяло забранено пушенето!
Ресторант-пицария "Милениум" - жк. Дружба 1, ул. Иван Арабаджията №3 - има отделен салон за непушачи


Пицарии
Пицария Дивака – ул. Гладстон 52 - има отделно помещение за непушачи с 4 маси, има стълби
Пицария Капри – Ломско шосе N 119, преди Shell, в Надежда 1. На 2 етажа е, на долния не се пуши. Обикновено там вечерят семейства с деца.
Пицария Червената къща - ул. Борис Христов N 6, на пазара в Ситняково. Вторият етаж е за непушачи, но стъпалата са си доста, а и преди това се минава през първия етаж, където се пуши
Mr. PIZZA – бул. Черни връх 38А (срещу пазара) - третият етаж, точно до ВИП салона е за непушачи
Пицария О'Шипка - бул. Бъкстон 22 (до бул. Т. Каблешков) - там има отделен етаж за непушачи - няма стъпала!
Пицария О'Шипка – ул. Шипка 11 - да, има зала на втория етаж за непушачи. Даже на вратата пише VIP (зала за непушачи). Ще ме извиняват за VIP-а: стайчето е миниатюрно, с набутани една до друга ниски масички, с табуретки около тях, а в залите за пушачи си има високи маси с удобни пейки.
Пицария О'Шипка – Люлин 10, бл. 146 - има зала за непушачи
Пицария Тоскана – на ъгъла на бул. Витоша и бул. Скобелев - имаше също зала за непушачи, но на 2-я етаж. Поне е по-просторно
Всички Угота имат зала за нешушачи, но там почти във всяко заведение го има проблема със стълбите.
В Младосткото Уго до Деница си тръгнахме като пушени скумрии преди Коледа - залата на 2-рия етаж, обща за пушачи и непушачи и сервитьорите здраво пушеха зад бара...
Victoria - бул. България 118 до Околовръстното - Отделна зала за непушачи

Барове/ Бирарии

Бар Троваторе- кв. Лозенец – от Януари 2010г. не се пуши в цялото заведение!
бирария "Халбите" на бул. "Прага" 18 - горният етаж (а дали не беше третият?) е за непушачи. За съжаление до него водят тесни и стръмни стълби. На този етаж прозорците не се отварят и не работи ли вентилацията, цигареният дим се качва горе по правило и си става най-посредствена бирария за пушачи.
Fix Mix - бул. Васил Левски N 24, в близост до Раковска. Сервират само сандвичи и фрешове, има само 2 маси и няколко места на бара.


Знам една чудесна сладкарница на Оборище, която наскоро отвориха, някъде под Дон Домат - там изцяло е за непушачи и е доста уютно (така и не разбрах името на сладкарницата! - ако някой го знае - да се обади Simple Smile)

Последна редакция: нд, 31 окт 2010, 02:29 от l`ange

# 99
  • Мнения: 902
Това е списъкът, но само за София (просто за София съм събирала информация Sad. Мен ме интересува дали да не изкарам като отделна подкатегория заведенията, в които изцяло не се пуши? За някои съм сигурна, но не и за други...В Starbucks нали не се пуши изцяло?

# 100
  • Мнения: 3 215
Много полезна тема! Поздравления за труда на всички, които са допринесли за списването и.
Знам я въпросната сладкарничка на Оборище. Другия път, като отида, ще се поинтерсувам за името и координатите  Peace

# 101
  • Мнения: X
Добавям и Paper Cake на "Раковски" - книжарница + чайна с много хубави домашни сладки и десерти. Има и малка детска масичка и люлеещо се конче.

В "Манастирски ливади" има сравнително ново заведение - Mettasense, в което не би трябвало да се пуши. Не съм проверявала лично обаче - ако някой е ходил, да каже.

Видях, че сте споменали Капитан Кук - в ресторанта на бул. Славейков, в т.нар. зала за непушачи аз лично имах много неприятно изживяване, след което повече не сме ходили. Към 9 и половина настаниха на съседната маса компания от двама души, които запалиха даже не цигари, а пури. Обяснението на сервитьорите беше, че са редовни посетители. Като цяло от този точно ресторант съм изключително разочарована и не бих стъпила отново - абсолютна снобария, много лошо обслужване. За разлика от същия ресторант, но във Варна например...

# 102
  • София
  • Мнения: 9 866
В сладкарница Неделя в Красно село има отделен салон за непушачи.Намира се на приземния етаж обаче.Но пък наистина не се усеща миризма на цигари,а и винаги е празно.
Дано не ми е стара информацията,че от пролетта не сме ходили,но миналата зима я посещавахме честичко.

# 103
  • Мнения: 3 215
За Супа Стар на Шишман да уточня, че на долния етаж има само бар и високи столчета, така че за хора с бебета в колички не става, защото е тясно. Вариант (при хубаво време) е човек да си вземе каквото си хареса и да си го изконсумира в градинката отсреща  Laughing

# 104
  • Мнения: 2 376
Гледам Червената къща е в списъка. Последният път не успяха да ми гарантират, че никой няма да пуши на етажа за непушачи ..
Феите (близо до ул. Сребърна) имат отделни малки къщички за по 8-10 човека.
Милениум (Дружба), доколкото помня имаха отделен физически ( с малко дворче) салон за непушачи.

Общи условия

Активация на акаунт