бременност и хапчета против повръщане

  • 41 856
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 379
Малко късно се сещам да пусна тази тема, но от вчера взех, че много се размислих по въпроса.
Та въпроса ми е следния:
От първия ден в който разбрах че съм бременна повръщам и ми се гади много. Аз всъщност точно заради тези симптоми си взех тест за бременност. Започнах да ходя на консултации при двама лекари - един по здравна каса и един на частно при който ще раждам. И двамата без да знаят един за друг ми изписаха едно и също лекарство против повръщане. Единият Дименхидринат за през устата, а другият Вомакур, което е същото само че на свещички. И според двамата нямало проблем да го пия щом се чувствам зле, но аз взех да се размислям /макар и малко късно/ - на мен така и не спря да ми се гади /вече съм в 9 месец/ и съответно не спрях да пия лекарството , тъй като вариантът на свещички нещо не ми понасяше. Знам, че сега ще кажете, че щом докторите са казали че може сигурно е така, но нещо взех да се притеснявам за бебо. Моля ако някоя от вас е пила хапчета против повръщане по време на цялата си бременност дасподели имала ли е някакъв проблем с бебо след това.
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 4 292
Аз пиех Деган, предписан  от гинеколога ми. Не, че ми помагаше особено, но проблем с бебето не е имало.

# 2
  • Мнения: 379
При мен помага и то доста - изпия ли го и със сигурност не повръщам. Притеснява ме единствено че го пия от втория та вече до деветия месец.

# 3
  • Мнения: 4 292
И аз бях така, пиех го през определен интервал от време, до последно. Тоест все път, когато не се издържаше вече. Аз повръщах до края.

# 4
  • Мнения: 379
Ох благодаря ти. Поне малко ме успокои. Hug

# 5
  • Мнения: 1
От първия ден като разрах че съм бременна ми е лошо и много повръщам,изписаха ми Деган на ампули и се чувствам като че ли по-добре като си го бия.Вече съм в 3 месец,накрая и като че ли малко намаля повръщането,дано и при теб да е така.Казаха ми че няма страшно за бебето.

# 6
  • България
  • Мнения: 457
И аз пиех Деган,че бях много зле Confused

# 7
  • Мнения: 221
Аз пих Деган и още едни хомеопатични капки, не мисля че има проблем  Peace

# 8
  • Мнения: 489
Има едни хомеопатични капки - Вомитосхил, а също и Деган съм пила, когато положението беше наистина тежко.

# 9
  • Мнения: 4 784
Аз също пиех Деган по предписание на лекаря, но общо взето не ми помагаше особено. За това и го спрях в един момент, но пък продължих с повръщането до самия край на бременността.

# 10
  • Мнения: 179
аз имам опит и с Деган,и с Церукал.Нито едно от двете не ми помогна  ,затова и не пиех.                                     

# 11
  • Мнения: 9 439
И аз пиех Деган.Ефект нулев,но пък аз си го пиех Mr. Green

# 12
  • Мнения: 397
Началото на втората ми бременност беше съпроводена с постоянно гадене и повръщане и лекарят ми изписа Деган ампули да пия при нужда. Пиех ги в началото, но нямаше кой знае какъв ефект от тях и ги спрях, затова пък към 4-5 месец гаденето отмина.
Лека бременност ти желая!

# 13
  • Мнения: 222
И аз бях с Деган в началото - не че имаше огромен смисъл от него - пиех го и после го повръщах. но слава богу когато влезнах в 4-тия месец всичко спря...сега киселини ме мъчат...

# 14
  • Мнения: 379
Момичета, благодаря ви за отговорите, успокоенията и пожеланията. Само че някои от вас не са прочели най-важната част - аз вече съм в 9 месец - затова се притеснявам. Защото все пак почти 8 месеца не спрях да ги пия.  Cry

# 15
  • Мнения: 493
Аз също пиех Деган,до края на бременността си.Щом лекаря ти го е изписал това лекарство,не мисля,че има някакъв проблем,ако щяха да навредят на бебчо,не мисля,че щяха да ти кажат да си ги пиеш до края на бременността.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт