Колко време бебчо беше само на кърма?

  • 3 132
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
До шестия месец бебето не се нуждаело от нищо друго освен кърма - ами след това? Докога давахте само кърма? Кога точно дадохте сокче или пюре - какво точно дадохте? Кога започнахте детската кухня? Много въпроси станаха. Интересува ме докога е полезно да се дава само кърма без това да лишава детето от нещо.  Thinking

# 1
  • Мнения: 9 814
Дадох на 4 навършени месеца плодове пюре.
Сега живот и здраве съм решила да захранва след 6-ия месец.

# 2
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 493
Кърмих 6 пълни месеца, тогава включих сок ябълка и морков, след това и плодово пюре(към 7-ми месец)

# 3
  • Мнения: 3 484
Ох, мила, хиляди страници има по темата, много е относително.

Например ние до скоро бяхме само на кърма, отказва ми вода , макар че веднъж на ден предлагам.  Сега вечер дохранвам с адаптирано. Почнахме сокче от ябълка, аз й го правя, от седмица насам - при навършени три месеца, но давам по 4-5 мъъъънички лъжички , а и тя половината ги изплюва, не увеличавам дозата.

Щом имаш кърма, с уговорката, че наддавате добре, не бързай със соковете и захранването. Peace
Влез във форума за захранване и кърмене - там ще получиш мнооооого информация.
Аз например ще започна пюретата при навършени 4 месеца, някои дават по-късно, някои по-рано, но дотогава вероятно ще съм спряла и да кърмя.   Ако все още пък сме почти изцяло на кърма, ще си давам само сокове и ще отложа още и пюретата.

# 4
  • Елин Пелин
  • Мнения: 75
до 6 мес. после за около 2 месеца той ме отби .иначе кърма имах и след 8-мия му месец но явно вече искаше и други неща. сок вода и др. не сум давала до  8м. в 6м почнах да додавам АМ само когато се налага но пак за 2 мес. ме отказа.после почнах зеленчук пюре.

# 5
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
3 месеца PeaceПосле започнах с плодовите пюрета и захранването.

# 6
  • Мнения: 1 132
6 месеца само на кърма, после бавно захраних.

# 7
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 329
6 месеца беше само на кърма

# 8
  • София
  • Мнения: 3 064
5 месеца. Мислех да бъдат 6, но имах причини да го захраня по-рано. Докъм 6-7 месеца, обаче, си беше предимно на кърма, другите неща само ги опитваше.

# 9
  • Мнения: 199
6 месеца само мляко - кърма основно и чат-пат дохранване с адаптирано. Сега началото на 7ми месец започвам пюренца - ябълка и морков.

# 10
  • Мнения: 60
Около 4 месеца и половина.

# 11
  • Мнения: 222
До 5 навършени месеца Персиян -Матей беше само на кърма.

# 12
  • София
  • Мнения: 570
До вчера! От вчера вече го захранвам. Значи - почти пет месеца и половина бебчо е бил само на кърма.

# 13
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Дадох картофено пюре + кърма на 5,5м, дотогава беше САМО на кърма.
Захранвах бавно и постепенно до десети месец..
Вода и сок пропи наскоро  Crazy
Кърмим се все още по около 5-6 пъти на денонощие...
На детска кухня не се съм записвала, готвя...

# 14
  • Мнения: 636
Дъщеря си захраних в края на четвъртия.
Дребния още не съм го захранила, че май има още колики и ме е страх.

# 15
  • София
  • Мнения: 142
До 6 месец беше само на кърма. след това бавно започнах захранване със зеленчуково пюре, бананова каша, месо, плодове. записах я на кухня на 10 месеца и половина, но от там само опитваше и до към годинка си беше на комбинирано хранене - винаги дояждаше с кърма. сок й изцедих около годинката, но не го хареса и до днес не пие изцедени плодове, а ги предпочита цели.
мога да кажа, че едва сега започна да се храни нормално, иначе бяха някакви минимални количества. аз все още я кърмя вечер, но това не го броя за ядене, защото е по-скоро за успокоение и заспиване. отделно си се храни заедно с нас на масата.

# 16
  • Мнения: 529
Когато стана на 5 м и 21дни за първи път опита картофено пюре 2-3 лъжички.

# 17
  • Мнения: 147
При първото ми дете преди 5 години - дадох сокче при 2 навършени месеца - хемоглобинът и беше 139 на 6 месеца и я кърмих 10 месеца и изобщо не ми е боледувала, а сега давам на бебка сокче от 3 мес.20 дни. Смятам да заместя едно кърмене на 4м. 1/2 със зеленчуково пюре.

# 18
  • Мнения: 3 718
Най правилният отговор е докато бебето прояви признаци на готовност за захранване. Не можеш да разчиташ, че твоето дете ще е готово точно когато е било готово детето на друга майка  Wink
За признаците има инфо тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8557
Както знаеш, избора е само твой, а дали ще се съобразиш с бебето или не също зависи от теб. Прочети и прецени  Peace Скоростта с която захранваш също зависи от това как приема детето новите храни, а и дали има склонност към алергии. При всички случаи според мен бавно е по добре от бързо.
За протокола, захраних на 6 месеца с оризова каша. Започнах да предлагам безмлечна кухня към годинката, но не беше одобрена. Същото се случи и с млечната. Пропи вода към 8-9 месечен, не особено охотно. Сок пие от скоро, а давам от малко преди годинката. Сурови плодове гризе от 7 месечен  Peace

# 19
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Захранване - на 5 м. и 1 седмица.
С какво - с плодово пюре, разхлабващо (имаше проблем с акането)
По колко - според съвременните схеми - с плавноувеличаване на количеството, 1ви ден - 1 лъж.; 2ри - 2 ... 7ми ден - 7
Млечна кухня - 10-11 м.
Вода пропи на годинка
Сокове давам изключително рядко

# 20
  • Мнения: 199
Захраних на 6мес и 10дни с пюре тиква дотогава беше само на кърма. После много бавно и постепенно въвеждах други зеленчуци, плодове, каши.
ДК не съм ползвала (като изключим 2-3 дни, но не я хареса).
Сок не съм давала, още се боря да пропие повечко вода.

# 21
  • Мнения: 48
Шаманката много добре го е каzала  Peace
Ина4е zа протокола, до 6 месеца беz 1 ден само на кърма, zахранвах мнооого бавно, нормални коли4ества храна zапо4на да яде след 1 год. Вода пропи на 1 год лятото, сега пие много малко, сок о6те не съм давала, не виждам смисъл, предпо4итам да яде пресен плод.

# 22
  • Мнения: 5
Здравейте,Поздрави на всички  Peace
Значи бебето докато се ърми няма нужда от нищо друго, дори от вода?! Thinking

# 23
  • София
  • Мнения: 12 178
biskuitka Не му трябва вода според последните изследвания / от преди 10-15 години  Wink/ Има безброй статии по въпроса, но ето една а говорещите английски с препоръки за водата и бебетата. На български има в Библиотеката. http://www.aepap.org/familia/famiped/numeros/vol1/2008_numero_2/ … /agua_english.pdf

На въпроса: до 6 навършени месеца. Захраних с оризова каша по препоръка на педиатърката. Ако бебето има добър педиатър той може също да прецени дали има нужда да се захрани по- рано по някаква причина. Моето бебе е недоносено и му правихме кръвни изследвания, защото се води предразположен към анемия. Видя се, че желязото му е с доста добри нива и затова се избра най- щадящия за стомахчето план на захранване.

# 24
  • Мнения: 249
Опитах да я захраня на 4месеца, но тя упорито ми отказа и така си откарахме до 5-я месец само на кърма,когато я захраних с картоф, постепенно, без да бързам. И досега яде най- много по половин бурканче пюре. Вода пие от раждането, но след като я захраних пие повечко, но пак не е много, най вече след пюрето/кашата по 20-30гр. Не смятам да я записвам на детска кухня до годинка, а за след това не съм решила още.

# 25
  • Мнения: 534
на 5 месеца и 1 седмица захраних  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 1 139
Захраних при навършени 5 месеца с плодово пюре.
До тогава беше само на кърма,със захранването започнах да предлагам и вода.

# 27
  • Мнения: 4 915
Темата "Библиотека" по-горе в същия този подфорум съдържа много статии на тема захранване.

Иначе конкретно по питането ти- и двете щерки бяха 6 месеца само кърмени, захранени след това с оризова каша. Сокчета пропиха след годинката, и то рядко. Предпочитам да давам пресен плод. Пият предимно мляко и вода.

# 28
  • Мнения: 6 713
В края на четвърти месец почнах да давам картоф, морков и тиква, за да усети и нов вкус. Реалното захранване със заместено кърмене започна края на 5-и месец Peace

# 29
  • Мнения: 194
Първите 6 месеца беше само на кърма. По случай навършването на половин годинка хапна картофено пюре  Peace За момента яде само зеленчукови пюренца, следващия месец ще започнем с кашите.

# 30
  • Мнения: 33
Здравейте и от мен! Аз нещо се поомотах с това кърмене и захранване. Бебка е на 3 месеца и 10 дни и явно вече се отбива  Cry Още като новородена сучеше по 5-6 пъти на ден, явно се е хранила добре,защото и наддаваше с около килограм. На 2 навършени месеца почнахме сокче от ябълка-обожава го, а от 3 месеца и 5 дена е на плодово пюре и оттогава губи интерес към сукането. Сега става една борба-дърпа се, плаче, огъва се- понякога суче, друг път -не и така. Моля се да издържа и поне до 6-тия месец да посуква. Забравих да ви пиша, че от 2-рия месец дохранвам с кисело мляко-адаптираното го повръща на фонтан и е отвеяна. Вече виждам грешките си, но е късно за промяна newsm78

# 31
  • София
  • Мнения: 2 348
Само на кърма детето беше до 6 навършени месеца. Сок не съм давала до ден днешен(1г.2м.). Пюре също. На ДК не съм го записвала. Аз му готвя.
 Кога да захраниш твоето бебе е най-добре да ти каже то. Според признаците, към които те е насочила Шаманката.
Вили6422, всъщност детето започва своето отбиване от момента, в който започне да поема храна или течност различна от кърмата. Друг е въпросът, че отбиването може да продължи няколко години  Mr. Green . За проблема с борбата при кърмене може да пишеш на лични на някоя от тези майки : Бу, hedra, Jade, viv4o,Zlati, Assinka, Мъни, Илиана М, Мери!
 Иначе аз само като кърмачка мога да кажа, че колкото повече увеличаваш количествата храна, толкоз по-малко стават суканията. Дохранването дори с АМ намалява количеството кърма. Опитай да кърмиш преди хранене. Успех с това бебе и два пъти повече успех със следващото  Peace !

Бисквитка, до 6 м. че и след това детето може без вода, но трябва да се спази изискването да бъде кърмено на поискване, защото в горещите летни дни се нуждае по-често да утолява жаждата си. Синковеца още не пие вода.

Последна редакция: вт, 27 яну 2009, 23:19 от skrech

# 32
  • Мнения: 219
5 месеца и половина беше само на кърма, после 5 дни давах сок от морков и бързо преминах на плодово пюре

# 33
  • Мнения: 36
Здравейте и от мен!За съжаление ние бяхме само 40 дни на кърма и то изцедена.От тогава сме на АМ и си наддаваме нормално.Исках да кърмя повече, но какво да се прави не успях.

# 34
  • Мнения: 2 132
До 6м само на кърма. После захранване - каша(без глутен), зеленчуково пюре, плодово. Вода дадох когато почнахме захранването. Сок още не съм.

# 35
  • Мнения: 1 093
Още е само на кърма. Тези дни мисля да започвам захранването със зеленчуково пюре без да замествам хранене все още.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 675
6 навършени месеца Стефи беше само на кърма. Кърмим се, има 4 заместени хранения и няколко пъти в денонощието цока, не се отказва от млякото на мама,  Peace вода пие по малко след хранене от стъклена чаша за "големи", сокове и чай не пие.

# 37
  • Мнения: 292
До 5 навършени месеца беше само на кърма и нищо друго. След това преминах ме на АМ защото тръгнах на работа  Cry. Продължих да я кърмя сутрин, вечер и през нощта. Ако можех да си остана вкъщи сигурно щях да я кърмя още дъъъъълго време. На 6 1/2 месеца захраних ..... Сега все още се кърмим

# 38
  • Мнения: 488
Днес прави точно 7 месеца и още е само на кърма....Смятам да захраня вдругиден,но съм склонна да изчакам и още един месец....Беба се развива перфектно...без вода,сокчета и тем подобни..... Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 1 056
6,5 мес само кърма.
Захраних с пюре, после каша много бавно и по съвсем малко искаше.
После до към 10-тия месец основно кърма + няколко лъжички нещо си през деня.
От 10-тия до 1 год - основно кърма + предиобед пюре/или каша или попарка/ и следобед супичка или нищо такова(но по съвсем малко, нямах заместено кърмене).
След годинката го записах на детска кухня и яденето стана основно кърма + яденето от детската кухня(нямах заместено кърмене чак докато тръгна на ясла).
На 1,8 г. тръгна на ясла и оттогава до 2,6 г. денем ядене в яслата и вечер и нощем кърма (през 2 часа).
Никога не е имал проблеми с яденето.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 078
До почти 6 навършени месеца само на кърма, после почнах картофено пюре на обяд.

# 41
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 524
Още сме само на кърма!! 5 месеца

# 42
  • Мнения: 8 242
6 месеца. Не съм давала вода, нито АМ...

# 43
  • Мнения: 107
До 5 месеца бяхме само на кърма.От 6 месец запо4нах захранване с плодово пюре след две седмици вклю4ихме и каша без глутен,после зелен4уково пюре.Аз давам всяка нова храна сутрин след това замествам хранене на обед или слетобед.Докато бяхме на кърма вода не пиехме след захранването по4на да приема те4ности ,но предпо4ита 4ай или сок.Сока го въведах след 6 месец по малко като му купувах готови и разреждах с вода.

# 44
  • София
  • Мнения: 508
6 месеца. Не съм давала вода, нито АМ...

и аз така  Peace после захраних с оризова каша

# 45
  • Мнения: 1 558
Никога не са били само на кърма,защото не им стигаше.От самото начало ги дохранвах с НАН

# 46
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 871
6 месеца само на кърма. На 6 месеца и 3 дена захраних със зеленчуково пюре.
Продължаваме да се кърмим на поискване, водата още не й е интересна.

# 47
  • Мнения: 3 929
Захраних с плодово пюре на 4 месеца, но на него не му хареса, затова и почти не му давах, а си го кърмех.

# 48
  • София
  • Мнения: 6 690
До 6 месеца и половина само на кърма - нищо друго, дори и вода.
На 6 1/2 месеца захраних с оризова каша с кърма, зеленчукови, плодови пюрета - всичко много бавно и внимателно.
Докъм 1 г. обаче само опитваше храните, седеше си основно на кърма, към 1 г. и 2-3 месеца започна да похапва повечко, сега си яде всичко с голям апетит, но и суче все още. Simple Smile

# 49
  • Мнения: 422
До 6-тия бяхме на кърма , с дохранване само вечер да спи по цяла вечер иначе, търсеше много да суче , иначе още се кърмим, но си имаме меню вече , а  към средата на 6-тия правих пюренце картоф и морков, и така,,, не сме на кухня аз си й готвя , но е относително всяка мама сама си преценя , а и педиатрите всеки различно !

# 50
  • Мнения: 93
До 5,5 месеца беше само на кърма,без вода,сокове или чайчета.Захраних със зеленчуково пюре-първо картоф,след това през седмица дадох тиква,морков,след това безмлечна оризова каша,но вече месец и половина откакто започнах захранването не съм заместила кърмене,давам по малко твърда храна само да опитва нови вкусове.

# 51
  • Мнения: 4 555
До седем месеца, после започнахме с пюретата, но в началото беше по една-две лъжици, не беше никакво хранене на практика. Май към осмия - деветия месец вече ги и ядеше, освен, че ги опитваше.

# 52
  • Мнения: 543
На седем навършени месеца и един ден захраних с безмлечна оризова каша, забъркана с кърма.
Детето ми се чувства перфектно, малко е под нормата като килограми, но се развива добре - не боледува, щурее, ок е от всякъде! Сокчета не съм давала може би от около месец - два ги забърквам с кашата. Вода не пием още.

# 53
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 420
Шест месеца и няколко дена. Въпреки натиска на близките, исках да минат поне шест месеца на изключително кърмене, преди да почна да мъча себе си и детето.  Laughing

Опитът ми показва, че рано съм захранила. Crazy

# 54
  • Мнения: 657
До 6 навършени месеца беше само на кърма. Захраних няколко дена след това с картофено пюре с кърма. Peace Сега, на 7 и малко, яде зеленчуково на обед и плодово следобед, но все още не съм заместила изцяло хранене. Давам примерно по 100-120 гр. пюре. Незнам кога ще заместя, иска ми се поне към годинка, но зависи дали ще тече дотогава кранчето. Crazy

# 55
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
Хайде и аз да се включа, до шест месеца беше само на кърма, след това започнахме с оризова безмлечна каша,после зеленчукови пюрета, плодови а от скоро и месни, но определено не е им е фен с мъка хапва по около 80 гр. пюре независимо какво човечето си знае интереса и си търси цица, заместено хранене нямаме а и не смятам поне до годинката, все още е скаран с водата и чайчетата, сокове не съм давала

# 56
  • Мнения: 494
Аз продължавам да кърмя, но за съжаление млякото ми не е достатъчно и от една седмица дохранвам и с АМ. Почнах да пия хапчета, да си повиша млякото и дано скоро сме пак само на кърма

# 57
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 420
Аз продължавам да кърмя, но за съжаление млякото ми не е достатъчно и от една седмица дохранвам и с АМ. Почнах да пия хапчета, да си повиша млякото и дано скоро сме пак само на кърма
ALFI, виждам, че искрено искаш да увеличиш кърмата си. За целта според мен първо трябва да се успокоиш и да разбереш дали наистина кърмата не ти достига (тоест не е достатъчно за бебето). За да установиш това, трябва да си отговориш на въпроса какво те е накарало да смяташ, че млякото ти е малко/намаляло. Имай предвид също, че след дохранването млякото наистина ще намалее, защото бебето поема част от нужната му енергия от АМ и не стимулира лактацията в достатъчна степен.

И аз, като всяка неопитна майка, съм минала ммногократно през периоди на съмнение. Но благодарение на този форум и библиотеката му разбрах, че всичко е било фалшива тревога. Просто след като кърмата се регулира, преставаме да чувстваме гърдите си пълни и ако бебето желае по-често да суче, веднага следва "логичният" извод, че то е гладно или че не му стига. Педиатрите също веднага се втурват да помагат предписвайки АМ без да са проучили задълбочено проблема, с което ни правят мечешка услуга. ooooh!

Не знам за какво хапче пишеш, може би лецитин, той е сравнително безобиден, или окситоцин, той също. Но хапчетата, чайовете и различните стимулиращи храни биха могли да имат само временен и допълващ ефект. Ако наистина искаш да увеличиш кърмата си (и ако не страдаш от някакво специфично хормонално заболяване), е необходимо постепенно да отмахнеш дохранването (много внимателно, защото бебето вече се нуждае от него) и да учестиш броя на кърменията, тоест да поставяш на гърда все по-често, па ако ще това да е и през 1-2 часа. Предупреждавам, че е изтощително, но си заслужава. Grinning

За жалост не съм достатъчно компетентна, за да те посъветвам как точно да се разделиш с АМ, но мога да те насоча към hedra  и нейния блог, където можеш да зададеш своя въпрос и да намериш много инфоррмация за всички аспекти на кърменето (името е линк към профила й, където пък има насочване към блога). Не имало майка на която тя да откаже помощ и всички са безкрайно доволни и благодарни.

# 58
  • Мнения: 150
Пет месеца само кърма-никакви сокчета и кисели млека  Shocked !
В момента сме на преходна храна , но... вечер пак си сучем  Laughing
Боооожее колко е спокоен като суче! Цял ден беснее и не можеш да си познаеш собственото...ангелче като захапе... Laughing

# 59
  • Мнения: 638
Аз продължавам да кърмя, но за съжаление млякото ми не е достатъчно и от една седмица дохранвам и с АМ. Почнах да пия хапчета, да си повиша млякото и дано скоро сме пак само на кърма
ALFI, виждам, че искрено искаш да увеличиш кърмата си. За целта според мен първо трябва да се успокоиш и да разбереш дали наистина кърмата не ти достига (тоест не е достатъчно за бебето). За да установиш това, трябва да си отговориш на въпроса какво те е накарало да смяташ, че млякото ти е малко/намаляло. Имай предвид също, че след дохранването млякото наистина ще намалее, защото бебето поема част от нужната му енергия от АМ и не стимулира лактацията в достатъчна степен.

И аз, като всяка неопитна майка, съм минала ммногократно през периоди на съмнение. Но благодарение на този форум и библиотеката му разбрах, че всичко е било фалшива тревога. Просто след като кърмата се регулира, преставаме да чувстваме гърдите си пълни и ако бебето желае по-често да суче, веднага следва "логичният" извод, че то е гладно или че не му стига. Педиатрите също веднага се втурват да помагат предписвайки АМ без да са проучили задълбочено проблема, с което ни правят мечешка услуга. ooooh!

Не знам за какво хапче пишеш, може би лецитин, той е сравнително безобиден, или окситоцин, той също. Но хапчетата, чайовете и различните стимулиращи храни биха могли да имат само временен и допълващ ефект. Ако наистина искаш да увеличиш кърмата си (и ако не страдаш от някакво специфично хормонално заболяване), е необходимо постепенно да отмахнеш дохранването (много внимателно, защото бебето вече се нуждае от него) и да учестиш броя на кърменията, тоест да поставяш на гърда все по-често, па ако ще това да е и през 1-2 часа. Предупреждавам, че е изтощително, но си заслужава. Grinning

За жалост не съм достатъчно компетентна, за да те посъветвам как точно да се разделиш с АМ, но мога да те насоча към hedra  и нейния блог, където можеш да зададеш своя въпрос и да намериш много инфоррмация за всички аспекти на кърменето (името е линк към профила й, където пък има насочване към блога). Не имало майка на която тя да откаже помощ и всички са безкрайно доволни и благодарни.

Напълно подкрепям  Peace

И аз съм минала по този път! Само Хедра ми помогна!

А иначе до 5 м и 20 дни само на кърма, захраних защото той вече щеше сам да си вземе от ръцете ми яденето. така ме гледаше докато ям и преглъщаше.

# 60
  • София
  • Мнения: 211
До 6- я месец беше само на кърма.
Захраних със зеленчуково пюре , а на кухня мина на 9 месеца ( за което поизбързах  Embarassed ), но едва сега - на 10м. започнах да й давам застроените супи и кремчета с мляко.

# 61
  • Мнения: 6 443
4,5 месеца беше на само на кърма. Peace

# 62
  • Мнения: 200
Само един месец изцяло.

# 63
  • Мнения: 384
До шестия месец беше изцяло на кърма и наддаваше повече от добре. Захраних го постепенно и сега яде почти всичко, но към сукането е все така пристрастен и това много ме радва.

# 64
  • Мнения: 264
До 4тия месец. След това почнах с плодовите пюрета, а след 5тия със зеленчуковите.

# 65
  • Мнения: 2 070
Вчера навърши седем, почна осмия месец и е само на кърма. Давам и да опитва разни неща, но по две-три лъжички, не се храни с тях.

# 66
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
До 6-ят месец бяхме само на кърма, нито вода, нито сокчета пиеше,а след 6-ят месец захраних с плодови пюрета.

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Пет месеца и половина, след което го захраних с зеленчуци. Вода почна да пие чак към 9 месец.

# 68
  • Мнения: 177
Два месеца изцяло,а след това дохранвам(по малко) и сега е така

# 69
  • у нас
  • Мнения: 5 725
само на кърма 6 м и няколко дни отгоре  Peace  Сокове не съм давала още, иначе захраних с каша. И на кухня не ходим още  Peace

# 70
  • Мнения: 511
6 месеца беше само на кърма, захраних със зеленчуково пюре. Сокчета дадох след годинката. Храна от детска кухня започнах да взимам като стана на 1г. и 1 м.

# 71
  • Мнения: 31
6 месеца и половина изцяло на кърма.Захраних с тиква.Вода все още не пие.

# 72
  • Мнения: 90
До около 5-месечна възраст само на кърма, после започнах с каши,после плодови пюрета, на около 6-месечна възраст отмених едно кърмене

Общи условия

Активация на акаунт