Протести (трета тема)28 януари,сряда от 15:00

  • 2 254
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 470
Съжалявам че се включвам чак сега но...

За утре 3 часът на площада,ще говорим по микрофона...Трябва да кажем на хората какво наистина се случва...Освен това може да се окаже че сме без техника а само с мегафони,така че гответе се...Тео,вземи отново текстовете на песните,ако се наложи да пеем да не се изложим някъде!!!Имаше отново идея да се носят играчки,но ние така или иначе си ги носим...Основното искане този път е ОСТАВКА на цялото правителство...За другото ще чуете утре като дойдете... Hug


Говори се в интернет пространството,че това с отвличането на автобуса е инсценировка отново,похитителят бил известен с името Атила,в интернета...За да имат повод да гласуват закона за подслушването...Близо 60 годишната машина на комунягите се върти с пълна пара,и само от нас зависи дали ще позволим да ни смачка...

За днес няма да се изказвам,защото мнението си го написах още вчера,пък Тео ме ...

До колкото знам утре Роси ще говори по БНР,но от колко?! newsm78

Аз днес пуснах съобщения на куп народ,дано утре се съберем повече хора,въпреки дъжда...

Чакам ви!!!

# 16
  • Мнения: 3 835
Тео,вземи отново текстовете на песните,ако се наложи да пеем да не се изложим някъде!!!Имаше отново идея да се носят играчки,но ние така или иначе си ги носим...

Чакам ви!!!

Ок! Peace

# 17
  • Мнения: X
Повече ми прилича на забълбукване с общи фрази, за да си затраем до изборите. Обсъждане, комисии, приоритети...все същата седЕнка. Sick
Извинете ме за неверието.



Много точно казано!!! Седянка си е, защото май не знаем какво искаме, аа трябва да се започне от промяна на избирателния закон, да се иска референдум, за да можем да избираме наистина  свестни хора, надявам се все още имам надежда, че има останали такива в БГ. Айде стига глупости, слушам сега Хоризонт - чакаме Масларова да отговрела не знам кво не станало - стига бе - не виждате ли че се подиграват - и ще продължават щом искате оставка и чакате разни комиси да решават алабалистики. За мен единственото решение е тотална ПРОМЯНА. Като съм съгласна, че наистина трябва да се промени начина на гласуването и разбира се брояя на депутатите, а това май само с референдум може да стане. Това е. Затова и намаляват хората на площада - защото се дъвчи пак едно и също и се тъпче на едно място. Майките искали еди кво си, земеделците не знам кво си, еколозите пето и шесто - е успех, но няма да стане така - докато всичкси ония Боклуци са там в парламента вече 20 години и ако не се промени нищо - ще са там още толкова - а вие си се събирайте по площадите и чакайте...............

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 09:05 от Анонимен

# 18
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Дами, аз днес доста зор ще видя да се домъкна, но мисля, че поне за час - час и нещо ще успея. Малкия ми е хремав и няма на кого да го оставя, но поне за малко все ще сколасам.
  Успех на всички и ако някоя ме види из рехавите редици на протеста (не, че не си мечтая за многохилядно присъствие) спокойно може да ме подбере, че да не се моткам сама.

# 19
  • Мнения: 1 768
връшам се сега от пирогов паднах тази сутрин по стълбите , сега съм с гипс. мако остана да си строша ръката .ще нося шината десетина дни , защото ръката ми е доста травмирана, а болките са  smile3518

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
маринекс, защо така  Cry
гледай си здравето сега... то е ясно, че тепърва ще започва всичко... в по-мащабен план!  Peace

вчера вечерта гледах предаването на Слави Трифонов, най-накрая самият водещ беше на линия жив и здрав, беше събрал отново ред-колегията си и започнаха подписка за иницииране на национален референдум за промяна на избирателната система в България - ето линк към сайта Шоуто на Слави http://www.slavishow.com/ - за повече информация по темата и за да участвате лично с имената и подписа си в тази инициатива, моля заповядайте в следните важни според мен линкове:

http://www.slavishow.com/index.php?cat=1&mid=25&id=11075 - стартира инициативата подписка за референдум

http://www.slavishow.com/referendum.pdf - самата подписка!

http://www.slavishow.com/index.php?cat=1&mid=25&id=11008 - отвореното писмо от Слави и екип до Президентство, НС и Министерски съвет от 14-ти Януари 2009 год.

http://feelfriendly.com/ - последни и актуални новини за днешния протест!

Честно казано, учудих се, че още никой от вас не е коментирал снощното предаване на Слави Трифонов  Thinking

Доскоро, момичета!

П.П. Шефът ми е болен, затова днес ще дойда сама. Още към 14:45 часа ще тръгна от офиса си в ИСУЛ, в 15 часа ще съм пред Парламента.

# 21
  • Мнения: 212
Цитат
Протестиращите пред парламента ще обявят гражданско неподчинение и призив за обща стачка
28 януари 2009 | 10:29 | Агенция "Фокус"
София. Обединените сдружения и граждански движения на майки, студенти, природозащитници, земеделци и Интернет потребители организират протест срещу проваленото управление на България под надслов: „Уволнени сте”, съобщиха от организацията на студентите СРОКСОС. Протестът е днес на пл. „Народно събрание” от 15 ч.
На протестния митинг ще бъдат обявени следните действия: Искане за оставка на правителството; Обявяване на национално гражданско неподчинение и призив за обща стачка; Иницииране на нов обществен договор.
Основни принципи на обществения договор са: Правова държава, в която законите важат за всички; Пряко участие на гражданите в управлението и промяна на избирателната система; Референдуми, инициирани от граждани с нисък праг за свикването от гражданите; Гражданска законодателна инициатива; пропорционална избирателна система с преференциален вот без праг на преференциите.
Настоява се още за: Гаранции за свободата на словото, личната свобода и неприкосновеност; Опазване на природата и въвеждане на принципите за устойчиво развитие; Реална евроинтеграция на България.

И каква стана тя пак. В началото всички вкупом се кълняхте в майка си и баща си че протеста не бил политически и нямал политически искания. А сега какво - оставка на правителството, нови избори и т.н... И това ако не са политически искания здраве му кажи... Що не си го признахте още в началото че се борите за нови избори ами лъжехте хората и им замазвахте очите с разни невинни искания.

# 22
  • София
  • Мнения: 958
Слушах Кошлуков скоро, който каза нещо интересно. Че поради пълния срив на доверие в политиката и то съвсем обясним срив - корупция и какво ли не.....хората бягат от думата политика като от мръсна дума. А всъщност няма нищо лошо в това един народ да има политически искания, когато явно управляващите не могат да се справят и последствията от действията им са опасни, защото всичко се прави чрез политика и няма как да избягаме от това. Не мога да цитирам точно, но това беше смисълът.... newsm78

# 23
  • Мнения: 822
И каква стана тя пак. В началото всички вкупом се кълняхте в майка си и баща си че протеста не бил политически и нямал политически искания. А сега какво - оставка на правителството, нови избори и т.н... И това ако не са политически искания здраве му кажи... Що не си го признахте още в началото че се борите за нови избори ами лъжехте хората и им замазвахте очите с разни невинни искания.

Спокойно, Борисе, ти не си нито от излъганите, нито от използваните... Не се пали. А момичетата тук надали могат да отговорят на въпроси, които касаят решение, взето от други участници в протестите. Спинкай спокойно и им се присмивай на протестиращите пред малкия екран.
Аз самата още не съм чела нищо по темата за оставка на цялото правителство и не мога да взема отношение.
Иначе, момичета, ще очаквам вашите отзиви от днес.

# 24
  • Мнения: 545
само да вметна, не е нужно да си ходил на протеста, за да се почувстваш излъган. принципно говоря. пък и помолих да сте толерантни към чуждото мнение.

# 25
  • Мнения: 1 470
Цитат
Протестиращите пред парламента ще обявят гражданско неподчинение и призив за обща стачка
28 януари 2009 | 10:29 | Агенция "Фокус"
София. Обединените сдружения и граждански движения на майки, студенти, природозащитници, земеделци и Интернет потребители организират протест срещу проваленото управление на България под надслов: „Уволнени сте”, съобщиха от организацията на студентите СРОКСОС. Протестът е днес на пл. „Народно събрание” от 15 ч.
На протестния митинг ще бъдат обявени следните действия: Искане за оставка на правителството; Обявяване на национално гражданско неподчинение и призив за обща стачка; Иницииране на нов обществен договор.
Основни принципи на обществения договор са: Правова държава, в която законите важат за всички; Пряко участие на гражданите в управлението и промяна на избирателната система; Референдуми, инициирани от граждани с нисък праг за свикването от гражданите; Гражданска законодателна инициатива; пропорционална избирателна система с преференциален вот без праг на преференциите.
Настоява се още за: Гаранции за свободата на словото, личната свобода и неприкосновеност; Опазване на природата и въвеждане на принципите за устойчиво развитие; Реална евроинтеграция на България.

И каква стана тя пак. В началото всички вкупом се кълняхте в майка си и баща си че протеста не бил политически и нямал политически искания. А сега какво - оставка на правителството, нови избори и т.н... И това ако не са политически искания здраве му кажи... Що не си го признахте още в началото че се борите за нови избори ами лъжехте хората и им замазвахте очите с разни невинни искания.
Ами всеки който се бърка в политиката или липсата на такава на правителството прави политика,то е ясно...Ние не сме партиини...

И моля отново като намате какво да кажете,не го казвайте тук!!!

# 26
  • Мнения: 1 470
Друго...Не очаквах в това време да се съберат толкова много хора...Говоря абсолютно сериозно...

Благодаря на всички отзовали се,мокри и премръзнали,но пълни с вяра и надежда!!!  bouquet  bouquet  bouquetТози ден показа че въпреки всичко ние сме народ!!!

# 27
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Момичета, може ли в кратце да разкажете какво стана след 5часа? Коя от вас говори накрая и какво каза?

Ааааа, да! И майка ми видяла кучето по К1, аз естествено блея пред компютъра и не видях.

# 28
  • Мнения: 3 835
Ааааа, да! И майка ми видяла кучето по К1, аз естествено блея пред компютъра и не видях.

 Joy И аз го видях.

# 29
  • София
  • Мнения: 958
Толкоз години ни лъжат за какво ли не, а аз сега чак да разбера, че майките били в основата на тоз порок....... #Crazy

Е, никога не е късно да прозре истината човек.......

Момичета, това дето сте го започнали е нещо коренно различно и многократно по-ценно от всички огромни митинги, подскачания и крупни мероприятия по площадите досега. Изглежда крехко, но е силно, защото е продиктувано от личното решение да отстояваш правото си.
Чувствам се част от това и го подкрепям както и с каквото мога.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт