Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 5 079
Nanny, дано всичко е било инцидентно и не се повтарят повече тези твои преживявания и страхове. Съчувствам ти, ние мамите с 2(3, ...), имаме вече едно (или повече Laughing) сърчице/а, което да се разхожда извън тялото ни, т.е., мислим вече предимно за другото човече, а не толкова за себе си... Знам колко тежко ми беше при мисълта, че имам алтернатива да вляза в болница и да оставя малечко, хем пред мен не стои въпроса, че няма кой да го гледа. Сърце не ми дава да го оставя. Heart Eyes
Нямате ли вариант някоя баба да ви погостува, за да ти е по - спокойно? Въпреки, че съм сигурна, че няма основание, ще си дочакаш термина и раздялата ви с батко Дани ще е само 3 дни. Praynig Heart Eyes Hug

Sisely, не му се ядосвай на мъжа ти, те понякога "милите" Twisted Evil са лишени от логика и адекватна реакция. Прави си каквото знаеш и си  Whistling
Споделям напълно мнението на Olimpias, относно пазаруването. Ама напълно! По - приятна емоция не можеш да причиниш на себе си и на бебчето! И наистина обикалянето към края е невъзможно. Да не говорим за мнението ми относно покупките взети "в последния момент","колкото да не е без хич" и "по списък"... Crossing Arms
А между другото къде намери тези евтини хавлийки, че ако ти кажа, че в Пигис нямаше под 50 лв Sick, мъжа ти трябва ръцете ти да целува...  Joy

Нета ми е отвратителен днес, затова ще бързам да публикувам, погалете тумбачетата и очаквам сф мами да предложат нещо за срещичка уикенда...  Flutter

# 91
  • Враца
  • Мнения: 2 335
пуснах тема, хайде в нея да се организираме.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=367253.new#new

# 92
  • Мнения: 568
Здравейте!

Аз сега се прибирам от разходки и обиколки и въпреки ,че валеше ми беше много приятно.

qnika едно голямо благодаря за кафето.
petjoffне ти завиждам с този корем как се справяш.Ние ремонта го направихме есента и тогава изпуших ,а ако е сега незнам как щях да се справя.
sisely не се сърди много на половинката не сучайно са написали книга"Мъжете са от Марс ,жените от Венера"сигурна съм ,че не го прави нарочно просто намери подход да му сервираш информацията.Сега това те дразни като се роди бебето ще има друго ,но тези инстинкти са характерни основно за нас,така че не му отдавай голямо значение.
Olimpias не свършвай всичката работа сега в 9- месец е препоръчително повече движение отколкото почивка Simple Smile
Desi_D обещах ти инфо за капките -наистина били вълшебни,но ако бебето няма много колики и тукашните вършат работа.
Nanny дано всичко е отшумяло и отминало .
magdalena.savova отдавна се каня да ти кажа ,че много ми харесва подписа ти.И пожелавам на всички повече положителни мисли и хубави емоции!

Толинка Hug Hug Hug

# 93
  • Мнения: 521
Принцеса Рая и аз я чакам да се похвали  Heart Eyes

Нани,може да е било само лоша нощ,но ако ще ти е по спокойно иди на лекар.
Сисли,не се ядосвай.Аз за въпросните покупки направо бях вбесена.В началото пилето не искаше ,сега чак се интересува Wink .Свекървата и тя първо ми ги наприказва едни дето цяла нощ не спах преди известно време,пък вчера тръгнала да пазарува,харесала едни чаршафи за 60 лева и ми се обажда потресена от цената  Mr. Green .Сега пък искала да ходим в Турция за два комплекта чаршафи!  #Crazy .Абе всеки луд с номера си.
Иначе пак сънувах едни глупости...че съм родила и че сме 100 човека в една стая и бебето спи в количка,а ние с пилето сменяме крушки,че бебето се беше изпотило много  ooooh!

# 94
  • Мнения: 3 211
Относно капките Инфакол, да кажа. Габи имаше ужасни колики. Пробвахме всички, които се продаваха в България и накрая една стюардеса ни донесе от Англия Инфакол, но бяха й свършили вече коликите Mr. Green Но всички казват, че са много по-ефикасни от тези, които се продават тук. Сега хвалят някакви Колийф (Colief), те са на друг принцип, не съдържат симетикон, както всички други (Саб, Еспумизан, Инфакол), а съдържат лактоза, та мисля първо тях да пробвам и тогава да си поръчвам Инфакол.
Когато ми ги бяха донесли преди 6 години ми направи впечатление, че са по-евтини от другите в България (както всичко за бебета в България Twisted Evil). Така, че ако не е проблем си ги поръчай. Аз се надявам второто бебе да не е 2 кг и съответно да има по-малко колики (дай Боже въобще да няма Praynig)

# 95
  • Мнения: 54
Мамета, вижте една интересна според мен тема - едно маме от януарките беше дало линк
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=366512.0
Desi_D в януарската тема в момента доста обсъждат капки за колики, какво и как, като маметата споделят опита си...на мен поне ми беше интересно, жалко че няма да мога да го запомня... Joy
записах си някои неща, но би било добре да запомня и това къде съм ги записала, защото вече пиша всичко , а има още три месеца...може после да издам наръчник....
Велвет според мен е нормално да си сънуваш бебето - то присъства в 99% от мислите ти, аз също го сънувам, както и мъжа ми и  то в някакви безумни ситуации и отначало се шашкахме, но вече свикнахме...приеми го като мислене за бебо през ноща, което не можеш да контролираш и не чети съновници, в които пише гадости... Hug

# 96
  • Мнения: 444
 Благодаря ви момичета за всичко! Hug
Яника, твоите контракции болезнени ли бяха?
 Аз си поревах едно хубаво и сега, като че ли съм по-добре, възможно е и хапчетата вече да действат. Ще полегна с Дани и ако пак ме свие отивам. И без това трябва да изчакам свекитата да се върнат с колата от село.  Hug Hug Hug

Цитат на: Олче
Nanny, дано всичко е било инцидентно и не се повтарят повече тези твои преживявания и страхове. Съчувствам ти, ние мамите с 2(3, ...), имаме вече едно (или повече ) сърчице/а, което да се разхожда извън тялото ни, т.е., мислим вече предимно за другото човече, а не толкова за себе си... Знам колко тежко ми беше при мисълта, че имам алтернатива да вляза в болница и да оставя малечко, хем пред мен не стои въпроса, че няма кой да го гледа. Сърце не ми дава да го оставя.
Тези мисли най ме тревожат,толкова е привързан към мен, постоянно ме търси. Досега не сме се разделяли за повече от няколко часа. Weary

# 97
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
Дарлинг, въобще не се притеснявай от лекарствата - няма да навредят на бебо, напротив - ще намалят контракциите. За Папаверина нищо не мога да кажа, аз го пих в началото на бременността, но поне магнезият с нищо не вреди. Аз не съм забелязала и да успива бебетата, моите са много активни, а съм на 3*2 Магнерот.
Тай, леко раждане тогава! Ще чакаме новини все пак от време на време ако имаш възможност.
Силви, това със слущалката е акушерския метод за слушане на тонове, така са слушали и нашите едно време. Другото е запис - слагат ти нещо като колан и лежиш известно време, а тоновете се записват като на ЕКГ.
sisely, имам чувството, че мъжете не осъзнават добре какво се случва всъщност докато не се роди бебето. Моят уж ми влиза в положението, уж толкова време сме го чакали и пак имам подобни моменти на неразбиране... Хавлийката никак не е скъпа, та те масово са по над 20 лв! Пазарувай си и не му се връзвай.  Hug Ако искаш връчи му списъка с нещата за пазаруване и да го видим дали няма да се уплаши - как ще ги пазарува толкова неща след раждането! А за обикалянето с големия корем - това пък хич не го и разбират, че тежи и е все по-трудно... Аз в момента нося тежест като в 9ти месец с едно - ами едва се тътрузя!
Нани, и аз имах подобно преживяване бащ на нова година. Много се притесних - беше посред нощ, а контракциите на 6-7 минути, безболезнени, но плашещо ритмични. Пих Гинипрал и той ги спря. Но шпа и магнезий не помагат в такъв случай. Не е хубаво да са начесто, нищо че са безболезнени, може да предизвикат скъсяване на шийката и разкритие. Ако продължават се обади на лекаря си да те погледне на всяка цена!
very nice , страхотни придобивки - останаха ми очите в гащеризончето на точки и пеперудки и едни сладурски бодита.  Heart Eyes
Капките за колики Инфакол ги има и в Гърция, но там името е Инфаколик. А тези Колийф стрували 30 лв.  #Crazy

Аз се връщам от ЖК - голям кошмар ми е пътуването дотам и обратно, направо ми се реве в момента, така ме боли всичко.  Tired Дано за последно да ползвах маршрутка преди раждането...
Иначе сме пораснали - едната отговаря на 29 г.с., другата на 30. Първата реплика на лекаря като сложи ехографа беше - Ама те много големи тези близнаци.  Joy Имаме потвърждение, че едната мома е дългокрака, на майка си се е метнала явно.  Blush
Води в норма, плацента - вече 2ра степен на зрялост, но ме успокоиха, че е съвсем нормално. В майчинство трябва да излизам на 28.02, на 04.03 ще ми пишат болничния. Назначиха ми и среща с анестезиолог след 7-10 дни за да си говорим за секцио, упойки и алергии, както и за да ми бият профилактично инжекция Флостерон - това е лекарство за дробчетата на бебетата, за всеки случай ако тръгнат да се раждат по-рано. Наближава момента все повече, вече станаха работите сериозни.  Laughing
Ох, отивам да лягам, че всичко ме боли от маршрутките и тръскането...  Sick май и Гинипрал ще трябва да пия, тъкмо го спрях онзи ден...

# 98
  • Мнения: 541
здравейте мами Hug Heart Eyes
Sisely и ние бяхме така с покупките,майка ми и тя беше против,но аз си държа на своето и обяснявам че няма някой друг да пазарува,искам всичко аз да съм го избирала,не се знае по-нататък как ще се чувствам и дали ще мога да обикалям.а като казва мъжа ти че дадено нещо е скъпо,а то не е-покажи му някой сайт да види цените или излезте на една обиколка само за да види цените и да се убеди че знаеш как да пазаручаш Wink!!!важен е подхода!аз колкото повече говоря и обяснявам за покупките и необходимите неща толкова повече свикват с мисълта,че няма да се пазарува в последния момент!!! Grinning

# 99
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
Здравейте мамчета  HugВлизам много на бързо само да ви попитам имали някоя от вас дето се води на ЖК в Света София при някой доктор да ми го препоръча , че аз моя  ще го сменям и реших поне да е от болницата в която си избрах да раждам . Ако някой може да даде информация и насоки ще съм много благодарна че ми трябва доки спешно . Иначе аз не съм добре отново  ooooh! падна ми корема много ниско долу и стана много твърд което говори за преждевременно раждане ( за контракций и хапове няма да ви разправям колко ги имам ).Утре трябва да презапиша лекар и тогава ще ви пиша повече за сега съм плътно на легло (единственото спасение) Praynig

# 100
  • Мнения: 65
 Hug, момичета!
Аз си бях направила списък още ноември, но си реших да пазарувам от края на януари. Иначе от както заговорих за списък и покупки, а това беше малко преди нова година,  все ми се повтаряше, че е рано /мъжа ми, майка ми, свекърва ми/.
Аман от акъли. То наистина каквото има да става ще става. Но чак пък да оставя за като вляза в 9 месец.  Shocked
Свекърва ми бе на същото мнение и за дъщеря си /сестрата на мъжа ми/, ама на момичето й бяха предоставили по-рано едно легло втора употреба, два чувала с дрехи от племенниците на мъжа й. Та как няма да си е спокойна и да не се впуска да купува почти до края. То и аз, ако имах толкова неща, другите щях да оставя за по-нататък /за март например/. Ама на мен няма кой да ми даде и като виждам, че нищо не сме взели се притеснявам все повече и повече. Затова и им теглих наум една, и се впуснах в покупки. Решила съм си всяка седмица да купувам по нещичко напук на всички. Мъжа ми знам, че няма къде да отиде и ще трябва да свикне с тая мисъл. А списъкът съм му го показала, ама това не действа. Както и да е.
Олче, аз живея във Варна и ги купих от един магазин "Мечо Пух" срещу окръжна болница. Виждам, че си от София и за жалост незнам къде можеш да ги намериш.
Айде спирам да се оплаквам и да ви занимавам вече с това пазаруване. Радвам се, че всички споделяте моето мнение. Вие също сте накупили страхотни нещица и аз им хвърлям всеки ден по едно оче, за да се ориентирам.  Simple Smile
dream-wish, не се предавай!   love001  fingerscrossed  action032  Hug  Praynig

# 101
  • Мнения: 7 128
Дрийм, дръж се и пази леглото щом трябва. Не мога да ти бъда полезна в избора на лекар за ЖК, но имам опасение, че ако в Тината се явиш в тази ранна седмица за раждане (дано не се случва Praynig), ще те пренасочат към "любимия" МД. Миналата година това се случи на другарче.
Нани, радвам се, че е отминала атаката.  Hug Права е Олчето, че когато има наоколо дребно, зависещо изцяло от теб, приоритетите са много конфликтни.
sisely, ти си продължавай с пазаруването. На твоето мило и 3 неща да му оставиш да набави, ще си мисли че за всичко е трябвало да се погрижи ТОЙ.  Wink
Веве, добре дошла заедно с другото ново попълнение. Явно човечетото ти си е намерило скатана поза, в която да си мърда без да го усетят. Може би в думите на гинеколожката може и да има доза истина, тъй като магнезия леко смъква кръвното, а това е причина за поспаливи чувства.
На Веринайс честито оставане у дома.
Вече два месеца аз съм в болничен. Ако щете вярвайте, че и да не изляза от нас, въобще не ми прави впечатление. Имам да наваксвам в почивките за години назад. ОрганизЪмът си има свои потребности.
Шоки, поне една седмица отпуска си издействай.  Hug
Жабче, ти си голям смелчак щом се возиш на парашутка.  Добре, че вече ще си имаш личен шофьор на разположение.
Аничка, прав е мъж ти. Спри се с това розово. Знаеш ли какви хубави сини дрешки като за момиченца има?  Wink

На пропуснатите, да ме прощават. Вчера бях умна. Днес ми мина.  Sunglasses

# 102
# 103
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Ох на бързичко че време за спане не остана а в 4 ще ме вдигат да ходя на детски р.д.  Whistling
sisely - ако знаеш какво ще последва няма да се ядосваш за такива работи. Ще видиш сега като започне" ама как може да струват толкова едни бебешки обувки" " ама това е по скъпо от моето" и т.н. Нали това е част от магията изживей си я пък ако трябва не го споделяй с него а само с някой който ще се зарадва. Аз да ти кажа винаги имам някой заделено левче за детенцето и все му купувам нещо скришно и после като ми потрябва го изкарвам и той много се зарадва че съм подготвена а ако му кажа в момента на купуването се почва "ти сега от къде имаш пари" " ми то сега не му е момента""ми сега за друго тряват пари " само ме вкисва  Crossing Arms Ако нещо ти трябва тук от магазините във Варна питай аз съм енциклопедия все търся нещо и все за децата не за мен.
dream-wish - стискай мила поне до края на Февруари. Влизай в болница на системи ако трябва стискам палци. И съвет не се напъвай даже да имаш зор щото като слезе бебо и повечето жени се запичат пий хапчета ако трябва.
Нани - ако ти продължат контракциите не му мисли. Сега все пак ще трябва да мислиш за две деца нищо че другото още не си го виждала то също си е твойто. синът ти ще го преживее пък и вече е мъж  Grinning Моят доста добре се справи
Ох хайде че диването още не е заспало а трябва след малко да ставаме  Hug
Пазете се

# 104
  • Мнения: 343
Здравейте, аз пък днес не мога да смогна да ви изчета.Тъкмо започна и ме налегне работа в офиса.Добре, че времето минава, но понякога не се сещам за никаква храна. Горкото бебе какво ли изпитва, глааааад. Сигурно си казва тая лоша злояда майка, що не ме храни. Добре, че са колегите да ме изкарат понякога навън.

dream-wish задръж фронта още малко, стикам палци да намалеят болежките и всичко се оправи. Hug

Общи условия

Активация на акаунт