С каква сума живее домакинството ви месечно?

  • 65 416
  • 1 217
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 556
Можеш да измислиш нещо, което сам да разработиш, това става и без висше. Иначе местата за служители с високи заплати наистина не са за всеки.

Истински добрите заплати обикновено предполагат наистина много работа, вкл. в периода преди да стигнеш до въпросната заплата.

# 331
  • Мнения: 24 467
С недостатъчна ни.

# 332
  • София
  • Мнения: 7 990
Да, споменах 10-годишно учене, защото това е диапазона на профилирани специалисти, поне за София.
Юрист с опит - около 1 500 -2 000 лв., може и нагоре, зависи от специализацията.
Счетоводител с опит - 1 000 - 1 500, главен - 2 000 - 2 500, може и повече, зависи от фирмата.
Финансист (фин. мениджър, фин. директор) - от 3 000 - нагоре. Ако е счетоводител или финансист са с  ACCA, сумите скачат.
Архитект, дизайнер, там е на проектен принцип - под 2 500 надали да падат на месец, ако са добри и имат поръчки.
Лекар със специалност - около 2 500 - 3 000 лв., може и повече.  

# 333
  • Мнения: 293
За счетоводител,юрист и лекар съм съгласна.Ама другите хора-дето са пекари,хлебари,офис сътрудници,бояджии,полицаи,спасители,мед,сестри,с 3 и с 5 чужди езика,със стаж и т.н - нормално ли е да вземат 500 лв? Това исках да кажа,нищо повече.  bouquet

# 334
  • Мнения: 2 388
Незнам бояджия да работи за 500 лв. Говоря при нормална заетост и оползотворяване на работното време.
Един общ работник взема повече.
И спасителите в Бургас вземат повече от 500 лв.

# 335
  • София
  • Мнения: 7 990
Просто отговарях на по-горе зададения въпрос какви са тези хора, които вземат по 2-3 хил. лв. и защо не са непременно мутри   bouquet

За счетоводител,юрист и лекар съм съгласна.Ама другите хора-дето са пекари,хлебари,офис сътрудници,бояджии,полицаи,спасители,мед,сестри,с 3 и с 5 чужди езика,със стаж и т.н - нормално ли е да вземат 500 лв? Това исках да кажа,нищо повече.  bouquet

# 336
  • Мнения: 293
Аз пък просто исках да обясня как майка ми е магистър фармацевт,мъжа ми полицай, а аз работя във фирма на твърда заплата + процент и пак не успяваме да си покрием елементарните нужди.Не коря никой,в случая държавата  #2gunfire

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 14:07 от AGAPH

# 337
  • Мнения: 2 388
Аз пък просто исках да обясня как майка ми е магистър фармацефт,мъжа ми полицай, а аз работя във фирма на твърда заплата + процент и пак не успяваме да си покрием елементарните нужди.Не коря никой,в случая държавата  #2gunfire

Няма нужда да стреляш.
Аз не се заяждам. Просто давам примери за дейности и заплащане за тях, които се сещам.
При това, без хората да са мутри, както е писала и милинка.

Фармацевтите взимат добри пари, доколкото имам информация.

# 338
  • Мнения: 3 993
Ами аз не работя на заплата,а на свършена работа... Peace
Ами добре и аз бих.Стига да ми посочиш в коя сфера заплатите са такива - 1000-2000-3000-4000-5000лв ? Тоест не заплатите а работата,която можеш да вършиш съответно заплащането...
AGAPH много са сферите, където можеш да работиш за такива пари и има много фирми, които ги плащат. Например компютърни фирми занимаващи се със създаване на софтуер. Например фармацевтични фирми - мениджър средно ниво получава от 4000 лв нагоре. Например чужди фирми, занимаващи се с търговия. Имам няколко приятели, които работят за 2000 евро заплати в чужди фирми (мениджъри) и получават доп. бонуси/премии всяка година. Познавам човек, който работи за 5000 лв на позиция офис мениджър в чужда фирма. Имам няколко приятелки, които работят в различни банки на непретенциозни длъжности- заплатите им са между 800 и 1200 лв. Имаме семеен приятел, който работи в строителството като ел.техник - издържа семейство с 1 дете (жена му никога не е работила и живеят на квартира). 1500-2000 лв е средно, което изкарва на месец. Като ходи да бачка на "частно" - допълнително.
Преди няколко месеца един познат с частен бизнес търсеше финансист/счетоводител за позиция фин.директор във фирмата и предлагаше 2000 лв чисто. Питах няколко мои близки, счетоводители по образование - е, нямаше желаещи към момента. Много отговорности било и малко пари за тези отговорности.  Crazy Всеки знае себе си. Всички примери, които ти дадох, изискват задължителен бекграунд: добро образование, чужди езици (колкото повече, толкова по-добре) и връзки.  Simple Smile

# 339
  • Мнения: 293
Аз пък просто исках да обясня как майка ми е магистър фармацевт,мъжа ми полицай, а аз работя във фирма на твърда заплата + процент и пак не успяваме да си покрием елементарните нужди.Не коря никой,в случая държавата  #2gunfire

Няма нужда да стреляш.
Аз не се заяждам. Просто давам примери за дейности и заплащане за тях, които се сещам.
При това, без хората да са мутри, както е писала и милинка.

Фармацевтите взимат добри пари, доколкото имам информация.

Ами точно,защото около мен не виждам добри пари затова се включих за да кажа,че при нас не е така.Не казвам,че са мафиоти но са малък процент от обществото.

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 14:20 от AGAPH

# 340
  • Мнения: 5 178
AGAPH, a за какво ти е виновна държавата ? единствено от нея зависи заплатата на мъж ти, но ти и майка ти сте на свободния пазар на труда ..
Да не засягнем и  една друга тема, че сега счетоводителите и икономистите пищят как били зле заплатени.. ми да след като вече във всеки университет можеш да вземеш диплома за икономист как да бъде.. Преди 10 години беше супер модно да учиш за икономист и всички ме смятаха за луда, че се захванах с инженерство при все че бях изкарала и добра оценка във Винса

# 341
  • Мнения: 293
Истината е ,че сития на гладния не вярва.
България като държава се грижи твърде малко за народа си,но това е друга тема.
Айде да не разбунваме духовете...

# 342
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Аз пък недоумявам защо пък аджеба държавата трябва да се грижи за мен, от къде накъде...ми не става хем да работим по 6-7 часа на ден и да се прехвърляме от кълка на кълка и едновременно с това да взимаме 2,3000лв  #Crazy ...българина трябва да се научи на бач и грърч,защото това е истината(както обичам да казвам - гърч му е майката),ако иска да живее нормално,не просто да съществува.Държавата с нищо не е виновна на никой,така или иначе ние сме държавата-така нареченото общество,аз лично не познавам хора,които да живеят зле ,може би кръгът ми от познати е такъв и балканският синдром ми е непознат.
И това бутафорно остроумие за сития и гладния е  ooooh! ...аз не гледам в чуждата паница,не виждам защо трябва някой да наднича в моята,че и да ме окачествява що за човек съм само според собствените си предрасъдъци и рамки... Tired

И да допълня за образованието,което също ми е непонятно как приемат болшинството на конвейр,след като аз съм се борила за 1 място с още 200 човека примерно след изпитна оценка от серия изпити,които НЕ са назубрена теория ами по 8 часа бачкане всеки, като 5,60 може да не стигне и след това се бориш всяка година за оставане,от къде на къде там където в една специалност са приети 2000 души с 3-ки и 5 години махат крачоли по кръчмите ще получават по-добро заплащане от мен?
Така де - възвращаемост според инвестицията...

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 15:02 от ahasver

# 343
ninagunduz -- trakyayap@mynet.com...çoktan girmedim kusura bakma.

# 344
  • Мнения: 293
Аз пък недоумявам защо пък аджеба държавата трябва да се грижи за мен, от къде накъде...ми не става хем да работим по 6-7 часа на ден и да се прехвърляме от кълка на кълка и едновременно с това да взимаме 2,3000лв  #Crazy ...българина трябва да се научи на бач и грърч,защото това е истината(както обичам да казвам - гърч му е майката),ако иска да живее нормално,не просто да съществува.Държавата с нищо не е виновна на никой,така или иначе ние сме държавата-така нареченото общество,аз лично не познавам хора,които да живеят зле ,може би кръгът ми от познати е такъв и балканският синдром ми е непознат.
И това бутафорно остроумие за сития и гладния е  ooooh! ...аз не гледам в чуждата паница,не виждам защо трябва някой да наднича в моята,че и да ме окачествява що за човек съм само според собствените си предрасъдъци и рамки... Tired

И да допълня за образованието,което също ми е непонятно как приемат болшинството на конвейр,след като аз съм се борила за 1 място с още 200 човека примерно след изпитна оценка от серия изпити,които НЕ са назубрена теория ами по 8 часа бачкане всеки, като 5,60 може да не стигне и след това се бориш всяка година за оставане,от къде на къде там където в една специалност са приети 2000 души с 3-ки и 5 години махат крачоли по кръчмите ще получават по-добро заплащане от мен?
Така де - възвращаемост според инвестицията...

Виж сега,разбирам прекрасно и твоята гледна точка и съм напълно съгласна И с теб.Нормално е след като си се трудила толкова да имаш възвръщаемост.Но знаеш ли колко момичета като теб са инвестирали,а после насреща нищо? Защото не е нужно да имаш само образованието , а и да си попаднеш на мястото ( което в нашата държава става само с връзки).Държавата трябва да се грижи за теб да.Ако на мен държавата ми даде 1500 лв, на теб ще даде 5000 лв,аз не казвам,че държавата трябва да се грижи само за мен? А за всички.Никъде по света няма като нашата шуробаджанащина и като нашите заплати повярвай ми.Нито здравното ни осигуряване,нито майчинските ни,нито пазара ни на труда е като хората.
На запад това,което казваш важи-ако учиш ще успееш но в Бг не съм съгласна.Имам страшно много познати които имат по едно и две висши образования и пак не могат да си намерят свястна работа.А за магистър фармацевт струва ли ти се нормална заплата от 1500 лв? Който е учил не по-малко от теб - 10 вида химии и физики?
Съгласна съм да работя по 12 часа и по 15 часа и да ми се плаща но в България за жалост не е така . Правила съм го но навън , не у нас. Не всеки,който завърши право се реализира нали? Останалите,които не се реализират какво става с тях? Бачкат друга професия за мижави пари.
Не съм съгласна,че българина е мързелив,даже напротив-навън се славим като много умен и трудолюбив народ.Българина работи когато знае за какво.Казвам,че сития на гладния не вярва,защото ето ти сама казваш ,че от близките си нямаш хора,които да не са се уредили и устроили добре - ами нормално е да не вярваш в другата реалност след като си заобиколена от такива хора....
Пак ти казвам- разбирам те прекрасно- учила си,трепала си се и си успяла - но си ИЗКЛЮЧЕНИЕ по скоро отколкото правило в нашата мила родина....

Общи условия

Активация на акаунт