С каква сума живее домакинството ви месечно?

  • 65 507
  • 1 217
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 382
За един апартамент около 200 лв мисля, че е напълно нормално за режийни.
Спорът възникна, защото тази сума се коментираше като достатъчна за два апартамента.
Това за кое  newsm78

Ток,парно, вода , тел.

# 571
  • Мнения: 46 543
За един апартамент около 200 лв мисля, че е напълно нормално за режийни.
Спорът възникна, защото тази сума се коментираше като достатъчна за два апартамента.

За мен пък е нормално за 1 апартамент да е м/у 70 и 100 лв., говоря за около 60-70 квадрата.

Иначе за Т, нощем 17-18, денем 21-22, въпреки, че ако питате мъжа ми или детето и това им е много, вечно е изпотена нощем  Crazy

# 572
  • Мнения: 1 335
За един апартамент около 200 лв мисля, че е напълно нормално за режийни.
Спорът възникна, защото тази сума се коментираше като достатъчна за два апартамента.

За мен пък е нормално за 1 апартамент да е м/у 70 и 100 лв., говоря за около 60-70 квадрата.

Иначе за Т, нощем 17-18, денем 21-22, въпреки, че ако питате мъжа ми или детето и това им е много, вечно е изпотена нощем  Crazy

Никол, ако не отопляваш апартамента може и по 50 лв да излиза на месец.
Ние отопляваме с ток, спряхме парното. Какво се получава: в зимните месеци 80-90-100 лв на месец за ток, 30 лв таксата за отопление на парното, телефон, 20лв, вода 10 лв. И това е когато радиаторите се пускат вечер и сутрин и през събота и неделя работят по цял ден. отопляват се 2 стаи без кухнята. квадратурата е 68. В тази сума за тока влизат хладилника, пералните които са поне по 1 на ден, всички електроуреди и т.н. 10лв за вход, непредвидени разходи също и те се събират. През летните месеци, тока е 40 лв например.


Така че не мисля че има домакинство което да успее да се включи в 100 лв. Минимума е 140. и то когато няма пуснато парно.

Същото важи и за хранителните продукти.Дават се примери за 300-400 лв на тричленно семейство, ами това не ми е много възможно при положение че 1 кг плодове е 2-3-4 лв и децата трябва да наблягат основно на сурои плодове и зеленчуци. За основните хранения изобщо не говоря.
Както и едното пиле дето се дели за 3 пъти ми е странно. Хит, Кауфланд и Хранскомерс няма да ги коментирам.

# 573
  • Мнения: 5
Мъжа ми носи   за месеца около 1600лв. Аз не работя, понеже гледам детето което е на 9месеца.

# 574
  • София
  • Мнения: 3 064



Така че не мисля че има домакинство което да успее да се включи в 100 лв. Минимума е 140. и то когато няма пуснато парно.

Същото важи и за хранителните продукти.Дават се примери за 300-400 лв на тричленно семейство, ами това не ми е много възможно при положение че 1 кг плодове е 2-3-4 лв и децата трябва да наблягат основно на сурои плодове и зеленчуци. За основните хранения изобщо не говоря.
Както и едното пиле дето се дели за 3 пъти ми е странно. Хит, Кауфланд и Хранскомерс няма да ги коментирам.


Когато не се отопляваме, сметките ни са доста под 100лв, без мобилните телефони - вода и ток.
Относно хранителните продукти, не слагай кауфланд и хранскомерс под един знаменател, доста са различни. Пазаруваме от кауфланд съвсем нормални и читави неща на добри цени.

# 575
  • Мнения: 46 543
Никол, ако не отопляваш апартамента може и по 50 лв да излиза на месец. ...


Отопляваме, когато има нужда, не пестим, за да мръзнем, посочила съм температурата, която поддържаме Peace

# 576
  • Мнения: 216
Така като Ви чета нещо ме шашнахте-или в столицата е друг живот или ние сме големи икономисти Rolling EyesТаксата за градина на малката-25лв,ток-50лв,цифрова кабелна +интернет-30лв защото е пакет на DCC,ПАРНО-100лв,двата мобилни-80лв,бтк-то го спряхме,водата-топла и студена-50лв общо накаде идва,имаме една кола на газ е-300лв,най-много даваме за храна-около 400лв защото имаме села и не купуваме месото,плодовете и зеленчуците,само аз пуша-90 лв на месец за цигари давам,рядко купувам списания и вестници-всичко чета в интернет,дрехи само по-празници или поводи,май и ние сме от тези дето се вместваме в рамките на хилядарката Laughing

# 577
  • някъде
  • Мнения: 979
Каква е тая такса 25лв за градина?!Мен за ясла ми вземат вече /от януари/ 43лв.

# 578
  • Мнения: 46 543
При нас от както е записана е 43 лв. + 15 танци + 18 английски + 6 лв. театър = 82 лв., ного слагам грубо 90 лв., защото носим тоалетна хартия и слафетки, + учебници и т.н.

# 579
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Мдаам, малки деца - малки разходи. Не вярвах като ми разправяха преди и все ми беше смешно, колко му трябва на едно 10 - 12 годишно момиченце чак толкова. За бебета има специални храни, млека, памперси. Мислех си ех, веднъж да поотрасне да ми паднат разходите. Е, няма такъв момент, все повече нарастват. Не се оплаквам, просто констатирам  Thinking

# 580
  • Мнения: 1 064
Ще ми позволите ли да се включа в темата толкова късно ... Много изчетох, но може и нещо да съм пропуснала, така че предварително се извинявам, ако повтарям.

Значи, в нашия град и в моя бранш заплата от 900 лв. след облагане - чисто, си е отлична. Милото ми е колега с 500 лв. Значи, ние сме трима. Покриваме си разходите според нашите разбирания и отделяме по малко за ремонт и почивка. По малко!

Мои колеги - моми и ергени, сами разполагат с 900 лв. 10 дни преди заплата са без пари. Нещастни физиономии, критики, недоволство. Искат назаем от мен, семейната, с техния доход и поне двойните разходи.

Ако намекна защо става така, гледат накриво. Обаче - ето. Работим на смени. Идва на работа от къщи в 13.30 и първо сяда в кафето - сандвич, принцеса, сокчета .... Същото в първа смяна. Излиза от работа - през близкия ресторант, обяд и тогава се прибира. Какво се изяжда по време на смяна - няма да казвам - то активийки, то чипсове по 2 лв. пакета ... Вечер какво пият по кръчмите, не смятам, но се прибират сутринта. Няма пари, няма пари - хоп нов телефон за 750 лева. Започва да го изплаща. Нормално било. И така, да не изброявам. Дойде обаче лятото - те ходят на море по 5 дни, не им стигат парите и се връщат да кибичат в тъпия ни град цялото лято. Ние с мъжо сме 10 на квартира в нескъп курорт като Равда, на станция в Китен и допълваме до 1 месец с гостуване при роднини във Варна, което не е безплатно, обаче. Въпросът е кой какви приоритети има. Те ме съжаляват, че вечер съм си удома, а те  - по кръчмите. Вероятно с насмешка гледат телефона ми от 30 лв. Аз пък ги съжалявам като си карат отпуските вкъщи, щот нямали пари. После те пък ми се чудят, че сме си купили кола, а пък аз им се чудя за такситата.
Но вече не се чудя де. Мисля, че всеки плаща за това, което го кара да се чувства щастлив.

Дано не съм се повторила, но въпросът ми е актуален. Сега колегите пак остават без пари, и пак започват драмите... така ще е до към 24-ти.

# 581
  • Мнения: 19 317
А как се справяте с децата си ако отоплявате само 1 или две стаи? Ние топлим почти всичко(пет стаи топлим) без една стая, която не ползваме и малкото зверче все там иска да ходи.

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 17:25 от В_и_В_и

# 582
  • Мнения: 4 300
У дома е еднакво топло навсякъде, +-1 градус. В стаите има радиатори ( на парното), в коридора си е топло от стаите+сушилнята, която е в килера.

# 583
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 090
Мисля, че всеки плаща за това, което го кара да се чувства щастлив.


Точно Peace
Ние сме трима. Общ доход - 850 лв. Ядем основно "боклуци", за празниците си позволяваме нещо по-така. Отопляваме 2 стаи - на твърдо гориво и ток, под 24 гр. ми е студено. През нощта не отопляваме. 1 лв. не пестим и съоветно няма за почивки и ремонти. Изплащаме кола и няколко уреда. Дрехи - като се скъсат старите, на малката по-често. Живи сме и чакаме добрите времена Grinning

# 584
  • Мнения: 118
Никога не съм правила сметка колко харчим на месец, може би защото работя на хонорар и нямам еднакъв месечен доход. но имаме няколко основни харчове  - 500.00 лв.- детска градина, 300.00 лв наем за офиса, 100.00 лв. - телефон, 300 лв. - консумативи за жилището. За храна нямам лимит- гледам да пазарувам качествени продукти - може би около 600.00 лв. месечно. Темата ме кара да се замисля, че може би трябва да се харчи по оптимално, още повече, че сме във финансова и криза и човек не знае дали утре ще има доходна работа.

Общи условия

Активация на акаунт