С каква сума живее домакинството ви месечно?

  • 65 494
  • 1 217
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 3 416
И аз чакам някой трик,ама каакто споменах по-горе не виждам как мога да свия повече разходите. Друг е въпросът,че аз освен всичко предпочитам домашно приготвена храна,тъй,че няма накъде повече. Thinking

# 886
  • Мнения: 2 196
Бианkа не се притеснявай, няма да го крадна  Laughing
Абе притеснено ми е, да ти кажа.
Обаче срещу приемлива оферта, може да го прежаля. Mr. Green
/следвам съветите да увелича приходите, вместо да намалявам разходите/.

Да отговоря вече сериозно на последния ти въпрос. Занимаваме се със собствен бизнес.
Доходите ни са, да речем, над средните за страната, но и разходите са доста.



# 887
  • Мнения: 2 829
да допълня Бианка:
освен ,че разходите са повече,,,напрежението ,отговорността(особено ако имаш и персонал)
маневрирането из дебрите на бизнеса,
усилията да се задържиш,да изплуваш  са...огромни

# 888
  • Мнения: 2 388
А на мен ми е интересно, тези от вас, дето имат такива високи доходи и си купуват скъпи неща, от заплата ли ги получават, или е собствен бизнес, или нещо друго?

Собствен бизнес, но при него нещата са, както са писали Бианка и Мънки.

# 889
  • Мнения: 274
Марадоне, що така палиш любопитството на момичетата. Ще те изпортя, да знаеш.



Имай късмет! Повече хомеопат(ка) няма да видиш!  Mr. Green

# 890
  • Мнения: 219
Ей, докато смени човек една крушка и нахрани детето и вие пишете...То само докато пиша има по няколко мнения, та...

Бианка, пестя пари, немам да давам Simple Smile Иначе е чудесно, че си имаш бизнес, аз лично се възхищавам на тези хора, които са съумели да направят от нищо нещо (е, то не е задължително де, може да си имала богат татко или мъж де, но по принцип). А това си е рисково по принцип и както може да разполагаш с повече, така може и да останеш без нищо, а и обикновенно времето отделяно за работа е повече и никак не е лесно, ама кой е казал, че пари се изкарват лесно?

Съкровищница ще ти кажа, защо обикновенно в края на месеца няма пари, не толкова защото не може да си разчетем разходите. Ние например правим така, в началото на месеца, до средата, според зависи кога излизат сметките ги плащаме. А това е най-големия разход. С останалите пари се купува храна и необходими продукти, както и някой непредвидени, и точно заради тях обикновенно свършват преди следващата заплата. Макар, че зависи си и от заплатата разбира се, дори и нищо непредвидено да не излезе пак да не стигнат парите, макар, че дали има такива месеци?

# 891
  • София
  • Мнения: 971
не е задължително доходите да си от ... или ... , може да е И.
при мен са успоредно две неща

# 892
  • Мнения: 219
Finty най-сигурното си избрала май Simple Smile А защо не само твой бизнес, ами и отделно работа? Ако се занимаваш само с бизнеса си, няма ли да ти носи по-високи доходи? Може би не съм права де.

# 893
  • Мнения: 1 064
Икономията е майка на мизерията... Вместо това трябва човек да помисли как може да изкара повече пари, за да не му се налага да се лишава от елементарни неща. Допълнителна работа, повишаване на квалификацията, започване на собствен бизнес - всеки си избира начина.
Обратното е неестествено и води до регрес. Това е, борете се, не се свивайте, защото скоро няма да има накъде Peace

Ей, сигурна бях, че ще стигнем и до това. Даже много се забави.
Лилита, освен да се прехранваме, ние и Живеем. Аз например работя изключително престижна работа за моя град, в най-добрата фирма в моя бранш, с най-добрата заплата за моето ниво, драпала съм над 15 години, за да се обуча на разнообразните умения, които са нужни. Не на последно място - много съм добра в работата си и ми носи ИЗКЛЮЧИТЕЛНО удовлетворение. Тя е част от моята същност. Няма да я сменя за друга, само защото тя би носила 200 или 2000 лв. повече. И няма да хвана втора работа, че да ощетявам семейството си от внимание и грижа заради парите.
Около себе си имам хора, които направиха компромиси за по-високи доходи. Не са щастливи.

# 894
  • София
  • Мнения: 971
Така предпочитам, защото

1. от самото начало идеята за собствен бизнес тръгна с целта да е нещо, което ми дава достатъчно, без да отнема цялото ми време, и

2. разделям яйцата в две кошници  Laughing

Винаги мога да реша друго, но за момента така ме устройва.

# 895
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Цитат
Няма да я сменя за друга, само защото тя би носила 200 или 2000 лв. повече

...леко пресилено  Whistling

Аз например не смятам,че ощетявам ,който и да било въпреки,че често ми се налага да работя по повече от 14 часа,напротив чувствам се изключително щастилва,особено когато не ми се налага  да гледам и да се съобразявам с цените...Също съм за насока в увеличаване на приходите вместо свиване на разходите  Peace

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 18:45 от ahasver

# 896
  • Мнения: 2 196
Имай късмет! Повече хомеопат(ка) няма да видиш!  Mr. Green
Ще се разберем на ЛС. newsm66

Tsvetito, когато започнах да се занимавам с това, не беше толкова рисковано, но пък се правеха много лесно пари. Ама това е друга тема.
 

# 897
  • Мнения: 46 535
Почвам да се убеждавам, че съм късметлийка дори и в хобитата си. Обичам да готвя, с удоволствие правя сложни и не толкова сложни, но пък относително екзотични ястия. За мен е важно храната да е удоволствие, а не пълнене на стомаха ...

Пък моето хоби ми стана втора работа, по-голям кеф от това има ли  Mr. Green

palavata_monahinq, айде роди, пък после ще говорим за това колко се харчи по детето Simple Smile

# 898
  • Мнения: 219
За дете мисля, че се харчи повече когато влезе в пубертета, а като бебе, особенно ако е кърмено, разходите са доста малко. Е пак зависи де, някои купуват количка за 1500лв, вместо за 200 примерно. А колко дрешки ще ви дадат познати....

Бианkа значи си улучила момента.
Никол от това пък по-хубаво няма.

# 899
  • Мнения: 5 539
Икономията е майка на мизерията... Вместо това трябва човек да помисли как може да изкара повече пари, за да не му се налага да се лишава от елементарни неща. Допълнителна работа, повишаване на квалификацията, започване на собствен бизнес - всеки си избира начина.
Обратното е неестествено и води до регрес. Това е, борете се, не се свивайте, защото скоро няма да има накъде Peace

Ей, сигурна бях, че ще стигнем и до това. Даже много се забави.
Лилита, освен да се прехранваме, ние и Живеем. Аз например работя изключително престижна работа за моя град, в най-добрата фирма в моя бранш, с най-добрата заплата за моето ниво, драпала съм над 15 години, за да се обуча на разнообразните умения, които са нужни. Не на последно място - много съм добра в работата си и ми носи ИЗКЛЮЧИТЕЛНО удовлетворение. Тя е част от моята същност. Няма да я сменя за друга, само защото тя би носила 200 или 2000 лв. повече. И няма да хвана втора работа, че да ощетявам семейството си от внимание и грижа заради парите.
Около себе си имам хора, които направиха компромиси за по-високи доходи. Не са щастливи.
Не говоря за това да си вдигнеш дооходите от високи на свръхвисоки, за сметка на времето прекарвано с близките и нервите и здравето, което ще ти струва всичко това.
Говоря за хората, които се примиряват да живеят с да кажем под 1500лв. на месец, защото тук беше приет този ориентировъчен праг. Млади хора, които имат избор. Щото от една възраст нататък става вече мн трудно, особено  ако си в малък град.
Тоест не колкото е възможно по-високи доходи, а просто нормални доходи за живот Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт