Ще си купите ли мансарда ?

  • 19 982
  • 121
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 380
Къщи има и в центъра на София. За каква отдалеченост говорим?

# 61
  • Мнения: 2 211
Къщи има и в центъра на София. За каква отдалеченост говорим?

Така е, но не ми се нрави тази идея, нещо. Само като си представя, двор засипан със софийския прахоляк и настръхвам. Като ще е гарга, нека да е рошава. Идеята за къща в покрайнините, където е по - чисто и по - спокойно, повече ми харесва /но за старини Laughing/.

# 62
  • Мнения: 4 380
Апартаментът не е ли в софийския прахоляк?

# 63
  • Мнения: 2 211
Апартаментът не е ли в софийския прахоляк?

На високо е, където не е толкова прашно, а освен това няма двор Simple Smile.

# 64
  • Мнения: 3 634
Чистотата е относително понятие. Вярно смог от изгорели газове не дишаме, но пушека от комините в този сезон не е за пренебрегване. Нищо не може да остане непокрито на двора, защото ако не се засипе с пепел, ще го препикаят уличните котки. Отдавна се отказах да простирам на двора.

Тишината ви е гарантирана, ако сте отдалечени от другите къщи. Това пък вероятно ще създава затруднения от друг тип битово естество. Ще ви дам пример с нашата къща. Токът спира 3-4 пъти на ден за интервали от 20мин до 3 часа. Много често има и аварии от ВиК. След едно безводно лято си купихме резервоар за вода, но когато няма ток помпата не работи, отоплението също. Купихме UPS за помпите, отделно дърва за камините (за всеки случай). Разноските ни са повече от колкото, ако живеехме в два пъти по-голям апартамент в София.

При 8 часов работен ден и по 1 час път във всяка посока до дома не ми остава време изобщо да видя двор, градина и т.н. Цяла мъка ми е вечер да изнасям чиниите на двора, за да вечеряме там. Миналото лято не сме го правили нито веднъж.

Изобщо не споменавам огромната домашна работа, която си върви с повечето площ. Почти сигурно е, че ще трябва някой да ви помага (срещу заплащане).Вие се оплаквате от хлебарки, аз от мравки и мишки. Фирма пръска всеки месец (още един разход).

Всяко жилище си има своите предимства и недостатъци. След 5 години в къща мога да кажа, че в апартамента за мен предимствата са повече.

# 65
  • София
  • Мнения: 2 952
Къщи има и в центъра на София. За каква отдалеченост говорим?
Къде по-точно? Какви къщи? Защо не съм ги видяла или не съм разбрала?
Помогни ни със съвет, ти си винаги наясно. Може ли линк към обява, плс?

Позитивното ти отношение към софийските имоти ме ободри.
Ще трябва да намеря време, за да намеря къща на цената на мансарда. В центъра на Сф. Дали ще отнеме повече от половин работен ден?

# 66
  • Мнения: 3 634
Има къщи в София, сестра ми живее в Редута, около нея са предимно къщи. Незнам да се продават, но ги има.  Peace

# 67
  • Мнения: 4 380
Че кой е говорил за цени? Цената на къща е много по-висока от тази на апартамент и има защо. Никой не е сравнявал цени. Просто ми е чудно с каква логика някой би предпочел апартамент пред къща. Това е абсурд някакъв.

 tety, това че няма двор предимство ли е за теб? Детето ти да играе между колите и там където препикават всякакви кучета вместо на двора?

# 68
  • Мнения: 4 300
Да, бе да. Чуден живот е в къща сред блоковете- почти като Биг брадър.
Дори и още да има карета само с къщи, лека полека материалният интерес или дори алчността ако щете, кара хората да дават парцелите си срещу обезщетение и на мястото изниква блокче на 4-5-6 етажа.
Не че ги обвинявам, естествено е ако две семейства наследят една къща да предпочетат да получат два апартамента срещу нея вместо да наливат пари в ремонти и обновяване и да се хванат за косите как да я поделят.

# 69
  • Мнения: 2 211
tety, това че няма двор предимство ли е за теб? Детето ти да играе между колите и там където препикават всякакви кучета вместо на двора?

Не твърдя, че е предимство, но задръстванията в София от няколко години са ужасни. Лудост е малко дете да прекарва 2-3 часа в път и зъдръствания. А ти откога не си се връщала в BG? Животът тук все още не е така уреден като в USA, даже става по - зле от преди.
А и да имах двор, детето ми вече е на възраст в която търси приятелчета. Затова, засега парка ни устройва, като място за игра.

# 70
  • Мнения: 4 380
Да, бе да. Чуден живот е в къща сред блоковете- почти като Биг брадър.
Дори и още да има карета само с къщи, лека полека материалният интерес или дори алчността ако щете, кара хората да дават парцелите си срещу обезщетение и на мястото изниква блокче на 4-5-6 етажа.
Не че ги обвинявам, естествено е ако две семейства наследят една къща да предпочетат да получат два апартамента срещу нея вместо да наливат пари в ремонти и обновяване и да се хванат за косите как да я поделят.


Това с обещетенията е от "много акъл", което си е свойствено национално качество, но това е друг въпрос. Mr. Green

Къщи всякакви, има тихички оазиси и в самия център и къщи с невероятна красота- паметници на архитектурата. Има и в кварталите зелени оазиси с къщи, пък макар и позаобиколени тук-там от блокове. Имах късмета на израстна в такъв. Слава Богу е непроменен и едва ли ще бъде защото в карето ни няма ненормални да си подаряват къщите.

tety, ти май задръствания не си виждала. Laughing Знаеш ли какво е да тръгнеш сутрин за работа и да пристигнеш до мястото точно за завършването? След около 7-8 часа кажи-речи. Laughing
Всъщност какво общо имат къщите със задръстванията? Laughing

# 71
  • Мнения: 2 211
tety, ти май задръствания не си виждала. Laughing Знаеш ли какво е да тръгнеш сутрин за работа и да пристигнеш до мястото точно за завършването? След около 7-8 часа кажи-речи. Laughing
Всъщност какво общо имат къщите със задръстванията? Laughing
xenia, много задълбахме, но идеята на постовете ми е, че не искам излишно да усложнявам живота си и този на семейството ми. На този етап, къща в София и околностите е бреме, просто е!

# 72
  • Мнения: 4 300
Акъл или не, трябва да съм или луда или да имам много свободни пари, за да:
а) купя къща в центъра, още повече паметник на културата, с чието разпореждане съм ограничена
б) да предпочета да изплатя наследените дялове на братя, сестри и т.н., да ремонтирам и след това да поддържам стара къща ( или още повече да съборя и да строя наново) вместо да взема  апартамент/и, който мога да си продавам или давам под наем и да ми капят пари без да си мърдам пръста и без никакъв риск.

Но темата не е това, няма смисъл да сравняваме ябълки с круши.

# 73
  • Мнения: 4 380
Акъл или не, трябва да съм или луда или да имам много свободни пари, за да:
а) купя къща в центъра, още повече паметник на културата, с чието разпореждане съм ограничена
б) да предпочета да изплатя наследените дялове на братя, сестри и т.н., да ремонтирам и след това да поддържам стара къща ( или още повече да съборя и да строя наново) вместо да взема  апартамент/и, който мога да си продавам или давам под наем и да ми капят пари без да си мърдам пръста и без никакъв риск.

Но темата не е това, няма смисъл да сравняваме ябълки с круши.

а) и защо ще си ограничена?
б) какво ще изплащаш ако си е твое? Апартамент не се ремонтира и поддържа? Къща не се продава или дава под наем?

Странни разсъждения.

tety, кое му е бремето?

# 74
  • Мнения: 4 300
а) защото паметниците на културата в Бг са защитени от закона
б) защото шансът да си единствен наследник е малък, освен това не е особено лесно да продадеш къща без да налееш три чувала пари за ремонт. Освен ако не е на строител или предприемач, което автоматично те поставя в предходната хипотеза.
А дори и децата могат да се сетят, че поддръжаката и ремонт на апартамент е в пъти по малка от същата на къща.

Общи условия

Активация на акаунт