Отделни теми за "Проблемно забременяване" и "Рискова бременност"

  • 3 686
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Този сайт ми помогна ми в много труден момент да преодолея загубата си. Сега отново съм бременна - не съм имала никакви проблеми със забременяването, но бременността ми е рискова. Искам да споделя моя опит и ровене на информация за да бъде ползван и от други мами с подобни проблеми. Мислех, че тази тема "Проблемно забременяване и Рискова бременност" е подходящото място, но след като дълго се ровех, установих, че болшинството от темите тук са свързани със пробленото забременяване. Администраторите нямат нищо против темата да се раздели на две, стига това да е приемливо и за другите потребители.

Предложението ми е да се раздели съществуващата тема "Проблемно забременяване и Рискова бременност" на две теми:
   Тема 1: "Проблемно забременяване" - запазва се голяма част от старото съдържание на общата тема, а темите, свързани с Рисковата бременност, се преместват в Тема 2
   Тема 2. "Рискова бременност" - тук ще публикуваме теми за това какво е рискова бременност, как я проследяваме, кои специалисти са се специализаирали в съответния фетален риск, какви изследвания са правени, какво лечение е предприето. В моя случай например съм с предишно мъртвораждане с албуминария и  настояща бременност с нарушен кръвоток и риск от развитие на прееклампсия и интраутеринна ретардация на плода

# 1
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Аз съм ЗА Peace

# 2
  • Мнения: 827
И аз съм за. Peace

# 3
  • Мнения: 1 649
Аз също съм 'ЗА'.
Мисля 4е ще се улесним в търсенето на информация и полу4аването на съвети.
Много добре измислено Peace

# 4
  • Мнения: 3 010
И аз гласувах ЗА

# 5
  • България
  • Мнения: 128
  ЗА Peace.

# 6
# 7
# 8
  • Мнения: 4 324
И аз съм "ЗА"
Идеята е добра

# 9
  • Мнения: 4 589
Аз отдавна си мислих, че трябва да има такава тема. Тъй като за съжаление повечето от проблемната бременност е рискова.
Ето при мен имаше инфекция и пукане на околоплоден мехур. Лежах за задържане 2 седмици.
Мисля, че ще е много полезно, също така да се знаят и лекарите, специалисти в рискова бременност.

# 10
  • Мнения: 453
Аз също съм за!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 908
 И аз съм За,хубава идея.

# 12
# 13
и аз гласувах ЗА. има разлика и информацията ще е ценна за всички. Peace

# 14
  • Мнения: 4 700
Идеята не е лоШа.  Peace

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 347
За, мисля че ще е доста по-яно и лесно за всеки да намери необходимата му информация.

# 16
  • София
  • Мнения: 32
БРАВО, Реа1!!! С две ръце "ЗА" newsm10

# 17
  • Мнения: 121
 Peace
 Аз имах и двете. Този подфорум ми даде изключително ценни познания по отношение на  проблемното забременяване, но за рисковата си бременност почти нямаше от къде да чета.

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 00:27 от Viza

# 18
  • Мнения: 608
Прекрасна идея! Peace

# 19
  • Мнения: 45
И аз съм За  Peace . Браво Реа, как си се сетила  newsm78 ?   bouquet

# 20
  • Мнения: 930
аз също съм за Peace

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 894
Оф, навремето тук имаше скандали дали изобщо бременни момичета имат място в този подфорум. Тогава се създаде темата за Бременни и майки от проблемното и май това е мястото, където може да се пише за проблемна бременност. Тогава се преименува и форумът на "и рискова бременност".
Аз съм абсолютно "ЗА", защото бях и проблемно забременяване, и рискова бременност, та знам колко е нужно да споделиш с някой страховете си на всеки етап.
Проблемите за съжаление далеч не свършват с постигането на двете чертички, но много жени го осъзнават едва когато стигнат до там.

# 22
  • Мнения: 3 294
Аз съм ЗА  Peace

# 23
  • Мнения: 397
И аз съм за. Аз съм също с мъртво раждане в 34 г.с., вследствие  на възел на пъпната връв, но като цяло бремеността ми беше рискова - възраст, проблеми с щитовидната и се наблюдавах много и при различни специалисти. Да не говорим, че имах и трудно забременяване. Така, че поздравления за темата. По време на моята бременост ми липсваше точно информация за рисковите фактори и трябваше да се лутам тук и там.
кураж на всички момичета!  bouquet

# 24
  • Мнения: 83
Аз съм "За" !

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Peace
 Аз имах и двете. Този подфорум ми даде изключително ценни познания по отношение на  проблемното забременяване, но за рисковата си бременност почти нямаше от къде да чета.


Аз бях в същата ситуация , така че съм ЗА

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 149
 Наистина страхотна идея.

# 27
  • Мнения: 767
И аз съм ЗА.

# 28
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Гласувам със "ЗА"
След проблемно забременяване, бременността ми беше изключително рискова, както за мен, така и за плода. Информация трудно намирах

# 29
  • Мнения: 33
Аз също съм "За"

# 30
  • Мнения: 96
Гласувах "ЗА". Бременността може да е рискова, дори когато не е имало проблемно забременяване. А рискове много от най-"елементарните " неща, като оътрицателен резус фактор, до наследствена болест, налагаща генетичен тест на бебето посредством хорион биопсия или амниоцентеза- две доста рискови процедури, както и всякакви други проблеми, които може да възникнат в хода на бременността.

# 31
  • Мнения: 4 036
Когато започнах да пиша в този под-форум, вървеше обратната дискусия - да се разшири темата като се добави и рисковата бременност. Така или иначе тогава пишеха по-малко бременни момичета, но въпреки това модераторите разшириха обхвата на под-форума.

Не гласувам "за", тъй като момичетата от проблемното така или иначе са свикнали да си пишат тук, а момичета, чиято бременност се развива рисково, без да са имали проблемно забременяване, мисля, че винаги могат да ориентират и тук. (или пък да зададат спешен въпрос в някой от другите под-форуми: здравни проблеми, здравен справочник и т.н.
Ако има самостоятелен под-форум "рискова бременност" не мисля, че ще е много посещаван.

# 32
  • Мнения: 337
Гласувах за разделянето на темите. Мисля че ще е по-лесно да получш информация и да обмениш опит с други бъдещи мами със подобни проблеми.
Ама погледнете в сегашната тема.... Рядко ще се появи някоя питанка свързана рискова бременност. Всички подтеми са във връзка с проблемното забременяване.
 Hug

# 33
  • Мнения: 109
Гласувам със "ЗА"
След проблемно забременяване, бременността ми беше изключително рискова, както за мен, така и за плода. Информация трудно намирах

Все едно аз съм го писала, инфо трудно намирам ... Гласувам със "ЗА" с две ръце   newsm10

# 34
  • Мнения: 694
 Peaceсъщо съм  ЗА! Simple Smile

# 35
  • Мнения: 1 335
Гласувах "за" понеже и моите проблеми са свързани с износването на бременност.  Ще е полезно да има синтезирана инфо за рисковите.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 003
И аз съм "ЗА". Моят проблем е свързан с двурогата матка и би ми се искало да намеря повече информация.

# 37
  • София
  • Мнения: 262
Аз също съм ЗА

# 38
  • Някъде в България
  • Мнения: 1 036
Съгласна съм с разделянето на темите, защото това определено ще улесни търсенето на определена информация. Много хубава идея!  bouquet

# 39
  • София
  • Мнения: 3 860
И аз гласувах за  Flutter
Кой знае какви проблеми със забременяването нямах само дето бременността ми стигна до никъде  Rolling Eyes Мисля че ще е добре ако се раздели по някакъв начин информацията  Peace

# 40
  • Мнения: 313
много добра идея..това са съвсем различни проблеми, защото в Проблемно забременяване хората се борят със зъби и ноктии за някаква Блееееда чертичка се опитват взаимно да се покрепят и тема от рода "С мъжа ми искаме 3-то дете и вече втори месец не става според вас какъв е проблема?!?!" /чела съм такива/ звучат малко като подигравка

# 41
  • Мнения: 486
И аз съм за.Изкарах една рискова бременност, без проблем със забременяването.При 2ра евентуална таква пак ще е рискова.

# 42
# 43
  • Sofia
  • Мнения: 99
Гласувах "ЗА".Мисля си, че ще е по-добре. Thinking

# 44
  • Мнения: 163
И аз съм ЗА. Peace

# 45
  • Мнения: 104
Гласувах ЗА, защото наистина темите, свързани с "Рискова бременност" като че ли се губят сред тези от "Проблемно забременяване".

# 46
  • Мнения: 8
много добра идеял и ще ни улесни в търсенето Peace

# 47
  • Мнения: 26
За Peace Ще намираме по лесно отговорите на въпросите ни!

# 48
  • Мнения: 14
След като има толкова привърженици, нека започнем и по същество Rolling Eyes
Аз забременях трудно - след 10 годишни опити по всички научни и ненаучни методики - естествено,инсеминация,  ин-витро във всичките му вариации (клиниките и кабинетите ми бяха като моя офис,а чакането пред тях с часове и манипулациите - житейско ежедневие с елемент на безнадеждност) и накрая - две чертички от донорска яйцеклетка по Коледа. Боже какво неочаквано щастие!!! Но уви - то беше до втория месец - не стигнахме и до сърдечна дейност, а направо кюретаж в 9-та седмица. Много тежко, а съм на 42. Ами сега ... въпросите без отговор, защо? Никой не знае, но ... ще опитам още малко.
А вие - имахте ли успех след това, ...на тази възраст, какво се случи, как го преживяхте? Всичко написано тук ще бъде наистина полезно!

# 49
  • Мнения: 24
Благодаря на всички, подкрепили идеята за отделни теми.   bouquet
Моля само за малко търпение да приключи анкетата (днес в 19:22) и още техническо време администраторите да направят новите теми. Веднага след това "започваме по същество"

# 50
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Малко да побутна темата.Какво става - ще бъдат ли разделени Praynig

# 51
  • Мнения: 212
Аз също съм ЗА разделяне на темите.
Последно ще бъдат ли разделени?

# 52
  • Мнения: 4 324
Писала съм на администраторите по въпроса.
Предполагам, че скоро ще има резултат

# 53
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Благодаря  Hug

# 54
  • Мнения: 212
Dreаming  , благодаря и от мен  Hug

# 55
  • Мнения: 155
моят глас е ДА

# 56
  • София
  • Мнения: 1 220
Страхотно, има нужда от такова разделение  Peace
Така всеки ще може да се ориентира правилно, а и двете теми за различни според мен  Peace
С нетърпение чакам темата "Рискова бременност" Hug

Общи условия

Активация на акаунт