За нашите "по-пухкави" кърмачета!!!

  • 37 935
  • 240
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 741
ДХЗ, много ти е сладък бебчо,да го нацелуваш едно хубаво и да ти  е жив и здрав. Heart Eyes

# 226
  • Мнения: 23 018
ДХЗ, много ти е сладък бебчо,да го нацелуваш едно хубаво и да ти  е жив и здрав. Heart Eyes
О,благодаря!Той вече е на 5г. юнак.Ако се сетя ще ви пусна още една "мишелинска" снимка.
В този период прякорът му бе"ШУНКАТА" Mr. Green

# 227
  • Мнения: 10
Е радвам се ,че има такава тема Simple Smile мойта беба се роди 3,300 кг , на 2 месеца и половина беше 6,200 кг сега на следващата консултация ще видим Simple Smile дано не е станала 7 ,че лекарката ще се побърка Grinning(странното е ,че в тяло е нормална ,но е мнооооого бузеста Simple Smile

# 228
  • Варна
  • Мнения: 633
Ето моето момче как е наддавало до сега
1м - 1,200 кг
2м - 1,600 кг
3м - 1,570 кг
4м - 1,480 кг
5м - 0,400 кг - тука го държах на диета Grinning
6м  - 0,950 кг
7м  - 0,790 кг
8м - 0,740 кг
на 8м - 12,180  Animal Pig   Kissing Heart

# 229
  • Мнения: 12
  Здравейте,момичета..утре сме на консултация...и ни предстои теглене и измерване на ръста.Притеснявам се,че нашата сладунка е пухчо- на 11 месеца е около 78см и близо 11 кг,аз я кърмя и през нощта,яде около 170гр.пюре/зеленчуково или месно,70гр.плодово и около100гр каша на ден,попара не желае. newsm78 Моля, споделете опит с храненето и мерките  chef.Благодаря ви!

# 230
  • Варна
  • Мнения: 633
какво те притеснява? детето ти расте много добре на см и наддава спрямо тях и на кг, разбирам да беше 11кг и 60см. моя син е на 9м - 12,700кг и 80см

# 231
  • Мнения: 741
Nikolova, детето дори малко се храни в сравнение с моя син.Вярно, че е момиче, но ние ядем по 250гр.зеленчуково пюре, 200 каша и закуската е 4 сухара със сирене и масло или кус-кус с плодово пюре, другото е мляко. 5-6 хранения има, 11,500кг.80см.,на 9мес. и половина Peace

# 232
  • Мнения: 12
 Благодаря ви момичета,увеличих твърдата храна....ще разбера по-нататък как сме с наддаването.Да сте живи издрави вие и бебенцата ви.

# 233
  • Мнения: 23 018
Благодаря ви момичета,увеличих твърдата храна....ще разбера по-нататък как сме с наддаването.Да сте живи издрави вие и бебенцата ви.

До 12м. поне млякото трябва да е основна храна за бебето.

# 234
  • Варна
  • Мнения: 469
Нека и аз се включа в групата на пухкавите бебета.Родихме се 3,280 и 51см.На един месец вчера ни претеглиха 4,460 и 53см.Педиатърката ми направи забележка,че много сме наддали и трябвало да намалим темпото.Стана ми много неприятно и се почуствах като лоша майка,за това се радвам че намерих този форум и съм по-спокойна.Бебка се храни на 3часа през деня,а вечер на 4 или 5часа.Суче около 10-15мин общо от двете гърди(като не успява да ги изцеди).Вчера се опитах да огранича сукането,но то беше голям рев.После я залъгвах със залъгалка,но тя си будува и  не заспа до следващото хранене след 3ч,когато не можеше да смогне да суче като за последно(гладно милото).Реших,че няма да я мъча повече така и пак й давам да суче колкото поиска.Лошото е,че разбрах от позната,че можело да развие диабет ако продължавало толкова много да наддава(някаква педиатърка го е казала).Незнам и аз кое е правилно и кое не.

# 235
  • Мнения: 5 037
Не знам какво да казвам за педиатри и "приятелки"
Дъщеря ми на 6 мес. беше 10,800.Роди се точно 3 кг.На месец наддаваше по 1,300.Сега е жива и здрава,без диабет .Не помня от кога не сме ходили на лекар,освен редовните консултации.
Както вече писах,малки първия месец беше наддал 1,670кг.Никой не ме е плашил с нищо.На 6 мес. минава 9кг. ,а е на кърма.
За твое успокоение се посъветвай с ендокринолог.Виж какво ще те посъветва.

# 236
  • Варна
  • Мнения: 633
и моят син на 6м е бил 10,650кг, в момента е на 1 година и е 13,150кг и 85см. това за диабета е пълна глупост според мен, изобщо не се връзвай! Да си суче детето колкото си иска  Naughty

# 237
  • Мнения: 741
 PISSSanka,понеже виждам,че са ни с почти еднакви мерки бебетата,а и на една възраст,мога ли да те питам какво и по колко ядете в момента. Искам само да си сверя часовника.  Peace

# 238
  • Варна
  • Мнения: 633
закуска: попара от 4 сухара/кус кус 3 с.л. на плазмон/овесени ядки - 3 с.л./КМ с плод и бисквити - на око
обяд от кухнята
следобедна закуска: от кухнята
вечеря: супа пак от кухнята след което го кърмя и после след час два пак го кърмя за да заспи, както и после през нощта най-малко 3 пъти се буди. следобед го кърмя за приспиване, ако сме си вкъщи. иначе гризка и обикновени бисквити и солети и общо взето имам чувството, че постоянно яде  Simple Smile

# 239
  • Мнения: 741
Писанка,много благодаря.   bouquet
Аз още не съм го записала на кухня и имам чувството,че това дете,колкото му дам,то все не му стига,все иска още и вече се чудя,аз ли не давам достатъчно, той ли се тъпче.Ние сме така:
Започваме в 5-6-7ч. с 210 мл. АМ
Сутрин- 4 сухара със сирене и масло или ядки или кус-кус.
Обяд-200-250гр. супа
Следобяд-200-250 гр. плод с: каша,извара,КМ,кисел, каквото му забъркам
Вечеря-250гр. и за още пита,понякога ме изнудва за пл.пюре след 1-2ч.
Вечеря си мляко 250-300мл.Понякога се буди към 2-3часа за още 250 АМ.
 Не яде бисквити и соленки и такива,защото още ми отказва да дъвче,дави се и повръща има ли частици в яденето smile3511.  Още не е проходил шошко, и педи все ми вика: "Защото много е натоварен,ще ви слагам на диета." Stop

Общи условия

Активация на акаунт