Бъдещи мами -ЮЛИ 2009 , Тема № 14

  • 16 774
  • 295
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 425
Virginity списъка е много хубав. До сега съм чела доста подобни списъци, в които повечето неща са излишни, но твоя е супер - включва всичко необходимо, без излишни глупости. Мисля, че ще е добре да се сложи на първата страничка на темата. Поне на мен ще ми е много от полза като започна с покупките.

# 106
  • Мнения: 179
gigamiga - излиза ми , че ще имам момче,  ще видим още не знам пола, а първото ми излиза момиче и си е принцеска Peace
Virginity - списъка ти е хубав подробен.

# 107
  • София
  • Мнения: 121
Гале,честито - разбрах,че ще ставаш леля  Hug

Хехе, Диди благодаря ти много Simple Smile и аз вчера разбрах, много се радвам, сега ще си гледаме заедно децата със сестра ми. да сме живи и здрави и всичко да е ок. интересно е, че се пада моята зодия - везни, а ако аз родя по-рано ще е нейната зодия близнаци. много хубава новина  Simple Smile

Квазимодо, верно си е, аз вече имам 1 племенник и сме голяма партия. ама сега е още по - хубаво, да ти се връща скоро.
Сиси, благодаря и на теб, и аз съм много ама много приятно изненадана.   bouquet
Връщам се да чета, че изпуснах много.

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 11:11 от galeto123

# 108
  • Мнения: 223
 Много сте бързи, едвам смогвам...
Вирджинити, и аз благодаря за списъка, за куп неща нямаше да се сетя...

# 109
  • Мнения: 1 900
там е проблема, че досега съм работила без договор...и макар да съм работила 10 години почти , на документ ще имам само 6 месеца  Close
След като нямаш необходимия стаж няма да получаваш майчинството. От момента на излизане в болничен /45-те дни/, ще се водиш в болничен за бр. и майч. като през това време соц. осигуровки ще текат. В момента в който направиш необходимите месеци за да ти станат 12 ще започнеш да получаваш майчинство до момента в който изтекат 410 дни и след това обезщетение за гледане на дете до 2 години.
Докато мине необх. време за да станат пълни 12 м. може да кандидатстваш за соц. помощи ако отговаряш на изискванията/доход на член от сем. равен или по-нисък от 350лв./
База за майчинството ти ще се изчислява 6 Х /сумата на която си осигурена/ и 6 Х /МРЗ/.


# 110
  • Мнения: 32
Вирджинити, мерси за списъка, ще чета в нас, но съм убедена, че ще е много полезен, понеже нямам идея какво ми трябва и какво не.
Иначе, нямам търпение за пазаруване, само чакам да взема пари. Не ми се чака и да видя пола, защото не мисля, че единствените цветове са розово и синьо. Simple Smile
Мисля да си взема това, което ми хареса. За количка нямам търпение, но мисля малко по- късно, защото само ще заема място. Даже се изненадах от няколко места, като чух, че легло се купувало чак, като родиш. Мен ми се ще всичко да съм уредила преди това и да се върна наготово.

# 111
  • Мнения: 11 828
Virginity, аз също имам списък, който давам на приятелки погледнах го и мога да допълня някои неща, ако искаш ги прибави.  Hug
- стойка за корито и възглавничка за баня евентуално, но зависи от коритото
- относно големите хавлии за баня  - поне едната да е с дупка за главата, нещо като качулка, по-удобни са
- освен плота за повиване, продават отделно едни непромокаеми мушамички, аз имах няколко и ги сменях
- по отношение комплекта за нокти - тези, които продават съдържат обикновено ножичка и нокторезачка и ми изглеждат доста тъпи и неудобни, аз имам прекрасна ножичка на Solingen – препоръчвам!)
- освен сутиените за кърмене, на мен ми бяха удобни и безшевните потници
- подплънки за кърмачки (аз пробвах най-различни, но на Chicco за мен са най-добри, но вече може да има и други)
- удобен стол за кърмене (гърбът ти да е облегнат хубаво, аз използвах такъв въртящ се мек за компютър, после ми подариха и люлеещ се стол – също е удобен)
- възглавница за кърмене, върху, която се поставя бебето
- ръкавички – освен тези в комплекта от изписването, поне още 1 чифт трябват в началото, докато се престрашите да отрежете ноктите на бебето, за да не се драска по лицето, знаете, че се раждат с нокти)
- памучни кърпички за бебето (за бърсане на устичката напр.), продават се в комплекти, шарени, весели, до днес използваме такива, вече при хрема
- шезлонг – ще прецените в последствие дали ви трябва, ние го използвахме до към 6-тя месец, в него стоеше и си играеше, разнасяхме я по стаите (хубаво е да има на него играчки)
- активна гимнастика
- бебешки дневник (да си вписвате в него важни неща за бебето, които след време се забравят и да слагате снимки там)

Разбира се повечето от нещата ще си ги купите в последствие, а някои ще ви подарят, всъщност и вие може да подшушнете по нещо полезно от списъка. Wink Освен това всеки различно гледа бебе, според това как му е удобно, например аз дупето не съм мила в леген, а направо под течащата вода на мивката.

gigamiga, за мен не вярна таблицата, излиза, че Юлиана трябва да е момче, а сега също, но за момента са ми казали момиче, макар и да не е потвърдено 100%. Ще видим дали все пак таблицата няма да познае в този случай.

galeto123,  Hug

Ние с малката се гледаме, има ларингит. Sad

# 112
  • Мнения: 179
там е проблема, че досега съм работила без договор...и макар да съм работила 10 години почти , на документ ще имам само 6 месеца  Close
След като нямаш необходимия стаж няма да получаваш майчинството. От момента на излизане в болничен /45-те дни/, ще се водиш в болничен за бр. и майч. като през това време соц. осигуровки ще текат. В момента в който направиш необходимите месеци за да ти станат 12 ще започнеш да получаваш майчинство до момента в който изтекат 410 дни и след това обезщетение за гледане на дете до 2 години.
Докато мине необх. време за да станат пълни 12 м. може да кандидатстваш за соц. помощи ако отговаряш на изискванията/доход на член от сем. равен или по-нисък от 350лв./



База за майчинството ти ще се изчислява 6 Х /сумата на която си осигурена/ и 6 Х /МРЗ/.




Аз мисля, че ако има 6 месеца осигуровки ще получава майченство, тъй като се води в заварено положепие.

# 113
Здравейте момичете. Искам да попитам колко трябва да ми е стажа за да взимам майчинство?

# 114
  • Мнения: 425
там е проблема, че досега съм работила без договор...и макар да съм работила 10 години почти , на документ ще имам само 6 месеца  Close
След като нямаш необходимия стаж няма да получаваш майчинството. От момента на излизане в болничен /45-те дни/, ще се водиш в болничен за бр. и майч. като през това време соц. осигуровки ще текат. В момента в който направиш необходимите месеци за да ти станат 12 ще започнеш да получаваш майчинство до момента в който изтекат 410 дни и след това обезщетение за гледане на дете до 2 години.
Докато мине необх. време за да станат пълни 12 м. може да кандидатстваш за соц. помощи ако отговаряш на изискванията/доход на член от сем. равен или по-нисък от 350лв./



База за майчинството ти ще се изчислява 6 Х /сумата на която си осигурена/ и 6 Х /МРЗ/.




Аз мисля, че ако има 6 месеца осигуровки ще получава майченство, тъй като се води в заварено положепие.

За съжаление заварено положение се водят бременните излезли в отпуск за бременност и раждане (това е отпуска 45 дни преди термина) до 31.12.2008. Всички останали, които ще излязат в този отпуск след 01.01.2009 са по новия закон и се изисква стаж 12 месеца и за база се вземат 12 месеца назад. Всички ние попадаме точно в тази група. Освен ако не променят пак закона докато излезем майчинство и не ни включат в завареното положение.

# 115
записвам се само за да ви пожелая хубав ден  Nature Sunny

# 116
  • Варна
  • Мнения: 893
beru6ka и аз така разбрах Sad до колкото моах да разбера де Crazy
Валерия значи първите 6 месеца няма да получавам майчински така ли излиза newsm78 оф побърках се вече ooooh!
gigamiga   Лора излиза момче Laughing явно си е тото с тея таблици


редактирах малко списъка  Peace

# 117
  • Мнения: 1 900
Берушка е права, ние не се водим в заварено положение. И според мен няма вероятност да ни включат в такова.
Вердижнити да тези 6 м. който не ти достигат няма да вземаш майчинство. Може да вземаш 100лв. соц. помощи и 20лв./ако няма промяна/ детски. След тези месеци ще започне да ти се изплаща майчинството. Това което е сумирано като база ще получаваш докато изтекат 410дни.

# 118
  • Мнения: 127
И аз влизам за едното здрасти.
Списъчето е много хубаво. Simple Smile

# 119
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Момичета, на върха на щастието съм, станах вуйна на една малка швейцарска принцеса Джулия.
Почерпете се за зравето на мъничето и нека времето бързо мине до юли, за да гушнем и нашите бебочета  Heart Eyes



Общи условия

Активация на акаунт