Ще водят ли децата Ви безплатно на ски от училището им?

  • 5 988
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 78
Едно малко допълнение от наш велик поет Радой Ралин, които много обичаше да "възхвалява" тези прояви на нашите другари и което ми се струва, че е точно за този случай е много на място.
От както свят светува,
правдата все побеждава,
правдата тържествува,
а кривдата пак си остава.

# 46
  • Мнения: 2 829
лично с очите си видях, бивши и настоящи наши политици да прибират децата си от безплатното ски училище, така че.....................

стига бе Shocked
е как не ги е срам бе
кво са 300 лв за тях
баси ....начи

# 47
  • Мнения: 7 263
стига бе Shocked
е как не ги е срам бе
кво са 300 лв за тях
баси ....начи

0.0010%  от поредната спретната далавера  Twisted Evil, а на някой човечец това му е половин заплата, а с другата половина трябва да си облече, нахрани и стопли детето  #Cussing out #Cussing out #Cussing out и евентуално да му купи и книжка.....

# 48
Потресаваща наглост... Sick
Сега влязох в сайта на училището, в секция Aktuell и точно онзи pdf файл, отразяващ "пълния успех" на немските възпитаници по време на ски училището, не се отваря..Дали е случайно? newsm78Всички файлове със същия формат по-долу се отварят безотказно... Rolling Eyes
То няма нужда от коментар станалото!Но все пак, онези същите, които непрекъснато ни критикуват от позицията на коректни и напреднали във всяко едно отношение, си позволяват подобни волности...Но най-виновни са нашите "лекета", позволили такова нещо! #Cussing outПродажници са си и това е...Ама както каза някой по-горе, техните деца също се подвизават на безплатното ски училище...

На мен ми се отваря без проблеми. Пробвай този линк:
http://www.deutscheschule-sofia.com/aktuell/Dokumente/Schiwoche.pdf

А "пълния успех", за който пишат, се отнася до това, че седмицата е преминала с успешна организация. Това става ясно от файла, а вътре в него никъде не пише за класирането на състезание.

# 49
  • Мнения: 78
А ето и имената на малките победители в днешното състезание, които са финалисти за голямата награда:

1. Деян Шиндлер
2. Лука Либерберг
3. Бенямин Лаубшер
4. Борис Андреев
5. Борис Майнардус
6. Жемина Хаберкорн
7. Лукас Епле
8. Сара Лаубшер
9. Мариана Манчева
10. Паул Кемерер



 Joy Кооооооооооооолко много българчета са се научили да карат ски  Joy   Евалла на проекта и на "принципа" на избиране  Laughing
tweety7  има и други начини за информиране /освен сайта на училището/ както се вижда!
А изнесената информация от Шани е направо смайваща. Май трябва да разпуснем държавата! Никой и нищо няма да ни оправи.
Сега си спомних нещо, ама не съм много сигурна във фактите - не съм много по политиката, така че ще чакам помощ за уточняване от по-информираните!
Нямаше ли такъв момент, в който наш зам. министър /външни работи - не знам как се казваше - не помня/ беше орилизен във връзка със скандал за еврофондовете, че ходатайстал пред немския посланик за някакви си проекти и бяха източвани неправомерно еврофондовете. Не че ми беше симпатичен, направо съм на мнение, че трябваше да си ходи /както се и случи/, ама имам въпрос! Ако посланика сега разбере /"защото той сигурно не е информиран"/, че на негови служители /имам пред вид от училището към посолството/  са участвали в проект на ДАМС, федерацията по ски и райония инспекторат на София, който по принцип е предназначен за стимулиране на спорта сред тези слоеве на българското население, които не биха могли това да си позволят и "децата така добре са се представили", че ще бъдат възнаградени с някакво си пътуване до един от най-престижните курорти в ЕО, та дали той ще по го посочи със пръст, така както направи преди. Ама за този случай май няма да бъде информиран и няма как да вземе решителни мерки.

# 50
  • Мнения: 7 263
..., та дали той ще по го посочи със пръст, така както направи преди. Ама за този случай май няма да бъде информиран и няма как да вземе решителни мерки.

Е как да стане?!
Нали по веригата някой ще трябва да върне едни пари, дето по принцип не са били само за него и вече са инвестирани и изобщо куче влачи диря няма  ooooh! Outta Joint

Пък и никой не ни е крив, че сме толкова продажни! Остави това ами и който дойде тук и него го разваляме - щом стриктните швабета ги обучихме на нашенските си мурафети, че и ги оставихме да станат по-добри от нас - какво да говорим?!

# 51
  • Мнения: 771
Побългарената "немска дисциплина" вече е във формат - ДАЛАВЕРА! Е, те като толкова достойни защо не отказаха, дори да се бяха изтупали да спонсорират!!!!Да, ама не! И дисциплината им такава, и децата им такива, и училището им такова!
Пък нашите са си прави- един път са сложили нещо в джоба за "жеста", втори път - остава надеждата ,че ще "зарибят" по-богати училища, които по-късно ще ползват само тях! Да, ама не- те тези симпатяги не са от най-дашните.
Момичета, сериозно, това трябва да се изнесе някъде. Иначе и ние ще сме в ролята на "дуднещи", но БУДАЛИ! Дали има някакъв адрес на ДАМС да пишем, и към кой конкретен журналист да се обърнем! newsm78

# 52
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... Es war eine super Woche...

Vielen Dank und bis zum nächsten Jahr…
  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


от тук: http://www.deutscheschule-sofia.com/aktuell/Dokumente/Schiwoche.pdf

Вие нищо не разбирате  Crossing Arms. Ние се изтъкваме пред чужденците, правим им евалла, а вие само си мърморите тук  Rolling Eyes

Ей, че ме е яд... Не дупедавци, ми дупедавци на 3-та сме  Close Ама не знам, дали някога ще успеем да открием виновника за тази наглост и това безочие  Close

Muhata - цитата с имената на победителите е от тук: http://www.xtdev.com/ski/wmview_bg.php?ArtID=2890&fen=0
Аз само изнесох информацията, която ме вбеси  Close

# 53
  • Мнения: 7 263
" ...За финал на събитието в ресторанта на 5-та станция на кабинковия лифт „Симеоново-Алеко” официалните лица и гости дадоха кратка импровизирана пресконференция, в която изразиха своята подкрепа на проекта „Научи се да караш ски” и изказаха надежда за бъдещото му значително разрастване. Стана ясно, че инициативата е и част от големия проект на Международната федерация по ски „Да върнем децата на снега”.


Удовлетворена съм, че тази идея е вече реалност. Радвам се, че намерихме добри партньори в лицето на МОН и на федерацията по ски. Имаме желание догодина проектът „Научи се да караш ски” да се развие в национален мащаб” - сподели г-жа Весела Лечева по време на церемонията. Според нея идеята е проектът в бъдеще да се реализира освен в София и в Банско, Чепеларе, Боровец, Пампорово и да привлече много повече деца от началните класове.

„Витоша е изключителна природна даденост за София и мисля, че неизползването и досега само може да тежи на съвестта на всички нас. Затова мисля, че този пилотен проект, който направихме с помощта на ДАМС и Регионалния инспекторат на МОН, е само началото. Но вие знаете, че в едни такива курорти и в едни такива ски зони, децата, които са бъдещето на България, вървят ръка за ръка с високия спорт” - сподели председателат на БФСки г-н Цеко Минев.

„За да има нормални ски клубове, които да подготвят бъдещите състезатели, трябва да се почне именно от децата, но за да се случи всичко това, трябва да има нормално изградена инфраструктура на тези курорти. За добро или за лошо, в България вече има един такъв пример и това е Банско. Най-големите пречки са неразбирането на същността на проблема и тотално объркания план за управление на Витоша, който въобще не отговаря на изискванията и условията за развитие на планината. Спортната инфраструктура е бъдещето на планината, както виждате, никой не иска да прави казина и барове” - допълни г-н Минев.

„София-град постави добро начало, благодарение на всичките наши съвместни услилия и се надявам че и догодина децата от София-град отново ще имат възможност да усетят тръпката на това да бъдеш сред природата, да бъдеш на ски, да бъдеш състезател, тръпката в това да бъдеш победител в едно състезание. Желая успех на проекта. Вярвам, че ще бъде национален” - отбеляза г-жа Ваня Кастрева.
„Принципът, по който бяха подбрани участващите в момента в проекта деца, беше свързан именно с близостта до планината. Това са училища, които са в южната част на града и са най-близо до планината Витоша. Започнахме с училищата в районите Витоша, Панчарево, Овча купел, частично от Младост... и се надявам, че постепенно ще отиваме все по на север, за да обхванем максимално много деца. В Районния инспекторат ежедневно получаваме запитвания кога ще бъде продължен проектът, защото откликът е много положителен, така че надявам се догодина да обхванем много по-голяма част от училищата. Разбира се, няма да можем всички наведнъж, но имаме дългосрочни перспективи” - допълни г-жа Кастрева. "


Както се казва  Naughty НО КОМЕНТ - лошото е че май си и вярват!  Twisted Evil Shocked Twisted Evil

Аз имам само 2 въпроса :
- Кои деца ще върнем на снега - българчетата или германчетата?
- Пак ли ще се определят на същия принцип тези, които ще изпитат ТРЪПКАТА ДА СА  СРЕД ПРИРОДАТА, ДА СА НА СКИ И ДА СА ПОБЕДИТЕЛИ!!!?

# 54
  • Мнения: 18
Здравейте!
" ..

Аз имам само 2 въпроса :
- Кои деца ще върнем на снега - българчетата или германчетата?
- Пак ли ще се определят на същия принцип тези, които ще изпитат ТРЪПКАТА ДА СА  СРЕД ПРИРОДАТА, ДА СА НА СКИ И ДА СА ПОБЕДИТЕЛИ!!!?

Искам да се присъединя към въпросите на Lennyh и да добавя още един!
Как г-жа Кастрева, която е представител на държавната институция районен инспекторат по образование, се е спряла на едно не лицензирано от българското министерство по образование училище?

# 55
  • Мнения: 7 263
Само да добавя нещо, за да не бъда обвинена в крайно черногледство.
Живея съвсем близо до 81-во училище - буквално срещу него.
Та вече втора сутрин минавам покрай редица /6 или 7/ спрели автобуси, с които явно дечицата отиват на Витоша.
Личицата им са усмихнати - те са щастливи!!!
Радостно е, че поне в едно нормално квартално училище децата са могли да изживеят зимната приказка - надълго и нашироко обещана на доста повече българчета!!!

Ще съм доволна, ако догодина повече от нашите деца получат шанса да се докоснат до зимната магия!
Дано тазгодишните подигравки не се повторят - силно разчитам да се вдигне повечко шум около тазгодишната недомислица!

# 56
  • Мнения: 78
Получи се една много тъжна история и явно това е орисията на нашия народ!

Пък и никой не ни е крив, че сме толкова продажни! Остави това ами и който дойде тук и него го разваляме - щом стриктните швабета ги обучихме на нашенските си мурафети, че и ги оставихме да станат по-добри от нас - какво да говорим?!
Станали са по-добри от нас със класи. От темата за немското училище мами писаха, че са си платили за бялото училище още с плащането на таксите и не били ходили без пари. Значи какво излиза - пари от родителите, а после за същото и от джоба на българския данъкоплатец. Е това ако не е далавера и ние не можем такава да спретнем!

# 57
  • Мнения: 7 263
Това е също част от проблема, защото на практика и тези родители са на практика излъгани. Къде са отишли техните пари и за какво?!
Съвсем друга тема е, че все пак болшинството от децата учещи в ЧУ имат родители, които могат да си позволят да ги изпратят на ски училище поне за седмица.
Никой да не ме разбира криво, не искам да кажа да се ощетяват децата от ЧУ-ща / все пак единият ми син учи в такова/, но идеята на тази инициатива би трябвало да бъде повече български деца от обикновените училища да могат да се качат в планината, да сложат ските, да усетят наистина магията .......
Вместо това, тези които така или иначе гледат през витрината пак останаха там, а ще пращаме в Сейнт Мориц, тези които така или иначе най-вероятно всяка година карат ски там Twisted Evil

# 58
  • Мнения: 78
Да виж само колко са благородни - допуснали са цели две българчета сред арийския им елит. Ох ако можех някого да побутна, да разчовърка нещата, сигурно щях малко да се успокоя. Чувствам се адски прецакана заради децата ни. Не визирам моите, но познавам достатъчно такива, които и не могат да сънуват такова нещо.

# 59
  • София
  • Мнения: 213
Като ви чета започвам да си мисля че сме от малкото "нормални" училища попаднали в списъка / все пак явно че и такива трябва да има/.На родителската среща за ските ни казаха че в нашата смяна сме 250 деца от три училища , като от нашето са 120. Още тогава се зачудих що за училища имат по 70 ученика в от 1 до 4 клас-това е по около 18 ученика на набор  newsm78
Между другото изпратих линк към темата на Господари на ефира.

Общи условия

Активация на акаунт