Вярвате ли в зодии?

  • 8 445
  • 127
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 183
Цял куп празни приказки! Ами ако за някой стрелец не важи написаното? Тогава какво ще правим???
Важното е алъш-вериш да става!
Търсим причината в асцедента!  Joy

# 106
  • Мнения: 6 713
Търсим причината в асцедента!  Joy

Ами той е виновен, как иначе! Mr. Green Наскоро ми казах, че след 30-та годишнина на човек, асцедента му взима превес над зодията!  Laughing Laughing

По анкетата: Мммбляххх и там каквото следваше. Mr. Green

# 107
  • Мнения: 35
Астрологията не е наука."Точността" и се дължи на ефекта на Форер - http://en.wikipedia.org/wiki/Forer_effect

# 108
  • Мнения: 2 634
Вярвам в астрологията,не в ежедневните хороскопи.И да,вярно е,че след 30-тата година асцендента взема превес над сълнчевия знак.
Децата...незнам,тайно се надявах първото да е Лъв,не Дева и второто да е Риби,не Овен.Толкова ми е" планирането".

# 109
  • Мнения: 6 713
и второто да е Риби,не Овен.
Аз пък не исках риби, много ми е мътна тая зодия. Thinking Или просто хората, които познавам, са все едни такива раними, крехки, объркани... newsm78

# 110
  • София
  • Мнения: 7 194
Астрологията не е наука."Точността" и се дължи на ефекта на Форер - http://en.wikipedia.org/wiki/Forer_effect
Не знаех за този ефект - бях си формулирала нещо подобно сама  Laughing
Благодаря за информацията.
В допълнение ще кажа, че ежедневните хороскопи много умело атакуват средностатистическия човек, за когото по принцип не се говори в медиите.
Хороскопите му даряват 30 секунди или 5 реда илюзорна слава и внимание, защото човекът е убеден, че чете или слуша нещо за себе си.
Оттук нататък следва зарибяване към поредната индустрия, която възползвайки се от човешките слабости и суета, прави нечии други капитали.

# 111
  • Мнения: 5 103
В Астрологията вярвам на 70%, на ежедневните хороскопчета не вярвам.

# 112
  • Мнения: 183
В допълнение ще кажа, че ежедневните хороскопи много умело атакуват средностатистическия човек, за когото по принцип не се говори в медиите.
Хороскопите му даряват 30 секунди или 5 реда илюзорна слава и внимание, защото човекът е убеден, че чете или слуша нещо за себе си.
Много добре казано! Напълно подкрепям newsm10

# 113
  • Мнения: 112
   Не вярвам, но писах  в едната тема, по-скоро за забавление.Наистина  почти всичко, което описват е  така за мен.Обаче за  останалите  жени от моята зодия , които познавам, изобщо  не е вярно.Всичките  сме толкова различни, че ,ако трябва да ни класифицират по зодии, ще сме в 10 различни примерно.Може и да има някакво сходство, според сезона , в който си роден, но по-вероятно е  характера да се оформи от  възпитание, вяра, среда - такива неща.
   Не вярвам, че човек трябва да се съобразява с  зодии, когато си избира  партньор в живота , или планира  да  има деца.
   А още по-малко вярвам в хороскопи- ето това вече е  лудост #Crazy.Има толкова данни, че  хороскопите са булшет, че  ми е странно  как  милиони им се връзват  и чертаят  деня/съдбата  си по тях.

# 114
  • Мнения: 112
    Аз вярвам, че във всички зодии си има от всичко.И това е , защото Бог  е създал хората , всеки със своя собствена индивидуалност.Което автоматично изключва зодиите.И остава само една-зодия ЧОВЕК. В това вярвам. Писах в една- две теми за зодиите, но  само за забавление.Наистина  аз  в голяма степен отговарям на описанието на стрелеца.Обаче пък не познавам друга жена-стрелец, която  да отговаря.А познавам много.Имам наблюдение и  за други зодии.И там е същата каша.А като е такаи щом няма  чак такова сходство, за какво  са  тия  зодии изобщо newsm78
  При това има и безкрайно много  доказателства, че астрологията  си е ала-бала.Но, когато човек иска да се извини за  характера си, той винаги може да вярва в  нея-така е по-лесно, не зависи от нас, зодията е виновна.
  Но който и астролог да ви предскаже и да ви упъти как да изживеете живота си, накрая пак ще  умрете.А там ще е Бог, който  няма да ви пита  каква зодия сте били, а защо не сте вярвали в Него и не сте  изграждали характера, за който Той ви е дал пример.  Това  е само  пример, а не обвинение, моля не го приемайте така.И аз самата  се чудя  често защо сме готови  да повярваме в едно, а  в друго, макар и много по-логично, не сме склонни.

# 115
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Астрологията не е наука."Точността" и се дължи на ефекта на Форер - http://en.wikipedia.org/wiki/Forer_effect

По принцип съм съгласна с този ефект, но той действа на първично ниво.


Red, не бих се изказвала толкова категорично за нещо, което не познавам.

# 116
  • Мнения: 183
   ...Писах в една- две теми за зодиите, но  само за забавление...
Това, нашето, да не ти прилича на научен семинар?

# 117
  • Мнения: 2 480
Астрологията не е наука."Точността" и се дължи на ефекта на Форер - http://en.wikipedia.org/wiki/Forer_effect
Не знаех за този ефект - бях си формулирала нещо подобно сама  Laughing
Благодаря за информацията.
В допълнение ще кажа, че ежедневните хороскопи много умело атакуват средностатистическия човек, за когото по принцип не се говори в медиите.
Хороскопите му даряват 30 секунди или 5 реда илюзорна слава и внимание, защото човекът е убеден, че чете или слуша нещо за себе си.
Оттук нататък следва зарибяване към поредната индустрия, която възползвайки се от човешките слабости и суета, прави нечии други капитали.
Да, най-важното е да падат пари! Но едни ще са ги спечелили, а други ще са ги загубили!
А за наследствените черти почти никой не се сеща.....

# 118
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 921
Red, не бих се изказвала толкова категорично за нещо, което не познавам.
И тези, които вярват в Астролигията не винаги я познават, но си вярват... нали?

# 119
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Red, не бих се изказвала толкова категорично за нещо, което не познавам.
И тези, които вярват в Астролигията не винаги я познават, но си вярват... нали?
Вероятно.
Изборът си е индивидуален и за мен не подлежи на коментар.
Но когато упорито си налагаш мнението в област, за която е ясно, че не познаваш, е добре да се позамислиш.
 

Общи условия

Активация на акаунт