Лунна диета-03 Февруари 2009(вторник) 01:14 ч.-луна-първа четвърт

  • 6 150
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 895

Обикновено означава, че се записваш да следиш темата. В конкретния случай, че смяташ да спазваш лунната диета на дадената дата. Така получаваш известие за публикувани мнения по нея (горе вляво на екрана в "ИНФО ЦЕНТЪР" има "Нови отговори на моите публикации"). Така по-лесно разбираш, кога има отговори по темите, където си писала. Peace
[/quote]


О, благодаря. Аз пък си помислих да не е само за членове, които са си от отдавна. И другите да не са желани.  А това с известяването го открих преди няколко дни и така гледам. Защото все пак съм на работа, не мога постоянно да следя форума. Че накрая то хубаво ще отслабна, ама да не стане за постоянно...от недохранване... Joy щото няма заплата Joy Joy Да не говорим че трябва и вендузи да се купуват. Че то не е едно и две. Тоя целулит хич не се влияе от луната. Килограмите само се влияят

# 16
  • Мнения: 1 258
Записче и аз за 24 часа  Peace

Дессс  bouquet

# 17
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
 smile3503

Само да се пУфаля че с тази диетка поти възвърнах старата си форма  Wink от преди да родя  Grinning
Хубавото  е че не се връщат свалените килограми, като стигнах 49-50 кг. малко станах несериозна с тази диетка  Blush  остават ми още поне 2-3 кг до заветното "преди"   Wink Малко са но най ми се опъват  Mr. Green
За протокола лунувам само 24 часа  Wink


# 18
  • Мнения: 6
И аз съм тук. За 24 часа +24 евентуално.
Успех  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 202
В първия пост на авторката има малки неточности относно фазите на луната и действието им върху нас....

След Пълнолунието настъпва фазата на намаляваща Луна /трета и четвърта четвърт/. Сега Луната ни подтиква да сме по-активни, да изразходваме повече енергия – да отдаваме. В този двуседмичен  период е добре да стартирате диета. Резултатите ще са трайни. Луната намалява, “издишва” и ни помага в губенето на излишното тегло. По-лесно се освобождават задържаните течности в организма, активно се разграждат  излишните мазнини, както и натрупаните токсини и шлаки.  Дори да ви се случи да прекалите с храна, няма да напълнеете така бързо, както при нарастваща Луна. Този период приключва с Новолунието. Сега естественият механизъм на организма ви за прочистване е най-активен и за да не му пречите е най-добре да гладувате и да пиете повече течности, за да подпомогнете отделянето на отпадните продукти. Дори и да нямате нужда от отслабване, ви препоръчвам да не пропускате никога този ден в месеца – така ще успеете да предотвратите много от болестите на съвремието ни.

 

 

НАПЪЛНЯВАНЕ

След Новолунието Луната започва да нараства, а с нея  “нарастваме” и ние. Внимавайте, ако имате наднормено тегло, защото всичко излишно, ще ви се “залепи”. Това, което може активно да направите сега за фигурата си е поне да не качвате още килограми. Не преяждайте и нека последното хранене за деня да бъде не по-късно от 18 часа. Не ви препоръчвам да се тормозите със строги диети, защото ефекта ще е минимален и най-важното ще е временен. Само ще си затормозите психиката и ще задействате компенсаторния механизъм, като си възвърнете с труд отвоюваните килограми, като прибавите и 1-2 кг. в повече! Изчакайте да се смени Лунната фаза, когато започне Луната да намалява, тогава стартирайте строгите диети. Ако имате нужда от напълняване и укрепване – сега е момента! Всяко натрупване е благоприятно. Тялото усвоява най-добре нужните му хранителни вещества, възстановява се и заздравява .В този период се щадете и си почивайте. Краят  на тази фаза на нарастване на Луната се отбелязва от Пълнолунието. Сега ще се почувствате огромни и тежки, особено ако се храните обилно. Затова на Пълнолуние е най-добре да намалите количеството на храната, дори един ден преди то да е настъпило. Пийте повече течности, без подсладители. Добре ще ви се отразят билковите чайове от мента, маточина или дилянка, защото в тези дни и нервната система е много претоварена. Може да ви се наруши съня, особено ако преяждате с висококалорични храни. Вечер преди лягане на Пълнолуние се разходете на тишина и чист въздух.

 ПОДСТРИГВАНЕ

За да ви расте бързо косата и да бъде  здрава и буйна най-добре я подстригвайте, когато Луната нараства. Не бива да пренебрегвате и знака, през който тя преминава . Не бива да пропускате дните на Лъва, както на Девата и Везните. Най-неподходящото време за подстригване са дните, когато Луната е във воден знак /Рак, Скорпион или Риби/, тогава тя започва да стърчи на всички посоки, омазнява се бързо и се появява пърхот. Добре е дори да се избягва дори и  честото й миене точно в тези дни.

 

КЪДРЕНЕ

Сполучливото къдрене става в дните на Девата и на Везните. Много подходящи са и дните на Лъва – тогава къдриците ви стават много силно завити.

 

БОЯДИСВАНЕ

Най-трайното и сполучливо боядисване става в дните, когато Луната е в знака Дева, както в Телец, Скорпион, Лъв и Водолей. Ако кожата на главата ви  е много чувствителна към боите и имате сърбежи и зачервявания от боите, трябва да се боядисвате само в дните на Телеца.

  bouquet

# 20
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
kami B. Peace, права си просто прибързано го копирах  Blush

# 21
  • Мнения: 1 380
Записвам се за 3 дневка.
Извинете ме, че не можах да пусна новата тема, но детето ми е болно от една седмица и просто нямам време. Tired
Благодаря на Дес. Peace

# 22
  • Мнения: 861
ReGe, въпрос към теб. В някаква определена дата ли се прави това и пак ли е свързанос луната? Защото аз съм чела за нещо подобно пак свързано с лунните дни, но  newsm78 не помня точно какво беше. Ще споделиш ли? (не същината на пожеланието, де)
Виж, миличка това лунната диета и "подсъзнанието може всичко" са съвсем отделни неща. Да, луннта диета се прави на определни дати и по определени часове, а книгата на Кехоу цитирах просто защото заминавам в командировка, т.е. на 03.02 се връщам и щеше да ми е по-лесно да спазвам диетата на трети отколкото втори. Идеята на поста ми бе, че толкова силно исках трети да се окаже вярната дата, че ви накарах да промените заглавието  Mr. Green. Разбира се, всичко е в кръга да доброто чувство за хумор. Пожелавам успех на всички  Hug. Темата няма да следя, защото тръгвам утре сутринта, но ще погладувам както и миналата седмица, а на четвърти се надявам и да се похваля.

# 23
  • Мнения: 156
Привет и от мен  Hug Бях с вас миналата седмица и свалих 1 кг. , но това лунуване го правя за първи път.
Дес исках да те питам от колко време я спазваш? Аз също се стрема да стигна до заветното преди и искам да си поставя някакви реалистични срокове в които да се отърва от 6-7 кг.

# 24
  • София
  • Мнения: 202
Ето едно сайтче,където можете да следите фазите на луната всеки  ден и действието  им

http://www.astrohoroscope.info/lunenhoroskop.php

 newsm10

# 25
  • Мнения: 40
Запис и от мен!!! за 24 часа

# 26
  • Мнения: 564
 Hug
Запис за двудневка  Crazy Мисля, че ще успея, ако дните са 2, да видиииим...  Wink

# 27
  • Мнения: 1 092
хайде и аз да се запиша smile3506
отдавна не съм лунувала,но този път ще се пробвам да издържа
напоследък съм доста несериозна , а резултата ми е само и едниствено от тази диетка newsm51

# 28
  • Мнения: 43
Нещо не мога да разбера точно диетата..3 дни преди фазата на луната (в случая вторник) се започва дадената диета и на 4тия ден (вторник) не се консумира никаква храна, така ли? Колко се сваля горе-долу?

# 29
  • New Zealand
  • Мнения: 871
и аз се записвам за 3-дневка, ама не мога да изчисля откога да я почна и кога да я свърша...от понеделник до сряда/включително/ ли се пада? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт