Кашлица при деца

  • 61 556
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 249
това може ли да се дава за 2 годишно?

# 46
  • Мнения: 425
  Още нещо, което май е доста ефикасно - лъжица мед със сода.

 PraynigСОДАТА Е ВРЕДНА ЗА ДЕЦА !  Blush

# 47
  • Мнения: 249
благодаря   bouquet

# 48
  • Мнения: 236
Моят син цяла седмица кашля страшно и му намазах гръбчето с мед по време на сън. Изключително действие, направо се шашнах. Кашлицата намаля още при първото намазване. Благодаря ви момичета!  bouquet
Ей това мисля да направя тази вечер на децата ми  Peace

# 49
  • Мнения: 656
Здравейте, момичета!

Да попитам и аз - това с меда може ли да се практикува при по-малки деца? Бебо няма още 10 мес., а се разболя, почна и да кашля и искам да го облекча малко.. Същият въпрос имам и за клеевата тинктура - чела съм, че се правят капки за нос със сребърна вода, но имам някакво съмнение, че ни е рано за такива. Може ли да коментирате? Благодаря!  Hug

# 50
  • Мнения: 473
Smiling_Sisi, мисля че външното намазване с мед ще е полезно за бебето, а за клеевата тинктура може би е рано, тя се приготвя със спирт, но не съм сигурна.

# 51
  • Мнения: 236
Моят син цяла седмица кашля страшно и му намазах гръбчето с мед по време на сън. Изключително действие, направо се шашнах. Кашлицата намаля още при първото намазване. Благодаря ви момичета!  bouquet
Ей това мисля да направя тази вечер на децата ми  Peace
Да кажа че според мен има ефект..баткото сравнително по малко кашля днес....мисля пак да направя Peace

# 52
  • Мнения: 1 219
Я разкажете как точно мажете меда.ПОсле слагате ли някаво парцалче да затопли гръбчето?Ние също сме от днес с кашлица и сега правя масаж на гърба с Пулмекс-бебе,но ми се ще и аз да опитам с масажа с мед

# 53
  • Мнения: 236
Аз направих следното..взех си парче вестник и го надупих на няколко места с вилица и намазах тънък слой с мед...сложих на гръбчетата,отгоре блузка и така..не съм слагала нищо повечеза да затоплям...и на давамата им беше дискомфортно в началото ама като заспаха всичко беше ок

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Аз ползвам амбалажна хартия вместо вестник, заради мастилото...

# 55
  • Мнения: 690
медът може да се постави и върху голямо парче памук  и се слага върху гърдите. По-меко е от хартията е не се усеща  Peace така редовно ме мажеха като дете, но дали става за бебета - незнам ...

# 56
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Здравейте, момичета!

Да попитам и аз - това с меда може ли да се практикува при по-малки деца? Бебо няма още 10 мес., а се разболя, почна и да кашля и искам да го облекча малко.. Същият въпрос имам и за клеевата тинктура - чела съм, че се правят капки за нос със сребърна вода, но имам някакво съмнение, че ни е рано за такива. Може ли да коментирате? Благодаря!  Hug



За меда не знам, но искам да споделя за сребърната вода.
Миналата година по това време лепнах конюнктивит на едното око - 2 дни опитвах самолечение с Офталмосептонекс и като не стана нищо отидох на очен лекар. Изписаха ми капки и мехлем (не помня какви - едното 12-13лв, другото към 7лв). Три дни капах по мисля 3 пъти на ден и в двете очи - ефект - нулев. В разговор с колежка тя ми предложи да пробвам със сребърна вода - купих веднага от аптеката и ефекта беше, че след 24ч нямаше и помен от конюнктивита.

След това, вече 4 пъти ми се случва малкия ми син да писва посред нощ от възпалено ухо и да овладяваме болката в рамките на 40-45 мин с капане на сребърна вода (концентрирана лечебна доза) в ухото.

Вчера сутринта, пак той ми се явява с гурелясало ляво око (честито на печелившите  Wink ) - цял ден капах в окото сребърна вода през 1ч примерно (като се сетя) + измиване с тампонче памук, напоено с концентрирана сребърна вода (вместо преварена). Вечерта окото беше здраво.
Обаче нямаше кой да се сети да третира и двете очи - та вечерта се разболя и дясното му оче - веднага същата процедура - сутринта имаше съвсем малко секретче в ъгъла на очето - още 1-2 промивки и капане и в момента никой не би допуснал, че вчера детето е било с конюнктивит.

Освен като капки за уши, очи и нос ползваме сребърната вода и за спешна аптечка при наранявания - винаги имам в себе си спрейче за пръскане и шишенце за капане, пълни със сребърна вода. Освен това - като се поразкашлят - слагам в инхалатора сребърна вода и правим така инхалации.
Имахме и период, в който пиехме профилактични дози сребърна вода вместо обикновената.

И сега едно предупреждение - пиенето на сребърна вода се оказа нож с две остриета - малкия ми син започна да доказва среброто като хомеопатично лекарство. Това преди няколко седмици - разкашля се - правихме инхалация 1 + 4 дни му давах лечебни дози за килограмите му и тъй като не помогна особено се обадих на хомеопатичката ни, за да вземем да си решим проблема и като и разказвах какво му е поведението и какво сме правили - направо щеше да ми падне шапката, като ми го каза това за доказването. Като се замислих обаче и като върнах лентата назад - наистина това му поведение се появи лятото, след като почнахме да пием сребърна вода.

Та сега вече поне при малчо - само като капки се ползва сребърната вода, иначе аз си пия през ден, два профилактични дози - имаме си уред за йонизация на водата със сребро и се грижим да не го оставяме без работа - за какво иначе сме го купили.

Мисля, че няма проблем да се ползва сребърна вода дори и при пеленачета.

Успех от мен в преодоляването на всякакви болести.

# 57
  • Мнения: 219
Тина, а какво означава:
малкия ми син започна да доказва среброто като хомеопатично лекарство

# 58
  • Мнения: 1 219
Да,и аз съм чувала и чела много за сребърната вода и за нейните изключително полезни свойства.Но не ми допада идеята,че трябва да си я купувам.Не мога ли сама да си я приготвя.Аз имам сребърна лъжичка и други сребърни прибори.

# 59
  • Мнения: 4 204
250 мл. сок от лимон
250 мл. сок от черна ряпа
250 мл. мед
250 мл. зехтин
Разбърква се, докато стане хомогенна смес, изсипва се в стъклено шише и се оставя в хладилника.
Дава се по една суп. лъжица половин час преди хранене.
Мисля, че има ефект.Дъщеря ми е с лека астма на алергична основа и когато нещо я подразни има ужасна суха кашлица/особено нощем/.От както давам това лекарство само отхрачва от време на време.Ще видим след месец как ще е и дали наистина има ефект, както казват


Знаете ли за по-големи деца и възрастни дали е по-голяма дозата? Интересува ме за синът ми , който е на 8години и за мен?

Общи условия

Активация на акаунт