Всеки ден ли давате сокче? И защо?

  • 3 012
  • 78
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 546
Да. Давам й разредени сокчета на ХИПП, Бебевита или Гербер. Често си хапва и пресни плодове. Peace

# 46
  • Мнения: 19 317
Като бебе изобщо никакви сокове не съм давала. Сега обича да пие вода вместо сокове и да яде пресни плодове.

# 47
  • Мнения: 486
Сок започна да пие след 1г., пие всеки ден.Сама си носи шишето и сока , как да й откажеш Simple Smile . Яде и много пресни плодове.Пие Предимно Гербер.

# 48
  • Мнения: 1 100
Давала съм след 1-годишна възраст, но не му харесва - прекалено сладки са му дори разредени, а уж са само с естествени захари. Wink Пие вода и яде пресни плодове.

# 49
  • Мнения: 2 136
Дъщеря ми е на една година. Сок пие от няколко 2-3 месеца , и то разреден с вода 1:3

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 14:24 от Silvipl

# 50
  • Мнения: 165
Два, три пъти в седмицата сок от мандарина и портокал. Започнах да давам след една година.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 535
Още не давам.
Мисля след годинката да започна Peace

# 52
  • Мнения: 405
Сок давам само на Хип, Бебивита и Гербер...по колкото поиска обикновено, но не и във вид на продължително цокане...обикновено 2 х 60, 70 мл на ден, а някой път и повече...

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Откакто навърши годинка му давам му по веднъж или два пъти на ден.

# 54
  • Мнения: 3 453
  Аз давам почти всеки следобед от моркови предимно/и от други плодове/, защото е полезен сока!

# 55
  • Мнения: 3 157
Със сокоизтисквачка ли го правиш?
Пробвала ли си да го смесваш с нещо друго,например ябълка?
Вече ми втръсна от тия портокали и искам да разнообразя с нещо.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 185
Не давам, защото не го пие, но когато пиеше давах всеки ден!

# 57
  • Мнения: 24 467
шоколадче , спокойно можете да смесвате ябълка с морков /моите хлапета го обичат много/, чиста ябълка, писах даже и дюля сме слагали, хареса се с ябълки.

# 58
  • София
  • Мнения: 23 098
Не съм давала сок и не смятам да го правя! Така че наистина ми е интересно да чуя доводи "ЗА" даването (говоря за деца под годинка). От друга страна малката не обича сладки храни и напитки, пие чиста вода от известно време (преди й давах чайчета).
Иначе пасирам круша или ябълка - малката много ги обича!

Не, изобщо. Никакви сокчета не съм давала.  Simple Smile
Защо?
Аз давам между храненията.
Ще си позволя да отговоря на твоя въпрос, въпреки че е адресиран до Блонди  Grinning
Ето защо примерно (само някои от причините):
Всички витамини, които се съдържат в соковете, са изкуствено добавени!
Соковете се дават в случай на запек. При едно бебе без такъв проблем, те могат да причинят разстройство, подуване на корема и коремни болки.
Дори при бебета над 6 месеца се препоръчва даването на плодове, а не на плодови сокове. Около 20 мин. след изцеждането на плодовете или зеленчуците, сокът вече не съдържа почти никакви витамини! Точно затова, в т. нар. натурални сокове витамините са изкуствено добавени. В същото време, пресните плодове и зеленчуци доставят на организма не само витамини и минерали, но и фибри, които са особено важни за здравето на храносмилателната система.

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 12:35 от tonkabonka

# 59
  • Мнения: 24 467
Ако питате за причини, то мога да кажа, че сокът е нещо вкусно и полезно. Ние, възрастните, пием сок, поне у нас и имайки предвид всички възрастни хора и хлапета, които познавам, никой не отказва един хубав фреш. Сигурно и такива хора има, но аз не ги познавам.  Laughing Народът дори купува разни бутилирани и "кутиирани" "сокове" с добавки и захари. Мисля обаче, че тук ставаше въпрос за натурален сок, за бебета и малки деца, в който не се добавя нищо, затова си пиша за него. Извинявам се, ако съм сбъркала. Иначе в живота на детето и човека изкуствени храни и напитки- колкото щеш.
Пиенето на сок не изключва нито храната, нито млякото, нито свежите плодове и зеленчуци и нещата не се противопоставят едно на друго, а се допълват идеално.
Който иска- може да ги бойкотира, и соковете, и каквото друго си пожелае- колкото народ, толкоз творения по всеки един въпрос. Ако мислите, че има смисъл от спор- напълно излишно е. Лично аз няма да си променя мнението- достатъчно неща съм изчела и достатъчно личен опит имам зад гърба си. Нагледала съм се достатъчно на взаимно изключващи се теории за какво ли не, като крайните варианти най- често ги изключвам.

Общи условия

Активация на акаунт