Рецептата на любовта...или меню за Св.Валентин

  • 29 441
  • 109
  •   1
Отговори
# 105
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
От два дена се ровя за подходящи рецепти за  утрешния ден  и накрая  се възползвах от рецептите на pina .
Направихме с детето тортата Шоколадово сърце  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231840.0;all  днес.
Миналата година правих една салата с червено цвекло по идея на друга съфорумка Tandoori обаче  само на мен хареса на половинката нещо не му се понрави.
За утре  съм решила  да направя  салата от домати със сирене и босилек , картофеното сърце http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231840.0;all и торта, която вече е на лице.


# 106
  • DE
  • Мнения: 971
Какво може да е по хубаво от романтична вечеря на свещи някъде на хубаво място примерно на вън в смисъл такъв под небето с хубавата луна.Може да изпратите заедно слънцето което тук липса или да го посрещнете. Аз лично бих направила хубава вечеря която ще му хареса (любимата му така да се каже) на много хубаво аранжирана маса с свещи в формата на сърца, и едно хубаво вино.Междувременно и хубаво оправено легло в спалнята с чаршафи на рози или сърца и поръсено с листа от естествена роза.Там идва и другата изненада бита сметана с ягоди и там на татък вие преценете какво да правите Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Wink Wink Wink ако ви хареса направете го

Извинявай, просто не се стърпях...Simple Smile)) Каква луна, какво небе...навън е - 20 градуса.  Joy
Оф,тъкмо мислех да си лягам,Тandoori,Що ме расмиваш.Ми, жената може да живее някъде из Африка hahaha

# 107
  • При драконите
  • Мнения: 34
Аз предпочитам да сготвя нещо по- вкусно и изискано, а не толкова да заложа на визията- сърце. Още не съм решила категорично какво ще е менюто, но днес ще го направя, за да си направя списък за продуктите.

Аз мога да помогна с идея за десерта.   chef
Пошираните круши в червено вино са един изключително... чувствен десерт. Нежни, ухаещи на подправки (за някои от които твърдят, че са мощен афродизиак Wink), изключително вкусни и леки. Последното е важно, ако искате романтичната вечеря да има качествено продължение...
Стават и за гарнитура към изискани месни блюда. Рецептата, естествено, е френска.
Ако някой държи на сърцата, половинките круши могат лесно да се оформят като сърца, особено ако ползвате нормални круши, а не аржентински, които са доста големи и приличат по-скоро на цигулки.
Аз мисля, че с тази рецепта ще направиш повече от добро впечатление, само че за да я сервираш за вечеря, трябва да я приготвиш поне 12 часа по-рано, за да могат крушите да се оцветят напълно в червено:

Поширани круши с червено вино и подправки


"Представете си за миг круши, киснали в продължение на 12 часа в ароматно вино с подправки. Полейте тази фантазия със същото вино, сгъстено до винен сироп и дегустирайте... един момент на истинско щастие."

Продължителност:    10 минути подготовка, 30 минути варене и 12 часа почивка
Трудност: Лесна

Съставки за 4 порции:

    * 4 средно големи круши (тип Rocha)
    * 75 cl (една бутилка) червено вино (сорт Gamay или подобно)
    * 2 пръчици канела
    * 3 карамфилчета
    * 10 зърна черен пипер
    * 125 g захар
    * ½ лимон
    * ½ портокал
    * индийско орехче и джинджифил

Приготовление:

    * Обелете портокала и лимона и запазете корите
    * Обелете 4-те круши. Можете да оставите крушите цели, ако не са твърде големи или да ги срежете на две по дължина, като извадите опашките и семките.
    * Кипнете виното в тенджера и намалете котлона на средна степен
    * Добавете захарта, пръчиците канела, карамфилчетата, зрънцата черен пипер и корите от портокала и лимона
    * Настържете малко индийско орехче и джинджифил
    * Потопете обелените круши във виното и ги оставете да поврат 15-ина минути на слаб огън, докато омекнат. За да проверите дали са омекнали, трябва при пробождане с игла тя да влиза лесно.
    * Свалете от огъня и ги оставете да киснат в затворената тенджера в продължение на 12 часа на студено (около 5 градуса)
    * Преди да сервирате, стоплете леко тенджерата така, че крушите да се затоплят
    * Отцедете крушите и ги оставете на топло
    * Кипнете виното с подправките и го оставете да ври на умерен огън докато стане на сироп
    * Прецедете сиропа, за да отделите корите и подправките
    * Сервирайте крушите в средата на чинията и ги залейте със сиропа

Идеи за сервиране:

В комбинация с топка ванилов следолед и няколко листенца прясна мента се получава изискан десерт с неповторим вкус.
      
Тези круши са и отлична гарнитура за дивеч или гъши дроб на скара.

# 108
  • Мнения: 569
Ratola - благодаря за рецептата ! Звучи страхотно!

# 109
  • При драконите
  • Мнения: 34
Наистина е страхотна, но все забравям да ги снимам. 
Ако темата не отплува много назад, следващия път като ги направя, ще илюстрирам със снимки.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт