Изваден зъб

  • 45 894
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 620
Джуличка , и на мен ми вадиха зъб и то кътник но нямах такива оплаквания. Задължително зъб се вади от хирург. Имах болки при отпускането на упойката но след това нямах никакви подобни оплаквания. Единственото от което се оплаквах, че ми забрани да пуша един или два дена  Wink
Пиши как си и какво предприе, че направо изтръпнах като те четох. Бързо оздравяване

# 16
  • Мнения: 6 274
Ами, днес вече съм по- добре.
Отокът не е толкова голям, болките са поносими, но през нощта имах по- силни, та ставах да пия аналгин.
Няма го и кръвонасядането вече, така че си мисля, че всичко отшумява, но по- бавно.
За напред ще ми е обеца на ухото, да не ходя при който ми падне.
Благодаря на всички, които се включиха.  Hug
Дано не ви се случват такива неприятни неща.
Желая ви хубав и слънчев ден.
  Hug  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 2 908
Джуличка много се радвам че положението постепенно се нормализира и дано до няколко дни отшумят напълно болежките.И за друг път вече ще си знаеш да не отиваш при някой си непроучен зъболекар,но дано не ти се налага така по спешност,че е много неприятно изживяване.
Хубав ден и на теб. Hug

# 18
  • Мнения: 63
За съжаление такива некадърни стоматолози могат да ти причинят сериозна психологическа травма. Като дете ходех с желание на зъболекар, докато един стажант не ме травмира до такава степен, че изпитвам някакъв ужас само при мисълта за тези кабинети.

# 19
  • Мнения: 4
здравеите  Sunglasses имам един вапрос ако си спукам апцес ще станели беля защото ми е мн подута бузата и немога да се гледам така ако знаете как поне отока да си спадна моля кажете ми боли само като го натискам                           

# 20
  • Мнения: 620
sekslio , отиди на стоматолог човече Peace Това не е шега работа ако има гнои може да тръгне в кръвта и  да направиш септичен шок. Бягай бързо до най-бликият стоматолог

# 21
  • Мнения: 174
Sekslio, да не си посмял(а) да си пукаш абсцеса! Аз съм ординатор в Лицево - челюстна хирургия в Пловдив и по цял ден се занимавам с абсцеси и флегмони. Веднага да отиваш в Пловдив, София или Варна (в Бургас закриха отделението), защото ще направиш беля. Навсякъде има денонощно дежурен, ако си здравно осигурен(а), се заплаща само потребителска такса от 4.20 на ден и минаваш по клинична пътека. Ако си от друг град, мога да ти препоръчан орален хирург - той също може да те излекува, има ги навсякъде. Повечето са ми приятели.

Поздрави: д-р Ралев

# 22
  • Мнения: 4
казаха че е било гранулом и са пиа некви антибиотици за да спадне и щели да видат какво ще му прават но все пак благодаря за савета Hug

# 23
  • Мнения: 174
Ако се размине работата с антибиотици, е най-добре, но да пролекуват гранулома, за да не се подуваш пак

# 24
  • Мнения: 4
леле имам 5 канала в тоя зъб и човека се видя в чудо и каза че маи нема да ме хване упоиката заради гноита и треа да го вади напрао незнам какво да правя  Cry

# 25
  • Мнения: 174
Ами да се пробва да ги пролекува. Това че са пет, не значи че не са проходими. Ако е невъзможно да се проходят добре и да се запълнят, има един добър антибиотик - казва се клещомицин  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 4
този зъб бил заминал всичко било изгнило и няма ко да се прави и треа ло да се вади и то штее днес   bouquet

# 27
Здравейте! Извадиха ми коренче преди около 3 часа, пуска ме упойката, но съм си взела да пия Аулин. Въпроса ми е, нормално ли е да тече толкова кръв (почти постоянно по малко) и трябва ли да се съсирва върху раничката?

# 28
  • София
  • Мнения: 708
По принцип времето на кървене е 2-5 минути, а на съсирване- 5-10. Та за 15 мин би трябвало да спре да тече кръв, освен ако нямаш някакви проблеми или не взимаш лекарства, които пречат на съсирването. Така че ако това кървене продължава още утре отиди на хирург.

Колкото до какво трябва и не трябва да се прави, накратко:
1.не се засмуква
2. не се пуши поне 3-4 часа (по възможност и повече)
3. Не се ядат горещи храни и напитки до края на деня
4. не се пие аспирин 1 ден
5.не се ядне докато не ви пусне упойката, за да не се нахапете без да усетите

# 29

Общи условия

Активация на акаунт