Усетихте ли кризата?

  • 7 576
  • 166
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 217
Като се трудят хората и си произвеждат това-онова

Ех, катюнгелчева, да речем, че хората се трудят и произвеждат това-онова, ама няма кой да го купува.
Аз още отначало казах- сейте, другари, да сееме! И във всеки апартамент - кокошки! bowuu Mr. Green

Ааа, катюнчелчева писала - да си произвеждаме. Ами да, колко му е, ще си произведа малко ток, малко интернет, малко газ, ще засея житце зад блока, за крава няма да имам място в хола, ама една козичка....
Не мисля да отвръщам на съскането ти,калина.Написах,както е видно и от цитата:"Като се трудят хората и си произвеждат това-онова...",имах предвид,че ще е по-лесно да се преборим с недоимъка,никъде не съм твърдяла,че и без никакви средства живота ни ще е песен.

# 31
  • Мнения: 2 199
За сега я усещам савсем слабо, но....има време годината току що започва.
Иначе много ме е страх.

# 32
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 712
Рокси, така е. Майка ми и баща ми се скъсаха да поливат. Сметките им за вода възлизаха на 150 лв., защото лятото беше без дъжд в нашия район. В крайна сметка, идеята на собственото производство е, че имаш с какво да се занимаваш, екологично чисто е, и е малко по-евтино, ако не зачиташ труда си и за 5 пари.
Все пак, аз съм привърженик на консервите и компотите като средство за подпомагане, а и като качество на вкуса. Купуваме си лятото зеленчуците и плодовете, когато са най-евтини и ги консервираме или замразяваме. Отделно и майка ми затваря собственоръчно произведеното. Така дори и да останем с 10 лв. за 10 дена все нещо ще успея да изкарам на масата. Rolling Eyes Леле, върнах се в мислите си назад недалеч във времето.

# 33
  • Мнения: 2 759
                     Януари бях планирала покупки на дрехи, пък били те и от разпродажби. Жив парцал не успях да купя, и дори сме вътре с паричките, евентуално до април ще се оправим по мои сметки. Без да увеличаваме разходите по никакъв начин. А 100 колеги са съкратени - изобщо не мога да си представя как я карат с кредитите  Rolling Eyes. Ние поне кредити нямаме.

# 34
  • Мнения: 3 634
Аз по-страшно от системата с купоните не мога да си представя. Вярвам, че няма да стигнем чак това положение отново. Вярно трудно е за мнозина, най-вече 'щото народа се напълни с кредити, бизнеса също и сега е доста напечено в много офиси и домакинства. Обаче няма да се върнем в средновековието все пак.  Peace

# 35
  • Мнения: 1 533
Катюнгелчева, това беше шега, обаче ти ме тревожиш. Отвсякъде ти се привиждат хора, които те обиждат и съскат насреща ти.

# 36
  • София
  • Мнения: 17
Аз не виждам нищо лошо в черните прогнози. Напротив, по-добре е човек да си има едно на ум, отколкото да се разпищолва и после, като го удари, да се чуди от къде му е дошло. Мен не ме е страх, но просто внимавам с разходите и гледам бюджета да е положителен с повече за да има резерви.

# 37
  • Мнения: 3 268
Има криза,но в събота бяхме на ресторант,после на пианобар.Беше фул,нямаше грам свободно място.Ей това винаги ме е очудвала,как българинът винаги,ама винаги има пари за купон.

# 38
  • Мнения: 3 634
Ей това винаги ме е очудвала,как българинът винаги,ама винаги има пари за купон.

Пепел ти на устата! Сега и ресторантьорите ли да усетим кризата?! И ние имаме кредити, пожали ни!  Laughing

# 39
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 712
Аз по-страшно от системата с купоните не мога да си представя. Вярвам, че няма да стигнем чак това положение отново. Вярно трудно е за мнозина, най-вече 'щото народа се напълни с кредити, бизнеса също и сега е доста напечено в много офиси и домакинства. Обаче няма да се върнем в средновековието все пак.  Peace

Тогава беше различно. Пари имаше бол, а нямаше какво да се купи с тях. Сега има всичко, а парите са под въпрос.

# 40
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ей това винаги ме е очудвала,как българинът винаги,ама винаги има пари за купон.

Пепел ти на устата! Сега и ресторантьорите ли да усетим кризата?! И ние имаме кредити, пожали ни!  Laughing
Скоро ще стигне и до вас Mr. Green. Магазинерите я усетихме вече. Пак имаме същите клиенти, но пазаруват много по-малко като обем и съответно оборотът ни падна 50%. При вас не е ли пак така, поръчките не са ли по оскъдни?

# 41
  • Мнения: 3 634
Пепел ти на устата! Сега и ресторантьорите ли да усетим кризата?! И ние имаме кредити, пожали ни!  Laughing
Скоро ще стигне и до вас Mr. Green. Магазинерите я усетихме вече. Пак имаме същите клиенти, но пазаруват много по-малко като обем и съответно оборотът ни падна 50%. При вас не е ли пак така, поръчките не са ли по оскъдни?

Засега не, но нашата клиантела не е от засегнатите. Все още! Обаче цените на продуктите стават нереално високи, което ще се отрази на цените в менюто и скоро ще стигне да напиша "усетихме я!".

# 42
  • Мнения: 2 375
Кризата се усеща навсякъде. Европа е в шок, това чудо почти никой не очакваше. Само до преди 2-3 години, ако някой ми беше казал, че това ще се случи, нямаше да повярвам. Във Франция например, само с 9% безработица, хората вече излязоха на улицата, за да изразят недоволството си. Едва ли обаче, който и да е, антикризисен план може да заработи веднага. Трябва си време. Тук го смятат, че поне да второто полугодие на 2010 г. никакво подобрение не ни чака. ooooh!  

# 43
  • Мнения: 1 400
Интересно какво ще се случи ,  когато влезе в сила еврото? newsm78

# 44
  • Мнения: 984
Вижте, момичета, от магазина излиза по-евтино за отделния човек, но на държавата, която пак сме ние излиза скъпо и прескъпо. Ще ви кажа защо - внасят се боклучави турски домати за по 1,5 лева килото, продават се за три. Боклучавите домати са бухани с нитрати, нитрити и всякаква химия, за да излязат бързо. Заедно с транспорта и другите разходи в магазина стават около 3 лева. Родителите ми в Аврен гледат цяло лято домати /въпреки, че са градски деца и двамата/, да!, доматите миришат на домати, обожавам тази миризма! Стават ей такива големи, сладки с дребни семки, а и от розовия сорт по-късните - траят до края на декември във мазата. Е? Аз предпочитам мамините. Българските!
Вярно е, че отивам купувам и заминавам. Обаче какво ядем всъщност? И защо производителя български, изстрадал, тормозен от мутри и прекупвачи е стигнал до просешка тояга? Защото няма защита от страна на същата тази държава, която храни. Алчност и безхаберие.

Ще ми се смеят тука едни полузавършили дами, но преди "перестройката" държавната политика недопускаше чужда стока на по-ниски цени от българската. Така се прави икономика. Има неща в България, които не зависят от усилията на личността, нито от способностите й, нито от желанието й за работа. Държавна политика на тормоз върху производителя е държавен геноцид!

Общи условия

Активация на акаунт