Лятната бременност носи по-здрави бебета

  • 3 213
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 161


Жените, които са били бременни през лятото, имат по-високи и здрави бебета поради това, че са били изложени на слънчева светлина, показва ново проучване.

Бебетата, родени в късното лято или ранната есен, са около половин сантиметър по-високи и имат по-широки кости от другите, родени през зимата или пролетта, показва 18-годишно изследване.

Бъдещите майки трябва да бъдат максимално изложени на слънце през топлите летни месеци, като излизат навън на разходка или правят слънчеви бани, за да увеличат количеството витамин Д в тялото си.

А родителите, чиито деца ще се появяват през зимата, трябва да вземат витамини, съветват учените от Университета в Бристол.

"Може би хората не трябва да се страхуват толкова от слънцето. Досега непрекъснато беше всявана паника, че то може да причини рак на кожата, но хората не трябва да се страхуват от няколко минути излагане на слънчева светлина", съобщава говорителката на изследването Сали Уотсън.

Учените изследвали майките на 7000 деца в последните три месеца от бременността им. Най-малките деца били измерени на ръст и им била направена рентгенова снимка, за да бъде установена здравината на костите им.

Децата, родени от майки, които най-дълго време били изложени на слънце, били с половин сантиметър по-високи от средното и имали по-широки кости в сравнение с децата, родени през най-тъмните месеци.

Учените твърдят, че увеличаването на масата на костите се дължи на витамин Д. Слънчевата светлина генерира витамин Д, който заедно с калция заздравява костите. За повечето хора слънчевата светлина е техният основен източник на този витамин.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Може и да има нещо вярно, защото за зимните бебета е по-висок рискът от рахит.





# 2
  • Мнения: 9 814
Мерси за инфото!
Но не е ли малко гадничко да караш бременните сега и майки със зимни бебета да се чувстват гузно, че са лишили децата си от половин см. от ръста им?

П.П. Съдейки по моята висоооока и с едър кокал септемврийска девойка.... newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 3 688
ами то май всеки "захапва" от лятото през бремеността си.Дали в по-ранен или в по-късен етап....

# 4
  • Мнения: 11 818
Развеселих се и определено ще го запомня и ще го следя. Simple Smile Ама това са доста малко месеци. Дъщеря ми е зимно бебе, а сега очаквам по-скоро пролетно, защото ще се роди в началото на лятото. Аз самата съм лятно, в края на август и съм висока. Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 3 688
Аз съм в началото на Август и не съм висока(а сега де)

# 6
  • Мнения: 2 960
Но не е ли малко гадничко да караш бременните сега и майки със зимни бебета да се чувстват гузно, че са лишили децата си от половин см. от ръста им?

П.П. Съдейки по моята висоооока и с едър кокал септемврийска девойка.... newsm78
И моята щерка е септемврийско бебе.Има манекенски размери-висока и стройна.Има обратното на "широки кости"-невероятно финни и издължени.Ако я питаш -ще каже ,че би и се искала да и "открадна някой друг сатниметър Joy
Аз съм лятно бебе-юли...и съм със среден ръст-1.70.
Мъжът ми е зимно бебе -а е 1.91. Rolling Eyes
 :Хммммммммм newsm78
Витамини не съм взимала-родих "пролетен син"...е вярно е ,че живея на  hahahaбрега на слънчевото море..Абе нещата са според/зависи :peace

# 7
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Интересно! Мисля, че има нещо вярно!

# 8
  • Мнения: 3 372
Аз съм лятно бебе и съм висока - 1.76 м
Чакам и лятно бебе, ще го видим какво ще е  Peace но при наличието на двама високи родители не вярвам да е ниско Crazy

# 9
  • София
  • Мнения: 39 759
Все още нямам база за сравнение. Дияна ми е зимно бебе, Алекс - лятно.
1вата хрема на Дияна беше на 7месечна възраст. До 7годишна възраст правеше по 2 отит-а на година.
Надявам се Алекс да е по-здрав Simple Smile
За големината нищо не мога да кажа. Алекс се роди недоносен. Но определено върви по-едър от сестра си (като сравнявам картоните им).

# 10
  • Мнения: 1 054
Интересно, аз пък мисля, че не трябва да пълним главите на и без това притеснените от куп по-сериозни неща бременни жени, хормоните и без това ни побъркват без причина. Да се чувстваме виновни, ако бременеем в облачно време или раждаме зимата? Айде няма нужда и от това! Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 4 433
Ха не вярвам това с ръстта...

# 12
  • Мнения: 3 695
ами то май всеки "захапва" от лятото през бремеността си.Дали в по-ранен или в по-късен етап....
И аз това си помислих.  Laughing

# 13
  • Мнения: 4 514

Бебетата, родени в късното лято или ранната есен, са около половин сантиметър по-високи и имат по-широки кости от другите, родени през зимата или пролетта, показва 18-годишно изследване.

Аз като съм родена на 20.10, какво бебе се водя? Понеже имам доста фини кости, засега уж здрави, ама де да знам.
Иначе може и да има нещо вярно - големият ми син е зимно бебе и е доста по-фин от малкия, който е роден в разгара на жегите. Но и двамата са здрави, пу пу пу. А това за ръста не го вярвам хич. Пък и няма никакво значение де, чудо голямо дали ще съм висока 168 см или 168.5 см.  ooooh!
Аз май се обърках. Лятната БРЕМЕННОСТ носела по-здрави бебета, значи големият ми син, роден през януари, трябва да е по-здрав? Ами здрав е, но не е по-здрав от брат си, роден в края на юни. А малкото ми дете, с което по-голямата част от бременността ми е преминала през зимните месеци, е по-едричко от батко си.

Последна редакция: чт, 05 фев 2009, 14:16 от *АнАн*

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Това са пълни глупости според мен.
Аз съм родена октомври,висока съм и не съм боледувала от рахит,за разлика от брат ми,който е роден юли месец и вървеше дребен и е карал рахит като бебе.
Синът ми също е лятно бебе и имаше сериозен рахит.
А това за ръста си зависи от гените,а не от сезона,в който е роден човек.

# 15
  • Мнения: 6 274
Абсолютно НЕвярно, ако трябва да направя сравнение между дъщеря ми и големия ми син...  Naughty

# 16
  • Мнения: 2 448
Синът ми е роден края на декември и не само, че от раждането си тръгна с едър кокал, ами и до сега е така.  Laughing

# 17
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Нещо не ми се вярва. А защо тогава скандинавците като цяло са по-едри от хората в южните страни?  newsm78

# 18
  • Мнения: 6 274
Нещо не ми се вярва. А защо тогава скандинавците като цяло са по-едри от хората в южните страни?  newsm78
Еле пък пигмейските племена в Африка...  Joy

# 19
  • София
  • Мнения: 44 098
Хммм....по  тази логика зимните бебета трябва да са по-здрави, защото дефакто почти цялата бременност на майката е била през топлите месеци....пролет, лято, есен....докато тези родени лятото, са хванали и зимата.....Wink

нещо към ала-бала ми вървят нещата....

# 20
  • Plovdiv
  • Мнения: 550
Виж ти. newsm78
Големият син е роден през пролетта.  Бременността ми беше зимата. Определено вървеше по-едър от малкия, който е роден септември и по голямата част от бременността ми мина през лятото. А да, големият започна да боледува още на 4 месеца, малкият чак на 3 години.

# 21
  • Мнения: 1 558
ами то май всеки "захапва" от лятото през бремеността си.Дали в по-ранен или в по-късен етап....
JoyТака е Joy

# 22
  • Мнения: 6 274
ами то май всеки "захапва" от лятото през бремеността си.Дали в по-ранен или в по-късен етап....
JoyТака е Joy
Аааа, не е така...  Naughty
Ако забременееш на 1 Септември, примерно ???
Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 2 227
Половин сантиметър казваш... мисля, че ще го преживеем някак си Laughing.

# 24
  • Мнения: 3 695
не знам дали е вярно ще видим  Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 3 688
ами то май всеки "захапва" от лятото през бремеността си.Дали в по-ранен или в по-късен етап....
JoyТака е Joy
Аааа, не е така...  Naughty
Ако забременееш на 1 Септември, примерно ???
Wink
е хайде да не издребняваме Simple Smile

# 26
  • Мнения: 6 274
ами то май всеки "захапва" от лятото през бремеността си.Дали в по-ранен или в по-късен етап....
JoyТака е Joy
Аааа, не е така...  Naughty
Ако забременееш на 1 Септември, примерно ???
Wink
е хайде да не издребняваме Simple Smile
Няма такова нещо, Слънчи...  Heart Eyes
Само казвам, че не е задължително "всеки да захапва от лятото през бременността си"... 
Wink

# 27
  • Мнения: 177
Аз също вярвам на това твърдение.  Peace
Малките кученца се изкарват като новородени на слънце за да поглъщат витамин Д чрез кожата си - да им заякват костите. Майката кучка също се изкарва по време на бременността за да заякват костите на бебетата, както  и нейните. (сиг. и  при хората е така) Hug
За да се усвой калция в организма е нужен витамин Д, а той се приема в най - големи количества през кожата от слънчевите лъчи. Колкото и калции да има в организъма, след като нямаш витамин Д той не се усвоява (мисля че съотношението беше 2м вит. Д на една м. Са). А знаем, че бебето "изсмуква" каквото си му трябва и като нямаме вит. Д то няма как да си го набавя. Но има и друг вариант, че всяка кожа е различна и поглъща различни количества вит Д. (някой може да приемат за 1ч. толкова колкото други за 5 мин.).

# 28
  • Мнения: 4 555
Предвид, че бременността продължава 9 месеца, тя може да бъде 'лятна', само ако живееш около Екватора. По нашите шрини хващаш минимум 3 сезона, аз хванах и 4-те.

# 29
  • Мнения: 2 374
Това са измишльотини,може да иам нещо вярно в цялото това,но определено не винаги е така.

# 30
  • Мнения: 177
Предвид, че бременността продължава 9 месеца, тя може да бъде 'лятна', само ако живееш около Екватора. По нашите шрини хващаш минимум 3 сезона, аз хванах и 4-те.


Да не си забременяла началото на август  Laughing
Аз също ги хващам - дата на зачеване 02.08.08г.  Grinning

# 31
  • Мнения: 8 999
Може и да има нещо вярно, защото за зимните бебета е по-висок рискът от рахит.



Защото самите бебета нямат възможност да бъдат излагани на слънце, а не заради майките им.

Това са пълни глупости.

# 32
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ами аз и през двете ми бременности съм била бременна през лятото - първото ми дете е родено на 30.09, а второто на 07.12.
И с двете ми деца съм ходила на море, разхождала съм се лятото.
То, почти всички майки са били бременни през лятото.

# 33
  • BG
  • Мнения: 1 900
Така или иначе почти всеки педиатър изписва вит.Д,независимо от сезона.

# 34
  • Мнения: 6 713
Най-високите хора на планетата сигурно са северните народи - Дания, Швеция, Финландия, Холандия. Там Слънцето свети с доста по-малък интензитет, заради северното положение, а също така няма и почти никакво Слънце през годината, а само облаци! Laughing Това как трябва да се обясни??? newsm78

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дъщеря ми се роди в средата на лятото. Роди се 48см- хич не ми се виждат много, но сега расте като гъба. Беше здраво бебе. Но след като тръгна на градина не е от най здравите.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 777
Дъщеря ми е зимно бебе.Когато се роди,беше много студено и не бяхме излизали навън почти 2 месеца(ако не броим 1 консултация).Вече е на 1 година,висока е 84см,фонтанелата и е затворена,рахит не е имала,давала съм минимално количество Вигантол.Да отбележа,че има много фин кокал и досега не е боледувала.

# 37
  • Мнения: 718
Със сигурност за някои ще е вярно, за други не, съвсем нормално. Аз поне от началото до окончателния край на лятото си бях все бременна, надявам се да има полза.  Grinning
П.С. Моля ви не разпъвайте на кръст Людмил само защото е попаднал на интересна според него статия и е решил да я сподели, ако не ви допада, просто подминете темата, едва ли в писането и публикуването й тук има изобщо някакъв замисъл да майките, които бременеят през други сезони се чувстват гузни за каквото и да било  Peace.

# 38
  • Мнения: 260
Не мисля че е вярно Peace
Дъщеря ми е зимно бебе и до сега се е разболявала само 2 пъти Peace
Имам роднини детенецето на които е родено септември и непрекъснато боледува Peace
За ръста-изобщо не е вярно-всичко си е генетично Peace

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен не е вярно

# 40
  • Мнения: 2 587
Дъщеря ми е зимно бебе,но бях бременна през цялото лято - от кои се води  newsm78

# 41
  • Мнения: 6 365
Преди дни пък имаше статия, че бебетата, родени напролет, са по-интелигентни. Щото и майките им били по-интелигентни, та си планирали бременността, за да може после бебето да се гледа по-лесно.

[shameless self-promotion] Чакам бебе през април. [/shameless self promotion]

Едно бебе, носено през лятото, има по-голяма вероятност да се пръкне през зимен сезон. Освен това може да е заченато от тийнейджърка след абитуриентския бал:)

Митове много. но все пак 3/4 от жените хващат някакви слънчеви месеци.

Людмиле, спри да хвърлящ бомби във форума, хайде ходи да осъществиш телепатична връзка със сибирската Анастасия, че да ти реши дилемите.

# 42
  • Мнения: 6 365
Освен това Людмил се държи като трол. Не хранете форумния трол.

Някой да му вземе компа и да кара само на телепатия със сибирските чародейки:)

# 43
  • Мнения: 9 973
хи-хи,забавно,но моето бебе не от най-високите

# 44
  • Мнения: 3 092
Ей за това съм 1.82 на 28.06.съм родена , ама да го питаш брат ми дето е в края на март защо ли е 2 метра .... newsm78Аз му викам ген на това .
Честно казано статията не ме впечатли  , но мерси за инфото .
Явно за теб е била интересна , споделил си я. Simple Smile

# 45
  • Русе
  • Мнения: 343
Със синът ми бременях от февруари до края на октомври - включвам се във всички слънчеви месеци. Едва последната година и нещо спя да се разболява през седмица.
Сега - живот и здраве, щерката ще е пролетно бебе. Надявам, че възможноста почти от самото начало, и по повече време да сме на вън да помогне да е по-здрава.  Peace

# 46
  • Мнения: 2 110
Една бременност трае 9 месеца. Една година 12 месеца.
Тогава излиза, че много малко са децата които не могат да се възползват от слънцето.

# 47
  • Мнения: 18
*Си*си*, на пръво поглед е така, но зависи от географската ширина   Wink

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Дано да е така  Praynig

# 49
  • Мнения: 2 110
*Си*си*, на пръво поглед е така, но зависи от географската ширина   Wink

Не се бях сетила ! Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 5 079
Не съм съгласна, защото зимната бременност е осъществена дефакто в края на лятото/началото на есента, когато на трапезата има най - голя мо разнообразие от плодове и зеленчуци. които пък благоприятстват максимално органогенезата. Peace

# 51
  • Мнения: 2 013
Моята бременност е лятна  newsm44

# 52
  • Мнения: 3 294
Може и да има капчица истина , но и обратното явление не е изключение  Wink

# 53
  • Мнения: 14 133
Освен това Людмил се държи като трол. Не хранете форумния трол.
Някой да му вземе компа и да кара само на телепатия със сибирските чародейки:)
Peace Няма смисъл да коментираме подобни неща.  Peace

# 54
  • Мнения: 1 428

Бебетата, родени в късното лято или ранната есен, са около половин сантиметър по-високи и имат по-широки кости от другите, родени през зимата или пролетта
ДЪЩЕРЯ МИ Е РОДЕНА ДЕКЕМВРИ МЕСЕЦ И БЕШЕ 52 СМ ВИСОКА.ТАКА ЧЕ................... Naughty

# 55
  • Мнения: 6 274

Бебетата, родени в късното лято или ранната есен, са около половин сантиметър по-високи и имат по-широки кости от другите, родени през зимата или пролетта
ДЪЩЕРЯ МИ Е РОДЕНА ДЕКЕМВРИ МЕСЕЦ И БЕШЕ 52 СМ ВИСОКА.ТАКА ЧЕ................... Naughty
Дъщеря ми пък беше 54см., а е родена на 30 Декември....

# 56
  • Мнения: 805
Аха, аз пък си мислех, че гена е определящ... newsm78

# 57
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Мммммм Thinking родих декември месец, в момента сина ми е на 1г. 2м. и до този момент (да чукна на дърво) е боледувал само веднъж. Вярно е и това, че през бременността си не съм пропускала и 1 ден да не ида на плаж.

# 58
  • Мнения: 530
Със сигурност има нещо вярно.
Дъщеря ми е родена декември и е доста височка освен това не боледува.
А сина ми е роден август не е от високите  и много боледува.

# 59
  • Мнения: 253
Абе момичета това си е Божа работа.Според мен няма никакво значение кога си прекарала бременноста си

# 60
  • Мнения: 616
ми че те зимните бебета са продукт на лятна бременност нещо не виждам логиката newsm78

# 61
  • Мнения: 1 725
Толкова много фактори има за това едно бебе да е здраво, или високо, или "кокалесто". Такива статистики за повече за забавление и запълване на свободното време, действат разтоварващо, особено, ако паснат с положителната си страна точно на твоето положение.  Simple Smile

# 62
  • Мнения: 1 674
това не го вярвам.Баткото ми е зимно бебе и в момента е в 7 клас и е висок 1.78см.Нещо не ми се връзва на статистиката.

# 63
  • Мнения: 3 621
И аз не вярвам да има нещо вярно в това, ръста е въпрос на ген, а здравето на имунитет. Имам приятелки близначки родени са през април, едната е много здрава, ама другата си боледува често още от дете та досега

Има толкова много и безсмислени изследвания последно време, в Клюкарника има тема, че  Децата на по-възрастни бащи се справят по-зле на тестовете за интелигентност ...

# 64
  • София
  • Мнения: 10 326
Ммм, дъщеря ми е родена края на октомври. Но шкембето ми хвана доста слънчеви лъчи. Сега разбрах защо е висока като деца поне с две години по-големи от нея. Не е заради баща й, 2 метра висок, нито заради моя ръст - 1,80...нито заради високите баби и дядовци.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Не вярвам....всичко е гени.

# 66
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ех Людмиле, тъкмо се бях затъжила за тебе...

# 67
  • Мнения: 2 746
Хе хе, със синът ми забременях през октомври, т.е. почти цялата ми бременност мина през студените месеци. Сега е най-високия в класа си, че и едър кокал има Grinning Не е болнав, като изключим периода на детската градина, но то се знае - там няма прошка, все се разболяват децата Mr. Green
С дъщерята хванах цялото лято - чист въздух, разходки, пресни плодове и зеленчуци. Надявам се да порасте здрава, като батко си!

# 68
  • Мнения: 1 632
Ммм, дъщеря ми е родена края на октомври. Но шкембето ми хвана доста слънчеви лъчи. Сега разбрах защо е висока като деца поне с две години по-големи от нея. Не е заради баща й, 2 метра висок, нито заради моя ръст - 1,80...нито заради високите баби и дядовци.
Не,не е заради това! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт