От кой месец да давам сокче?

  • 2 869
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 529
Моето бебе е на 9 месеца и още не съм му дала сок.Не бързай,и не започвай със сок.

# 31
  • Мнения: 209
Аз пък давам от навъшени два месеца-винаги прясно изцеден сок . Много и харесват на детето.
И аз така

# 32
  • Мнения: 21
Аз все още не съм давала  сок,всеки си решава.

# 33
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
При навършване на 1 месец моята педиатърка ми каза да започна да давам на сина ми по една лъжичка сок от ябълка и морков.На 3 месеца трябвало да започна с кисело мляко.НЕ СЪМ го правила,защото детето ми е още малко.Чудя се как може да има такива"педиатри" newsm78Имам приятелки,които ходят при нея и са следвали съветите й.Когато започна да обяснявам,че не е правилно това,което тя ги съветва,отговорът е"Да,ама тя е лекар и знае по-добре от теб"Гадно ми е,че тези момичета измъчват децата си по този начин,но немога да направя нищо...

# 34
  • Мнения: 405
Аз пък й давам сокчета от 5 месечна възраст.

# 35
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Вече е почти на 9 месеца сина ми и сок не съм давала. Нямам намерение да давам скоро, независимо дали купешки или домашно изцеден. Не виждам нищо кой знае колко хранително в него. Ако се чака от сок да си набави нужните витамини и минерали... оле божке! ooooh! Трябва литри да изпие!

От около седмица му давам да си гризка сурово плодче (банан и круша за сега), като прецених, че стомаха му е здрав. Преди това нищо сурово не съм давала. Няма смисъл да тормозя нежното му стомахче.

Е, има и майки на друго мнение. Едната моя позната докара колики на тримесечното си бебе, защото му даваше суров сок от моркови. А то милото като новородено нямаше грам колики! Като спря сока... познайте!  Simple Smile
Други две пък заместиха ЦЕЛИ хранения на двумесечните си бебета със сок! Като едното се беше родило с месец и половина по-рано!  Shocked Като се сетя как пищят от колики заради вкусния сок от ябълки, направо ме втриса! За мен това си е направо издевателство над детето! Разбира се, не всяко дете може да получи колики, но...

Ако му дам сок на моя син, знам че ще го хареса, но той и бирата на баща си харесва! Дали да не му давам от нея?!  baby_neutral

# 36
  • Мнения: 770
Ами доскоро смятах на 6месеца да и предложа скче, но 6те месеца си наближават и май към 9-10месец-лятото може и или към годинка!Ще ги отлагам доколкото е възможно - ще давам вода и чайчета!

# 37
  • Мнения: 344
Сок ще дам , когато мъника ми каже "мамо , какво е това , което пиеш" и аз му отговоря "сок" Joy

# 38
  • Мнения: 1 372
Сок дадох от пресно изцедени домашни плодове след 8мия месец.

# 39
  • Мнения: 209
Тази тема е много  спорна, аз дадох сок на 2 месеца, сега много майки могат да скочат и да кажат "не бива", май всеки сам решава кога да даде.

# 40
  • Мнения: 114
Момичета, аз давам по малко сокче а малкия ми е на 4месеца и половина. Педиатърката ми каза да давам сокче 10 дни ислед това пуре, плодово. Като запoчна с пурето спирам със сокчетата до годинка. Дали ще има колики? Много се притеснявам с това захранване

# 41
  • Мнения: 31 245
Колкото по-късно сок толкова по-добре.

# 42
  • Мнения: 3 034
синът ми е на 11 месеца и сок не е пил, няма шанс и да пие скоро. за соковете има толкова изписано, че много отдавна въпросът изобщо не е спорен. необновените знания на някой педиатри не са извинение. соковете са в пъти по-лошият вариант от пресен плод за ядене и чиста вода. аз и от личен опит мога да кажа какви са последиците от старите начини на захранване и недостатъчния прием на фибри (а те се съдържат в суровите плодове, зеленчуци и зърнени култури най-вече, естествено обработени зърнени култури). цял живот ще си ги нося, на сина си няма да го причиня.

# 43
  • Мнения: 21
Моето дете е вече на почти 8 месеца и още не съм давала сокче.Пресни плодове давам то ва е по-добре от сок.

# 44
  • Мнения: 139
Аз и дадох от 3 месечна и не съм имала никакъв проблем и досега и е любимото! Дадох го толкова рано,защото имаше ужасен запек и сокчетата доста помогнаха! Но съм чувала,че ако детето има колики трябва да се внимава!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт