Отговори
# 30
  • Мнения: 6 622
Нищо ненормално не виждам в това да получа СМС за РД от някой бивш, или ако се засечем да се спрем и са поприказваме.
А това за почерпката от бившия ,ами явно и двамата са надживели връзката си ,а може и да не е била сериозна.

# 31
  • Мнения: 2 197
Да, нормално е. Аз поддържам приятелски отношения с бившето си гадже. Добри приятели сме и не виждам нищо лошо в това. с него сме били заедно като двойка 11 години, със сегашния ми приятел сме "само" от 6. И двамата имаме деца и стабилни връзки - той е женен, ние живеем на семейни начала. Виждаме се и семейно. Интересното е, че и моя приятел и неговата жена ревнуват, което ми е необяснимо. Но явно така е нормално пък за други хора. Моето обяснение на ситуацията е, че мъж и жена могат да бъдат само приятели. И ако мъжът и жената имат пълноценна връзка паралелно  с нея могат да имат и просто приятел(ка) от другия пол. За мен притеснително би било ако моя приятел се чува или вижда с бившето си гадже, защото тя е свободна в момента (по-точно откакто са се разделили). И това съм го заявила ясно - просто нямам проблем да се виждаме с нея ако е придружена от мъж. Но тримата само не.

# 32
  • Мнения: 2 448
За мен притеснително би било ако моя приятел се чува или вижда с бившето си гадже, защото тя е свободна в момента (по-точно откакто са се разделили). И това съм го заявила ясно - просто нямам проблем да се виждаме с нея ако е придружена от мъж. Но тримата само не.

Любопитно ми е вие с твоя бивш по едно и също време ли се оженихте за сегашните си партньори, защото ако е имало период , в който единия от вас е бил свободен по твоята логика не би трябвало да поддържате приятелска връзка в този момент.  newsm78

# 33
  • гр.София
  • Мнения: 380
За мен е съвсем нормално. Имам бивш интимен приятел, който впоследствие ми стана най-добрият приятел. Даже са в много добри приятелски отношения с мъжа ми. Мъжът ми не ревнува, защото знае, че в интимен план с този човек сме затворени страници един за друг. "Гаджета" бяхме около два месеца, а приятели сме вече 14-15 години. Така че-всичко е възможно.

# 34
  • Мнения: 183
Моите връзки винаги са били сериозни, а другото го наричам задяване. Какво значи да имаш чувства, да мислиш за някой и това да е несериозно. Вероятно, по тази причина всичките ми бивши връзки са завършвали с голяма дандания..... Не смеят да ми се обадят, пък и няма нужда, а на мен въобще не би ми хрумнало. Виж обаче съпругът ми, макар и рядко, се чува с някоя бивша по работа. Естествено че малко ревнувам, но малко и не за дълго, защото: първо- гледа си семейството, внимателен и грижовен е (абе стабиляга) и второ: много са ми неприятни ревнивните хора, да не говорим за изцепките им предизвикани от ревност.   

# 35
  • Мнения: 2 133
Нито аз, нито съпруга ми поддържаме приятелси отношения с бившите си Peace.
Естествено, че ако се засечем някъде навън, нормално е да си поприказваме.Но това са общи приказки за семействата и децата.

# 36
  • Мнения: 2 448
Моите връзки винаги са били сериозни, а другото го наричам задяване. Какво значи да имаш чувства, да мислиш за някой и това да е несериозно.    

Абе задяване, което свършва с мачкане на чаршафите ......   Mr. Green А чувствата в този случай не е задължително да ги е имало, освен може би страст.
И понеже разбрах, че автора е нямал сериозни връзки, а сега е много влюбен в приятелката си и от там, малко повече ревност. Млади са, прясна двойка, нормално е.  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 0

    bouquet

само  малко да доуточня, от началото на януари сме женени

 Hug

# 38
  • Мнения: 2 448
Честито!  Grinning

# 39
  • Мнения: 4 187
Нито аз, нито съпруга ми поддържаме приятелси отношения с бившите си.


Това важи и за нас.

# 40
  • Мнения: 5 940
Зависи на какво ниво е приключила връзката- заради изчерпване или поради невъзможност..Зависи кой как е излязъл от нея. Ако самата връзка още преди да приключи,  се е превърнала единствено в приятелство, да, нормално ми се струва.  Естествено ми се струва и когато нещо от сегашното не е баш... а пък преди си го изживял, но тук вече не става въпрос за приятелство, нещата не са така невинни.
Не поддържам, никога не съм поддържала подобни отношения. Не ми се е появявала такава нужда. Иначе естествено поздравявам на улицата, спирам се, разговаряме.  

# 41
  • Мнения: 4 678
Трудна работа Thinking.... сега ако поддържам контакти с бившите си..значи да изневерявам..защото щом се видим и .....нещо пламва отново..и отнасям плувката. Crazy
Затова съм спрял всякакви контакти Peace

Относно жена ми......само на здравей.... здрасти е..с бившите Peace
..и мисля ,че така трябва..не с всички бивши спомените са хубави Peace

# 42
  • Мнения: 3
При едни постоянни контакти с бивши е неизбежен момента в който някой жест или реплика ще бъде погрешно изтълкуван ....... но пък този риск не съществува ли в комуникацията по принцип  newsm78

В този ред на мисли защо общуването с бивши да е по-притеснително от който и да бил друг контакт? ако човека е предразположен към забежки те ще се случват, а на кой рогоносец би му пукало дали е бивш или нов след като не може да мине през вратата без да се наведе?

Ако има притеснения то те би трябвало да се обсъждат. а когато думите не помагат -  #2gunfire

# 43
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Приемам за нормално да има НЯКАКЪВ контакт. Но го казвам от своя гледна точка - и аз, и мъжа ми, преди да се съберем имахем дългогодишни връзки (семейства), и е тъпо да се правиш, че не се познаваш с този човек след всичките тези години прекарани рамо до рамо. Когато засечем бившите не се подминаваме. Но не се чуваме за щяло и нещяло, и не излизаме на кафе с тях.

# 44
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Зависи от обстоятелствата. И зависи по какъв повод са тези отношения, които поддържат.
Все пак не всички се разделят с омраза.
Аз например поддържам отношения, но по-скоро казано служебни. И на мен ми се обаждат за рожден ден на нова година и т.н. С бившия си приятел живеех 7 години, той има апартамент който е на мое име, с баща ми работят заедно и т.н. Просто няма как никога повече да не се чуваме.

Общи условия

Активация на акаунт