Кърмене, некърмене и следродилна депресия

  • 7 857
  • 156
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 179
Не съм кърмила и изживях лека депресия.
През първите две седмици - заради свекърва ми, която беше дошла да помага. Непрекъснато налагаше нейните решения, а не моите, и това естествено ме ядосваше. Ако мога да върна времето назад, нямаше да й позволя да дойде точно в началото, а по-късно.
Другите две неща, които ме тормозеха, бяха новото ми тяло, което не харесвах и второ - това, че вече не разполагах със живота си, т.е. не можех да изляза, когато поискам и т.н. Трябваше ми известно време, за да свикна с постоянната зависимост от детето. Сега вече не ми прави впечатление.

# 46
  • Мнения: 121
Докато бях бременна все се чудех що е то следродилна депресия и си мислех, че никога няма да ме сполети.Но уви.Преживях този период и беше много продължителен и тежък.Кърмех, но и дохранвах.По една или друга причина нямах много кърма.Но.....аз имам теория и тя е, че следродилната депресия може да окаже влияние върху количеството на кърмата.Това е изцяло моя теория може и да не съм права.Винаги съм си мислила, че ще кърмя детето си дълго и няма да го храня с изкуствени млека,но....и това не стана.Изпаднах в депресията още докато бях в болницата, притеснявах, че няма да ми слезе кърмата(това се случи чак на 6-7ия ден след раждането), може би и това засили депресията.Абе според мен двете неща се тясно свързани.И ако си благословена да имаш достатъчно кърма за да храниш детето си то това би добринесло за това ти да си по-спокойна и от там-да не изпаднеш в тази депресия. Grinning

# 47
  • Мнения: 14 654
Ох, тази анкета няма как да ти даде информция дали кръменето има отношение към депресията. Защото и хиляди други неща оказват влияние, а за да изследваш по този признак, всички други трябва да са еднакви. Аз например имах следродилна депресия докато кърмех (някъде около 2 месеца, през които ревях ден и нощ), но и преживях ужасен стрес в родилното - бебето ми беше с опасност за живота. Та кое е оказало по-голямо влияние за състоянието ми след това? Ако вземеш само случаи като моя ще излезе, че АМ, давано на бебето лекува следродилната депресия на майката.

# 48
  • Мнения: 636
Кърменето няма нищо общо с депресията.

Пазя мили спомени към кърменето, но и след отбиването се чувствах много добре.  Мисля, че на жените, които не им е приятно кърменето, но го правят точно това може да им донесе депресия.

# 49
  • Мнения: 1 428
Кърменето няма нищо общо с депресията.

Напълно съм съгласна.
Аз се изцеждах и така хранех дъщеря си.Не съм имала следродилна депресия.

# 50
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Нямах депресия,не съм кърмила.Само понякога ми ставаше гадно като трябваше да стоя самичка с бебето вкъщи по цял ден.

# 51
  • Мнения: 411
Не кърмех.Изкарах депресия.И да кърмех не мисля,че това влияе.
Депресията по-скоро се дължеше на други неща.

# 52
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Кърмех и нямах депресия, но не мисля, че има връзка, а и да има самото кърмене е една много малка част от множество които са предпоставки за следродилна депресия.

# 53
  • Мнения: 2 237
Като жена, преживяла много тежка следродилна депресия, да споделя: Успях да кърмя дъщеря си едва два месеца.След което се разболях много тежко от гнойна ангина и трябваше да приемам силни лекарства и АБ.В резултат на което кърмата ми спря.Една седмица след това изпаднах в тежка криза,започнах да получавам натрапчиви мисли че трябва да унищожа детето си. Sad Борих се много, лекувах се , страдах.....Но се оправих.Писала съм нееднократно за това.
така че при мен да, кърменето имаше положително влияние и когато го спрях изпаднах в депресия.

# 54
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Кърмех и не съм имала такъв проблем Peace Не вярвам кърменето да има нещо общо със следродилната депресия newsm78Тя се базира на хормони и съвсем други психологични нагласи ,но едва ли се влияе от кърменето

# 55
  • Мнения: 2 237
Напротив, депресията и кърменето имат много общо.Когато жената кърми тя отделя и хормона на щастието./както и куп други хормони допринасящи за психичното здраве и равновесие/.Когато рязко спре да кърми /както се получи при мен/ изведнъж се получава срив и ако организмът /и в частност психиката/ е по-слаб, жената може да изпадне в депресия.Казвам го от опит, а и това ми бе обяснено от психотерапевтката ми.

# 56
  • Мнения: 5
Vse o6te kyrmq ve4erno vreme moeto mom4ence. To e po4ti na edinadeset meseca. Za depresiq nqmah vreme, ako trqbva da si priznaq. Prosto tolkova usiliq polagam ot rajdaneto do sega vsi4ko da byde nared, 4e kak da izpadam v depresii??? Wink

# 57
  • Мнения: 9 973
кърмих 2м. и не съм имала депресия

# 58
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Кърмих само 2м., но не съм изпадала в депресия.

# 59
  • Мнения: 4 520
Близначе, не ти е било леко.  Confused Винаги съм си мислела (да ме прощават всички дами, изживяли следродилната депресия), че такова чудо може да се случи само на големи лигли, които не знаят какво искат и не могат да оценят щастието да имаш дете. От вас обаче разбирам, че то си е болест направо и е хубаво, че си потърсила помощ.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт