Аман от самоинициативи!!!

  • 6 992
  • 129
  •   1
Отговори
# 30
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Има подфорум Родители отглеждащи сами децата си. Мисля, че там ще те разберат. Тук са все идеални и безпогрешни.
В момента тя не би могла да пише там, защото не тя отглежда детето  Sunglasses.  Няма нужда от злъчни коментари за грешни и безгрешни родители. От така поднесената информация изводите са такива, каквито са. Мисля, че разбираш.  Mr. Green Надявам се и авторката да е разбрала.

# 31
  • Мнения: 12 662
Животът не винаги е черно-бял.

# 32
  • Мнения: 6 604
Интересно там какви отговори би получила Thinking

# 33
  • Мнения: 476
Доколкото разбрах детето е добре гледано в новото семейство на бащата. Въпросната втора жена го храни, облича, грижи се за него, занимават се и т.н. Колкото и да ни убеждаваш, че това трябва да прави бащата, на всички е ясно, че го прави тя. Аз ако бях на нейно място сигурно нямаше да те изтрая много. Да ти гледат детето, ами и да им поставяш условия и да им казваш кога какво да правят. Не е имал възможност, пратил е жена си на лекар - абсолютно нормално. Поела е ангажимент и не е оставила детето без да му обърнат внимение. И какво като е подписала стандартните листове, които дават при лекаря - да каже "Ми Вие хубаво прегледахте детето и минахме с направление без да плащаме, ама сега няма да подпиша тоя формуляр тука, щото аз не съм биологичната майка, а пък тя не дава и се оправяйте както искате с документацията!" Голямо внимание обърна на тези подписи, голямо нещо.
Като искаш ти да си ангажирана повече, да беше отишла да вземеш ти направлението за специалист и да си беше завела детето.
В противен случай и да ти е неприятно - ще преглъщаш и ще мълчиш, защото хората не са постъпили нито безотговорно към детенцето нито нещо лошо са направили.
Дано да се разберете най-накрая и да не страда от цялата работа детето с тези местения и нови обстановки и навици. Късмет!  Peace

# 34
  • Мнения: 4 514
Аз искам да попитам авторката - бащата и към другото си дете ли се държи така незаинтересовано или само към вашето общо?

# 35
  • Мнения: 194
И днес ли сме по кънки.........? Joy

# 36
  • София
  • Мнения: 17 281
Интересно там какви отговори би получила Thinking

Същите, каквито и тук  Peace

# 37
И днес ли сме по кънки.........? Joy
Много негативизъм,много нещо...Какво хлъзгаво виждате в темата,не е много ясно...
Повечето от вас отказват да разберат,че съм се нуждаела от помощ и съм се обърнала към бащата,понеже ситуацията касаеше детето.Отказвате да разберете,че аз помолих за направление не защото не мога да отида дотам,а защото знам,че не им е много приятно да ходя при личният лекар,защото им е семеен приятел.Както виждате-съобразила съм се с тяхно желание.Само това поисках-да вземат направлението и да ми кажат,че са го взели,аз да си заведа детето където трябва...Да,обръщам внимание на подписите,защото се оказа,че специалистът препоръчва операция,която не е наложителна.Ако не бях разбрала навреме и не бях поискала консултация и с друг специалист,където се разбра,че" колегата малко се е престарал с препоръките за операцията"- и съгласието да се пусне детето под ножа ли трябваше да подпишат вместо мен?Нахвърляте ми се,че съм неблагодарна и ме изкарвате,че едва ли не съм си зарязала детето.Не исках да споменавам,че имах и здравословен проблем,ходех на процедури,за които не исках да знае никой,просто не желаех да се изкарват нещата така,сякаш прося съжаление.Да,пуснала съм си детето там и това автоматично ме прави лоша майка,така ли?Винаги съм обяснявала на детето,че и онова семейство е негово,но не съм очаквала,че нещата ще се развият така,че временното ми затруднение ще се използва така некоректно.Детето наскоро ми сподели,че доскоро всичко е било О.К,обаче напоследък се чувства кофти-като заразказва нещо и спомене "мама",се правят физиономии,все едно е казал мръсна дума...
  Представих ситуацията принципно,но повечето май залагат на клюкарският елемент.Това,че съм поверила детето,не значи,че не ми пука за него и не съм направила всичко възможно,но и не значи,че трябва да ръкопляскам и благодаря за нормално отношение,което заслужава всяко дете.Не се сърдя,защото го водят в Западния парк например,пък аз искам да е в Южния, а за нещо наистина важно.Определена ситуация се използва така,че да бъда окаляна.Най-лесно е сега да се сопна-ами щом така,взимам си детето и няма повече да ви го давам...Ама нали все за цивилизовани отношения говорим?

# 38
И да допълня- "живеенето" на детето там се свежда до прибиране след училище там и преспиване от понеделник до петък.Аз си му приготвям дрехите-пране,гладене,понякога и храна си му давам да си вземе...Въобще,надявах се на разбирателство в съвместното отглеждане на детето,но съм се излъгала.
 Благодаря на всички включили се.Моля модератор да изтрие темата.

# 39
  • Мнения: 4 514
Първо: Не е сериозен довод "лекарят е семеен приятел и не ми е приятно да ходя там". Здравето на детето е достатъчен повод за обратното, още повече, че си имала някакви съмнения, които, слава Богу, са отпаднали.
Второ: Абсолютно никой не може да накара чужд човек да подпише съгласие за операция, еле пък и да извърши такава, освен със съгласието на собствените родители на детето, щом са живи.
Трето: Притеснителният момент е това, че детето ти НЕ се чувства добре в другия дом. Ето това би била едничката причина да си го взема при мен и ако ще да караме на спагети и картофи, но да си е при мен и да се чувства обичано.
Друго нямам какво да ти кажа. Засега де.

# 40
  • Мнения: 12 662
На позната детето така го изведоха в чужбина - с новата мама.

# 41
  • Мнения: 476
Да бе, то ясно че може някой ако не е добронамерен да злоупотреби, но в тази тема не става дума за извеждане в чужбина, а за водене детето на лекар. Мисля, че няма място за аналогия.

# 42
Да бе, то ясно че може някой ако не е добронамерен да злоупотреби, но в тази тема не става дума за извеждане в чужбина, а за водене детето на лекар. Мисля, че няма място за аналогия.
Няма такова нещо-на майката трябва да се казва всичко,дори най-утрепаната да е.Не мога да се начудя,толкова съчувствие се изля тук по теми от сорта"Свекървата подстригала детето без да ме пита", а сега се влкючват хора,които даже не четат внимателно и съдят ли съдят...Не отива надобре света,не...

# 43
  • Мнения: 1 849
Не отива на добро света да, защото на хората не им харесва да чуват истината, а гордостта им...

# 44
  • Мнения: 12 662
Да бе, то ясно че може някой ако не е добронамерен да злоупотреби, но в тази тема не става дума за извеждане в чужбина, а за водене детето на лекар. Мисля, че няма място за аналогия.

Когато подписваш за операция, не ти искат акт за раждане, нали.

Общи условия

Активация на акаунт