как се чувствате в 9 месец

  • 9 090
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Към мамите в девети месец - как се чувствате на финалната прававихте ли всичко ? Как е настроението? Подготвихте ли всичко за сладките бебчета?

# 1
  • Мнения: 9 973
много добре се чувствах и се радвах на всеки един миг.Подготвих си само багажа за родилното и комплекта за изписване,като накрая ми донесоха друг коплект  Joy

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Много добре бях-чаках с нетърпение момента,в който ще видя бебето Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 9 814
Чувствах се нетърпелива да родя колкото се може по-скоро.
А като цяло бях чудесно.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 757
Първия път нямах търпение да родя. Чувствах се зле, подута и грамадна.
Сега определено ми е по-добре, може би защото не бременея по жегите  Crazy
За подготвянето - и сега, и тогава исках аз да си оправям всичко сама.
Настроението ми  Rolling Eyes май сега е по-добре от първия път, но никога не е късно да ме налегне пак "ревливото"  Blush

# 5
  • Мнения: 351
Аз не съм мама в 9месец, но ще споделя. EmbarassedНямах търпение да родя. Малко ми беше тежко, но общо взето добре се чувствах. Бях си стегнала багажчето. За бебето всичко беше приготвено. И така...
 
Леко раждане! Hug

# 6
  • Мнения: 149
Скоро бях в деветия месец и още ми е пресен спомена.

Чувствах се като слоница, накрая вече много ми тежеше, но това си бяха 16 килограма и през живота си не бях се виждала толкова дебела. Нямах много нервни изблици и ревливи настроения (за радост на мъжа ми). Нямах търпение бременността да свърши и много исках вече да си гушкам  passifier

Бях си приготвила 2 торби за болницата и в това отношение бях спокойна. Но през последните 2 седмици преди термина ме беше страх да излизам сама някъде, за да не ме изненада госпожицата. Имах малък проблем с носенето на торбите от магазина до вкъщи, но ходех на 2-3 пъти веднъж седмично.
В общи линии повече си почивах през деветия месец Simple Smile Всичко в стаята беше приготвено, дрешките подредени, количката паркирана и готова всеки момент да тръгва на разходка.

# 7
  • Мнения: 616
Чувствах се добре като цяло но ми тежеше корема много. Нямах търпение да се срещна със сина ми и очаквах всеки ден да се случи чудото  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 425
Ами често казано не ми беше много добре-едвам вървях/наддадох 20кг/тежеше ми много корема,постоянно ми изтръпваха ръцете нощно време,абе не се чувствах изобщо добре и исках вече да раждам час по скоро.Абе не ми беше много готино Crazy

# 9
  • Мнения: 8 999
Живеех си живота, ходех на работа, търчах насам-натам. С първата бременност малко ми отичаха краката, но иначе бях о.к. Нищо не съм подготвяла. В събота сутринта, малко след като мъжа ми излезе за работа, ми изтекоха водите. Отидох да си напазарувам от аптеката всичко необходимо за мен и бебето, обръснах се и към обяд яхнах колата и се закарах в болницата.

# 10
  • Мнения: 4 514
С втората бременност много ми тежеше. Ама много!  Blush Навън беше 40 градуса на сянка, беше ужасно лято, не искам второ такова!  Sick Една вечер по залез слънце, след като чичо доктор ми каза, че няма и да раждам скоро, отидохме на плаж, аз катерих едни дюни и през нощта ми изтекоха водите.  Laughing Иначе всичко беше готово за бебето, както и при първата ми бременност в деветия месец.

# 11
  • На небето
  • Мнения: 5 530
1 седмица от 9 месец влязох в болницата да раждам, без дори да очаквам мислех, че имам поне 2 седмици. Така, че беше изненада и за мен. Така или иначе малкото време което прекарах в 9м. ми беше трудно предвижването не можех да вървя дълго, лесно се изморявах и бързо се задъхвах, иначе не ми тежеше, чувствах се добре. Ходих си на работа докато не ме приеха да раждам.  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 184
И двамата ми сина са преносени, особено големия /термин 23.03 - раждане 10.04/. През първата бременност работех до седмия месец, но тъй като работата ми беше в друг град и беше свързана с пътуване се отказах ... още повече, че зимата беше люта и висенето по спирките не ми беше особено приятно в това положение да не говорим за подхлъзванията, паданията е т.н.
В деветия месец се подух, краката ми отекоха до степен да не мога да си обуя обувките, въпреки всичко се чувствах чудесно, пъргава и силна.
През втората си бременност работих до последния момент, включително и двата дни на преносване... от шестия месец обаче ми бяха предписани бетаблокери - Betaloc Zok, тъй като бебето притискаше дробовете ми, а те от своя страна притискаха сърцето ...
Зная, че бетаблокерите са крайна мярка, но иначе не можех да дишам нормално, а спане по гръб видях едва след като родих. Всяко хоризонтиране на тялото ми бе съпроводено със задух, така блаженото време за изтягане бе отложено за по-късен етап.
Жегата ми се отразяваше пагубно... в офиса бях приватизирала дистанционното на климатика и само го ръчках на 18 градуса, а шефа ми горкия седи точно под него. Този път не се подух изобщо /отдавам го на лекарствата/
Като знаех какво ме чака, изобщо не ми се влизаше в болницата за да родя. Имаше моменти от типа: "Няма пък да ходя да раждам"
След като преносих два дни доктора ми определи ден в който да отида да "раждаме", но ставайки сутринта изобщо на си и помислих да тичам към болницата... закараха ме в късния следобед - без разкритие, без изтекли води, без болки и без намерения този ден да раждам Naughty... и родих късно вечерта  Wink (С малко помощ от доктора Mr. Green Mr. Green Mr. Green)


# 13
  • Мнения: 822
Бях нетърпелива да родя. Бях си подготвила всичко необходимо и само чаках и дебнех  Mr. Green
много добре се чувствах и се радвах на всеки един миг.Подготвих си само багажа за родилното и комплекта за изписване,като накрая ми донесоха друг коплект  Joy

Същата работа!
Бях си приготвила син комплект, а в последствие майка ми и мъжа ми търчаха да купуват розов такъв  Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 2 006
Като изключим, че ми натежаваше корема се чувствах супер. Обикалях по цял ден, за да наваксам със срещите с приятели. Правих и набези по детските магазини и се убеждавах, че всяка джунджурийка, която купувам е жизнено важна, а не просто каприз  Blush

# 15
  • Мнения: 9 437
Чувствах се много добре.Малко ми понатежаваше,но се свиква.  
Цитат
[Бях си приготвила син комплект, а в последствие майка ми и мъжа ми търчаха да купуват розов такъв  /quote] 
Направо ме разби hahaha

# 16
  • Мнения: 2 960
от първия ден до последния в 9-ти месец се чувствах"престъпно"добре.
В настроение,без неразположения,изпълнена с трепетно очакване на малкия гост.
Бяхме приготвили и нагласили всичко необходимо за малкото човече.
Поканихме го смело и с радост и то дойде ,както бяхме планирали...без да ни изненада baby_neutral baby_neutral

# 17
  • Мнения: 4 070
Ами това за мен е най-трудния месец, много ми тежи корема и най- ми е трудно спането. Като си легна направо е ад в началото- по гръб много тежи , на ляво ме боли и притеснява, на дясно-др. неща. Освен това много ми се промениха хранителните навици.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Много добре се чувствах в очакване на бебето.Постоянно си преподреждах багажа,очаквах деня с нетърпение!

# 19
Спомням си,че нямах търпение вече да си гушна бебчето,страхотно изживяване си беше!

# 20
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Малко се бях подула повече и ме наболяваше кръста, но в общи линии се чувставх добре.Обичах да се разхождам и понеже влязох по-рано в болницата мъжа ми идваше всеки ден и си правехме дълги и хубави разходки.

# 21
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Исках по-скоро да родя... WinkБеше ми притеснено и неспокойно.
С първото дете имах приготвено само легло и чаршафи, с второто не направих тази грешка.Всички дрешки, козметика и т.н бях купила предварително.

# 22
  • Мнения: 1 629
Правих какво ли не за да родя по-бързо. Разхождах се пеша с часове, последната седмица ядях всеки ден сладолед докато се разхождах (такъв хубав момент Heart Eyes), танцувах, чистих, редях и пренареждах багажа за болницата и др. не се сещам Peace

# 23
  • Мнения: 3 092
Беше жега тежко ми беше  ....исках да раждам и си мечтаех вече да се гушкаме .
Но се чувствах  и  специална , щастлива изпълнена с много трепети и очаквания

# 24
  • Мнения: 4 070
Правих какво ли не за да родя по-бързо. Разхождах се пеша с часове, последната седмица ядях всеки ден сладолед докато се разхождах (такъв хубав момент Heart Eyes), танцувах, чистих, редях и пренареждах багажа за болницата и др. не се сещам Peace
И имаше ли ефект???????

# 25
  • Popovo
  • Мнения: 219
Общо взето чувствах се много добре.Много се движех и не ми се почиваше въобще.Дори когато излязох по майчинство ми се ходеше на работа.Само проблема беше че вдигнах кръвно и трябваше да вляза в болница.Но това което може би най-много ми тежеше беше огромния корем.Бях наддала 21кг, а родих малко слонче 4.450кг. Party

# 26
  • Мнения: 1 910
Мнго беше зле. Ужасно уморена през цялото време. Всички места, където се свързваха костите ме боляха ужасяващо. Включително челюста. Имах и силни неприятни болки в гръдната област, които траеха часове и продължиха и след раждането.  Корема не ми тежеше толкова, даже не ми се пишкаше често. И ме сърбеше кожата почти на всякъде. Май само корема не ме сърбеше толкова. Много исках да приключва всичко...и бяхме напазарували всичко, което сме си мислели, че ще е необходимо за бебето.

# 27
  • Мнения: 7 723
Тежко ми беше. Много, мноооого тежко  Crazy

# 28
  • Мнения: 263
Чувствах се като кит Tired Задъхвах се, нямах търпение да родя.
Но и бях ужасно спокойна, всъщност ме беше налегнало едно примирение, че няма къде да избягам и ща- неща ще трябва да родя Mr. Green И когато ми просветна...бях безкрайно щастлива Peace

# 29
  • Мнения: 7 474
Чувствах се добре, но вече изках да излиза това нещо от мен и да дишам спокойно и да се наспя  Joy
После разбрах, че е по-добре да си седи вътре Laughing

# 30
  • Мнения: 1 919
Чувствах се огромна, беше ми трудно да ходя-исках да раждам вече.

# 31
  • Мнения: 592
Чувствах се добре, не исках бебето да излиза. Имах леки болки в краката и ръцето,но те си бяха от 8-ят месец. Ако тях ги нямаше можех и по-дълго да си бременея...

# 32
  • Мнения: 82
Чувствах се добре когато бях в движение, но за съжаление не можех да издържам дълго да ходя или да правя нещо без почивка.Спомням си, че даже вкъщи чистех на почивки  Laughing, а вечер не можех да си намеря място на дивана,през 5 минути сменях позата, добре, че прекарах само 2 седмици в 9-тия месец.

# 33
  • Мнения: 1 763
Чувствах се ужасно. Бях качила 25 кг, не можех да се движа нормално, да спя, дори да дишам като хората. По цяла нощ обикалях из апартамента, а по цял ден се опитвах да спя, но все се намираше някой да ме събужда. Беше студено, заледено, мъжът ми работеше постоянно, за да може да си вземе отпуска, когато се роди бебето и всички покупки, оставени за последния момент, бяха направени много на бързо. Нямах никакво желание да подреждам, нито да пера и гладя бебешки дрехи. На всичкото отгоре преносих 6 дена. Обаче пък родих  лесно, въпреки че бебето ми беше голямо.

# 34
  • Мнения: 2 013
Нямах търпение всичко да свърши и най-накрая да си гушкам бебето.
Чувствах се на предела на силите си.Корема и 30те килца страшно много ми тежаха Peace
И не на последно място страха от раждането,от болката,от това дали всичко с бебо ще е наред,дали раждането ще е леко....все такива неща!

# 35
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
нямах търпение да родя , всеки ден си мислех  , че ще родя , въобще чаках си бебката с голямо нетърпение.
Много ме болеше кръста и за капак на всичко в последните 2 седмици така ме заболяха ребрата , че се наложи да взимам специални лекарства за болката , защото дори не можех да спя.
Всичко си бях подготвила за бебето . Вече през последните 2 седмици постепенно изпрах , изгладих и подредих всичк дрешки и си чаках най-голямото събитие ...

# 36
  • Временно
  • Мнения: 788
При мен последните месеци бяха най-хубавите.Не съм се чувствала тежка ни най-малко,нямах отоци,движех се без проблем.Само ми беше трудно вечер да се завъртам в леглото. Laughing
Бях приготвила всичко за бебка и след като започнах да преносвам вече наистина нямах търпение за срещата си с нея! Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 641
Ужасно се чувствам.
Само ритничетата ме радват.
Всичко друго ми е ужасно.
Болки в кръста,повръщане...един ден нерви,на следващия-меланхолия.
Вече искам да се видим очи в очи с бебето.

# 38
  • Мнения: 405
И аз не съм мама в 9-ти месец / темата явно е отправена по-скоро за тях, а не за вече родилите Joy/, но да ти кажа честно чувствах се като един голям плондир...просто толкова ме боляха краката, толкова ми тежеше вече всичко, че само исках да минава и това е. Леко раждане ти желая  bouquet

# 39
  • Мнения: 494
Aз скоро родих, но в още ми е много прясно как беше в деветия месец. Чуствах се огромна и едва ходех. Бях изчистила къщата основно още осмия месец, деветия само изпрах всички дрешки, изгладих ги и окончателно приготвих стаята на бебчо и нямах търпение да се появи. Успех и леко раждане   bouquet

# 40
  • Мнения: 1 674
Като изключим, че ми натежаваше корема се чувствах супер.
и аз така/и двата пъти/

# 41
  • Мнения: 645
като изключим киселините които ме тормозеха се чувствах добре

# 42
  • Мнения: 2 803
Ами пушка от всякъде бях. Като незнам какво ме чака. Излизах много и търчах с бързо темпо по задачи свързани с преместването ни, ремонти и такива ми ти работи.

# 43
  • Мнения: 249
Първият път може да се каже, че се чувствах що годе добре, но вече нямах търпение да родя.
Вторият път всичко ме болеше още от седмия месец, ритше ме доста силно и болезнено, че чак след раждането доста време си спомнях усещането даже някой път пак се сещам  та вече на края ми беше доста трудно исках да раждам по бързо, имах и ужасни киселини.

# 44
  • Мнения: 1 558
В деветия месец се чувствах....тежка.Без особени проблеми Peace

# 45
  • Мнения: 4 433
Общо взето се чуствах добре,като изключим кисилините и ритници здраво Simple Smile

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Чувствах се добре, малко уплашена от това,което ми предстои .

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Нямах търпение да се срещна с малкото човече и малко се страхувах

# 48
  • Мнения: 1 558
Ужасно се чувствам.
Само ритничетата ме радват.
Всичко друго ми е ужасно.
Болки в кръста,повръщане...един ден нерви,на следващия-меланхолия.
Вече искам да се видим очи в очи с бебето.
Peace
Започнах здраво да се изнервям. Иначе съм в движение, шофирам, но не мога място да си намеря, все нещо ме боли, а киселините ми са зверски.

# 49
  • Мнения: 2 495
Като цяло добре, с изключение на болките които съвпъстват този месец...а, да, и ужасните киселни ooooh!

# 50
  • Мнения: 1 195
В 9 месец се чуствах като ходещ кит  Laughing не можех да спя заради непрекъснато изтръпналите  ръце,бях вечно изморена и нямах търпение да родя  Peace

# 51
  • Мнения: 566
в момента се чувствам адски изнервена,нали още не съм родила Mr. Green,иначе като цяло като изключим киселините  и болките в краката(много ми изтръпваха)се чувставх супер .

# 52
  • Мнения: 180
Чувствах се страхотно наддадох 14 кг, корем ми не беше много голям, само нощем ми изтръпваха пръстите на ръцете.Родих 17 дни преди термина а госпожицата беше 3100.

# 53
  • Мнения: 98
Хей ме на,право в девятката Simple Smile
Чувствам се страхотно,почивам си, шетам си,купувам и гладя бебешки дрешки и се радвам на предстоящото ни събитие.Чета много в нета за раждането,кърменето и други полезни неща.Приготвила съм си най-после багажа за родилното и ми е супер спокойно.В началото на бременността ме беше шубе много повече,отколкото сега Simple Smile Чувствам се някакси по-готова. Не съм нетърпелива,защото знам,че малкото човече има нужда от още мъничко време в мен, за да му се доразвият белите дробчета,нека си седи засега на топличко и сигурно.Не ми пука вече нито за киселините,нито за безсънието,свикнах с всички неразположения Simple Smile

# 54
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Като цяло се чувствах отлично.
Корема ми не бешо много голям. За цялата бременност качих 6-7 килограма.
Към средата започнаха да ми се подуват краката и да ме наболява кръста, но не беше чак толкова непирятно, колкото звучи!  Wink

Бях много нетърпелива да се появи бебчето ми и в същото време исках цял живот да си остана бременна.  Crazy

# 55
  • Мнения: 2 478
Толкова превъзбудена не съм била никога.Броях дните.Купувах всичко за бебето,перях,гладих,подреждах с голяма любов.
Никога не изпитах страх от предстоящото раждане,напротив само силна превъзбуда.Постоянно успокоявах бъдещият татко ,че всичко е ОК и няма страшно Laughing
Въпреки,че бях с размерите на слон ,летях от щастие и еуфория Hug

# 56
  • Мнения: 3 804
С големите идеално-защото и 2те се родиха още в на4алото.Но с малката -всеки танк можеше да се засрами пред мен hahaha краката ме боляха,гърба също-нито можен да седна нито пък да легна-носих я високо горе,напре4но ,пък и тя беше едро бебе-докторката ми отлагаше секциото до последно-с надеждата/нейната/ да се обърне-тя и се обърна де,3 дена преди да влезна за секцио.

# 57
  • Мнения: 439
Тежка,много тежка...родих ден преди термина и в последните дни преди това не можех да се обръщам от една страна на друга в леглото,както и да стана от него без чужда помощ...
Спомням си,че колкото и да ми беше "тежко" в един момент си мислех,че искам да си остана с корема,изпитвах много смесени чувства,хем нетърпение,хем страх дали ще се справя с всичко,което ми предстои,дали ще се съм добра майка и т.н.

# 58
  • Мнения: 219
страхотно се чувствах, чак не ми се разделяше с бременността  Wink

# 59
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
Чувствах се добре  ,като изключим киселините .И с  нетърпение очаквах  да  се появи моето бебче,то пък взе  че закъсня с две седмици.

Дано и сега в деветия  нямам проблеми.

# 60
  • Мнения: 574
Доста тромава и бързо се уморявах но иначе се чувствах отлично. Много спокойна нищо че събитието наближаваше.

# 61
  • Мнения: 2 015
Беше ми зле в 8 и 9-я месец.Дебела, тромава, отекли крака....( това се случва месец август и септември)

# 62
  • Мнения: 2 374
Чувствах се чудесно и бях адски нетърпелива да видя бебето си.Малко ми беше тежко де заради корема и подулите се крака,но като цяло-идеално.

# 63
  • Мнения: 2 334
В 9-и месец много ме болеше кръста и вече много ми тежеше  Tired  и в същото време нямах търпение да си види бебето  Heart Eyes

# 64
  • Мнения: 46
Чувствам се добре,само малко уплашена от предстоящето,но ще се справя.Нямам неразположения,само почти всяка вечер сънувам,че раждам  Crazy

# 65
  • София
  • Мнения: 2 508
Абе, беше ми тежичко...

# 66
  • Мнения: 6 713
Нямах търпение да родя вече и да видя бебка! Grinning Heart Eyes Също така вече много ми тежеше корема, едвам ходех, а правех усилия да се движа.

# 67
  • Мнения: 2 172
Единственият ми дискомфорт беше,че не можех да издържам дълго време седнала на стол или диван.Изморявах се  Thinking Събрали сме се на хижа и във фоайето всички седят, пият и се веселят,а аз все към леглото гледам и просто отивам и си лягам.Някакси напрегнато ми беше физически.

Другото неразположение беше,че трудно си лакирах ноктите на краката,но все пак успявах де  Laughing НЕ ми беше голям корема.Даже познати,които незнаеха,кога точно ще раждам все си мислеха,че вече съм родила  Crazy

Иначе не ми е било тежко,ходех си нормално на високи тънки токчета до последно.Дори и в болницата с тях се издокарах,акушерката беше така  Shocked

# 68
  • Мнения: 3 929
Като изключим поведението на някои дразнители вкъщи, всичко, свързано с бременността, беше чудесно. В 9 месец се чувствах също прекрасно, макар и доста натежала вече. Бях много пъргава през цялата бременност та до последно. на моменти бях толкова бърза, че забравях, че съм бременна. Беше ме обзела еуфория, свързана с раждането, и направо се чувствах като на седмото небе. Накрая вече нямах търпение, защото преносих 9 дни.

# 69
  • Мнения: 522
Аз се чувствах прекрасно, може би защото работих до последно и нямах време за глупости и гивезалъци. Единствения дискомфорт беше че трудно се обувах но с времето си намерих и подходящата поза. Сутрин винаги закъсняла за работа скачах по стълбите и една съседка ми каза че цял ден се притеснявала да не изръся бебето. Joy

# 70
  • Мнения: 3 268
Точно в 9 месец вече се чувствах зле.Тежеше ми страшно,нервите ми нещо се бяха разклатили,сърбеше ме тялото,"лазеха" ме буболечки по краката....Нямах търпение да родя и отнова да стана нормален човек.

# 71
  • Мнения: 5 183
Зле се чувствах и аз. Много ми тежеше, едва ходех, имах болки в таза. Причерняваше ми и ми се виеше свят. Имах и главоболие. Отичаха ми краката адски много. В крайна сметка се оказа че имам Прееклампсия и е много опасно з амен и бебчо да продължавам да бременея. Извадиха го седмица преди термина, предизвикано.

# 72
  • Мнения: 4 784
Чувствах се чудесно. Като изключим гаденето, киселините и повръщането, с които вече бях до болка свикнала, всичко друго беше наред. Спане, почивка, разходки, пълен релакс...

# 73
  • Мнения: 74
доста ми е тежичко,но то е за хубаво иначе вече нямам търпение.Накупихме всичко и само чакаме момента

# 74
  • Мнения: 215
Чувствах се прекрасно, беше чудеснод а усещам дъщеричката ни в утробата и испитвах едно невероятно гъделичакаво и трепетливо чувство, че моментът предстои,  бях като...страшно превъзбудена всеки еидн момент, невероятно щастлива и очакваща с нетърпение предстоящия ден.
Физически се счувставх много одбре макар, че беше знойно лято, коремът ми не ми е дотежавал, до последно бях много мобилна Heart Eyes

 

# 75
  • у нас
  • Мнения: 5 715
Много добре бях-чаках с нетърпение момента,в който ще видя бебето Heart Eyes

 и аз така  Peace

# 76
  • София
  • Мнения: 17 592
Да, подготвих всичко - всъщност, само бебешката стая беше готова...

Общи условия

Активация на акаунт