Давате ли плодове от компот?

  • 2 127
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 387
Момичета, питам се дали е добре да давам на детето плодове от компот и по-специално праскови и кайсии. Мислех да и правя кремче със сушени кайсии, но прочетох, че ги обработват със сяра и се отказах. Правя и с круши, ябълки, банани, но ми се иска още малко разнообразие. Да,  има захар в компотите, но аз ще използвам само плодовете. Пък си и мислех кво да я пазя толкова от тая захар тя яде захар от плодовите пюрета (не във всички ама в повечето има), има в бисквитите в соковете. Според мен важно е да не се прекалява. Кажете какво мислите и дали сте давали такива плодове от компот?Благодаря.

# 1
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
То на времето нямаше готови кисели и съм използвала в началото водата а след това и плодовете за да и правя кисел. Така че едва ли нещо ще му има на детенцето при това е захранно сигурно с мъхести плодове.

# 2
  • Мнения: 4 032
Ако нямам под ръка пресни плодове, случва се да дам от компот от кайсии (домашен, с малко захар,), т.е да прибавя плода в кремче или в кисело мляко с бисквити.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз пасирам компоти и им ги давам като сокче.

# 4
  • Мнения: 4 335
А колко е голямо детето?
Аз не сьм давала все още компоти,а ми се струва рано.

# 5
  • Мнения: 5 940
Не. Яде пресни плодове, има достатъчно сезонни.

# 6
  • Мнения: 367
Не съм давала още, но няма и да бързам. В компотите има много захар.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 242
Тази тема може да ти бъде интересна:
Полезни ли са плодовите компоти за децата?
 Peace

# 8
  • Мнения: 2 149
Не. Яде пресни плодове, има достатъчно сезонни.
Peace

# 9
  • Мнения: 405
До сега не съм давала.

# 10
  • София
  • Мнения: 387
Ами сезонните плодове са цитрусите, но ние все още не ядем, защото сме малки. На осем месеца е дъщеря ми. Мисля си, че дори крушите и ябълките не са точно в сезона си. Те са есенни плодове, а ги предлагат цяла зима. Вероятно и те са обработени с нещо, за да издържат. Да така е на пазара има всичко, но колко нитрати имат, за да изглеждат подобаващо добре никой не знае. И си мисля, че май е по-добре малко повече захар, отколкото нитрати до без край. Аз например предпочитам да правя пюрета със замразени зеленчуци, защото се предполага че са замразявани, когато им е сезона, отколкото да купувам от пазара пресни. Става въпрос за карфиол, броколи, моркофи, спанак и т.н. Та не знам дали не важи и за плодовете от компоти.

# 11
  • Мнения: 15 379
Не. Яде пресни плодове, има достатъчно сезонни.
Peace

# 12
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
аз не давам плодовете , но давам сокчето. Почти всяка седмица и варя една ябълка на компот и освен сока , после и пасирам плодовете на пюре Peace

# 13
  • Мнения: 27 524
Не, не давам!

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Не съм давала.Не мисля обаче че е проблем 2-3 пъти в месеца щом искаш да разнообразиш.

# 15
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Давам PeaceЛятото направих специално за детето,компоти от кайсии ,който са почти без захар.За нищо на света не бих му дала "натурален сок" от кутия SickПо добре компот

# 16
  • Мнения: 209
Майка ми лятото направи компоти без захар , с повече плодове и по-малко вода, за да може след като се пасира да стане гъсто като пюре, но не съм  дала още , не знам дали да давам  newsm78

# 17
  • Мнения: 1 740
Не съм давала.

# 18
  • Мнения: 2 334
Нед съм давала но ако нямам друго под ръка бих дала  Peace

# 19
  • Мнения: 9 973
Не съм давала още, но няма и да бързам. В компотите има много захар.
и аз не давам

# 20
  • България
  • Мнения: 457
Давала съм.Правя му кисел с компот от кайсии.

# 21
  • София
  • Мнения: 254
И аз като теб реших, че захарта е по-малкото зло, отколкото нитратите и консервантите. От време на време й предлагам компоти, макар че тя много не яде. До годинка обаче повече ограничавах захарта и тогава не съм предлагала, купувах само плодови пюрета без захар. Но ако не се прекалява, не мисля, че захарта е чак такова зло.

# 22
  • Мнения: 3 157
Давам,да,но рядко.Имам домашни компоти без захар и дават от тях за разнообразие.

# 23
  • Мнения: 1 100
Не давам, правят ги невъзможно сладки. Купувам замразени череши, боровинки и т.н., с това разнообразявам.

# 24
  • Сливен
  • Мнения: 894
не съм давала още Peace

# 25
  • Мнения: 681
До сега не съм давала плодовете,но скочето да   Peace Понякога разреждам с водичка ако е по-сладко  Peace

# 26
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Никога не съм им давала, предпочитам пресните плодове.Но и да дадеш на детето ти, нищо няма да му стане.

# 27
# 28
  • Карлово
  • Мнения: 328
много захар има в тях
давала съм но ги спрях защото виждам че не му харесва
и си е прав ужасно сладки са

# 29
  • Мнения: 19 317
Компоти не помня откога не ядем и затова не съм давала плодове от компот. Зимата давам ябълки, банани, по малко портокали или замразени плодове. Не виждам защо ти е по-голямо разнообразие. По-добре направи крем с плодово пюре.

# 30
  • Мнения: 107
През лятото направих компоти с много малко захар от праскови кайсии и сини сливи.Сега правя киселите с плода от компота без да добавям захар.Понякога пасирам и давам за десерт на обед.

# 31
  • Мнения: 2 521
Плода от компота не съм давала,но да пийне от сока съм му давала.

# 32
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 590
Не съм му давала, всички в къщи ядем само пресни плодове.

# 33
  • Мнения: 1 372
Не не давам! Всъщност и никой вкъщи не прави, но и аз предпочитам сезонните плодове пред компотите!

Общи условия

Активация на акаунт