Антибиотик по време на бременност

  • 41 764
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 436
Щом антибиотика е изписан от лекар,няма проблем.Лечението ти е съобразено с положението ти.Бъди спокойна и се наслаждавай на бременноста си.По-добре навременно лечение,от колкото проблеми по-нататък.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Правилно ти е написало едно от момичетата , че АБ от групата на Пеницилини, Цефалоспорини и Макролиди могат да се приемат от бременни жени. В случа Кларитромицин е макролиден АБ , а той може да се употребява от жени след 3 месец от бременността , защото самата макролидна структура на АБ  не може да премине, през вече изградената плацента и да повлияе на развитието на бебенцето . Така, че спокойно го пий  Peace

# 32
  • Мнения: 1 322
Щом е изписан от лекар не се притеснявай, имам доста приятелки пили АБ като бременни и не са имали проблеми.

# 33
  • Мнения: 494
Аз не съм пила натибиотик, но щом е изписън от лекар не трябва да има проблем. То на всички лекарства пише да не се пият по време на бременност и кърмене

# 34
  • София
  • Мнения: 2 508
Пих Аугментин в продължение на една седмица в четвърти месец. Имам си прекрасно, здраво момченце. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 2 015
В 8-я месец ми се наду гърдата.Вдигнах температура, а компресите не помогнаха.Наложи се антибиотик.Имам здраво момченце.

# 36
  • Мнения: 1 277
След като прочетох тук, че немалка част от вас са пили антибиотици през бременността и не е имало някакви проблеми за бебетата, значително се окуражих  Simple Smile Сега си пия хапчетата и се надявам лечението да е успешно от първия път.

# 37
  • Мнения: 9
Здравейте мили мами,и аз имам един проблем.Настинах много лошо пробвах с бабините илачи ,но нищо не помогна.Накрая отидох на лекар възпалено ухо,леко възпаление на бронхите ,било безобидно,но пък вечер вдигах температура 37-37,1 .Носът ми беше постоянно запушен та както и да е изписаха ми антибиотик "Азитрокс",тантум лимон и парацетамол.Та искам да ви попитам за антибиотика какво ще ми кажете,защото аз съм съвсем,съвсем в началото на бременността.А щях да забравя след като приключих прегледа си звъннах на моята гинеколожка и тя ми каза да не се тревожа за нищо,защото било по добре така,а иначе можело да ми се усложни състоянието.Благодаря ви предварително.

# 38
  • Мнения: 66
Ти каза ли на лекарката,че си бременна,защото парацетамол не се дава на бременни.Незнам за антибиотика,но за парацетамола съм сигурна,че неможе да се пие от бременни!Аз имах температура в началото някъде към 2-3 месец и я свалих с бабини методи ( мъжа ми ме разтриваше 2-3 дни с счукан аспирин и оцет ) и ми мина!
Незнам,но според мен не трябва да пиеш парацетамол!!!

# 39
  • Мнения: 397
И аз мисля, че парацетамол не трябва да се пие от бременни. Thinking
На твое място бих се посъветвала с друг лекар гинеколог!

Иначе и аз съм пила антибиотик по време на бременността - проблеми не съм имала!

Последна редакция: сб, 29 авг 2009, 13:39 от bibi-t

# 40
  • Мнения: 9
Аз парацетамола даже и не си го купих мили мами,но най-много ме тревожи антибиотика.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Аз пих оспамокс в края на 5 месец по предписание на лекар. За сега, слава на Бога, с бебето всичко е наред.

# 42
  • Мнения: 718
Парацетамол МОЖЕ да се приема от бременни. А за АБ, щом нямаш подобрение и док и АГ са дали зелена светлина, според мен е по-добре да го пиеш. Аз в края на 5м също трябваше да приемам АБ, успокоиха ме, че няма да навреди на бебо.

# 43
  • Мнения: 397
Аз парацетамола даже и не си го купих мили мами,но най-много ме тревожи антибиотика.

Ами при нужда на бременни се изписват антибиотици /то е видно и от отговорите в темата/,
важното е лекаря да е наясно с твоето здравословно състояние/бременност и да ти изпише съответният антибиотик, съобразен с твоето положение.
Ако нещо те притеснява или съмнява за антибиотика, който са ти изписали - най-добре се консултирай с друг специалист!!!
Все пак ние не сме специалисти и само можем да ти дадем съвети....
Бързо оздравяване!!!

# 44
  • Мнения: 128
аз пих дуомокс в начална бременност-няма последици

Общи условия

Активация на акаунт