Помагайте!

  • 4 035
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 293
Защо казвате,че тестовете за овулация не могат да покажат налична такава или липса на такава??? newsm78

# 16
  • Мнения: 319
Понеже имам възпаление на шийката (нещо което се случвало много често) и ми изписаха същите лекарства казах на дотора,че не се пазим и може да сме бременни, той категорично забрани да ги пия докато не ми дойде. Каза, че тези въспаления не били опасни за бебето, но лекарствата са. Ако сме бременни ще се лекувваме чак след 3 м. с други лекарства. И нещо друго - възпалението не пречи на бебето, но пречи на самото забременяване. Не го прави невъзможно, но намалява шансовете. Също и няма ясно изразени симптоми и можеш да си го имаш много време без да разбереш. Аз лично го открих с тестове при микробиолог. Когато на мойта АГ и казах,че имам леко течение тя ми пусна тест само за гъби и когато се оказа, че нямам, каза че това сигурно е цервикална слуз.

# 17
  • Мнения: 1 334
Защо казвате,че тестовете за овулация не могат да покажат налична такава или липса на такава??? newsm78
Тестовете за овулация отчитат хормона ЛХ.Съответно когато има пик на този хормон,имаме 2 еднакви черти.Но има много фактори,които могат да повлияят на резултата.Понякога може да даде положителен резултат,но все пак на не настъпи овулация.При ПКЯ чертичките са си 2,но овулация няма,защото там ЛХ си е перманентно увеличен.Или пък друг вариант.Не си спазила точно определеното време за неуриниране и теста може да покаже отрицателен,а реално овулация да има.

# 18
Най-сигурния начен за доказване на овулация е фоликуметрията.  Peace Не , че см против тестовете, но ако опитваш от година мисля, че намя да е излишно да се проследиш и да си видиш хормоните. От опит ти казвам, че така се лъгах 3 години и сега съжелявам, но всеки решава сам. Пожелавам ти бързо да сее излекуваш и да се похвалиш с положителен тест. Wink

# 19
  • Мнения: 293
Понеже имам възпаление на шийката (нещо което се случвало много често) и ми изписаха същите лекарства казах на дотора,че не се пазим и може да сме бременни, той категорично забрани да ги пия докато не ми дойде. Каза, че тези въспаления не били опасни за бебето, но лекарствата са. Ако сме бременни ще се лекувваме чак след 3 м. с други лекарства. И нещо друго - възпалението не пречи на бебето, но пречи на самото забременяване. Не го прави невъзможно, но намалява шансовете. Също и няма ясно изразени симптоми и можеш да си го имаш много време без да разбереш. Аз лично го открих с тестове при микробиолог. Когато на мойта АГ и казах,че имам леко течение тя ми пусна тест само за гъби и когато се оказа, че нямам, каза че това сигурно е цервикална слуз.

Аз пия лекарствата заради резултат от цитонамаска Пап2, много левкоцити и инфекция. newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 4 884
За съжаление,положителния ову тест не е повод за радост,просто защото нищо не означава сам по себе си.Ако имаш доказана чрез фоликулометрия овулация-да,тогава може да си правиш тестове,за да определиш най-благоприятните дни.Но тестовете не доказват овулация,а само повишаване на ЛХ.Какво става след като той се повиши,това тестовете не могат да ти покажат.Съгласна съм с Аниа,пример:имаш пол.тест,но след това фоликула вместо да се спука,остава задържан и впоследствие-киста!

# 21
  • Мнения: 293
Защо казвате,че тестовете за овулация не могат да покажат налична такава или липса на такава??? newsm78
Тестовете за овулация отчитат хормона ЛХ.Съответно когато има пик на този хормон,имаме 2 еднакви черти.Но има много фактори,които могат да повлияят на резултата.Понякога може да даде положителен резултат,но все пак на не настъпи овулация.При ПКЯ чертичките са си 2,но овулация няма,защото там ЛХ си е перманентно увеличен.Или пък друг вариант.Не си спазила точно определеното време за неуриниране и теста може да покаже отрицателен,а реално овулация да има.

Да обаче аз се надявам при мен наистина да има овулация тъй като усещам болки всеки месец в един от яйчниците точно на 14,15,16 ден от цикъла и затова все си мисля,че е Ову newsm78

# 22
  • Мнения: 293
Оф момичета направо ме шашнахте и пак малката ми радост се превръща в размисли дали или. Cry

И още нещо -ако имам някакви възпаления на шийката то няма ли да се видят при цитонамазка? Ако имам някакви кисти то няма ли да се видят на видеозон?

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 20:58 от AGAPH

# 23
  • София
  • Мнения: 4 884
Оф момичета направо ме шашнахте и пак малката ми радост се превръща в размисли дали или. Cry
Никой не искал да те шашка HugПросто не може да ти кажем ,че всичко е ок,като не знаем дали е така.Отиди на фоликулометрия 2-3 месеца и ще се изясни им ли ову или не.Най-важното е човек да търси причините и да не се заблуждава.Мисля,че няма да е лошо да се посъветваш с друг гинеколог.Болезненият цикъл рядко може да бъде интерпретиран като нещо положително,камо ли като сигурен признак за ову Peace

# 24
  • Мнения: 1 334
AGAPH,идеята на форума не е да се шашкаме взаимно,а да може всеки да изкаже своето мнение по даден проблем.Ние не сме лекари.Не ни е било за цел да те притесним,а по-скоро да си обърнеш малко повече внимание.И категорично мога да кажа,че лекарката,която посещаваш има меко казано доста пропуски.На първо място трябва да се види как са хормоните.Никой тук не твърди,че ти нямаш овулация Wink Но аз не разбрах дали лекар я е доказвал.


П.П.Изследвала ли си се за хламидия?

# 25
  • Мнения: 293
Не,лекарката просто искаше да ми обясни,че Ясмин не ми набавят даден хормон,а по-скоро подтискат овулация затова и когато ги пия нямам болки.Това беше основното,което искаше да каже. Затова като не ги пия имам болки,защото имам овулация най-вероятно .Има логика в това. Вие как можете да ми обясните липсата на каквито и да е болки при вземане на противозачатъчни?При положение,че без тях се гърча от болки? Tired

За хламидия не съм . Това е следващото , което ще изследвам....

# 26
  • Мнения: 1 334
Причината да се чувстваш добре от противозачатъчните е,защото те влияят на баланса между естрогени и прогестерон.Когато има обилен и болезнен цикъл обикновено има завишени естроегени.Затова ти трябва да приемаш препарати с превес на прогетогени.Ясмин е точно такъв препарат.Той съдържа
Дроспиренон,който е синтетичен прогестерон.

# 27
  • Мнения: 293
Оф вече съвсем се шашнах.Смятам другия месец да използваме Овуто и дано резултата ни е едно стрелче за каквото си мечтаем  Rolling Eyes
Ако ли не....ще видим.Пак ще ходим при доки и ще започваме с изследванията.Както казах от една година не се пазим но и не целим Ову и т.н. и досега не сме правили никакви изследвания освен мойте обичайни прегледи,гъбички и т.н...

# 28
Най-добре другия месец се проследи при лекаря ти за да си сигурна в овулацията ти. Болките не винаги съпровждат пукането на фоликули, защото прага е различен и едни я усещат, други не. Пожелавам ти успех и не си губи времето с тестове, след една година е редно да се прегладаш сериозно. Peace

# 29
  • Мнения: 1 085
Цитат
Няма връзка болезнен цикъл и овулация  Да не говорим,че прекалено болезнения цикъл дава предпоставки за не дотам приятни диагнози...Единствено лекар може да докаже дали има овулация.Предполагам е ясно,че един тест за овулация не доказва нито нейното наличие,нито нейното отсъствие.
Peace

[/quote]

Какво искаш да кажеш с това.Аз имам прекалено болезнен цикъл и нищо ми няма, доктора каза че всичко ми е ок.Недей така да казваш неща с които не си на ясно защото някои момичета които имат и те болезнен цикъл и като прочетат поста ти ще хукнат по доктори и то може би за няма нищо. Naughty

Общи условия

Активация на акаунт