Гласуване в категория "Рамка по заден кит"

  • 1 970
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Поздравления за победителите  Hug

Моята е 11

Благодаря на този, който е гласувал за нея, другия глас си е мой.

Коментари ще направя малко по-късно днес. Този път обещавам  Embarassed

Аз обичам да работя с мои снимки, при все че са доста некачествени. Просто на чужда снимка трудно улавям емоцията на момента. И в тази връзка искам само да споделя историята на моята рамка, защото тя е свързана с един много емоционален момент от живота ми с Петър.

Пепи тъкмо го бяха изписали от болницата и милото незнаеше на кой свят се намира. Беше много уплашен, стресиран, умълчан и тъжен. А, имаше рожден ден детето. Това беше първият му смях на глас след това преживяване и то на рождения му ден. Радвам се, че успях да уловя с фотоапарата този момент. Надписа, който намерих в нета, просто си пасваше идеално.

И се извинявам, ако разводнявам темата  Mr. Green

Последна редакция: нд, 15 фев 2009, 15:13 от Здравка Желязкова от село Стомана

# 31
  • Варна
  • Мнения: 893
За пореден път се убеждавам,че снимката е определяща в избора.
Laughing точно това исках да пробвам , колко човека ще гласуват без снимка  Wink
не оспорвам първите места Naughty напълно заслужени са ! идеално си пасват със снимките и са наистина много красиви Peace и аз гласувах за тях  Mr. Green
лично аз гласувам точно по този начин - представям си рамката без снимка, защото понякога наистина снимката е решаваща  Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 7 242
Няма да коментирам по отделно всички рамки, т.к. при повечето от тях нещата, които не ми допадат са едни и същи:
1.   Някои рамки ми идват малко груби и тежки – осн. причина е, че елементите са несъразмерно големи. Погледнете някой детайл от снимката – око, уста и сравнете с елемент от рамката – цвете, лист, сърце... Ако елементът е много по-голям, тогава рамката често изглежда груба и тромава. Разбира се, допустимо е да има и несъразмерно големи елементи, но когато те загатват за нещо /например крила, покрив, основа/ или оказват основните линии по които върви композицията. Понякога вместо един елемент е добре да се поставят на същата площ 2 – 3- 4, но по-малки елементи.
2.   Хубаво е рамката да има и част без елементи, за да може „да диша” т.е. елементите да са струпани на едно място, а другаде да има свободно прастранство както е при №18 например. Така хем снимката се подчертава от струпаните около нея елементи и изпъква, т.к. има контраст с по-изчистения фон, хем не се създава впечетление за претрупаност и натовареност. Не харесвам рамки, в които целият фон равномерно е запълнен с елементи.
3.   Когато правите рамки за конкурс, използвайте хубави снимки и ако можете ги обработвайте /почти няма снимка, която да няма нужда от обработка/. Тези, които оценяват рамките неминуемо ще се влияят от снимката. И ако една некачествена снимка за вас е допустима, т.к. емоционално значи нещо, за тях не е така – тя е просто некачествена снимка. А и най-хубавата рамка се загрозява от лоша снимка, защото все пак най-важният и биещ на очи елемент е именно снимката. Никки, не везерам теб с това - снимката ти е много хубава

Най-много ми харесават 4, 5, 7, 11, 18, 21, 22

# 33
  • Мнения: 276
може ли сайта от който си я свалила?
заповядайте - http://photo.net/

# 34
  • София
  • Мнения: 7 242
може ли сайта от който си я свалила?
заповядайте - http://photo.net/
Мерси. Не го знаех Hug 
Във Фотошопската тема Ани и мама Писана питаха кой ще пуска новият ФШ конкурс. Мисля, че трябва ти да го пуснеш, а те да ти пратят задачките си на ЛС или поне в повечето случаи досега сме процедирали така. Разберете  се на ЛС.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Мен първото нещо, което ме привлича в една рамка е снимката, после композицията... Хубава и качествена снимка, винаги печели глас от мен  Laughing

А, пък аз по принцип при конкурсите съм на олимпийския принцип - важното е да участвам!  Mr. Green

Ето и моите коментари в тази категория:

1. Като цяло рамката ми харесва. Снимката обаче е с недобро качество и това разваля цялостния изглед.
2. Тук не ми се вързва розовото с червеното.
3. Тази рамка ми харесва, може би само сърцето трябваше да е още малко по-надолу.
4. Хем ми харесва, хем не - тези въжета като че ли ми идват в повечко.
5. Страхотна рамка, нямам какво да добавя, освен че ми се щеше автора да е сложил и снимка по негов избор, за да усетя емоцията.
6. Тук също снимката е това, което разваля цялата композиция.
7. Хубава рамка, само снимката да беше с една идея по-голяма.
8. Нямам какво да кажа, освен Браво Лекси!
9. Идеята е хубава, мисля, че ако очите на жената бяха в контраст с бялото лице, щеше да има поразителен ефект.
10. Незнам защо, но има нещо тъжно в тази рамка и по специално в снимката.
12. Малко ми празнее тази рамка.
13. Подобен род рамки, на мен лично не ми допадат много, най вече заради малките снимки, от които не мога да прочета нищо.
14. Симпатична е.
15. Също сладка рамка.
16. Мисля, че липсва един надпис, който да изрази с думи, снимката.
17. На тази пък точно надписа не ми допадна, но като цяло рамката ми харесва.
18. Перфектна е
19. Ох, незнам и тоя тип рамки нещо не ме кефят. Имам чувството, че се мъчи това детенце на това грубо дърво. Много повече биха подхождали някакви пухени перца или нещо ефирно и нежно.
20. Прекрасна работа.
21. Всичко е добре, само ми се струва, че наместо dreamers, friends щеше да пасне по-добре. Харесва ми.
22. Хубава е.
23. Малко повече елементи и трябват на тази рамка
24. Хубава рамка
25. Много хубава рамка. Не ми допадна само спящата фея /в смисъл това, че спи/
26. Страхотно излъчване има тази рамка.
27. Тук ми се струва, че елементите са доста големички, на фона на тази малка снимка.

Общи условия

Активация на акаунт