Заради мостовете на Медисън

  • 15 893
  • 123
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 268
Точно в любовта,никога нищо не е сигурно.Това не е висша математика все пак.

# 121
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Най-сигурното нещо в Любовта е усещането, което изпитваме вътре в себе си.
Несигурността идва от прекаленото много мислене.

Друг е въпроса, че сме научени от малки да разчитаме много повече на главата си, отколкото на чувствата. А това ражда много от проблемите ни. Поне при мен е така.
Затова се уча... всеки ден, да разчитам на това, което ми е отвътре, а не на образа, който мозъка ми е създал.

# 122
  • Мнения: 2 448
Не само в любовта, в целия живот нищо не е сигурно, нито гарантирано вечно. Ние сме смъртни, раждаме се, променяме докато сме живи и умираме. Така и всичко което чувстваме и мислим и то се ражда променя и умира. Кога какво ще го провокира, няма гаранции. Важното е човек твърде много да не върви против себе си, защото ако жертвите станат повече от нещата, които носят удовлетворение, не сме полезни нито за себе си, нито за другите, които са около нас.
Единствената оправдана жертва записана в човешката история е тази на Христос, защото за нея се казва, че носи надежда за вечен живот на хората, но дали е така, дори това не се знае със сигурност. А ние сме твърде далеч от божественото ...

# 123
  • джакузита макузита
  • Мнения: 3
Не знам, но понякога оправдавайки избора си да останем на сигурното с дълг или това, че човекът, който ни обича не го заслужава, всъщност не го ли правим от егоизъм , да напуснем спокойния живот, от страх, че новото може да ни разочарова и накрая да останем без нищо?
Защото ако сме сигурни в изхода (хипотетично, защото няма как да стане) и знаем, че новата любов, страстната ще е успешна, няма да мислим толкова много за този, който не заслужава нашето предателство.
Точно, страхът е една от основните движещи сили при такива ситуации.

Цитат
И така, няма правилно решение в случая, има примирение с направен избор.
На никого не пожелавам примирение, освен в случаите, когато нямаме избор. Особено пък примирение със цял живот съпътстващо съмнение, ами ако ...

Ако човек не е удовлетворен, винаги съществува риска, животът да му предложи избор да удовлетвори празнотата си.

Много добре казано. 
И абсолютно вярно.

П.С. И аз съм бил на мястото на Клинт, разбира се не точно в същата ситуация, като във филма.

Общи условия

Активация на акаунт