Топче под мишниците...

  • 14 524
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 148
Някой имал ли е и каква е причината за появата му? newsm78

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 535
Първият път се оказа лимфен възел,а втория топче гной.

# 2
  • Мнения: 4 496
Темата не е за тук.
Може би е лимфен възел. Отиди на лекар.

# 3
  • Мнения: 348
Мой познат има доста проблеми с това и при него е някакво подуване на лимфните възли. При жените най-добре е да се направи мамография или екография на гърдите за да се изключи нещо по сериозно.

# 4
  • Мнения: 148
Мой познат има доста проблеми с това и при него е някакво подуване на лимфните възли. При жените най-добре е да се направи мамография или екография на гърдите за да се изключи нещо по сериозно.
Да нямате предвид рак на гърдата?

# 5
  • Мнения: 2 229
Може да е подкожен косъм, но ако е това, би трябвало да си личи.

# 6
  • Мнения: 148
Може да е подкожен косъм, но ако е това, би трябвало да си личи.
Не, просто е много подуто...

# 7
  • Мнения: 348
Мишницата е деликатна зона. Може да е съвсем незначително и да е косъм или лимфен възел, но все пак би трябвало да идеш да те видят. Винаги препоръчват месечно да опипваш гърдите по едно и също време на цикъла, като започваш от мишницата. Не се плаши, но като имаш възможност иди.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 765
Върви на лекар! Може да е лимфен възел, някакво мастно образувание.. Дори и най-дребното нещо да е, хубаво е да те погледне лекар Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 1 311
При мен се оказа възпалена потна жлеза и я отстраниха с една лека операция,най-добре отиди на лекар не отлагай защото може да стане много по зле!

# 10
  • София
  • Мнения: 4 052
Аз, си направих подобно топче с кола маска. Вече няколко години не ми създава проблеми.
И на двете мишници ли го имаш? Боли ли? От кога е? Хубаво е да идеш на лекар, ама чак рак на гърдата...

# 11
  • София
  • Мнения: 1 311
Аз, си направих подобно топче с кола маска. Вече няколко години не ми създава проблеми.
И на двете мишници ли го имаш? Боли ли? От кога е? Хубаво е да идеш на лекар, ама чак рак на гърдата...
Аз си го направих с епилатора и така 10 години,но това лято се възпали доста и се наложи да го оперирам....и наистина може да е раково образубание така че непременно на лекар  Hug

# 12
  • Мнения: 3
Смятам., че е най-правилно да отидеш на лекар. Иначе тук само предположения ще чуеш. Outta Joint

# 13
  • Мнения: 431
Първият път се оказа лимфен възел,а втория топче гной.
Може ли да разкажеш по-подробно за втория случай?!
Аз тези дни си намерих едно такова... и беше загнояло  Shocked струва ми се, че е някакво врастнало косъмче; мажа се с ихтиол и се чудя дали ще мине така, или ще се наложи операция...  Shocked

# 14
  • Мнения: 1 567
Да нямате предвид рак на гърдата?

Дори и рак на гърдата да е, "хванат" на време, се води лечим...
И за да се избегнат излишните притеснения, посещение при лекар - мамолог...

# 15
  • Мнения: 623
ВИЖ СЕГА СХЕМАТА Е СЛЕДНАТА: ОТИВАШ ПРИ ЛИЧНИЯ ЛЕКАР, ТОЙ ТИ ДАВА НАПРАВЛЕНИЕ ЗА ГИНЕКОЛОГ, А ОТ ТАМ ТОЙ ТИ ДАВА НАПРАВЛЕНИЕ ДА ТИ БЪДЕ НАПРАВЕНА ЕХОГРАФИЯ ИЛИ МАМОГРАФИЯ
КОЕ ОТ ДВЕТЕ  ЗАВИСИ ОТ ВЪЗРАСТТА

И МОГА САМО ДА ТИ КАЖА БЕЖ БЪРЗО ПО ПЪТЯ КОИТО СЪМ ТИ ОПИСАЛА

Възможно е личния да те прати директно на хирург, защото от тази година пращат директно там.
Хирурга ще прецини дали да те прати на екография или мамография

И както казва veselinap, хванат навреме Рака е личим

ТИ ИМАШ ЗА ЗАДАЧА ДА ОТИДЕШ ДА СЕ ПРОВЕРИШ И АКО ИМЕ НЕЩО ТАКОВА ДА СЕ ХВАНЕ НА ВРЕМЕ
А много е вероятно да няма нищо, но това трябва да се провери от лекар
И не винаги е злокачествено има и доброкачествени образования.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Здравей и от мен! от много неща може да е това топче - появявало ми си и един път и тогава ми се оправи с листо от растението Дебела Мара. Но наистина много зависи какво е! За твое успокоение най-добре се консултирай с лекар  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 148
Здравей и от мен! от много неща може да е това топче - появявало ми си и един път и тогава ми се оправи с листо от растението Дебела Мара. Но наистина много зависи какво е! За твое успокоение най-добре се консултирай с лекар  Simple Smile
   А къде да намеря Дебела Мара? Това не е ли наркотик?

# 18
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Върви на лекар! Може да е лимфен възел, някакво мастно образувание.. Дори и най-дребното нещо да е, хубаво е да те погледне лекар Hug

Peace

# 19
  • Мнения: 1 496
Здравей , възможно е да се касае за увеличен лимфен възел , като както казаха момичетата преди мен, възпалението на лимфите в тази област се свързват с гърдите . Друго , което мен доста пъти ме шашка е , че при честото бръснене ми се появяват едни подкожни доста болезнени понякога пъпки  , но аз ги различавам от един лимфен възел . Минава ми за ден - два. Може да са няколко неща поне  , така , че ако те притеснява нещо отиди на лекар , най - малкото личния също може да ти каже лимфен възел ли е или не .

# 20
  • Мнения: 21
Winkipinki  при повечето от нас хората визирайки най-вече себе си ни е страх да отидем на преглед и то не от манипулацията от самият преглед ,а от това каква диагноза ще ни постави лекаря,но не се чуди ,а иди на лекар,защото може да се окаже ,че е всичко,от нещо безобидно ,до нещо сериозно,но всяка болест открита и лекувана навреме е лечима! Пожелавам ти успех и дано всичко е ОК!!!

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Хах ти направо ме хвърли в размисъл.....не е наркотик  Laughing Това е растение с доста дебели листа, с ципа, която се обелва и след това листото се слага на въпросното място! Ето ти малко инфо: "така наречената Дебела Мара принадлежи към семейство Тлъстигови. То е представено от множество растения, широко разпространени из сухите, каменисти, сипейни места в цялата ни страна. Много от тях, отглеждани в саксии, допринасят за уюта в нашия дом и са достъпен лечебен дар на природата. Листата на Дебела Мара притежават болкоуспокояващи, противовъзпалителни, антибактериални свойства и способстват за бързото заздравяване на рани"

# 22
  • Мнения: 143
лятото имах такъв проблем,след бръснене под мишницата.Беше се появило болезнено топче ,но се оказа че се е запушила пора,така че споко.Препоръчвам ти да отидеш на лекар за да те видят.

# 23
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
ВИЖ СЕГА СХЕМАТА Е СЛЕДНАТА: ОТИВАШ ПРИ ЛИЧНИЯ ЛЕКАР, ТОЙ ТИ ДАВА НАПРАВЛЕНИЕ ЗА ГИНЕКОЛОГ, А ОТ ТАМ ТОЙ ТИ ДАВА НАПРАВЛЕНИЕ ДА ТИ БЪДЕ НАПРАВЕНА ЕХОГРАФИЯ ИЛИ МАМОГРАФИЯ
КОЕ ОТ ДВЕТЕ  ЗАВИСИ ОТ ВЪЗРАСТТА

И МОГА САМО ДА ТИ КАЖА БЕЖ БЪРЗО ПО ПЪТЯ КОИТО СЪМ ТИ ОПИСАЛА

Възможно е личния да те прати директно на хирург, защото от тази година пращат директно там.
Хирурга ще прецини дали да те прати на екография или мамография

И както казва veselinap, хванат навреме Рака е личим

ТИ ИМАШ ЗА ЗАДАЧА ДА ОТИДЕШ ДА СЕ ПРОВЕРИШ И АКО ИМЕ НЕЩО ТАКОВА ДА СЕ ХВАНЕ НА ВРЕМЕ
А много е вероятно да няма нищо, но това трябва да се провери от лекар
И не винаги е злокачествено има и доброкачествени образования.



От тази година има новост в реда за издаване на направление за преглед на гърдите вече и личните лекари могат да издават такова направление,това е възможно след промени в рамковото споразумение.Вече не е необходимо да ходите при личния лекар който да ви даде направление за хирург или гинеколог и вече той ако реши да даде направление за посещение при мамолог.Вече чрез личния лекар има директен достъп до мамолог и мамологичен преглед.
Запазва се и правото на специалисти по аг и хирургия да могат да дават направление за мамолог.Така,че ако личният лекар е свършил направленията може да се отиде или при хирург или при аг специалист за да ви даде той направление за специалист мамолог. Другия вариант е директно да отидете при избрания от вас специалист мамолог като си платите прегледа.

# 24
  • София
  • Мнения: 619
Възпалявало ми се е на 2 пъти лимфен възел там и ми се е получаво топченце,което много боли!Отиди на лекар.Иначе в моя случай мина от само себе си!

# 25
  • Мнения: 421
момичета ,сори за спама,не искам да отварям нова тема.но на мен ми се появи такова топче на клепача от вътрешната страна.бях на лекар/обаче не на очен/ каза ,че било не6то като киста Rolling Eyes.на някой случвало ли му се е? понякога се увеличава ,понякога намалява като почти не се забелязва... знам ,че трябва да отида на очен ,ама от страх се мотая още Sad

# 26
  • София
  • Мнения: 1 311
Най-добре не се бави,а отивай на специалист .....   Peace

Общи условия

Активация на акаунт