Голяма "нухална транслуценция".

  • 53 499
  • 233
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
Мисля, че в случая не става въпрос, кой какво ще премери, а какъв риск си готова да поемеш. Ако утре друг ти каже - "ами в границата е" - как ще постъпиш? Ще повярваш на по-добрата диагноза, на по-лошата или през цялата си бременност ще се притесняваш? Аз не бих се двоумила да направя амнио, но явно за повечето жени това звучи ужасяващо плашещо.
Знам, че искаш просто всичко да се окаже грешка, да не се е случвало, да го забравиш и да не се притесняваш повече. Повярвай ми, разбирам те, съвсем наскоро бях на твоето място - пак ставаше дума за измерване, пак прогнозите не бяха много положителни.
Желая ти всички притеснения да се окажат излишни и съвсем скоро да се успокоиш.  Peace

# 31
  • Мнения: 4 433
Биа миличка,надявам се всичко да е наред Praynig Hug Hug Hug Heart Eyes

# 32
  • София
  • Мнения: 1 946
Дано всичко е наред с бебенцето ти  Praynig
Подкрепям съвета на другите да потърсиш второ мнение и да не бързаш с амниоцентезата.  Peace

# 33
  • Мнения: 400
Няма нищо страшно в амниоцентезата!Правила съм 2 пъти. Чудя се на съвети от рода "Не бързай,помисли преди да я направиш..........спокойно!"Всички добре знаете,че това е единственият диагностичен метод за установяване на хромозомен проблем.
Нас твое място,Биа,не бих се замислила дали да направя амнио,при този резултат.И да потърсиш второ мнение-какво?Ще си по-спокойна ли?Или ще разчиташ на феталните морфологии /които са наистина мн.важни/,но те не "хващат" синдром на Даун.Аз бях такъв случай!!!Но бях пропуснала прегледа с нухалната транслусценция с въпросната злополучна бременност.
Не бих искала да те плаша.Но за твое спокойствие /и информираност!/ е добре да направиш амниоцентеза.Не боли,няма страшно WinkПо-страшено е времето докато чакаш резултата.Пожелавам ти всичко да е наред,от сърце го желая Hug
Успех!

# 34
  • Мнения: 1 919
дано всичко е наред, uanda много добре го е казъла  bouquet

# 35
  • Мнения: 741
Аз също съм правила амниоцентеза- изобщо не е болезнена, нито пък страшна процедура. Трае няколко минути, след това ставаш и си тръгваш. Не съм имала никакви проблеми след това. По- неприятно е чакането на резултатите, но по- добре да си наясно какво се случва след една седмица чакане, отколкото след раждането! Дано всичко си е наред с твоето бебче Praynig

# 36
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
ако решиш да вземеш второ мнение ти препоръчвам д-р мария Янкова - тинка киркова. момичето работи на някакъв много високоразделителен уред, смята риска не само за даун и прави ранна амниоцентеза ако се налага.

# 37
  • София
  • Мнения: 12 554
ако решиш да вземеш второ мнение ти препоръчвам д-р мария Янкова - тинка киркова. момичето работи на някакъв много високоразделителен уред, смята риска не само за даун и прави ранна амниоцентеза ако се налага.

Янкова все още е твърде млада и няма достатъчно опит.
В ситуацията е добре да бъде потърсено мнение от достатъчно опитен и рутиниран специалист - като доц. Томова или Димитрова.

# 38
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300

Янкова все още е твърде млада и няма достатъчно опит.
В ситуацията е добре да бъде потърсено мнение от достатъчно опитен и рутиниран специалист - като доц. Томова или Димитрова.

мисля, че е професионалист именно в тази област, специализирала е точно това и е сертифицирана в англия. не искам да спорим. ако не ти вдъхва доверие - това е отделна причина и е достатъчна за да се потърси друг лекар. не мисля, че възрастта е толкова голям фактор.

# 39
  • Мнения: 2 746
Отново ще повторя думите на доц.Балев от Варна : " на фетална морфология се измерват косвени показатели, само амниоцентезата дава гарантирани резултати".

# 40
  • Мнения: 826
Позволявам си да копна част от разказ на бъдеща мама на близнаци

"Бяхме при д-р Марков, който видя ясно, че съм развила Т-синдром. Това беше възможно най-лошият сценарий и надеждите ни бавно угасват".

За да не ти копирам 12 страници тема - да ти кажа - бебетата се оказа, че НЯМАТ Т-синдром т.е поредната грешна диагноза на този лекар. Само дето майката преживя ужасни дни и нощи заради него.

Така че моля те отиди на втори преглед!
  Това е едно от нашите майчета (от Майския форум 2009г.).  Наистина момичето преживя кошмарни дни и ние бяхме на тръни и се молехме да е грешка. Така се и оказа и сега майката (чака близначета - момиченца Heart Eyes) гледа с оптимизъм на нещата и даже подкрепя с хубави думи други притеснени жени. Подкрепям и аз да отидеш при втори специалист,защото наистина в последно време Марков се изказва малко крайно и притеснява не една майка. Успех и дано всичко е наред. Praynig Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 41
  • Мнения: 9 973
Биа` успокой се!Всичко ще е наред!!!!!!!!

# 42
  • София
  • Мнения: 6 074
Лично за мен твоята стойност на НТ си е в норма. Подкрепям идеята за второ мнение, но ако идеш при д-р Димитрова, по възможност не казвай, че Марков те е гледал. Те, доколкото знам, се подкрепят и си поддържат становищата. А ако може да те успокои само амниоцентезата - направи я!! Стискам палци!  Peace

# 43
  • Мнения: 2 374
Момичета сърдечно ви благодаря наистина за отговорите и загрижеността ви.Много си ви обичам и се радвам,че ви има,вдъхвате ми кураж и сигурност.....Наистина. Heart EyesНе съм от тези хора,които обичат да правят комплименти и да се превъзнасят.Радвам се,че ви има. Hug

Така.Първо сори,че се включвам чак днес,но ми спряха нета вчера и нямаше как да пиша,защото само това ми беше до главата да го платя.Днес направих БХС и чакам петък за резултата,но дори да направя преглед при втори човек аз пак няма да съм спокойна докато не направя амниоцентезата.....до този извод стигнах тези 2 нощи,все пак още го мисля не съм сигурна какво ще стане,но май си вървя към амниото,защото само тя ми дава сигурността,която аз искам.Готова съм да поема всякакъв риск с цената на това бебето ми е да е живо и здраво и неувредено(най-важното),а днес имам хубавото чувство,че това е един гаден кошмар,но ще се види.
Мерси още веднъж,ще се включвам! Heart Eyes Hug

# 44
  • Мнения: 7 723
Биа, с теб сме  Heart Eyes Стискаме палци  Praynig Hug

Общи условия

Активация на акаунт