ЗА ОПАСНИТЕ ПЮРЕТА

  • 6 103
  • 96
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 19 317
Писах на централата.
 Ето отговорът:
Sehr geehrte Frau S,

vielen Dank, dass Sie sich in dieser Sache direkt an uns wenden, so haben wir die Möglichkeit dazu Stellung zu nehmen. Die Pressemeldungen aus Bulgarien sind uns bekannt. Wir können jedoch nicht nachvollziehen, wodurch der Bezug zu HiPP Produkten entstanden ist.

 

Für unsere Produkte verwenden wir nur bestes Bio-Fleisch, das von Tieren aus anerkannten und kontrollierten Bio-Höfen stammt. Die Verwendung von Hormonen zur Förderung des Wachstums ist für Tiere, von denen Fleisch für HiPP gewonnen wird, streng verboten. Dies ist durch EU-Richtlinien für die Tierzucht und die EU-Ökoverordnung untersagt. Zusätzlich zu den strengen gesetzlichen Vorgaben für die biologische Erzeugung von Fleisch haben wir spezielle HiPP-eigene Anforderungen erarbeitet, auf deren Einhaltung die Betriebe verpflichtet sind. In einem umfangreichen Qualitätsmanagement werden Fleischlieferanten von HiPP auditiert und die Einhaltung unserer Vorgaben kontrolliert.

 

Wir bieten für die sensibelste Verbrauchergruppe der Babys nur sichere Produkte von höchster Qualität an. Diese Qualität wird durch ständige, umfassende Kontrollen sichergestellt. Bis zu 260 Kontrollen werden von Bodenkontrollen, über Rohwarenkontrollen bis zu den Untersuchungen des fertigen Produktes durchgeführt. Bei HiPP Produkten können Sie auf höchste Fleischqualität vertrauen. HiPP verfügt als Markenhersteller mit langer Tradition über jahrzehntelange Erfahrung - gerade in der Auswahl der Rohstoffe und der Qualitätssicherung.

 

Bestimmt helfen diese Informationen die einzigartige Qualität unserer HiPP Produkte aufzuzeigen. Alle HiPP Produkte können ohne Bedenken gereicht werden. Haben Sie noch weitere Fragen? Wir sind jederzeit wieder gerne für Sie da.

Mit freundlichen Grüßen
Doris Plath

# 46
  • София
  • Мнения: 15 242
Което на български означава, че........  Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 3 993
В_и_В_и , смили се над нас, невнимавалите в час по немски.... Laughing Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 12 178
 С помощта на чичо гугъл. Малко е смешно, но се разбира повече отколкото на немски. Wink

Уважаеми г-жа Ю,

Благодарим Ви, че като по този въпрос директно към нас, за да имат възможност да направят коментар. Пресата отделя от България, са известни на нас. Все пак, ние не можем да разберем, като по този начин позоваването на продукти HiPP стана.

 

За нашите продукти, ние използваме само най-добрите органично месо от животни от признати и контролирани органични ферми произход. Използването на хормони, за да стимулира растежа на животните, от които месото е получено за HiPP, е строго забранено. Това се дължи на директивите на ЕС за изследвания и ЕС Ökoverordnung забранено. В допълнение към строгите законови изисквания за биологично производство на месо, ние имаме специална HiPP собствените изисквания, разработени в които фирмите са извършени. В обширно качествено месо доставчиците ще бъдат проверявани от HiPP и спазването на изискванията на нашия контрол.

 

Ние предлагаме най-чувствителните групи на потребителите на бебета само безопасни продукти от високо качество. Това качество е чрез постоянна и пълна контрол. До 260 проверки на място за управление, контрол върху суровините до крайния продукт от разследванията, извършени. На HiPP продукти могат да бъдат намерени на най-високото качество на месото доверие. HiPP има марка производители с дълга традиция над десетилетия на опит - особено в селекцията на суровите материали и осигуряване на качеството.

 

Разбира се тази информация ще помогне на уникално качеството на нашите продукти HiPP шоу. HiPP Всички продукти може да бъде обслужен, без страх. Имате ли още въпроси? Ние винаги сме тук за вас.

С уважение,
Дорис Plath

# 49
  • София
  • Мнения: 15 242
Не съм и допускала, че може да се получи по-различен отговор.  Confused

# 50
  • Мнения: 19 317
Съжалявам, нямах време да кажа повече, защото малката ме дърпаше.
Както вече е преведено от гугъл, писмото е нищо особено. Казват, че знаят за скандала, но не могат да разберат как името на Хип се е набъркало в цялата история. Използват само био месо от признати и контролирани био ферми, където използването на хормони е напълно забранено. Това се забранява от директиви на ЕС за отглеждане на животни и от разпоредби на ЕС за органично култивиране. В допълнение на строгите законови разпоредби  за биологично производство на месо, Хип имат и собствени изисквания,които съответните ферми са задължени да изпълняват. Доставчиците на месо се проверяват за изпълнение на техните изисквания.
Извършват се до 260 вида контрол над продукцията- като се започне от контрол на земята, премине се през контрол на суровините и се стигне до изследвания на готовия продукт.

# 51
  • Мнения: 3 993
Не съм и допускала, че може да се получи по-различен отговор.  Confused

И аз.  Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 7
Шокирана съм от информацията, че в бебешкуте пюрета може да има хормони (захранвах почти само с ХИП - телешко, сега приготвям сама пюретата). Мисля, че наистина е крайно необходимо да се изследват бързо пюретата на ХИП и др. фирми, намерих една лаборатория в Австрия, която прави такива анализи -http://www.analytec.at/home.htm, утре ще се информирам за цената, пишете ми какжо мислите по въпроса - да изпратим ли проби от различни пюрета и как евентуално ще финансираме "проекта" (господари на ефира и др.)

# 53
  • София
  • Мнения: 12 178
 Според информацията, която имам такива изследвания могат да се направят и тук в
Централната лаборатория по ветеринарно-санитарна експертиза и екология (ЦЛВСЕЕ) тел/факс:02/979 1034; факс: 02/979 0742 адрес на управление и лаборатория: 1528 София, ул. “Искърско шосе” 5
http://www.nvms.government.bg/content.php?cntid=12

Някой говорил ли е с тях? Намерих в нета биография на тяхна служителка, а в задълженията и е влизало именно изследване на храни и меса за наличие на хормони.

# 54
  • Мнения: 13
Шокирана съм от информацията, че в бебешкуте пюрета може да има хормони (захранвах почти само с ХИП - телешко, сега приготвям сама пюретата). Мисля, че наистина е крайно необходимо да се изследват бързо пюретата на ХИП и др. фирми, намерих една лаборатория в Австрия, която прави такива анализи -http://www.analytec.at/home.htm, утре ще се информирам за цената, пишете ми какжо мислите по въпроса - да изпратим ли проби от различни пюрета и как евентуално ще финансираме "проекта" (господари на ефира и др.)
На мен ми предстои да захранвам малката с месно пюре и се бях доверила на ХИП,но след всичко прочетено до тук вече започнах да се колебая.Искам да изкажа благодарност към всички които разнищват тази тема и неуморно търсят истината и най-вече на Little winqels,която от самото начало се бори да се дадат ясни отговори по въпроса-браво мамче!

# 55
  • Мнения: 3 993
KRD, благодаря!  Hug В задънена улица съм, съмнявам се,че ще разберем нещо повече.

само за снимка , според информацията, която аз събрах, никъде в България не се прави такъв анализ. Аз говорих с лабораторията на ДВСК (Държавен ветеринарно-санитарен контрол), което предполагам, е тази същата, която ти си открила.

морков , направи контакт с тази лаборатория, разбери инфо и после ще го коментираме. Как ще финансираме зависи от цената.  Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 12 178
Little wingels Не знам с кого си говорила, но току що се обадих на посочените телефони и ми казаха, че правят точно такива изследвания. Утре между 9 и 13 ще има човек, който да ме осветли за процедурата и цените, защото сега говорих с лаборант. Това не е точно ДВСК, а Централната лаборатория по ветеринарно-санитарна експертиза и екология . Ако цените ни устройват ще изследваме ли тук или държиш в Австрия?

# 57
  • Мнения: 3 993
само за снимка, щом са ти казали, че правят точно този анализ, действай! Ветеринарната лекарка от лабораторията на ДВСК ме увери, че в България няма лаборатория с капацитет да прави такъв хормонален анализ. Нито дори частните, много от които не  са сертифицирани. Нито тя, нито някой от другите , с които разговарях, не ми е споменал даже за лабораторията, за която ти говориш. Не може да не знаят, че съществува,нали...
Къде да се направи анализа зависи от цената и от това кой ще я плаща. Нямам представа за каква сума става въпрос, може да е по джоба ми, кой знае! Laughing Ако се включи майката от Австрия, да даде повече инфо.

# 58
  • Мнения: 3 993
само за снимка, и все пак говорим за една и съща лаборатория. Аз съм разговаряла точно със същата лаборатория, ДВСК няма друга! на сайта, който си дала, ясно е дадена структурата на НВМС. ДВСК е дирекция в тази структура,а също и въпросната ЦВЛСЕЕ. Сега разгледах сайта по-подробно. Ти къде прочете, че правят такива анализи? Аз не видях такова нещо да пише.

# 59
  • София
  • Мнения: 12 178
В лабораторията ме увериха, че правят подобно изследване, а в биографията на лаборантката от същата лаборатория, на която попаднах пише  следното след Основни дейности и отговорности: "Контрол и анализ на хранителни продукти от животински произход за наличие на хормонални препарати и анаболни агенти."  Утре ще им се обадя, но ако изследването е по джоба ми държа да присъстваш, защото ти си най- убедена в наличието на хормони. Да не излезе после, че и представеният от мен документ е фалшив и пропаганден.
Честно казано аз вярвам на европейския био сертификат, чийто номер е изписан на етикета на пюретата, но след като пиша в темата не ми се иска да остана с чувството, че просто си чешем езиците. Обичам да  действам, а не да споря напразно. А и ако се сложи край на тази одисея от съмнения и догадки ще спя с чувство за изпълнен дълг. Wink

Общи условия

Активация на акаунт