Много голяма звезда в небето тази вечер.

  • 5 933
  • 38
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Или съм се преработила и давам на късо, или има нещо много ярко светещо на небето. Брат ми сега звъня да пита дали се вижда. Каза, че в София само то се вижда. Тук в Бургас има и други звездички, ама това чудо е много по - голямо и ярко. Дали и то е звезда  newsm78 или да ходя да си лягам, че днес ми е дошло в повечко седенето пред компютъра?

# 1
  • Мнения: 1 983
Пусто любопитство.
Станах сега, отворих прозореца и  наистина се вижда само тя. Много е ярка, няма абсолютно никакви други звезди. Shocked
Чак ме достраша,брррр. Crazy

# 2
  • Мнения: 476
Аз съм кьорава значи!  newsm78
Нищо не виждам (ама и гледката от апартамента ми не е във всички посоки де), а не ми се излиза с малчо навън...
Я кажете кво е това чудо?

# 3
  • Мнения: 2 590
Да и във Варна се вижда, даже аз я забелязах още миналата седмица и много се чудих. Извиках и приятеля ми да я види, посевдяхме 10-15 мин да наблюдаваме и се пробрахме, след известно време да кажем 2 часа се присетих да погледна отново и я нямаше  Shocked На следващата вечер пак същото.
Само, че тук се виждат и други звезди, но много слабо, а тази свети доста силни(определено не е Вечерницата).

# 4
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
И в Пазарджик се вижда само една, доста ярка звезда.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 623
В каква посока се вижда ?
Ние сме с източно изложение и нищо няма  Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 2 020
Момичета, това според мен не е звезда.
Това е Вечерницата, както народът нарича планетата Венера.  Flutter

# 7
  • Мнения: 1 983
В каква посока се вижда ?
Ние сме с източно изложение и нищо няма  Rolling Eyes

Моят прозорец, от който я видях, гледа към Витоша.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 983
сигурно е Юпитер!

Юпитер и Венера (астрономично)

Автор: LeoBedrosian
Дата: 28.11.2008 @ 11:14:07
Раздел: Други ...


Грижливо Юпитер бди.
Заспива Венера на юг.
Семеен уют.


Вечер, при ясно време на юг, югозапад близо до хоризонта може да видите две красиви ярки звезди. Всъщност съединението на две планети. По-малката, която е и по-високо е Юпитер, Главното римско божество, чийто древногръцки първообраз е Зевс. По-ярката е Венера, най-красивата, вечно влюбена и похотлива дъщеря на Юпитер. Афродита в древногръцки вариант, тя често изневерявала на съпруга си Вулкан и със смъртни и с безсмъртни. И била наказана с вечна младост, красота и неповяхващи чувства, не е зле!

По-късно от изток се ражда най-красивото съзвездие Орион следвано от звездата Сириус – най-ярката на нощния небосвод след Слънцето. И така в хармоничен космически транс следват съзвездия, планети, весели метеори, мъглявини и черни дупки. Добре поне, че последните не ги виждаме!
А грижовния баща, строг но справедлив отдавна простил прегрешенията на палавата си щерка търси всяка вечер нейната близост, вижте ги!



От тук:http://www.hulite.net/modules.php?name=News&file=print&sid=100095

# 9
  • София
  • Мнения: 2 623
В каква посока се вижда ?
Ние сме с източно изложение и нищо няма  Rolling Eyes

Моят прозорец, от който я видях, гледа към Витоша.

Значи на Юг предполагам  Hug

# 10
  • Мнения: 25 610
Проверих и аз.  Mr. Green
Докладвам: на юг се виждат 3-4 звезди, едната е по-ярка, другите са по-малки и бледи. Нищо необичайно нито в големината, нито в яркостта на по-голямата. Виждала съм и по-ярки.  Laughing

# 11
  • Мнения: 4 585
Това е руският космически кораб, който се натресе с хамериканския.
Американския падна на парчета в Хамериката, а този пада бавно все още почти цял.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Проверих и аз.  Mr. Green
Докладвам: на юг се виждат 3-4 звезди, едната е по-ярка, другите са по-малки и бледи. Нищо необичайно нито в големината, нито в яркостта на по-голямата. Виждала съм и по-ярки.  Laughing
Значи определено ми е време да си лягам. hahaha
Ако е метеорит не се притеснявам защото ще падне в щатите. Те винаги там падат.

# 13
  • София
  • Мнения: 177

Не, Бетелгейзе. Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 2 623
Проверих и аз.  Mr. Green
Докладвам: на юг се виждат 3-4 звезди, едната е по-ярка, другите са по-малки и бледи. Нищо необичайно нито в големината, нито в яркостта на по-голямата. Виждала съм и по-ярки.  Laughing

Като пътува до Юпитер, нали  Hug

Общи условия

Активация на акаунт