Маратонки в пералнята?

  • 8 106
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 280
Прала съм на 40 градуса няколко пъти - идеално си се изпират и досега не са се скапвали.
Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 177
Чувала съм, че някои ги слагат в платнена торбичка (с цип или копчета) или пък в стара калъфка за възглавница, но пак да се закопчава. Може би идеята е да не се мятат много из пералнята. Wink

# 17
И аз не си представям да ги пера на ръка.
В пералнята на 40 градуса ,с течен препарат- первол,наистина стават като нови. Peace

# 18
  • Мнения: 2 478
Пера всички маратонки,кецове,пантофи от плат в пералнята на 30 С с програма за фино пране без центрофуга.

# 19
  • Мнения: 13 624
Само аз май нямах късмет Sad прах ги веднъж на 30 градуса и после се разлепиха...и повече май няма да повторя

# 20
  • Мнения: 493
Прала съм в пералнята доста пъти и наистина се изпират страхотно на 30 градуса,но откакто родих не съм прала в пералнята.много ме е страх да не пренеса някоя мизерия на бебшките дрешки.Все пак с тия обувки ходя навън и като знам какви мизерий може да са се лепнали предпочитам да си ги пера на ръка.Накисвам ги в един леген и така.

# 21
  • Мнения: 2 407
И аз ги пера на 40 градуса.

# 22
  • Мнения: 8
Добре е да ги пуснеш с някви работни дрехи примерно. Стават като новички, но аз изпатих с едни с много мека кожа - раздра се.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 289
кожени маратонки според мен не бива да се перат в пералня. за другите няма проблем, старите си маратонки даже ги сушах в сушилнята
Точно обратното, на кожените нищо им няма, обаче черен естествен велур ако сложиш после излизат избелели и няма оправия. ooooh!Такава грешка направих аз, пуснах си почти нови маратонки от естествен велур и няма да ви казвам как ги изкарах, нито с боя спрей, нито с нищо неможах да ги оправя, съсипаха се и умрях от яд.Ноо съвсем скоро се сетих да пробвам последен вариант с химически маркер,оцветих ги и станаха като нови Joy,как не съм се сетила по рано незнам. Laughing

# 24
  • Мнения: 575
И на 60 градуса съм ги прала, нищо им няма.

# 25
  • Мнения: 196
Да ,пера всякакави обувки в пералната на не повече от 40 градуса понякога с цетрофуга даже... Hug няма им нищо.

# 26
  • Мнения: 739
Прала съм няколко пъти, без проблеми. Едните са по-стари и ги сложих в стара калъфка от възгавница, за да не се отрони случайно парченце от подметката. Обаче да ги мина и със сушилнята, не се бях сетила  Joy, задължително ще пробвам следващия път  Sunglasses. А на каква температура ги сушите  Thinking ?

# 27
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Ще се престраша да пусна и моите маратонки. Естествена кожа съм и досега това мее спирало да ги метна в пералнята. Дано няма проблеми после. Кожата не е от меките.

# 28
  • Мнения: 2 631
Ще се престраша да пусна и моите маратонки. Естествена кожа съм и досега това мее спирало да ги метна в пералнята. Дано няма проблеми после. Кожата не е от меките.


Абе как кожени маратонки в пералня, бе???  smile3555
За кожените обувки и маратонки има толкова много препарати, гъбички, силикони и какво ли още не.. Те се почистват, не се перат.....
Но ако ти стиска да си развалиш естествената кожа, пробвай  Whistling

Аз да кажа за нашта пералня - има си специална програма за спортни обувки и чудеса, прала съм си и пантофи в пералнята, но не виждам никаква разлика преди и след изпирането...  Tired
Тези дни отново ще ги пусна (този път с течен препарат), преди да ги сложа да спят летен сън в шкафа, та да видим...  Thinking

# 29
  • Мнения: 2 149
Женски,мъжки маратонки,кецове,обувки на дечко,чехли,пантофи - на 40 градуса,слагам си праха
или течния с който пера в момента.
И аз така Wink

Общи условия

Активация на акаунт