Помощ! Въпреки всичките усилия, кърмата намалява

  • 25 003
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 516
Започни да пиеш по-отрано Laughing И ние минахме лактационната криза,голям кошмар(7дни) Sad Заредих се с безалкохолна бира и пиех и с обяда. А след хранене българския чай за кърма.
Но започнах и да го будя към 3 през ноща,за да суче. От няколко дни нямаме проблеми, дори гърдите ми се препълват и денем.
Благодаря на мамите от форума  bouquetБез тях досега да съм дала АМ . Тук прочетох ,че трябва да си повтарям, че кърмата не може да спре и може да се увеличи. Само това ми даде увереност и сили. Успех и на теб Hug

# 31
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
По принцип млякото намалява вечер и се произвежда най-много през нощта. Нормално е в течение на деня да намалее, но не се заблуждавай, че свършва. Просто като намалее силата на струята някой бебчета не им се дърпа много-много и за това висят на гърдата и чакат млякото да слезе, което става по няколко пъти на едно кърмене. Такова наяждане отнема повече от онова, в което млякото му тече в устата пет минути и на бебо само му се налаг да гълта.

Smiling_Sisi щом бебето ти те дарява с много екстри, няма изобщо за какво да се притесняваш. Който не яде, не ака, който хапва добре- обратното  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 246
И при нас имаше такъв момент. Висеше ми на гърдата нонстоп. Имах чувството, че е сраснал с нея. Единственото нещо, което ме успокояваше беше, че има достатъчно напишкани памперси. Зарежи кантара. От него можеш само да психясаш. Нали и ти не ядеш всеки ден еднакво количество храна?
След великото висене на гъбдата бебока ме докара до хиперлактация, та отидохме за няколко месеца в другата крайност. Успокой се, защото самото притеснение може да ти намали кърмата. Трябва ти спокойствие.
Има и още един момент. Аз да си го кажа. В момента отново ми е силно намаляла кърмата, но причината е друга. Бременна съм.
Помисли ли и за това?
Въпреки всичко продължавам да кърмя.
Успех!

# 33
  • Мнения: 30
 Явно и ние преминаваме лактационната криза, но аз се притеснявам че много дълго нещо продължава това. Общо взето 2 дни няма кърма и той ми виси нон-стоп на гърдите, следващия ден се оправят нещата и всичко е уж нормално, но след това пак. Имам чувството, че ако не ми виси нон-стоп на гърдите, не ще да се произвежда пустата кърма.
Като са ми пълни гърдите той се наяжда за 10 мин., а иначе виси с часове.  Незнам дали е нормално това.

Abloy, честито за бебчето. При мен поне този фактор е изключен, предвид факта, че до скоро бях с лохии.

# 34
  • Мнения: 561
sladur4esta, защо не пробваш да го събуждаш за нощно кърмене?
Наддаването го отчитай в края на месеца, преди това няма особен смисъл. Бебетата не наддават равномерно.Лъчко редовно ми наддаваше по 100 грама за 10-12 дни и след това наваксваше.

# 35
  • Мнения: 30
От няколко дни започнах да го будя и нощем. Така че да имаме поне 2 хранения  между 3 и 8 ч. сутринта. Но ефекта засега е, че сутрин имам по-малко кърма.

# 36
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Сладурчеста, как установяваш, че има по-малко кърма сутрин?

# 37
  • Мнения: 30
Сладурчеста, как установяваш, че има по-малко кърма сутрин?
Ами гърдите си ги усещам по празни от преди. А и преди той се наяждаше само от едната сутрин, че даже му оставаше, а тези дни дори не му стига.

Освен това и кантара показва, че е изял по-малко

# 38
  • Мнения: 246

Abloy, честито за бебчето. При мен поне този фактор е изключен, предвид факта, че до скоро бях с лохии.


Нищо не е изключено. Преди да ме изпишат от болницата двама лекари ме предупредиха, че със сигурност не мога да забременея първите 27 дни след раждане. След това всичко е възможно.

Дано кърмата ти слезе по-бързо!

# 39
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Сладурчеста, надявам се скоро нещата да си дойдат на мястото, щом вече го и будиш нощем. Дори не е необходимо да го разбуждаш, повечето бебета се справят перфектно със сученето и в спящо състояние.
Пак ще повторя, че усещането за празнота в гърдите не е признак, че в тях няма мляко. Да, когато ги усещаш напрегнати, млякото изтича на по-силна струя и бебчо полага по-малко усилия. А в обичайния случай му се налага да се потруди повечко за да се нахрани.
Пишеш, че вечер суче около 2 часа. Това също е и начин да осводи натрупаното напрежение от нови емоции през деня. А и в късния следобед къщата се изпълва с хора, през деня, предполагам, е само с мама, а привечер е поне и тати, а може би още гости и всеки му се радва. Опитай да се усамотите преди кърменето, поговори му, попей му, поне десетина минутки и след това започнете да се храните.
П.П.
Искаш ли един ден да записваш в колко часа и по колко минути е сукал, колко са напишканите и нааканите пампи и да видим как стоят нещата? Ако теглиш, напиши и грамажите, които е изял. Пиши и кога се цедиш, по колко мл.

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 23:07 от микки

# 40
  • Мнения: 1 048
ние сме на 25 дни и сме с подобен проблем,храним се на поискване(ако може така да се каже-ту той си иска ту аз го будя-на около 2.5-3),хапваме и вечер,не използваме биби,не пием вода.Последните 3 дни са много различни,но притесненията ми са все едни и същи-яде ли достатъчно и имам ли кърма.Гърдите ми са меки от доста време вече и все си мисля че бебо не суче достатъчно и ефективно.От известно време(седмица) не акаме след всяко хранене, 2-3-4 на ден,пико има във всеки памперс,но не знам по колко точно,често пикаме и навън така че се събират около 10 предполагам.Една вечер преди няколко нощи бебчо яде 3-4 пъти -суче  3-4 мин унесе се и заспи,сложа го да спи почва да мрънка и да е неспокоен,пак го сложа да суче   пак заспи,сложа го да спи и след почва да мрънка,така цяла нощ,а не мога и да го оригвам защото все заспива на гърда.Много се притесних и за него и за производството на кърма и реших сутринта да се изцедя,ама преди това да дам на бебчо да видим какво ще изсучи-сука  3-4мин от едната гърда спря да гълта,реших да го сложа на другата и там така,пак го върнах на първата и така 4-5 пъти,а той не се отказва нервничи,ама търси гърдата,захапва,пуска,захапва,гърчи се,понякога проплаква и аз не знам иска още да яде и не му стига или иска просто да си суче,така 1 час,реших да го махна защото вече ми писна да се подмятаме ляво-дясно през 5 мин.Пуснах помпата-електрическа е и познайте-2 капки от едната гърда и 2 от другата.Захвърлих помпата.Така се продължи цял ден-едната гърда,втората,понякога пак първата и пак втората ....На следващия ден подобно,даже по-зле,може да се каже че нито яде нито спи,че го мъчат и колики(малко по-специални-напъва се,зачервява се,мрънка,маха с крака и ръце),по обяд поспа в/у мама около 3 часа стана и се наяде прилично и от двете гърди без нервничене накрая пусна и заспа доволен,така почти целия ден.Днес аз бях толкова весела доволна и след едно нормално хранене се почна няма и час и пак на гърда цокне 2 пъти и пак нервничи,след няма и час пак така,след което цоква 2-3 пъти я гълта я не заспива след 30мин пак се буди реве пак на гърда 2 мин пак заспива,не знам какво да го правя така е цял ден-имаме 3 акита,2 от тях са много малки и 5-6пикота,ама едва ли се е наял поне веднъж и така до 16 часа нито яде нито спа,сега спи явно много се изтощи....

# 41
  • Мнения: 516
Норчи, виждам,че още продължават неволите при вас. Нямаш ли някоя приятелка кърмила успешно бебето си? Да дойде,да присъства на кърменето , дори и само за морална подкрепа. Друг вариант е да викнеш педиатър в къщи, да погледне как суче бебо. Но след като досега е наддавал добре не би трябвало да има проблем със захващането.
Вчера вечерта и моя бебок ми направи едни номера- сука и после голям рев. Мислех,че нямам кърма(не че имах много де). Изцедих около 15мл в чашка и му ги дадох с лъжичка. По-скоро му ги излях в устата, той не прояви желание.Това ме навежда на мисълта,че не е бил гладен, а повече превъзбуден.
Може детенцето ти да е по-чуствително.

# 42
  • Мнения: 561
nor4y, отчитай "производството на кърма" по наддаването на бебето. Ако го мързи да суче задното мляко, можеш да пробваш да изстискваш малко, докато суче, за да му събудиш интереса и да го задържиш на гърдата Wink. Пробвай различни пози на кърмене докато намерите оптималната, обърни внимание дали захапва добре.
sladur4esta, какво стана с вас?

# 43
  • Мнения: 567
Ей мамчета първо да ви кажа - не се шашкайте , не се притеснявайте и се успокойте.Психиката може да ви изиграе номер, за това преди всичко спокойствие. Всяка жена има кърма тя не намалява а се установява производството спрямо нуждите на бебето. И аз минах през същия стрес- яде ли неяде ли, не усещам да преглъща, след 30 мин пак глад , гърдите меки даже ми станаха и по малки от колкото бяха в началото и сега се питам защо съм се мъчила с такива въпроси а не съм била по спокойна.Кърми когато поиска,даже и през 30 мин.Събуждай през ноща.Няма по добра стимулация от нощното кърмене. А този бум в разтежа при нас не бе 2-3 дни , а по 10-15 дни.Имаше дни когато само това правех-кърмех.А и нали наддава нормално- е споко тогава. И махайте кантарте. Аз нито веднъж не претеглих бебка , къде от страх , къде от суеверие Wink Даже и не акахме всеки ден , а през 2-3 ,рекорда беше 6 дни и накрая на месеца 1,100 бяхме качили.Вкрая на месеца ставаме на 4 месеца и гърдите ми са страшно меки  и малки(а аз имах много малки гърди ,едва си намирах сутиен Cry ) , но аз се успокоявам - Кърма има. Даже и като плаче след като се накърми аз се успокоявам че не е от глад, а нещо друго я мъчи и просто я гушам. А имаме периоди когато просто си стои на цицата и я ближе и си играе с нея LaughingНяма почивка за мамите в началото Grinning Когато попитах моя приятелка препатила така: до кога, а отговора и до 1 год.- щях да се побъркам. Затова само спокойствие и "почивка" Wink

# 44
  • Мнения: 9
Здравейте момичета.
Аз имам същите проблеми с кърмата. Да Ви кажа честно не мога да определя дали е лактационна криза, кърмаческа стачка или бум в растежа, а имам съмнения и за зъбки. Имам чувството, че е всичко накуп. На кратко ще споделя как стоят нещата. От една седмица малкия е почти нон стоп на гърдите ми, цока по 9-10 пъти. Кърмя го през 2 часа, а последните два дена той си иска и през час и половина. През нощта (мезду 00.00 и 8.00 часа) цока 2-3 пъти. През дена цоква 1-2 минути и почва да се дърпа. Случва се когато тегли да помрънква, не плаче, а просто скимти. Докато суче, червата му къркорят и моята първа асоциация е, че е от глад. А всъщност след кърмене не реве. Предлагам му и двете гърди, но не всеки път иска да суче и от двете. По въпроса за напишканите памперси - имаме на ден по 3 добре, според мен, намокрени. В тази връзка какво разбирате под добре напулнени пампи?
Пия течности, около 3 литра на ден, взимам бирена мая, пия и по чаша бира вечер, пия и от българския чай за лактация. Знам, че трябва спокойствие и почивка, общувам си с майки с дълъг стаж по кърмене. И въпреки всичко си задавам въпроса дали правя най-доброто за него? Аз също съм с много малки гърди (знам,че в случая размера няма значение) и не съм с амбиции да кърмя много продължително време, иска ми се до 6-тия месец. Поне засега нямам намерение да се отказвам, а и в началото имах толкова проблеми с гърдите и остоях, за да стигна дотук.
Момичета, не губете кураж, стискайте зъби и дано скоро преминет тези проблеми при всички нас.  Hug
 

Общи условия

Активация на акаунт