Как да се справя с киселините по време на бременност??

  • 34 224
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 475
В началото на 6-ти месец съм, и от две седмици всеки ден имам киселини, като с всеки изминал ден положението става все по-лошо, никога преди не съм имала киселини, когато не бях бременна!Вечерно време имам чувството, че ми се качват до гърлото и всеки момент ще повърна, тази сутрин още от сутринта съм така!! Не ме съветвайте за хлебна сода, тъй като знам, че е много вредна за стомаха! Някакви други изпитани методи, които са съвместими с бремеността??!!!!

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 12:39 от somebody

# 1
  • Мнения: 80
Здравей и аз имах голям проблем със киселините и пиех " Талцид" на мен много ми помогна. Peace

# 2
  • Мнения: 228
изяждах една ябълка   Hands Thumbsup

# 3
  • София
  • Мнения: 1 020
Моя приятелка се спасяваше със сода Peace. И Талцид разбира се.

# 4
  • Мнения: 4 434
Единствено ябълка ми помагаше,имах страшно много и аз Twisted Evil
Също лягах на две възглавници.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
На мен ми помагаше само газирана вода,аз от разните там прахчета повръщах.Другото,което можеш да направиш е да наблюдаваш от кои точно храни получаваш киселини и да ги избягваш.

# 6
  • Мнения: 1 740
Само газирана вода, а имах ужасно много киселини .

# 7
  • Мнения: 820
Повече вода, ябълка, талцид.

# 8
  • Мнения: 139
Мен само Талцид ме спасяваше! Пробвайте го Peace

# 9
  • Мнения: 2 110
Избягвай кисело,пикантно и сладко. Храни се честичко по малко. Аз съм против содата и Талцит, все пак си бременна.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 508
Талцидът ме спаси! Аз бях много зле, направо повръщах и ми беше лошо нон-стоп. Един Талцид и всичко минава! Peace

# 11
  • Мнения: 9 814
Този съвет получих от професор гастроентеролог- всеки ден да се пият по две чаши отвара от водата, в която е варено жито.

# 12
  • Мнения: 3 372
Помага Спрайт Peace

# 13
  • Мнения: 498
Повече вода, ябълка, талцид.
при мен това беше решението

# 14
  • Мнения: 4 335
И аз имах много киселини,нищо не ми помагаше напьлно Tired
Но ме облекчаваше газираната вода,мандарини,дьвки.

# 15
  • Мнения: 9 973
талцид

# 16
  • Мнения: 805
Като родих от веднъжсе оправих.
Преди това нищо не ми помагаше...

# 17
  • Мнения: 501
Само Талцид ми помага, но киселините са ужасни и дъвча по 5-6 хапчета на ден и спя с две възглавници.

# 18
  • Мнения: 626
И аз се присъединявам към другите , какво ли не опитах само Талцит успя да ми помогне

# 19
  • Мнения: 14
Според бъдещите мами в Априлската отчетна тема, много им помага студено прясно мляко Peace

# 20
  • Мнения: 493
Или хапвах по няколко лъжици кисело мляко или пиех Талцид.Имах ужасни киселини и като излязох от упойката след няколко часа усетих,че вече ги няма и бях много щастлива от този факт.Имах чувството,че никога няма да се махнат.

# 21
  • Мнения: 101
Мен само Талцид ме спасяваше! Пробвайте го Peace

 newsm10

# 22
  • София
  • Мнения: 1 273
И при мен положението е същото. Аз сега съм в началото на 7 месец и става все по-зле  Sad  Cry Единственото, което ми помага е кисело мляко, гледам да е "Родопея" или някое друго, което вкисва (колкото по-вкисва толкова е по-добър ефректа  Peace ). След всяко хранене хапвам по 2-3 лъжици и като имам проблеми пак. Доста бързо минава, но за съжаление не трае много дълго  Cry Друго което ми помага е чай от лайка без да е подсладен  Peace

# 23
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
 На мен ми помагаха Талцид ,а също и газирана вода или кола.Или пък смес от захар,сода и лимонтозу с вода

# 24
  • София
  • Мнения: 295
Основно Талцид, понякога и газираната вода ми помагаше...

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 194
Аз страдах от жестоки киселини от 5-тия месец до края (хубавото е, че изчезват моментално след раждането). Талцидът почти нямаше ефект, единствено сода бикарбонат ми помагаше. Виждам, че някои майки са писали за газираната вода, но това се дължи на факта, че в някои марки- Kinley например- има сода бикарбонат, иначе само по себе си газираното увеличава киселините.
Докторът, който следеше бремеността ми, ме увери, че стига да не прекалявам със содата, проблем няма.

# 26
  • Мнения: 2 005
Пиех сода за киселините или Талцид .

# 27
  • Мнения: 1 558
Аз ядях ябълки,но не ми помагаха.Не искам да те съветвам за хлебната сода,но на мен гинеколожката ми каза да пия само това Peace

# 28
  • Мнения: 1 475
мерси на всички за съветите, засега съм на газирана вода и една ябълка и изчезнаха за момента!  Hug

# 29
  • Мнения: 292
През самата бременност имах много малко киселини (а преди нея изобщо, не знаех какво е това да имаш киселини) и това което ми помагаше най много беше водата. По минимум 1,5л на ден. Пиех я на стайна температура, бавно на малки глътки. Звучи странно, но единствено това ми помагаше (и хапчетата, но те си стояха в Чантата, почти недокосвани). И хапвай повече ябълки, но от сладките сортове.
Дано да ти минат скоро, че наистина е неприятно.   bouquet

# 30
  • София
  • Мнения: 53
И аз бях със зверски киселини през последните месеци от бременността ми, и една докторка ми препоръча NEXIUM - действа страхотно, но все пак се консултирай с лекаря, който те наблюдава

# 31
  • Мнения: 237
Първо_ спри с пържените храни,и после много газирана вода, ябълки и когато положението е много тежко близни малко лимонтозу и пак газирана вода, мен това ме спасява6е

# 32
  • Мнения: 3
Подкрепям - не е нужно да се мъчиш, ако се съмняваш-консултирай се с доки

# 33
  • Мнения: 16
пробваи с талцит -три мен ефекта беше повече от добър!!!  Peace



# 34
  • Мнения: 15
И аз бях с киселини Sick, май най вече търпение ти трябва....и пий много вода, против медикаментите съм. На мен ми беше най зле от банани...

# 35
  • София
  • Мнения: 18
И при първата бременност и при тази единствено Талцид ме стасява. Но открих още нещо, което е интересно. Една приятелка ми каза, че слънчогледовите семки помагат за премахването на киселините. Реших да пробвам и най-странното е, че наистина подейства... Не знам коя точно съставка на семките помага  newsm78, но определено съм доволна от резултата! Wink

# 36
  • Мнения: 1 896
На много хора помага дъвчене на дъвка без захар, но може би не е баш за най-тежките случаи. Аз имах много малко киселини само по средата на първата бременност, но на много майки от отчетните също им действаше дъвката.

# 37
  • Мнения: 53
Прясното мляко единствено ми помагаше и то студено.

# 38
  • Мнения: 2 013
Вземи си талцид и се подготви зе бебок с мнооого коса!  Laughing

# 39
  • Мнения: 494
Аз пиех сода. Успокояваше ме малко. Само да кажа, че киселините на се признак за коса. Аз се скъсах от киселини, накрая дори не можех да спя от тях, а бебо се роди с няколко косъма на главата. Моя приятелка нямаше киселини въопще, а бебето и се роди с коса, която може да се хване на опашка Simple Smile

# 40
  • Мнения: 826
Аз ям ябълка или пия натурален сок от ябълка. Също, избягвам да вечерям обилно и много късно, защото точно тогава имам най-неприятни киселини. В общи линии, нищо не ми помага особено и търпя, къде ще ходя.  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 222
Колкото и странно да звучи - на мен ми помага сок от изцеден лимон, разреден с водичка. Ям и много портокали, и тогава положението е още по-добре. Иначе киселини преди да забременея - не знаех какво са.

# 42
  • Мнения: 2 334
Нищо не ми помагаше освен Талцид.

# 43
  • София
  • Мнения: 604
Венага казвам-аз се оправях със Стопацид. Тогавашната ми шефка ме светна по въпроса като ме  гледаше как ядох сода Embarassed
Стопацид си е за бременни, стъфкват се и само след секунди киселините отминават. Допустимо е на ден да се пият до към 10 - 12 хапчета(така пише, аз съм пила максимум по 3-4). Струва 1.30 някъде и са 20 хапчета Peace

# 44
  • Мнения: 79
Аз почти от самото начало имам киселини,
 справям се с тях с кисело мляко и тиквени семки много ми помагат

# 45
  • София
  • Мнения: 1 626
Не знаех какво е човек да има киселини преди бременноста. Появиха се към 7 месец и до края ми стопиха нервите направо. Не можех да заспя от това. Дъвчех Талцид и се успокояваха нещата.

# 46
  • Мнения: 80
Газирана вода, и като легна, главата на по-висака възглавница задължително, иначе -ужас. И избягвах храните, от които усещах, че ми стават повече.

# 47
  • Мнения: 2 521
Вземи си талцид и се подготви зе бебок с мнооого коса!  Laughing
Не е задължително WinkИ с двете имах много киселини.Едното се роди с коса,а другото без
.Естествено,момичето беше с косата Laughing
За киселините-само раждането ми помогна на мен Mr. Green
Добре е че на теб ти действат ябълката,и газираната вода-поне ще облекчат положението докато дойде време да раждаш  Wink

# 48
  • Мнения: 8 999
И аз имах много гадни киселини. Но не съм повръщала. Нищо не предприех, за да облекча положението - търпях. Когато станеха непоносими, хапвах нещо, за да успокоя пристъпа, но от друга страна пък всяка хапка предизвикваше нови киселини.
Много гадно. Ама търпях. Понякога си пийвах кока-кола, но ефектът беше много кратък.

# 49
  • Мнения: 1 354
На мен ми помага газирана вода,а както са ти казали може и Талцид Peace

# 50
  • Мнения: 150
Ябълка  Peace Понякога , когато чак ме гори - сода, но тя не е особено препоръчителна

# 51
  • Мнения: 7 474
Сода и ябълки  ooooh!

# 52
  • София
  • Мнения: 2 613
Само много сода ме оправяше мен- и пак понякога и тя не помагаше, имах ги до самото раждане

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Газ.вода - сода, плодове , айрян .Купих си и Талцид , но се притесних да го използвам , въпреки че знаех че е безвреден

# 54
  • Мнения: 96
Пиех сода за хляб или нещо газирано.Това бяха най-тежките киселини които съм имала особено в деветият месец .

# 55
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Най-вече внимавах какво ям. Въобще не кусвах храните от които ми се усилваха и получаваха кисилините. Към 7мия-8мия месец вече това не помагаше и започнах да вземам Талцид. Чак ме е яд, че не го бях открила по-рано.

# 56
  • Мнения: 370
И аз имам ужасни киселини и вечер се е стигало и до повръщане.Не бих пила никакви лекарства.газираното ме оправя най-бързо.Вярно,че се оригваш от него Grinning,но мисля че точно така ми минават.С вода става по-зле.

# 57
  • Мнения: 4 668
Аз вземах Талцид . Донякъде спасяваше положението .

# 58
  • Мнения: 74
аз лично пих талцид и съм доволна

# 59
  • Мнения: 2 960
Имах много гадни киселини последния месец.Имах чувството ,че ще ми "изгори"хранопроводът.Взех "Талцид"-помогна ми доста.
Айран също помага. Peace

# 60
  • Мнения: 645
талцит,стопацид,сода за хляб, об.бисквити ,семки,това ме облекчаваше, но всичко беше временно,когато родих те изчезнаха Simple Smile

# 61
  • Мнения: 1 394
Като родиш ....ще се справиш с киселините! smile3503...Аз пиех газирана вода или сода бикарбонат.Най-добре е обаче да си видиш от коя храна ти се получават и да я избягваш.Например при мен беше от доматите,бозата и маргарина.Не ги хапвах и като,че ли по-малко киселини имах,но определено това бяха едни от храните,които ги провокираха.

# 62
  • Мнения: 4 784
Използвай search!
В помощ против киселините хапвах ядки.

# 63
  • Мнения: 3 372
Доктора ми изписа Ноацид Peace Помага

# 64
  • Мнения: 903
На мен много ми помагаше сода с лимон на горна баня Simple Smile

# 65
  • Мнения: 163
"Талцид", мандарини, лимонада ми помагаха  Simple Smile

# 66
  • Мнения: 1 372
Помагаше ми сода / газирана вода/, сухари и някакво гръцко лекарство на което не помня името.

# 67
  • Мнения: 2 015
На мен много ми помагаше сода с лимон на горна баня Simple Smile
На мен също.

# 68
  • Мнения: 202
Газирана вода с лимон и бисквити-обикновенни.Айрян.

# 69
  • София
  • Мнения: 30 147
аз ползвам НОАЦИД, но като всяко лекарство има определен период на действие, после кошмарът "киселини" се завръща Sad

# 70
Талцит..... последното хапче изсмуках по пътя за болницата и повече не чух за кисилини.... всичко ще ти мине като с вълшебна пръчица  Wink

Общи условия

Активация на акаунт