Бременност и епилепсия?

  • 88 576
  • 230
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 154
Вече говорих с доцента и ми каза много добри новини  Party
При нас имало предразположение за наследствена Епилепсия, но понеже от много време не съм имала пристъпи и я лекуваме от много време вече 20години е напълно сигурен , че няма да се предаде на бебо  Hug и мога да си избирам естествено или с операция да родя  Party Много съм щастлива надявам се и занапред да върви всичко добре  Praynig

# 76
  • Мнения: 2 069
dgudge дано всичко бъде наред   Laughing
лека бременност   bouquet

# 77
Zdravejte, sluchajno popadnah tuk, priznavam cge ne chetoh mnogo i reshih da pish vednaga, zashtoto moja blizka ima epilepsija i vzima rivotril po 2 mg na den. Doc Aleksiev smjata, che e dobre, no trjabva da produlzhava da gi pie. Ima li opsnost za ploda? Ne znam koga e bil poslednijat i priraduk, no skoro nishto ne mie kazvala. ima li njakoj kojto da znae poveche?
Blagodarya vi

# 78
  • Мнения: 1 290
Здравейте отново от мен момичета.
Не съм писала отдавна в темата, но ето, че днес я зачетох отново.
Позволете ме напълно да се съглася а dgudge, че ЕПИЛЕПСИЯ е просто етикет.
Това понятие, което дори не се води и болест е нещо много неясно и пълно с въпроси и за самите медици.
Аз се сдобих с също с тази "титла", но никога не съм я премала и мисля, че няма и да я приема.
Така или иначе обаче по документи се води, че съм епилептичка.
Забременях и родих по естествен път момченцето ми.
Имах лека бременност с 1 гърч в 6 месец, дефакто тогава започнах да приемам минимална доза антиконвулсант - Трилептал.
Родих леко без никакви системи и болкоуспокояващи.
Искам да кажа на всички момичета искащи бебе да не се страхуват, а да действат Simple Smile
Посъветвайте се с невролога си и ако взимате голяма доза лекарство пробвайте да я понамалите.
Фолиевата киселина може да замените с плодове и зеленчуци, които я съдържат, например - киви.

И сега малко извън темата...
Какви припадъци имате? Парциални или големи?
Имате ли аури преди това и в какво се изразяват?
От колко време имате тази диагноза?
и ... изобщо разкажете ми какво представлява "вашата епилепсия", защото съм сигурна, че за всяка от нас е различна...

# 79
  • Мнения: 2 069
Да различна е. И докато и аз не се сдобих с тази "титла" си мислех че е нещо много страшно.
Първата диагноза която ми поставиха беше  цефалгичен синдром, след това пост травматичен след това епилепсия и най на края посттравматична епилепсия с парциални припадъци и така вече 10 години. Забравих да напиша че всичко това е вследствие на черепно-мозъчна травма.
Родих секцио по съвет на невролога.

# 80
  • Мнения: 2 336
Много се радвам че има момичета който са се решили да пишат и своите истории тук, аз няма да се повтарям защото ще досадя. В предходните ми постинги в темата съм описала състоянието си. Но това само може да ни дава кураж а не да ни кара да си заравяме главите като щрауси Hug Hug Hug

# 81
  • София
  • Мнения: 154
При мен не знам как се води , но преди да се случи много често дори не стигам до там чуствам че губя ориентир, не знам къде се намирам и кои са хората около мен и ако не мине до няколко минутки получавам гърч , който трае 2-3 мин. Звучи гадно, даже като го пиша ми е гадно и обикновено се случва като ми падне кръвното, защото забравям да пия течности  Embarassed
За щастие не се е случвало от много време последния път аз си бях виновна защото работех като крупие и съответно и нощни смени. През две години доента се опитва да спре лекарствата и две седмици след това пристъп, за сега  и той не знае на какво се дължи  Thinking

# 82
       Здравей те!
  Аз съм с епирепсия-/мал гран/.И  съм бремена в първата седмица.четох много за бременст и епи.пия лекарства и не ми е ясно дали ще  навредят на бебто.а и от много хора съм чувала ,че когато  жената роди се  подобрява.сменя се кръвта...не знам дали е истина.отговорете на тези въпроси.предварително ви благодаря

# 83
  • Мнения: 2 069
Цитат
когато  жената роди се  подобрява.сменя се кръвта
и на мен са ми го казвали  ooooh! но хора които идея си нямат от медицина
аз от лекар не съм го чувала така че не вярвам  Naughty
а да та същите хора ме съветваха да родя нормално .....

бени пожелавам ти лека и безпроблемна бременност   bouquet

# 84
  • Мнения: 2 336
бени не се притеснявай, следвай инструкциите на лекарите и всичко ще е ок. Смяна на кръвта на бебето няма да има от личен опит ти го казвам. Бъди спокойна и лека и безпроблемна бременност  Hug

# 85
 здравей те .аз съм болна от епи.и съм бремена пия лекарства а се съмнявам да не навредят на плода ми. не съм наследила тази болест и се надявам след ражзането да се подобря.ако има майки които са извървели този път нека да се свържят с мен на е.ми  поща   albenamm75@abv.bg
    имам скайп  albenamm75
    бих желала да контактувам с жени които имат деца и боледуват от епи.

# 86
  • Мнения: 375
Здравейте на всички!Аз нямам епилепсия,но страдам също от ужасна болест-паническо разстройство #Crazy съчетано  с фобии.И аз получавам пристъпи но по различни предполагам от тези при епилепсия.Пич антидепресант и при нужда ривотрил.Така съм вече 7 години.Вече съм омъжена.Много ме беше страх от бременността и лекарствата.Ходих при какви ли не психиатри.Мнения различни.Преди 2 дена разбрах,че съм бременна.Не мога да повярвам,а и не мога да го осъзная.Много ми е нервно,изпотявам се,тресе ме направо.Не съм спряла лекарствата,защото тогава става много лошо Cry.Другата седмица трябва да ходя на лекар-психиатър и гинеколог.дано да се справя.Стискам палци на всички бременни мами с лекарства.И аз започнах преди 2 месеца фолиева киселина.Бях чела вашия форум и веднага започнах по една таблетка.Пишете момичета.

# 87
  • Мнения: 2 069
Рони77 влизала ли си тук  Wink

# 88
  • Мнения: 2 336
Рони77 би ли си изчистила входящата кутия на ЛС, не мога да ти пиша Wink

# 89
  • Мнения: 375
Можеш да ми пишеш на е-маил veronica_tom@abv.bg.Аз веднага ще опитам да изчистя кутията.Чакам с нетърпени.Вече не издържам без ривотрил.

Общи условия

Активация на акаунт