Какво давате за гризкане?

  • 2 579
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 405
Какво предлагате за гризкане на децата си между храненията / солети, царевични пръчици, и д.р,/?

# 1
  • Мнения: 5 940
плодове

# 2
  • Мнения: 3 993
И аз съм давала само плодове. Но дъщеря ми е малка още и има само две зъбчета, така че ще гризка сериозно по-нататък. Wink

# 3
  • Мнения: 27 524
Солети, Лъки Бой и плодове  Peace

# 4
  • Мнения: 1 062
За сега, нищо не давам. Суров плод, не може да сдъвче, все още. А от пръчици, солети и бисквити, за момента мисля, че няма нужда да яде.

# 5
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Давам и солети и бисквитки Peace

# 6
  • Австрия
  • Мнения: 143
хляб и хлебни изделия,плодове не бих дала за гризане докато не се науЧи да дъвЧе

# 7
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Бисквитки  Peace! На Плазмон, обикновени, Закуска, каквото хвана първо! Плодовете ги хвърля, но той и пасирани сурови не ги харесва  ooooh!!

# 8
  • Мнения: 21
Бисквитките на пласмон или резенчета ябълка, с обикновенна бисквита един път така се задави, че си изкарах акъла, хем го наблюдавах

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 296
Солети, бисквити, плодове, по- рядко царевични пръчици, напоследък много залита по шоколадови изделия, но гледам да не прекаляваме. Много обича да си гризе и сухар или коричка хляб.

# 10
  • Мнения: 1 763
Плодове и от нашите манджи, иначе основното му е от детска кухня. Когато съм сготвила за нас нещо, което не искам той да яде, между храненията му давам сирене или кашкавал, понякога с хляб. Ясно ми е, че и ние ще стигнем до момента на царевичните пръчки и солетите, но засега не проявява интерес към такива храни.

# 11
  • Мнения: 1 669
Бисквитки на Плазмон.

# 12
  • Мнения: 150
Морков/сварен ,нарязан на пръчици/, бисквити по-рядко

# 13
  • София
  • Мнения: 15 219
Нищо не съм давала.
Не смятам, че е добра идея, бебето да свиква постоянно да яде нещо.

# 14
  • Банкя
  • Мнения: 823
Само между закуската, която е в 9:00ч и обяда, който е в 13:00ч, давам по няколко солети (пълнозърнести, едни по-дебели от обикновените).
Иначе следобедната закуска към 16:00-16:00ч е само плод.
И понякога малко след вечерята (19:00ч), тоест към 20:00ч давам няколко резанчета ябълка. Peace

# 15
  • Мнения: 9 973
моркови,ябълка,бисквити,солети

# 16
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Обикновени бисквити,плодове,а от вчера и солети.Царевични пръчици не мисля да давам.

# 17
  • Мнения: 1 558
Давам и солети и бисквитки Peace
Да,а също и пръчици Peace

# 18
  • Мнения: 168
давам и солети сухар и бисквитки

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Плодове,но когато сме навън давах солети.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 735
Рядко давам нещо между храненията,защото се разваля почивката на стомоха.Обикновено може да е банан или ябълка,навън рядко Закуска или Плазмон.Сега във форума прочетох за нк плодови вафли на Нестле и Сънвал и лятото,като сме навън повече бих взела да ги пробва,а и повече ще тича и изразходва повечко енергия.,

# 21
  • Мнения: 3 157
Нищо не давам.Ако ме види мен да ям нещо и си поиска му давам да си погризе,но това е по-скоро изключение.В парка е абсурд да му дам нещо,ръцете му са черни от събиране на камъчета,боклучета,носене на пясък и лазене по пързалката.Плодовете също ги яде само от ръцете ми.

# 22
  • Мнения: 469
Солети, четвърт бисквитка - когато искам да я залъжа да мирува малко.

# 23
  • Мнения: 2 960
Нищо не съм давала.
Не смятам, че е добра идея, бебето да свиква постоянно да яде нещо.
Peace

# 24
  • Мнения: 15 379
Давам морков, ябълка, краставица, коричка хляб, парченце кашкавал. Давам и от гризките на Нестле Алете.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 271
Солети и обикн.бисквити, от най-твърдите

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Солети и обикновенни бисквити на Победа, но по малко - 2-3 солети и 1 бисквитка на ден.

# 27
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Сухарчета на Хип-по 1 на ден.

# 28
  • Мнения: 405
Сухарчета на Хип-по 1 на ден.
И аз й давам чат-пат сухар, но пък се чудя дали не й дразни венците този сухар.... newsm78. Ти как мислиш?

# 29
  • Мнения: 1 310
Никога не съм давала нещо между храненията.
Сега, когато е по-голям, ако поиска нещо за хапване между основните хранения, давам плодове.
 Peace

# 30
  • Мнения: 67
Давам солети,бисквитки,ябълка,банан.

# 31
  • Мнения: 1 080
Нищо не съм давала.
Не смятам, че е добра идея, бебето да свиква постоянно да яде нещо.
Да и аз така мисля.
Не мисля, че е полезен навик да се "гризка" нещо между храненията.

# 32
  • Мнения: 2 149
Плодове,сухари,изключително рядко солети и бисквити Laughing

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Понякога давам солети, бисквити и плодове.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Гледам да наблягам на плодовете, ама като види батко си да гризе солети
и дисциплината отива по дяволите.

# 35
  • Мнения: 1 473
За сега не давам нищо, но и детето ми не показва признаци на глад. По натам бих дала плод. По принцип съм против детето да яде нещо постоянно и за това ще се опитам до колкото е възможно да спазвам даден режим на хранене и се надявам да не добие лоши навици в това отношение от разглезване от страна на баби и дядовци.

# 36
  • Мнения: 5
аз давам солети и царевични пръчици,но в ограничено количество,като първо пробвах дали това ще ни развали режима на хранене

# 37
  • Мнения: 2 334
Рядко давам каквото и да е между храненията,но като сме навън е неизбежно.Давам и солети и здрънчо.

# 38
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
давам бисквитки,сухари,плод или солети.моето дете мине не мине време и решава,че е гладно Sad и започва да крещи ам-ам и да си сочи което му се е дояло.Но с нищо тези извънредни хранения,не му пречат на основните,защото са в малки количества,например 2-3 солетки но не и повече

# 39
  • Мнения: 31 179
Само плодове давам. Peace

# 40
  • Мнения: 3 034
оризови бисквити със зеленчуци в тях; краставици с млечен сос; моркови; ябълки, круши, обелени праскови, грозде.

# 41
  • Мнения: 2 587
Нищо не давам.Трябва ли  newsm78

# 42
  • Мнения: 57
Давам солети, пръчици, картофени мечета но гледам да не е всеки ден а само ако случайно тя ги намери, защото се е случвало да ни развалят яденето. Навън е невъзможно да не и давам защото гледа от другите деца и си иска.

# 43
  • Мнения: 391
Между храненията не й предлагам нищо.
Плодовете ги приема при две от основните хранения.

# 44
  • BG
  • Мнения: 1 900
Давам солети,бисквити,царевични пръчици и други подобни неща.

# 45
  • Мнения: 24 467
Какво предлагате за гризкане на децата си между храненията / солети, царевични пръчици, и д.р,/?

Нищо, освен плодове и то не ги предлагам, а си стоят във фруктиерата за когато ми донесат да им измия и нарежа. Тях не ги смесвам с основната храна, давам ги отделно.
Предпочитам да се хранят в нормалното време с нормална храна и нормален апетит. Не виждам каквито и да било ползи от похапвания, пощипвания и тем подобни между храненията. Не е хич неизбежно навън. Не се врем сред постоянно преживящи деца и бабите им, не ми пречи да откажа, хич нямам скрупули в тази насока. Последните се оплакват редовно от "злоядството" на своите възпитаници, но ние пък такива проблеми нямаме, което си е напълно обяснимо.

# 46
  • Временно
  • Мнения: 788
Давам по една бишкота на Плазмон на ден,но по-скоро за да свикне да държи храна в ръката си и да си тренира зъбчетата,че са й отскоро.

# 47
  • Мнения: 1 546
Ако й се гризка нещо й давам плодове, солетка, сухраче, парченце бисквита, царевични пръчици.  Peace

# 48
  • Мнения: 140
Плодове и солети от време на време Simple Smile

# 49
  • Мнения: 73
Почти нищо не давам, че нямаме още зъбчета. Отвреме навреме като ме зяпне когато си хапвам нещо му давам парче от сухарче или бисквита Закуска.

# 50
  • Мнения: 1 372
За гризкане /рядко/ давам бебешки бисквити или коричка хляб. Няма зъби, но това не и пречи да дъвчи.

# 51
  • Мнения: 89
за сега само бисквитка Плазмон (от безглутеновите) - аз лично се уверих, че се топи и не може да се задави.

# 52
  • Мнения: 6 713
Плодове, бисквитки, коричка хляб

# 53
  • Мнения: 123
Аз давам бисквитки и салам Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт