Дубровник - през май

  • 25 827
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Чудесно разказвате, обаче като се качим с приятелката ми в автобуса ще питам има ли някоя мацка от форума, та да не сме като вас  Joy Езикът ми е добре познат-живея до границата със Сърбия. Подаръци за децата съм намислила този път да взема оттук преди заминаването щото винаги се набутвам с невероятни суми за пластмасови простотии, които са в пъти по-евтини тук и то-същите! /дано децата не четат/ Mr. Green
 Нашата спирка е Будва-там се спи 3 нощи и оттам се обикаля навсякъде по програмата! Пица ще пробвам задължително, сладолед-също и само морските дарове ще пропусна без угризения! Аз съм речно чедо и морското ми мирише  Grinning

# 61
  • Мнения: 778
Доби,
Страхотни снимки .... Наистина страхотни спомени...
Благодаря ти, че сподели тази красота с нас.
Аз може би, няма да мога да отида  Cry Cry, но се надявам на по-хубави времена Simple Smile!

Чакам да намериш начин да сложиш и видео-материала  Grinning

# 62
  • Мнения: 1 289
*Rozichka*, мерси.   bouquet
Ако не скоро, все ще отидеш някога, важното е, че си си го набелязала Flutter

fros, много хубави снимки:) Виждам, че си посетила май и ботаническата градина. Аз нямах време за съжаление.

# 63
  • Мнения: 5 228
Ох, пак ми се ходи. И аз бях с майка ми и това беше едно от най-хубавите ми пътувания.

# 64
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Върнахме се!  Peace Мноооооооооооого яко!  Hug
Снимките:  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=373819
 предварително се извинявам-не съм добър фотограф, но после мога дълго да обяснявам като компенсация  Mr. Green
парола-на лични

Последна редакция: ср, 06 май 2009, 20:35 от skorpion

# 65
  • Мнения: 778
А-а-а,
няма да минеш само със снимки  Naughty
Искаме да разкажеш впечатления  Hug

# 66
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Така, започвам! Grinning Пътуването-дълго, с мнооооооооого ОО спирки  Mr. Green-На нашата граница по стар бг обичай си отнесохме около 2 часа-чакащите бяха 4-5 автобуса.После всичко си беше наред. Пътувахме до Будва около 12 часа. Хотела"Словенска плажа" е от мин век и е изграден във венециански стил-триетажни сгради с площадчета и улички-вехтичко, но сладурско с тв, климатик и такива неща и особено ме впечатли, че всеки ден сменяха само хавлиите.По програма имахме 4 нощувки там+закуски/скромнички/, вечерите-също, но достатъчни!Времето беше чудничко-тамън за екскурзиантки  Grinning Първия ден/2 май/беше свободен-разходихме Будвата и да кажа, че очаквах повече в инфраструктурен смисъл-там руснаците КУПУВАТ, та в този ред на мисли се радвам, че сега имах възможността да разгледам щото в близките 5-6 години цените ще са хептем руски.Има всичко както тук, но в евро. Стария град е малък и симпатичен-типично венециански стил.Почти пред входа в самия стар град ядох неземен сладкиш, който се затопля преди сервиране и ...абе няма сравнение-трябва да се пробва!!! Crazy Гледките са изключителни и по пътя през Черна гора и около самия залив.Вечерта хванахме м/ународен карнавал и моята приятелка/която е доста "пробивна"/успя да ни намчести на главните трибуни точно зад м/ународните организатори от непомня къде, та имахме удоволствието да проследим дефилето на традиционния будвански карнавал от една ръка разстояние-страхотни емоции и удоволствие. Да спомена, че карнавала трае няколко дни и ние хванахме кулминацията, а градчето се пълни с младежи/които спяха в нашия х-л и всяка вечер си беше фиеста до зори8 Mr. Green
 Втори ден/3 май/ Дубровник освен  живописния път до там/около 35 км/ първата впечатляваща гледка са круидзните лайнери, така бленувани от мен! Grinning Втората-японци!!!Обаче ние като наизвадихме едни апарати и камери-свят им се зави  Mr. Green /те ли ще ни кажат как се снима, я!/ Гидът се забави и ние имахме възможност да си го обсъдим по нашенски, после обаче компенсира с чудесен разказ и не пропусна да ни покаже къде да се храним /сещате се!/И като се опънахме по крепостната стена-близо 2 км на около 26 градуса, появили се отведнъж-разката ни се фамилията, ама пък е гледка за цял живот-невероятно изживяване!Пожелавам всекиму!
После следват пици, сладоледи, джусове, абе мастори са хърватите и това е!
4 май-Котор-преминаваме през залива за около 15 мин барабар с качването и чакането на фериботчето.Отново прекрасни гледки по време на тура-много скали, много височини...на идване минахме през планиската част и ни спираше дъхът-м/у другото тези няколко дена за пръв път през живота си истински усетих какво значат тези думи, пътувайки през тесните пътища на каньона и слизайки към морето.-няма как да се опише!Иначе е като при нас навсякъде-непочистено, даже черногорците си хвърлят в прелестните дерета боклука/мизерници!/.Котор също е като Будва и Дубровник-със стара градска част и доста симпатичен, там също оглеждахме, пробвахме.....
Не описвам подробно обектите, те са малко и достатъчно описани в програмите.Честно казано почти всичко там е било достроявано по няколко пъти защото земетресения са ги рушали почти до основи, после последната им война доста е поразрушила...
 5 май отпътуваме преди обяд, после спряхме в Цетине, където била старата столица, но освен манастира и няколко разкопани основи..ни би градушка! Grinning Не е обикновена, а вносна не знам по програмата ли беше но ни направи като кокошки  Joy
Пътуването към Бг обратно продължи до към 3 часа през нощта на 6 май и тук е мястото да похваля автобуса и шофьорите-те бяха наети от пловдивска фирма за автобусен транпорт/или както се казва/ Хемус транс или такова нещо, но чудесно караха и бяха мн внимателни, а автобуса беше почти нов и ..супер!Туроператорката ни се казваше Пепа -финна дама, която се грижеше доста за нас, но малко разказваше, т.е -четеше и не беше понаучила интересни подробности, но това не беше мн важно-ние се подготвихме предварително. Сега най-интересното-в групата имаше предимно жени и беше суперско-повечето бяха приятелки и тук-таме по някой мъж за цвят, ама те едва ли ще идват вече с нас, щото когато се спираше на вс бяха без предимство Mr. Green
цените-както при нас, но в евро
дните-5 , с 4 нощувки-точно, нито малко нито повече
турагенция "Емералд"
цена 390 лв-4 нощ+зак+ 3 вечери/първата вечер ни дадоха пакети суха храна/, та стават 4
доплащане-екскурзия до Котор 20 лв на място или там
вход-2 евро Будва стар град
          7 евро Дубровник,
          1,5 евро вход в църквите в Котор, 4 евро в старата аптека
Сигурно нещо съм забравила и с удоволствие ще доразкажа! Peace
Препоръчвам екскурзията-удоволствие е да се видят тези градчета!

# 67
  • Мнения: 930
колко изчерпателен отговор Hug

# 68
  • Мнения: 1 289
охоо, skorpion, започвам да ти чета впечатленията и да ти разглеждам снимките веднага Hug

# 69
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
 Grinning

# 70
  • Мнения: 778
Ехххх, скорпион,
четох поне два пъти впечатленията ти за Хърватска и стигнах до решението, че рано или късно, но тази година ще отида да видя. Снимките ти са страхотни. Късмет сте извадили с фестивала - невероятни снимки има от там, има атмосфера.
А агенцията ще я запомня - важно е да имат отношение към клиентите.
Благодаря още веднъж  Hug

# 71
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
Здравейте, момичета! Някой дали има по-пресни впечатления от тази година?
Ще ми е полезно ако ми препоръчате фирма, от която да сте доволни, хотел в който сте били и всякаква друга информация!

Иска ми се майските празници да посетя това кътче и ще сте ми много полезни.
Благодаря предварително   bouquet

# 72
  • Стара Загора
  • Мнения: 484
Аз съм ходила с Ванада и съм доволна  х-л Астареа-1 3+*.

# 73
  • София
  • Мнения: 3 797
мами, ами да, значи сме били заедно Hug С коя фирма беше?
Жалко, че не си била на Корчула, много хубаво беше.

Шехина, между другото аз останах приятно изненадана, т.е. не мислех, че ще е толкова красиво там, а то се оказа наистина много хубаво.
Само че предполагам, че сега пролетно време е най-добре да се ходи, защото после става гъч навсякъде. То и сега беше пълно с хора, а екскурзоводката каза, че лятото е с пъти повече.
Mr. Green I az v chartera s Astral

Общи условия

Активация на акаунт